Skupiny létají s Honzou
Poradna
PŘIDAT KOMENTÁŘ Chcete se na něco zeptat? Není vám něco jasné a nevíte si rady? Nebo naopak máte nějaké poznatky nebo zkušenosti, o které se chcete podělit? Napište do komentářů.
 • Jana napsal(a):

  Dobrý den, Honzo,
  pořád mi nefungovala on-line změna letu, až teď se to najednou objevilo, je to záhada. Nový zpáteční let je levnější, peníze se nevrací. Poplatek za změnu je 45 EUR. Takže platím jen ten poplatek? Zakoupené zavazadlo 10 kg na palubu mi převedou, jestli to dobře chápu. Objevuje se mi částka k zaplacení 1.350 Kč. Pokud to má být 45 EUR, tak mají nějaký divný kurz. Nebo se ještě něco platí:? Děkuji a přeji pěkný den

  • Jana napsal(a):

   Jedná se o let Ryanair

 • Verča napsal(a):

  Ahoj Honzo,

  cca březen 2023 bychom si chtěli naplánovat výlet do Thajska, ale stále nemáme letenky. Myslíš, že je nejvyšší čas letenky koupit, případně do jaké ideální cenové hladiny jít? Nevadí nám ani teoreticky odlet z jiného města.
  Druhá věc je, že pokud bychom přestupovali např. na letišti HKG, vztahují se (i přesto, že letiště neopustíme) covid podmínky daného státu i na tyto cestující?
  Moc díky za odpověď a díky za to, co děláš! 🙂

 • LuckaF napsal(a):

  Dobrý den, plánujeme letět na Lanzarote (4osoby, cca 5dní, termín přibližně kolem 20.3.2023). Letenky z Vídně se pohybují kolem 3500-4500Kč. Doporučil byste koupit nebo ještě vydržet? Je některý den v týdnu pro nákup letenek výhodnější? Moc děkuji za tip!

  • Honza napsal(a):

   Dobrý den, letenky se obvykle dostanou do akce tak 3 měsíce před odletem.. Pokud jste dostatečně flexibilní tak bych asi ještě počkal, pokud potřebujete vyloženě letět v tomto termínu tak bych to asi booknul.

 • Viktorie napsal(a):

  Dobrý den,

  bohužel se nemůžu účastnit let s Ryanair, na který mám již zakoupenou letenku. Je nutné někde hlásit stornování letenky nebo zaplatit poplatek za nevyužitý let? A ještě bych se ráda zeptala na stejnou otázku, ale u společnosti Easyjet. Děkuji. V.

  • Honza napsal(a):

   Dobrý den, ne, jednoduše se na let neodbavíte a letenka propadne. Nic platit nemusíte.

 • Šárka napsal(a):

  Dobrý den Honzo,
  rádi bychom v březnu letěli do Porta. Má cenu objednat letenky již nyní, nebo je lepší ještě počkat? Děkuji

  • Honza napsal(a):

   Dobrý den, z Prahy létá pouze easyJet, mají zrovna akci, takže letenky se dají pořídit od cca 2 500 Kč a levnější to už asi na březen z Prahy nebude. Z Vídně se dá letět i za polovinu s Ryanair.

 • Lenka napsal(a):

  Dobrý den, letíme s dětmi do Londýna, 2dospeli a 2 děti. Při rezervaci přes Kiwi nebyl na výběr sedačky, takže se začínám obávat, abychom neseděli každý na jiné stránek letadla…. Anebo dávají rodiny automaticky vedle sebe? Děkuji za odpověď Lenka

  • Honza napsal(a):

   Dobrý den, pokud jsou děti do 12 let tak je zpravidla posadí vedle vás.

 • Barbora Slezáčková napsal(a):

  Dobry den, můžete mi doporučit levné letenky do Říma pro 4 dospělé, v měsíci červen, nebo červenec 2023 na cca 3-4 dny, odlet z Vídně nebo z Bratislavy? děkuji

  • Honza napsal(a):

   Dobrý den, koukněte přímo k http://www.ryanair.com a http://www.wizzair.com – nikdo levnější není. Pokud jste flexibilní tak se vyplatí kupovat letenky v akci a ty se objevují tak 1-3 měsíce před odletem.

 • Martina napsal(a):

  Dobrý den Honzo,
  poradíte mi prosím letenky na Azorské ostrovy? Rádi bychom letěli v počtu 6 dospělých a jedno dítě do 2 let v létě. Nejlépe z Katowic nebo Krakowa. Je nějaká možnost, jak nemuset zadávat jména cestujících, kdyby nemohli nakonec ze zdravotních důvodů letět? Díky moc!

  • Honza napsal(a):

   Dobrý den, jediná levná varianta přímého letu je s Ryanair až z Norimberku. Do 5 000 Kč se pak dají pořídit letenky s přestupem u TAPu – s odletem z Prahy nebo Vídně. Ostatní přestupní letenky jsou obvykle dražší.

 • Gabriela napsal(a):

  Dobrý den Honzo,
  prosím o Váš názor. Sleduji již 2 měsíce letenky Vídeň – Malaga a zpět (Ryanair). Termín dovolené máme stanovený konec června, začátek července, min. 10 nocí pro 5ti člennou rodinu, přesné dny určeny nemáme. Z původních 45 Eur/osoba/cesta tam/ se za ty 2 měsíce sledování cena vyšplhala na dnešních 64Eur/osoba/cesta tam. Sleduji ceny přímo na stránkách ryanair.com. Obávám se, že jsem je měla již koupit a nečekat. Co myslíte vy?
  Děkuji za odpověď.

  • Honza napsal(a):

   Dobrý den, obecně bývají nejlevnější letenky 1-3 měsíce před odletem, pokud nepřijde nějaká velká skupina, obvykle tak cena cca ty 3 měsíce před odletem klesá. To riziko ale že se vykoupí najednou více míst a cena tak vystřeli tam vždy cky je.

 • Nikola napsal(a):

  Dobrý den,
  rády bychom s kamarádkami na jaře letěly do Říma. Nevíte prosím, jestli se někde dají sehnat letenky z Ostravy nebo z Katowic? Dále se chci poradit, kdy je nejvýhodnější letenky koupit? Moc Vám děkuji. Nikola

  • Honza napsal(a):

   Dobrý den, z Ostravy se přímo létá jen do Varšavy a Londýna. Z Katowic se dá letět do Říma s Wizz Air. Aktuálně mají akci – na březnové termíny se dají pořídit letenky za rozumnou cenu.

 • Jana Kroc napsal(a):

  Dobrý den Honzo,
  včera jsem koupila u Ryanair letenku do Irska na únor, ale dnes jsem zjistila, že tam potřebuji být o den déle. Je nějaká možnost výměny zpátečního letu nebo si musím koupit zpáteční letenku novou? Děkuji za odpověď. Jana

  • Honza napsal(a):

   Dobrý den, je možnost změny letenky přímo v rezrevaci, je tam ale poplatek a často se tak vyplatí koupit letenky nové, koukněte a porovnejte.

  • Jana napsal(a):

   Děkuji, ano, zjistila jsem, chtěla jsem v rezervaci provést změnu letu, ale hlásí mi to – změna letu není možná, psala jsem na chat, tam řekli, ať zkusím jiný prohlížeč, počítač, ale nejde mi to nikde. Je to divné, když let je až v únoru. Máte nějakou radu? Tak asi koupím novou. Děkuji

  • Honza napsal(a):

   Jiná rada než zkusit ten jiný prohlížeč mě bohužel nenapadá.

 • Darina napsal(a):

  Dobrý den. Už dlouho vyhlížím letenky do Nepálu za výhodnější cenu. Ráda bych letěla na jaře 2023 (duben, květen). Doporučoval byste ještě vyčkat, nebo brát co je (aktuálně nejlevnější cena cca 22.000,- Kč za zpáteční let). Děkuji!

  • Honza napsal(a):

   Dobrý den, čekal bych že se ještě něco pod 20 000 Kč objeví, takže bych počkal.

 • Libuše napsal(a):

  Dobrý den,

  máme rezervovaný pobyt v Alicante v termínu od 22.-.29.7.2023, ale když se dívám na letenky tam mse mi sobotní lety vůbec nezobrazují. Máte zkušenost zda se v létě létá i v sobotu?

  děkuji Skřítecká

  • Honza napsal(a):

   Dobrý den, ne, z Pardubic se létá i přes léto jen pátek+pondělí, z Prahy čtvrtek+neděle.

 • Karol napsal(a):

  Dobrý den, Honzo, chtěli bychom v květnu z Prahy na Kypr a přes Kiwi jsme našli letenky pro 2 doslělé a 2 děti (2 a 5 let) s jedným velkým zavazadlem za 16700 kč, s tím, že bychom to stáhli dolů ještě o 1250kč na black friday. Myslíte, že půjdou letenky na květen ještě dolů, nebo máme koupit tyhle (výrazně levnější než v jiné termíny). A ještě nás zajímá, zda si máme připlácet za výběr sedadel, nebo malé děti samy automaticky dají vedle dospělého (jeden let je wizzair a druhý airwings). Děkujeme moc za rady

  • Honza napsal(a):

   Dobrý den, koukněte přímo k wizzair.com, na květen by měly jít sehnat i levnější letenky. Vždy je lepší mít svoji rezervaci přímo u aerolinky, protože pokud bude nějaká změna apod. bude s Kiwi problém. U takto malých dětí vás posadí vždy spolu, ale můžou třeba vždy jednoho dospělého s dítětem posadit jinam než druhého dospělého s dítětem.

 • Adam napsal(a):

  Ahoj Honzo, otevřelo se Japonsko a chtěl bych tam na období sakur na 3 tydny. Našel jsem leteckou spol. China Airlines nebo Eva Airways a letenky se pohybuji kolem 22tis z Vídně. Je to rozumná cena nebo se dají sehnat pod 20tis? Děkuji za odpověď.

  • Honza napsal(a):

   Ahoj, obvykle se dají pořídit letenky pod 20 000 Kč, v akcích spadnou i pod 15 000 Kč, na jarní termíny by se ještě nějaké akce objevit mohly, takže bych to zatím ještě sledoval.

 • Jitka Daňková napsal(a):

  Dobrý den, Honzo poprosím o pomoc. Potřebuji se dostat na Havaj a to v přesném termínu 7. – 15. prosince. Koukala jsem na letenky u Air France cena cca 30 000,- . Letenky jsem sama ještě nekupovala a další můj problém je že jsem na vlastní pěst takhle daleko s přestupy ještě necestovala, takže jsem v děsu jak to má při přestupech probíhat kam jít a co přesně udělat. Nějaké info už jsem si vyhledala ohledně Esty atd. Nemáte nějakou radu nebo info jak to zvládnout? Předem děkuji Jitka

  • Honza napsal(a):

   Dobrý den, takhle na poslední chvíli bohužel už žádná akce asi nebude, navíc prosincové termín se do akcí ani většinou nedostanou… Jinak důležítá je ta ESTA, pokud je přestup v Kanadě tak i eTA, potřeba je i základní očkování proti covidu.

 • Ivana napsal(a):

  Zdravím. mohu se zeptat jak změním u Raynairu cestujícího z dítě na teen? nejde mi provést check in. Děkují

  • Honza napsal(a):

   Dobrý den, jedině přes online chat.

 • Tomáš napsal(a):

  Dobrý den,

  rádi bychom s rodinou na jaře na Floridu (Orlando, Miami, Key West apod.). Termín úplně neřešíme březen-květen.
  Půjčili bychom si auto, takže není nutné stejné letiště příletu a odletu. jsme schopní dojet na letiště v okolních zemích, jen bychom potřebovali radu, kde/jak hledat, abychom trochu ušetřili.
  předem děkuji za rady.

  • Honza napsal(a):

   Dobrý den, Miami je standardně nejlevnější z Berlína. Pokud vám nevadí odlet odtud, tak aktuálně mají British spoustu termínů s cenou do 10 000 Kč za letenku s jedním přestupem. Za cca 11 000 Kč se dá letět i třeba z Drážďan, z Prahy jsou ceny 13k+.

 • Kačka napsal(a):

  Dobrý den, mohu mít dotaz, vymýšlím teďka zájezd do Barcelony, od čtvrtka 2.2.2023-5.2.2023, a letenka stojí okolo 3 000 Kč pro jednoho, není to nějak moc mimo sezonu? Děkuji

  • Honza napsal(a):

   Dobrý den, letenky se teď dají v aktuální akci sehnat za tisícovku. Všechno je vždy otázka vybraného termínu…

 • Ondra napsal(a):

  Dobrý den Honzo,
  Marně čekáme na letenky do Ammánu na duben 2023 a Ryanair stále nemá letový řád.. nemáte info, že by linka již neměla být otevřena?
  Předem děkuji,

  Ondra

  • Honza napsal(a):

   Dobrý den, Ammán se obvykle létá jen přes zimu říjen – březen. Na léto s linkou tak s největší pravděpodobností Ryanair nepočítá.

Přidat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *