Skupiny létají s Honzou
Poradna
PŘIDAT KOMENTÁŘ Chcete se na něco zeptat? Není vám něco jasné a nevíte si rady? Nebo naopak máte nějaké poznatky nebo zkušenosti, o které se chcete podělit? Napište do komentářů.
 • Profilový obrázek
  Irina napsal(a):

  Dobrý den,

  koupila jsem si včera 3 letenky od společnosti Wizz air celkově za 1560 eur. Ten web se tvářil, že jsou to opravdu 3 poslední místa. Podívala jsme se na web dnes a dá se koupit ty samé letenky za necelých 500 eur. Je to tarif Wizz Go Family. Letí to už 29.6 v pondělí z Budapešti do Nur-Sultanu. Přijde mi ten rozdíl hrozný. Dálo by se s tím prosím něco dělat? Dávalo by smysl ty letenky třeba vrátit a nakoupit nové?

  Děkuji mockrát

 • Profilový obrázek
  Alena napsal(a):

  Velké díky za Vaši poradnu. Mě jste např. velmi uklidnil. Když jsem zjistila, že mám chybu a že opravit nejde /tužka byla stále neaktivní, udělala jsem celé vyplnění znovu a musela poslat z jiného emailu. Měla jsem obavy, zda jsem se nedopustila něčeho zakázaného a QR kód mi nepřijde do 2. emailu. Podle Vás tedy problém nenastane a automat moji druhou odeslanou žádost nezamítne.
  Už také vím, že kód mám hledat rozkliknutím linku. Podle Vašich odpovědí musí hlavně být dobře kromě jména vyplněno: číslo letu, datum přistání, číslo pasu, země a oblast v Řecku a informace, zda jsme očkovaní nebo testovaní a pokud jsou děti nesmí chybět…ostatní údaje asi nejsou tak pro vstup do letadla důležité….pochopila jsem to správně? Děkuji

 • Profilový obrázek
  Tereza napsal(a):

  Dobrý den Honzo,
  chtěla bych se Vás zeptat zda nemáte zkušenosti s letenkami na Lefkadu, chtěli by jsme letět v prvním týdnu v září (4-11.9),letenky teď vycházejí skoro na 9 tisíc, myslíte, že se vyplatí čekat? Že by mohla být nějaká akce např. od Ryanair? Nebo do těchto destinací se nevyplácí čekat a raději koupit teď, než cena ještě stoupne?
  Děkuji moc za radu,
  Tereza

  • Honza
   Honza napsal(a):

   Dobrý den, z Prahy nic moc levnějšího asi nebude, mnohem levněji letí právě Ryanair z Vídně – aktuálně do 4 000 Kč.

 • Profilový obrázek
  wekin napsal(a):

  Ahoj Honzo, mám dotaz, sice se nejedná o letenky, ale o testování, chtěl bych jet vlakem z Prahy do Ženevy (test není třeba) poté do Nice (AG). Být tam třeba 3 dny, a jet do Monaka ( potřeba PCR). Někde sem četl že testy ve Francii, jsou pro mě i jako Čecha zadarmo, nevíš co je na tom pravdy? Zároveň z Monaka, bych chtěl jet do Florencie, pak do Říma, a následně do Milána, a pak do Curychu (test není třeba).
  Chtěl bych se tedy zeptat, jak je to s tím placením/neplacením ve Francii, a testy v Itálii. Moc ti děkuju za přečtení a odpověď.
  Přeji hezký den

  • Honza
   Honza napsal(a):

   Ahoj, mělo by se jít otestovat zdarma, osobní zkušenost ale nemám, seznam testovacích center je zde:
   https://www.sante.fr/cf/centres-depistage-covid.html
   Do Itálie je potřeba AG test, ve velkých městěch pak mají obvykle u nádraží stánek Červeného kříže kde také dělají testy zdarma, je to ale na dost dlouho si tu frontu vystát.

 • Profilový obrázek
  Tomas napsal(a):

  Ahoj Honzo,

  Chci odletet 2.7 z Katowic do Italie.
  Potrebuji k tomu nejake testy nebo forumulare ?
  Daji se normalne překročit česko-polské hranice bez omezení?
  A jeste, nevite jak je to s testama? Tento mesic jsem byl v recku, Takze dva PCR testy uz mam využite. Ma clovek dalsi mesic narok na nove testy?
  Nikde se nic nemuzu dočíst, moc diky a ahoj 🙂

  • Honza
   Honza napsal(a):

   Ahoj, potřeba je AG test, registarce PFL a nahlásit se ASL. Hranice jsou volné, pro odlet stejně budete mít AG test takže na letiště v Polsku můžete bez omezení. Jinak jak je to s těma nárokama netuším, protože mám po prodělání a nárok na ně nemám 🙂

 • Profilový obrázek
  Marek napsal(a):

  Ahoj,
  od 2.7. Do 11.7. letíme na Madeiru. Trochu komplikovaně, ale z časových důvodů to nešlo jinak. Z Vídně do Dublinu, pak do Lisabonu a z Lisabonu do Funchalu. Zpátky přes Porto, kde jednu noc přespíme a pak zpět do Vídně. Madeira je už zelená. Moje otázka je, kam všude musíme vyplňovat příjezdové formuláře? Přítelkyně je očkovaná 2 dávkami, já jenom 1. Předpokládám tedy, že na PCR bych měl jít. Ona nemusí. Moc díky za pomoc. Marek

  • Honza
   Honza napsal(a):

   Ahoj, směrem tam do všech zemí formulář i test. Zpět, pokud nebudete v Portu déle než 12h tak byste neměli potřebovat nic.

 • Profilový obrázek
  Tomáš napsal(a):

  Ahoj, rychlý dotaz v sobotu přiletím z Mexika do Amstrdamu a budu mít 6 hodin na spoj do Čr. Jé možné opustit letiště a jít se podívat do města ? Mé hledání nepřineslo žádné výsledky.
  Díky Tomáš

  • Honza
   Honza napsal(a):

   Ahoj, ne Mexiko není v bezpečných zemích, měla by se tak nastoupit karanténa.

 • Profilový obrázek
  Renata napsal(a):

  Dobrý den, prosím o radu… nějaké spoje do Sevilla nebo Faro?z Prahy nebo Wroclawi… děkuji

  • Honza
   Honza napsal(a):

   Dobrý den, nejblíže za rozumné peníze se létá z Vídně nebo Berlína s Ryanair. Z Prahy ani Wroclawi žádná přímá linka není.

 • Profilový obrázek
  eva napsal(a):

  ahoj, letíme s Ryanair v 7/21 na Korfu, mám Covid vaccination certificate a syn je po 1.dávce. Při cestě tam je mi jasné, že syn potřebuje test. Nevím jak při cestě zpět. Pravidla ČR pro vstup splňuje – po 1.dávce 3týdny. Vyžaduje Ryanair nějaké další specifické testy pro vstup na palubu? děkuji

  • Honza
   Honza napsal(a):

   Ahoj, nepožaduje, měli by to uznat, už by měl být v plném proudu covidpass takže by to neměl být problém.

 • Profilový obrázek
  Klára napsal(a):

  Dobrý den,
  letíme v sobotu z Bratislavy na Mallorcu a nenašla jsem nikde info o odletech z Bratislavy, jestli to probíhá v pohodě a není tam nějaký problém. Nemáte prosím nějaké informace? Budeme mít pro jistotu antigen s AJ certifikátem z pátku a vyplněný španělský formulář. Děkuji.

 • Profilový obrázek
  Michaela napsal(a):

  Dobrý den Honzo,
  letíme začátkem července z Vídně do Malagy společností Ryanair. Španělsko vyžadovalo ještě nedávno příjezdový formulář a negativní test, nyní ale stačí jen příjezdový formulář. Bohužel na stránkách ryanairu jsem se nedočetla změny/aktualizace. Při online odbavení mi to však vyhodilo na palubní lístek červeně, že chybí nahrát covid dokumenty, abych mohla odletět. Nevíte co s tím?

  • Honza
   Honza napsal(a):

   Dobrý den, nijak to neřešte, to je jen Ryanair úložiště, není to nijak povinné. Aktuálně stačí mít vyplněnou SPTH registraci a ta už se ani na test neptá.

 • Profilový obrázek
  Klára napsal(a):

  Dobrý den, 25.6. se vracíme z Říma do Vídně a odtud poté vlakem do Brna, všechny země jsou zelené a Rakousko je pro nás navíc jen tranzit – státy od nás tedy testy nevyžadují, nebude je od nás ale chtít Ryanair, aby nás pustil na palubu? Předem děkuji za odpověď 🙂

  • Honza
   Honza napsal(a):

   Dobrý den, neměl by, řídí se pravidly cílového státu a AT umožnuje přiletět bez testu.

  • Profilový obrázek
   Dan napsal(a):

   Dobrý den,

   byla byste tak hodná a dala pak vědět, jestli Ryanair něco požadoval? Čeká nás to samé druhý týden v červenci. Díky moc 😉

 • Profilový obrázek
  Lenka napsal(a):

  Zdravím, nevíte prosím, jaká je cena za hovor na Vueling? Měli jsme letět do Barcelony v květnu, jeden let posunuli více než o 5 hodin (ten z Barcelony) a druhý o něco méně. Tak jsme zažádali o vrácení peněz, na ten let posunutý o více než 5 hodin. Let do Barcelony jsme přesunuli na 8.7. a ten nám potvrdili. (Zpět máme letenky od jiné společnosti do Vídně) . Teď se ale už hodně dlouho nemůžu dostat na tuto rezervaci od Vueling, s tím, že je tam napsáno, že se vyřizuje kompenzace peněz a tím pádem nemůžu nic měnit. To ani nechci, ale přijde mi ten let jakoby zablokovaný. Nemůžu vůbec udělat odbavení na ten let v červenci, mám strach, abychom vůbec odletěli, ikdyž mám let potvrzený Psala jsem mnoho mailů i na jejich zákaznickou linku a žádná odpověď. Kamarádka, co umí španělsky se pokoušela dovolat, ale nakonec ji to vždy hovor ukončilo a v podstatě se nic nedozvěděla. Omlouvám se za tak dlouhý dotaz, ale prostě už nevím, co dělat. Díky moc

  • Honza
   Honza napsal(a):

   Dobrý den, hovor by měl být standardní mezinárodní, bohužel jiná cesta než zkoušet se dovolat u Vuelingu není.

 • Profilový obrázek
  David napsal(a):

  Ahoj,
  máte prosím někdo zkušenost s testem na covid při letu s Lufthansou? Je vyžadován antigenní/PCR test pro neočkované? a v případě očkovaných bez testu?
  Děkuji.
  David

  • Honza
   Honza napsal(a):

   Ahoj, test požaduje Německo a to na všech letech do Německa, nahradit lze očkováním i proděláním.

 • Profilový obrázek
  Gita napsal(a):

  Ahoj Honzo, mám dotaz, v cervenci 2020 jsem přes agenturu koupila letenky do Thajska, odlet dnes přes QATAR, vzhledem k tomu, ze je tam stále karantena v Thajsku, tak jsem volala xkrat do QATAR air, ty mne zase odkazovali na agenturu. Vysledek aktuální, ze 4 dny před odletem jsem si vybrecela na qatarech open tickets na 2 roky, s tím, ze teď už musím kontaktovat agenturu. Našla jsem si letenky do Dubaje v cervenci. Myslíš, ze máme šanci, aby nám za poplatek změnili destinaci, s případným doplatkem. Dekuju a hezky den. Gita

  • Honza
   Honza napsal(a):

   Ahoj, klidně to udělat můžou ale vždy záleží na tom jak budou ochotní a i na tom, v jaké době jste letenky kupovali, resp. jaká byla jejich flexibilita.

 • Profilový obrázek
  Markét napsal(a):

  Dobrý den, letíme na Tenerife s přestupem v Londýně (19h). Španělé po nás testy už nechtějí, ale jak to bude když poletíme z Anglie? Hledám, pátrám a nikde nic 🙁 Do anglie tedy mít musíme, to se zatím nezměnilo. Moc děkuji!

  • Honza
   Honza napsal(a):

   Dobrý den, vyplňte si vstupní registraci, tam i vyplňujete přes co cestujete, test potřebujete tak jako tak pro let do Londýna.

 • Profilový obrázek
  Filip napsal(a):

  Zdravím, začátkem července mám v plánu letět do Kyjeva.
  Chtěl bych se zeptat, jaká je současná epidemiologická situace na Ukrajině, případně jaké jsou restrikce ve městě… Za jakoukoliv zpětnou vazbu budu moc rád. Děkuji!

 • Profilový obrázek
  Lukáš napsal(a):

  Ahoj Honzo,

  pochopil jsem to spravne tak, ze aktualne pro letecky navrat ze Spanelska neni nutny test pred cestou pro ockovane alespon jednou davkou a deti do sesti let?

  Dekuju.

  • Honza
   Honza napsal(a):

   Ahoj, ano, je to tak.

 • Profilový obrázek
  Jana K. napsal(a):

  Dobrý den, 28.6. letím s dcerou z Prahy do Itálie (Pescara) Ryanairem. Mám obě dávky očkování, 9-letá dcera nic. Bude nám stačit vytištěné potvrzení o negativním antigenním testu z jakéhokoliv testovacího místa (např. Medical Testing) v Praze, aby nás Ryanair pustil na palubu? Nevím, jaké mohou nastat komplikace na letišti. Děkuji!

  • Honza
   Honza napsal(a):

   Dobrý den, ano, pokud bude v AJ tak bude stačit, je k tomu vždy potřeba mít i vyplněné PFL do Itálie.

 • Profilový obrázek
  Tomáš napsal(a):

  Dobrý den, letím 5.6 na Madeiru a mám 19 hodinový přestup v Amsterdamu. Nemáte prosím někdo zkušenost zdali mohu využít tento čas a zamířit do města bez nějakých obtíží při návratu na letiště a pokračování do mé cílové destinace? PCR test plánuji pouze před odletem z Čr a při návratu zpět z Madeiry.

  Moc děkuji za Vaše zkušenosti

  • Honza
   Honza napsal(a):

   Dobrý den, ano, nemělo by tomu aktuálně nic bránit.

Přidat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *