Skupiny létají s Honzou
Poradna
PŘIDAT KOMENTÁŘ Chcete se na něco zeptat? Není vám něco jasné a nevíte si rady? Nebo naopak máte nějaké poznatky nebo zkušenosti, o které se chcete podělit? Napište do komentářů.
 • Profilový obrázek
  Eliška napsal(a):

  Dobrý den,
  V říjnu se chystám do Londýna se společností ryanair, jsem plně očkovaná, co vše bude potřeba mít s sebou? Stačí certifikát o očkování nebo bude potřeba i test?

  • Profilový obrázek
   Josef napsal(a):

   Dobrý den, taky se chystám do Anglie, očkovaní potřebují test(max 3 dny předem), příjezdový formulář a objednaný test na 2.den pobytu.

 • Profilový obrázek
  Jana napsal(a):

  Dobrý den, letíme s Ryanairem z Vídně do Lisabonu 24.9. a zpět 28.9. Jsme plně očkovaní na Covid-19, potřebujeme před nástupem do letadla tam a zpět PCR test?
  Děkuji Jana

  • Profilový obrázek
   Josef napsal(a):

   Dobrý den, stačí si přečíst info na covidportálu a zjistíte, že očkovaným stačí EU certifikát v angličtině.

 • Profilový obrázek
  Lucie napsal(a):

  Dobrý den Honzo. Prosím Vás, jak se nejlépe dostanu z Prahy na letiště Schwechat. Odlet je v 6:50 hod.
  Díky.

 • Profilový obrázek
  Josef napsal(a):

  Dobrý den,
  plánuji let Praha-Lisabon 27.10. Původně jsem chtěl letět s Ryanair přes Londýn Stansted s přestupem za 1h50min, dá se to stihnout? Nebo raději přímý let s TAP? Moc děkuji za názor.

 • Profilový obrázek
  Nela napsal(a):

  Dobrý den,
  letíme 23. září na Tenerife se společností RyanAir s přestupem ve Stanstedu. Česká republika je momentálně v oranžové a stejně tak Tenerife. Anglie je ale v červené a tak jsem se chtěla zeptat, zda nás na Tenerife budou brát jako přijiždějící z Česka nebo z Anglie a stejně tak na cestu zpět a případnou karanténu?

 • Profilový obrázek
  Martin napsal(a):

  Dobrý den, V sobotu se budu vracet z Londýna do ČR společností Ryanair. Jsem plně očkovaný. Potřebuji test před odletem? Jestli ano, stačí mi test, který si udělám sám? Děkuji

  • Honza
   Honza napsal(a):

   Dobrý den, test nepotřebujete, stačí očkovací certifikát a vstupní formulář do ČR.

 • Profilový obrázek
  Stanislava napsal(a):

  Dobrý den. Řešíme testy ohledně zpáteční cesty z Říma do ČR dle požadavků Ryanair. Máme let 4.10. v 06:40 a zpět 6.10.v 8.40h. Když postoupíme v neděli 3.odpoledne PCR vejdeme se i s návratem do ČR do 72 hodin. Četla jsem, ale že v IT akceptují PCR pouze 48h. Jedná se mi, jestli budeme v Římě vpuštěni na palubu Ryanair (neockovani). Nebo jestli se musíme nechat znovu testovat v IT před odletem. Jak postupovat dále při návratu do ČR víme. Děkuji za odpověď. S

  • Honza
   Honza napsal(a):

   Dobrý den, ono je to hodně individuální, někdy na to kašlou, někdy si aplikují svoje pravidla, lepší je mít alespoň něco, co jim zalepí pusu, jinak na Termini vám udělají zdarma u červeného kříže test i s certifikátem v AJ.

 • Profilový obrázek
  Kateřina K napsal(a):

  Dobrý den,
  poletíme z Palma de Mallorca do Vídně s Wizzairem. V informačním e-mailu jsem se dočetla, že letiště v Palmě nepatří mezi ta, kde je možné let odbavit on-line. Na druhou stranu online check in je možné udělta do 3hod. před odletem…. Nevíte jak dlouho dopředu tedy musím být na odbavovací přepážce, abychom neplatili žádné poplatky za check in? Děkuji moc za zkušenosti a radu
  Katka

  • Honza
   Honza napsal(a):

   Dobrý den, vždy do to je 40-45 minut před odletem, ideálně tam bejt ty 2h před.

 • Profilový obrázek
  Dana a Milan napsal(a):

  Zdravíme po návratu z Bulharska 13.9.2021, před odletem se stalo Bulharsko červeným, takže jsme si tak jako tak museli udělat antigenní test. Naše poslední místo pobytu bylo městečko Nesebar. Test dělají na místní poliklinice za celkem 35 leva, z toho jen administrativní poplatek je 7 leva, který ale místním asi neúčtují, takže samotný test vyjde na 28 leva x 13,3 = 373 Kč. Výsledek je ve formě odkazu do SMS zprávy za 30 minut, poté se jde na jejich web, kde se člověk přihlásí s údaji, které jsou v té SMS. Podruhé jsme tedy na jejich polikliniku chodit nemuseli. Výsledek testu se stáhne jako PDF a je to již EU certifikát pro překročení hranice. Zároveň člověk dostane i odkaz na stažení jejich výsledku o testu pro Bulharsko, který jsme ale nijak nevyužili. Jinak na letišti v Bulharsku paní QR kód nescanovala, ale chtěla EU certifikát vidět na mobilu jen zběžně a v miniatuře. Kdyby v té chvíli tam bylo cokoliv jiného, nepoznala by to. Letěli jsme tedy z Burgasu do Vídně a ve Vídni paní také nescanovala QR kód, ale v mobilu zkoumala osobní údaje, jméno, příjmení, datum testu a výsledek. Byla znát rakouská preciznost policie. Vyptávali se nás na to, a i každého podobného, jakým způsobem jedeme z letiště. My jsme měli auto zaparkované v Himbergu, to je asi tak 18 km od letiště a bezplatně 14 dní. Z letiště potom vlakem na centrální vlakové nádraží do Vídně a odsud dalším vlakem do Himbergu. Autem potom do ČR na Hatě, kde jsme měli zaparkovaný karavan. Přespali jsme do rána a frčeli dál.

  • Profilový obrázek
   Dana a Milan napsal(a):

   Jo ještě to hlavní, letěli jsme přes KIWI, které mezitím vyhrálo soudní spor s Ryanairem. Ačkoliv soudní spor KIWI vyhrálo a my měli vytištěné palubní lístky pochopitelně v barvách Ryanairu, nechtěli nám je vzít a nechtěli nám vzít ani lístky v mobilu uložené. Jediné co je zajímalo byly originální palubní lístky vytištěné na letišti na jejich originálním papíře. Takže ani přes doporučení, které KIWI posílá do emailu po odbavení, že je potřeba si jejich lístky vytisknout, tyhle na letišti stejně nepřijímají a nepřijímají ani ty v mobilu uložené.

  • Profilový obrázek
   Petr napsal(a):

   Zdravím,
   můžete mi prosím napsat, kde přesně jste na letišti ty správné palubní lístky vytiskli ? Jak poznají, že nejde o jejich originál ?
   Chtěli za to něco zaplatit ? Máme odletět v neděli ráno z Vídně přes Kiwi s Ryanairem a jakékoli info by se hodilo. Moc děkuji Petr

  • Honza
   Honza napsal(a):

   Ahoj, díky moc za info!

 • Profilový obrázek
  Petra napsal(a):

  Dobrý den Honzo,

  Prosím mohu se jen zeptat zda Ryanair na ceste ze Španělska do ČR vyžaduje něco navíc pro očkované nebo stačí certifikát očkovací a příjezdový formulář? Letíme v pátek zpet a nic jsem nenasla, letenky máme přes Kiwi. Dekuji moc

  • Honza
   Honza napsal(a):

   Dobrý den, stačí očkování a formulář.

 • Profilový obrázek
  Eva napsal(a):

  Ahoj Honzo letíme s Ryanair na Sicílii do Trapani 18.9.2021. Stačí mi PLF a EU digitální certifikat o kompletním očkování? Ryanair poslal další formuláře, tak doufám, že pro neočkované. Já tam totiž při odbavení žadny nevložila. Díky za každou radu

  • Honza
   Honza napsal(a):

   Ahoj, ukládat není potřeba nic, aktuálně by měl pro celou IT stačit jeden PLF a očkování/prodělání/AG test.

 • Profilový obrázek
  Tomáš napsal(a):

  Ahoj Honzo,

  mám prosbu ohledně cestování se synem 6 let. Pokud poletime do země, která nepožaduje po dětech do 12 let test při vstupu (Španělsko, Řecko), pustí jej ve Vídni ryanair či wizzair na palubu bez testu? Čili stačí za něj vyplnit PLF?

  Děkuji za informaci.

  • Honza
   Honza napsal(a):

   Ahoj, ano, mají vždy stejná pravidla jako cílová země.

 • Profilový obrázek
  Romana napsal(a):

  Dobrý den,syn odlétá na konci září do Řecka,není očkovaný,před odletem ho nechám testovat Proč testem,jak to bude pro zpáteční no cestě? Lze se nechat otestovat na letišti a kolik test stojí? jak dlouho pak musí byt v karanténě? děkuji

  • Honza
   Honza napsal(a):

   Dobrý den, cestou zpět je potřeba AG test, stojí obvykle kolem 20-30 €, po přílatu 5 dní karanténa + PCR test.

 • Profilový obrázek
  Zuzana napsal(a):

  Dobrý den Honzo, v půlce listopadu chceme letět do Mexika. Myslíte, ze je ještě šance na nějakou letenkovou akci, případně že standardní cena ještě klesne, nebo už byste ted kupoval (aktuálně Praha – Mexiko City a Cancun – Praha s KLM cca 17k).

  Už zacinam byt mírně nervózní aby ty ceny někam nevyletely, před COVIDem člověk tyhle dálkové lety kupoval tak půl roku dopředu 😅

  Díky!

  • Honza
   Honza napsal(a):

   Dobrý den, z Prahy to asi nijak zásadně níž nepůjde, ale koukněte na odlet z Vídně, poslední dobou tam byly i rozdíly 5 000 Kč a lepší přestupy, to už se vyplatí dojet.

 • Profilový obrázek
  Lenka napsal(a):

  Ahoj Honzo,

  v sobotu letím z Barcelony do Vídně a následně hned pokračuji do Česka. Nejsem očkovaná a tak jsem se chtěla zeptat zda je potřeba mít před odletem PCR test a nebo stačí antigen. Letím se společností Ryanair.

  Děkuji za bližší info😊

  • Honza
   Honza napsal(a):

   Ahoj, aktuálně stačí AG, obecně by to mělo jít i bez testu, ale jsou s tím věčně problémy…

 • Profilový obrázek
  Hana Podaná napsal(a):

  Dobrý den Honzo, letíme s Ryanair 17. 9. do Trevisa. Jsme plně očkovaní. Respektují Ryanair pravidla itálie, nebo se musíme prokazovat před nástupem i PCR testem? Předem děkuji

  • Honza
   Honza napsal(a):

   Dobrý den, ano očkování stačí.

 • Profilový obrázek
  Anna napsal(a):

  Dobrý den,
  chystám se na začátku října do Amsterdamu s KLM, a nedaří se mi z jejich stránek zjistit, jestli vyžadují test i po očkovaných lidech. Nevíte, jak to je? Díky

  • Honza
   Honza napsal(a):

   Dobrý den, ne očkovaní test nepotřebují.

 • Profilový obrázek
  Petra napsal(a):

  Dobrý den,
  na začátku října chceme letět na Sardinii (2 dospělý a pul roční dítě). Kupuji zlevněné letenky za 10 euro. Můžu si kromě 10Kg zavazadla s sebou vzít i malé příruční zavazadlo např. notebook, doklady atd.? a další otázka: Dítě má ještě kočárek s korbičkou. Máme i sportovní nástavec na kočárek – tak či tak kočárek má dva kusy po rozložení. Můžeme vzít kočárek s korbičkou když ho předem odbavíme.
  Děkuji

  • Honza
   Honza napsal(a):

   Dobrý den, pokud je to Ryanair, tak v ceně té nejlevnější je jen 40x25x20 cm, 10 kg jen za příplatek s Priorty, to malé 40x25x20 cm je k tomu u Priority také. Pro dítě mohou být dva kusy.

 • Profilový obrázek
  Veronika napsal(a):

  Ahoj Honzo a ahoj všem,

  nejsem schopná dohledat informaci, zda Eurowings požaduje negativní testy na palubu, nebo jen kopíruje vstupní pravidla daných zemí. Jednalo by se o let Fuerteventura-Praha. Moc děkuji za radu!

  • Honza
   Honza napsal(a):

   Ahoj, stejná pravidla jako cílová země, z EU aerolinek to tak mají prakticky všechny.

 • Profilový obrázek
  kATEŘINA napsal(a):

  Hezký večer, poprosím o info. Když se budu vracet z Palma de Mallorka do Vídně s Ryanair a nejsem očkovaná. Musím si udělat PCR test ve Španělsku před odletem a nebo bude stačit udělat AG a v ČR si nechat udělat po příletu PCR. Moc děkuji za odpověď.

  • Honza
   Honza napsal(a):

   Dobrý den, aktuálně by to mělo jít od 15.9.2021 zase bez problémů bez testu, nicméně sem tam chybně na letišti odletu test i tak chtějí. Ve Vídni rovnou transferujete, tam není potřeba nic řešit, pokud jedete do ČR hromadným prostředkem, tak byste měla mít test už na příjezdu, individuální dopravou pak jen 5 dní karanténa a PCR test.

Přidat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *