Skupiny létají s Honzou

Návod na levné letenky na ISLAND

16.3.2020 16:59 16 komentářů

CC0 Pixabay

Zprávy o koronaviru na nás útočí ze všech stran. Letenky v aktuální situaci asi nechce kupovat nikdo z nás. Pojďme si tak projít základní tipy při hledání letenek na Island, které se mohou hodit do budoucna.
 

Letiště Reykjavík

Letiště v Reykjavíku je až na výjimky jediné, které přijímá mezinárodní lety. Trochu matoucí může být, že leží blíže Keflavíku a má i zkratku podle tohoto města: KEF. I tak je to ale hlavní letiště pro Reykjavík.

Přímé letenky z Prahy

Po odchodu Wizz Air z Prahy, létá na lince z Prahy přímo do Reykjavíku jen ČSA. Létá se od jara do podzimu (s výjimkami i přes zimu) a nejlevnější letenku pořídíme kolem 5 000 Kč. Přes letní měsíce musíme ale počítat s cenami až k 8 000 Kč. Letenky obsahují velké kabinové zavazadlo, v případě online checkinu si pak můžeme vybrat i sedadla vedle sebe.
Nejvýhodnější letenky pořídíme v akcích, často přes Pelikána, kde najdeme o něco nižší cenu než přímo na webovkách ČSA.
 
Letenky z Prahy na Island

Přímé letenky z okolních letišť

Na letiště v Reykjavíku míří lety Icelandair z Mnichova nebo Berlína. Stejně tak i sezónní linka Austrian z Vídně, ceny letenek jsou ale mnohdy přemrštěné.
Nejvýhodnější letenky tak nabízí na Island Wizz Air. Ten létá z Wroclawi, Katowic, Krakowa nebo Vídně.
V akcích především na podzim a zimu pořídíme letenky pod 1 000 Kč, v těch největších akcích šla cena až na 500 Kč. Na jarní termíny se sem tam objeví letenky také kolem 1 000 Kč, na léto jsou ceny spíše ke 2 500 Kč. Na letní termíny se vyplatí počkat si na akci Wizz Air, které jsou obvykle tak 1-2x do měsíce.
Při porovnání ceny letenek je potřeba mít ale na paměti pár věci – pokud nemáte polské letiště nebo Vídeň za humny tak je potřeba přičíst cenu za dopravu, rovněž je třeba myslet na ranní odlety, u kterých je v některých případech problém se na letiště nočními spoji dostat. Na nejnižší cenu zpravidla navíc u Wizz Air dosáhneme jenom s členstvím v klubu WDC. Připlatíme si za větší příruční zavazadlo (cca 10 eur na let) i za sezení (od cca 5 €). Nejvýhodněji pořídíme letenky přímo na webu wizzair.com
 
Letenky na Island z okolí

Letenky s přestupem

Vzhledem k nabídce levných letů z okolních letišť nemá moc cenu řešit přestupní letenky. Z Prahy navíc přestupní letenka obvykle doroste do ceny přímého letu. Levnější variantou může být kombinace letenek do Londýna a z Londýna pak na Island, kde můžeme využít letů hlavně Wizz Air a easyJet, musíme ale myslet na to, že přestupy nebudou garantované.
 

Vaše tipy na letenky a Island

Máte tip k letenkám na Island, případně zajímavé info z Vaší cesty? Napište ho dolů do komentáře a pomozte i dalším s nejlevnější letenkou na Island.

Diskuze
PŘIDAT KOMENTÁŘ Chcete se na něco zeptat? Není vám něco jasné a nevíte si rady? Nebo naopak máte nějaké poznatky nebo zkušenosti, o které se chcete podělit? Napište do komentářů.
 • Dana Žurková napsal(a):

  Prosím, víte někdo jestli je mezinárodní letiště KEF otevřeno i přes noc? Máme přílet do KEF v 00:10 jejich času a musíme tam někde počkat do rána až se otevřou půjčovny aut. Nechají nás na letišti nebo nás vyhodí ven? 🙂
  Díky, Dana

  • Honza napsal(a):

   Ano, letiště by mělo být 24/7.

 • Marek napsal(a):

  Ahoj, vyplatí se teď kupovat letenky na červenec? Děkuji.

  • Honza napsal(a):

   Ahoj, těžko říct, pokud máte flexibilní termín tak bych si tipl že se ještě nějaké akce objeví, ale pokud máte termín fixní a jindy nemůžete tak je lepší letenku rovnou koupit.

 • Klára napsal(a):

  Zdravím, plánujeme letět přelom květen/červen a ČSA už mají k dispozici letenky na příští sezonu. Má cenu to kupovat už teď? Co se stane když let zruší? Mám už cestu naplánovanou a nechci riskovat rušení rezervací ubytování, půjčení auta, atd.. Při rezervování ubytování s předstihem je přeci jenom větší výběr a pravděpodobnost, že bude levnější, což se zrovna při cestování na Islandu hodí..
  Děkuji

  • Honza napsal(a):

   Dobrý den, no já bych s rezervací letenky počkal, teď oznámil start linky i PLAY, takže je dost možné, že ceny půjdou dolů nebo se zapojí ještě další aerolinka.

 • Eva napsal(a):

  Dobrý den,
  je tento článek ještě aktuální? dívám se na přímé lety z PRG a nic mi to nemůže najít ani u ČSA. děkuji za info 🙂

  • Honza napsal(a):

   Dobrý den, bohužel aktuálně ČSA lety do Reykjavíku do jara přerušily.

 • Silvia napsal(a):

  Ahoj, ma jeste cenu letet koncem rijna zacatkem listopadu? Myslis, ze bude jeste nejaka akcni nabidka?

  • Honza napsal(a):

   Na začátek listopadu jsou aktuálně letenk nejlevnější, levnější už nebudou, konec října je ovlivněn změnou letového řádu, koncem podzimních prázdnin a halloweenem, letos tam jsou tak skoro nejdražší letenky z celého roku a rozhodně níž nepůjdou.

 • Míša napsal(a):

  Dobrý den, koukám po Islandu na 2. polovinu září. Akce jsou zatím na léto. Kdy by tam mohly být i na září?

  • Honza napsal(a):

   Dobrý den, aktuálně je akce u Wizzu.

 • Petr napsal(a):

  Já letěl v létě z Prahy s Wizzem za 1 500 Kč. Bohužel to už je dávno pryč.

 • Lada napsal(a):

  Létáme vždy z Katowic. Minulý rok létal Wizz Air přes noc, takže jsme ušetřili i noc na Islandu. Povinností je půjčení auta, ceny za autobus letiště jsou neuvěřitelně přemrštěné.

 • Dan napsal(a):

  Chceme kupovat letenky na polovinu května, má to cenu?

  • Honza napsal(a):

   Zatím ne, každý den se situace mění, takže vydržet a jakmile bude jasné, letenky koupit. Nečekal bych že by byly na poslední cenu letenky nějak předražené…

Přidat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *