Wizzair Discount Club - Honzovy letenky
Skupiny létají s Honzou

Wizzair Discount Club

9.7.2013 8:57 19 komentářů


 
Wizzair nabízí pro své cestující možnost registrovat se do Wizzair Discount Clubu, který Vám zaručuje slevy na letenky. Vyplatí se tato sleva? Má cenu si Wizzair Discount Club (WDC) kupovat? Pro kolik osob to platí? Právě na tyto otázky naleznete odpovědi v našem kratičkém průvodci.

Proč si členství zakoupit?

Při zakoupení WDC získáte slevu na každý let přibližně 10 €, tedy asi 270 Kč. Tato sleva ovšem není oficiálně garantována pro lety pod 10€, nicméně v drtivé většině případů poskytuje Wizzair slevu i na takto levné lety například 5€.

Jak si WDC zakoupím?

Pro to, abyste si mohli koupit členství, se musíte na stránkách aerolinky zaregistrovat. Pokud registraci nemáte, provedete ji společně s rezervací letenky. Stejně tak WDC lze koupit pouze společně s letenkou – na tuto letenku již můžete WDC aplikovat.

Kolik to stojí?

Roční členství ve Wizzair Discount Clubu STANDARD vyjde na 899 Kč. Po roce, kdy Vám členství končí obvykle nabídne Wizzair možnost ho prodloužit za asi 700 Kč. Verze SKUPINA vyjde na 1 499 Kč.

Pro koho to platí?

Sleva se zakupuje na jméno. To znamená že platí pro osobu, která si ji zakoupila. Od října 2014 je platnost pro ostatní osoby v rezervaci upravena. Ve verzi STANDARD platí pro 1 další osobu, ve verzi SKUPINA pro dalších 5 osob.

Vyplatí se to?

Obecně lze říci, že se sleva vyplatí téměř vždy. Sleva na letenku je minimálně 270 Kč, proto pokud letí jedna osoba, tak na zpátečním letu zaplatí o 540 Kč méně. Pokud letí 2, je to již 1080 Kč a nezapomínejte na to, že sleva Vám platí pro každý další let se společností v následujícím roce.
V některých případech se sleva vyplatí hned při prvním nákupu:

Wizzair Discount Club

Jak je vidět na obrázku, sleva na jednosměrné letence činí pro jednu osobu 65 PLN, na zpáteční letence to je tedy již 130 PLN pouze u jedné osoby.
Pokud tedy zakoupíte v tomto případě k letence WDC, prakticky ho máte zdarma.

Diskuze
PŘIDAT KOMENTÁŘ Chcete se na něco zeptat? Není vám něco jasné a nevíte si rady? Nebo naopak máte nějaké poznatky nebo zkušenosti, o které se chcete podělit? Napište do komentářů.
 • Vendula napsal(a):

  Dobry den,muze vlastnit wdc kartu dite?

  • Honza
   Honza napsal(a):

   Dobrý den, děti do 16 nemohou létat sami, takže do tohoto věku ne, potom ano.

 • Kateřina Šlampová napsal(a):

  Ahoj, já jsem si z nepozorností členství v klubu koupila (při nákupu letenky), dokonce skupinové. Jde to nějakým způsobem zrušit? Na dané letenky, které jsem současně kupovala, se žádná sleva nezvztáhla – v tom by tedy neměl být problém. Zároveň jsem se ve smluvních podmínkách dočetla, že členství jde kdykoli zrušit – cituji – 6.3. Svoje členství v klubu můžete kdykoli zrušit, pomocí Zrušit registraci na stránce Můj profil. Toho jsem se bohužel nedohledala. Zkoušela jsem volat také na infolinku, ale po půl hodině čekání jsem to vzdala. Nevíte, jestli je to tedy nějak možné? Popř. kam se dál obrátit? Má to vůbec smysl, nebo nějaká stornovací částka přesáhne cenu za členství, které jsme již zaplatila? Děkuju moc

  • Honza
   Honza napsal(a):

   Ahoj, rekl bych ze ti to zrusi ale rozhodne nevrati penize za clenstvi…

 • Michaela napsal(a):

  Dobrý deň,
  dá sa z tohto Discount Clubu odhlásiť po roku bez poplatkov po prvom roku, alebo mi to bude sťahovať sumu každý rok?
  Ďakujem

  • Honza
   Honza napsal(a):

   Dobrý den, platba je jednorázová, nic se vám automaticky neprodlouží a ani nezaplatí.

 • Adam napsal(a):

  Ahoj,

  Mam dotaz. Kdyz budu chtit litat ve dvou, Ja+Pritelkyne, staci mi verze standard? Nekde jsem cet ze tam je +1 uz ve standardu, plati to tedy pro +1(kdokoli, jednou by letela s emnou treba pritelkyne, jindy nekdo z rodiny…)? Rad bych se ujistil nez to zakoupim.

  Dekuji.

  • Honza
   Honza napsal(a):

   Je to presne tak.

 • Marie napsal(a):

  Dobry den, kdyz je clenstvi standard na moje jmeno, mohu koupit manzelovi letenku, kdyz ja nikam neletim, aby dostal slevu? Predem diky!

  • Honza
   Honza napsal(a):

   Dobrý den, ne, musíte si koupit letenku i pro sebe, proletět ji ale nemusíte.

 • Dagmar Franková napsal(a):

  Dobrý den. Můžete mi prosím popsat jak funguje členství SKUPINA? Jestli tomu rozumím správně – já zakoupím na své jméno členství a mohu zakoupit se slevou letenku sobě a dalším dvěma osobám pro společný let. Ano? Jindy mohu zakoupit letenku jiným dvěma osobám aniž bych letěla s nimi? Nebo mohu koupit letenku sobě a letět sama?
  Děkuji za odpověď.
  DF

  • Honza
   Honza napsal(a):

   Dobrý den, u skupiny můžete pořídit letenku pro sebe a dalších až 5 cestujících, na každé další rezervaci musí být vždy vaše jméno, dalších 5 osob můžete libovolně měnit.

 • Robertshino napsal(a):

  podagra ziola lek na podagre http://seeknet.pl/ dieta przy dna moczanowa dnamoczanowa

 • Nikol napsal(a):

  Ahoj,
  zajímalo by mě ohledně členství, když to platí pro jedno JMÉNO + 1 DALŠÍ OSOBA. Jestli ta další osoba může letět samostatně bez držitele členství a mít slevu, a nebo jestli musí vždy letět držitel členství, aby byla poskytnuta druhé osobě sleva.
  Chtěli bychom si s přítelem koupit členství jedno společně, ale téměř nikdy nepoletíme společně.

  Děkuji za odpověď.

  • Honza
   Honza napsal(a):

   Ahoj, letenka musí být koupena společně ale letět nemusí ani jeden.

 • Barbora napsal(a):

  ahoj 🙂 ta verze standart ktera platí na ještě jednu osobu tak při dalším nákupu ta osoba muže byt jina?? děkuji 🙂

  • Honza
   Honza napsal(a):

   Ahoj může se při každé rezervaci měnit…

 • Richard Šopor napsal(a):

  zaujímam sa o členstvo v klube , ale nikde sa neviem dočítať od kedy začína platiť členstvo? či je to ročné ( kalendárovo od 01. 01. ) alebo je to od registrácie a zaplatenia členského. ďakujem..

  • Honza
   Honza napsal(a):

   je to od první registrace, tedy nákupu první letenky společně s klubem. Bohužel odedneška se trochu upravili podmínky viz článek

Přidat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *