Skupiny létají s Honzou

Za polární září na ISLAND

790 Kč
24.6.2020 8:08 7 komentářů
Nabídka již není aktuální

CC0 Pixabay

Na podzimní termíny pořídíme levné letenky na Island.
 

Zpáteční letenky z Wroclawi do Reykjavíku pořídíme v nabídce Wizz Air za výhodnou cenu 128,60 PLN, tedy asi 790 Kč. Cena platí pro členy klubu WDC, ostatní si tentokrát připlatí jen 180 Kč na jednom letu. Letenky jsou v nabídce na pár dní nebo třeba i na týden. Za stejnou cenu pak pořídíme nejlevnější letenky také s odletem z Katowic. V ceně letenek od Wizz Air máme příruční zavazdlo 40x30x20 cm.
Příkladem letenky na 9.11.2020 – 13.11.2020.
 

Letenky z Wroclawi na Island
09.11.2020 – 13.11.2020

 

Jak do Wroclawi

Do Wroclawi dojedeme z Prahy přímými autobusy Flixbusu. Z Pardubic nás pak zavezou do Wroclawi vlaky LEO Expressu.

Island

Do Reykjavíku se z letiště dostaneme autobusem, cena zpáteční jízdenky je ale 5 500 ISK, v přepočtu asi 1 100 Kč, ceny autobusových výletů po okolí Reykjavíku se pohybují v řádech tisíců Kč. Nejvíce se tak vyplatí pronajmout si auto, které seženeme už od 800 Kč na den a máme zaručenou volnost pohybu po ostrově. V únoru se nemusíme bát polární noci, slunce vychází okolo 9:30 a zapadá v cca 18:00, denního světla si tak užijeme dostatek.

Polsko a Island

Do Polska i z Polska (aktuálně mimo Slezska) máme cestu volnou. Lety do Reykjavíku jsou navíc z Wroclawi již provozovány. Po příletu je potřeba nechat si udělat test za 15 000 ISK. Jelikož jsou pravidla přijímána prakticky ze dne na den, nemá cenu si u letenky za pár stovek na termíny v listopadu s tímto nařízením lámat hlavu. Pro klid je možné u Wizz Air připlatit k letence za 22 € Wizz Flex – termín pak můžete změnit bez poplatku za změnu nebo si nechat vyplatit částku za letenku do kreditu.
Podle aktuálně platných pravidel nepotřebujeme test při cestě zpět do Polska ani Česka.

Diskuze
PŘIDAT KOMENTÁŘ Chcete se na něco zeptat? Není vám něco jasné a nevíte si rady? Nebo naopak máte nějaké poznatky nebo zkušenosti, o které se chcete podělit? Napište do komentářů.
 • Ondřej Krejčí napsal(a):

  Dobrý den,
  chtěl bych se zeptat, na webu wizzair ve dnech které tu uvádíte nejsou zapsány žádné lety. Nemám s tím zkušenosti, znamená to, že jsou vyprodány nebo wizzair lety přesunulo? Jsou tam pouze lety o jeden den posunuté (např. 10.11 a 14.11)

  • Honza napsal(a):

   Dobrý den, ano, Wizz mezitím změnil letový řád a tak je to o den posunuté.

 • Monika napsal(a):

  Zdravím. Měli jsme letenky na Island na 24.7. Island však od 1. 7. dělá všem na letišti v Keflaviku test. Cena testů je v přepočtu za tři tisíce. Do 24 hodin vám elektronicky sdělí výsledek. Můžete být klidně i negativní, ale pokud někdo v letadle, kdo seděl ve vašem okolí, bude pozitivni, jdete do 14denni karantény. My jsme Island kvuli tomu letos vzdali. Letenky jsme u Wizzair přebukovali na příští rok. To, že v letadle bude někdo pozitivní, bohužel opravdu ovlivnit nemůžeme.

 • Krejčí napsal(a):

  Dobrý den, máme letenky z katowic do keflavik na 1.8. A zpět 4.8. Bude třeba nějaký test? Děkuji.

  • Honza napsal(a):

   To se zatím ještě moc neví, podle aktuálních pravidel ano.

 • Veronika Čížková napsal(a):

  Dobrý den, kdy budou k mání letenky z Katowic

  • Honza napsal(a):

   Dobrý den, linky se pomalu rozlétávají, problém je, že Katowice jsou podle seznamu EASA rizikové letiště, spousta zemí tak chce test stejně tak je potřeba i při cestě z katowic zpět do ČR.

Přidat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *