Skupiny létají s Honzou
Zavazadla

Vueling – zavazadla, rozměry, tipy

23.1.2019 14:24

S aerolinkou Vueling se potkáme také na letech z Prahy. Jaká zavazadla jsou zahrnuta v ceně letenky?

Příruční zavazadla u Vueling

Španělská nízkonákladovka Vueling změnila rovněž pravidla pro kabinová zavazadla. V ceně základní letenky je pouze:

40x30x20 cm

což jsou rozměry odpovídající batohu. K tomuto malému zavazadlu si můžete přikoupit větší 55x40x20 cm.

Všechna tato zavazadla si bereme s sebou přes bezpečnostní kontrolu až k nástupní bráně, musí tak splňovat pravidla pro tekutiny a nebezpečné předměty (kromě zboží zakoupeného v duty-free zóně). Vueling dovoluje všem cestujícím vzít si svá příruční zavazadla do letadla bez poplatku. Z důvodu omezené kapacity přihrádek nad hlavou vám může být na vytížených letech největší z těchto zavazadel před nástupem obsluhou odebráno a zdarma přepraveno v zavazadlovém prostoru letadla. Platí zde pravidlo rychlejšího uvnitř (ten si bere s sebou vše). Po příletu odebrané příruční zavazadlo najdete v terminále na páse s ostatními odbavenými zavazadly. Menší zavazadlo (kabelka, batoh, taška na notebook,… + taška z duty-free obchodů) s vámi cestuje vždy v kabině letadla. Podle pravidel byste jej měli uložit pod sedadlo před vámi. Většinou ale nikdo nekontroluje, zda ho dáte dolů pod sedadlo nebo do přihrádky nad hlavou.

Hmotnost většího zavazadla je omezena na 10 kg, prakticky ale není možnost, jak by mohla být cestujícímu u gate zkontrolována. Rozměry je ovšem potřeba dodržet, neměly by překročit ani centimetr. Namátkou můžete být požádáni o vložení zavazadla do měřícího přístroje u gate. Pokud se nevejde, bude odbaveno do zavazadlového prostoru za pokutu 50 EUR, vždy ale záleží na přístupu obsluhy u gate, centimetr navíc může ale nemusí projít.

Diskuze
PŘIDAT KOMENTÁŘ Chcete se na něco zeptat? Není vám něco jasné a nevíte si rady? Nebo naopak máte nějaké poznatky nebo zkušenosti, o které se chcete podělit? Napište do komentářů.
 • Profilový obrázek
  Katka napsal(a):

  Dobrý den. Letím s Vueling poprvé, přikoupila jsem program Optima, tzn že budu odbavovat zavazadlo na letišti. Jak dlouho před odletem musím být na letišti, když check in udělám online a budu jen odevzdávat zavazadlo? Nikde jsem se nedočetla. Dále by mě zajímalo, kdy si mám nechat vystavit palubní lístky, v potvrzovacím emailu je možnost kliknout na ´potvrzení palubních vstupenek´, letím však až v červenci. Děkuji za radu:)

  • Honza
   Honza napsal(a):

   Dobrý den, palubky si vytisknete ale u Vuelingu vám je vytisknou klidně i na checkinu. Jinak checkin se zavíráu EU letů vždy 40-45 minut před odletem.

  • Profilový obrázek
   Katka napsal(a):

   Děkuji. Tzn. být na letišti určitě 2 hodiny před odletem?

 • Profilový obrázek
  Lucie napsal(a):

  Dobry den, mam narok na prirucni zavazadlo a kocarek zdarma pokud cestuji s kojencem do jednoho roku? Dekuji za odpoved

  • Honza
   Honza napsal(a):

   Dobrý den, pokud cestujete s kojencem tak máte nárok na 55x40x20 cm + tašku do 5kg bez ohledu na tarif, ve kterém jste letenku koupila.

  • Profilový obrázek
   Lucie napsal(a):

   Dekuji. Pocita se kocarek uz jako prirucni zavazadlo? Nebo je to kocarek + priticni zavazadlo+ taska do 5 kg zdarma? Mockrat dekuji

  • Honza
   Honza napsal(a):

   Nepočítá, je to tak jak píšete.

 • Profilový obrázek
  Veronika napsal(a):

  Dobrý den, prosím o informaci. Letím do Barcelony se synem, které mu je 5 let. Budeme mít automaticky místa vedle sebe nebo si musím místa rezervovat? Dekuji Veronika

  • Honza
   Honza napsal(a):

   Dobrý den, ano budete mít místa vedle sebe.

 • Profilový obrázek
  Annie napsal(a):

  Dobrý den, může se vzít na palubu jako příruční zavazadlo svatební šaty v obalu? Pokud ano, tak rozměry se řídí těmi klasickými jako u příručního zavazadlo? A musí se něco doplatit?
  Děkuji, Annie

  • Honza
   Honza napsal(a):

   Dobrý den, oblečení obvykle bývá mimo zavazadla přepravováno bez problémů, záleží na tom, jak moc velké to balení šatů je…

 • Profilový obrázek
  Dominika napsal(a):

  Jaký typ kočárku je povolen při cestování s miminkem? Může být klasická korbička, nebo musí být už sportovní typ, který je menší a skladnejsi? Jedná se mi o dopravce vueling a Ryanair. Děkuji

  • Honza
   Honza napsal(a):

   Klidně může být korbička, pořádně ale obalit, zrovna moc dobře se k tomu nechovají.

 • Profilový obrázek
  Lucie napsal(a):

  Ahoj,včera jsem dokupovala ještě jednu letenku s Vueling do Paříže,peníze z účtu odešly ihned,ale nepřišel mi potvrzující email a ani v aplikaci se nic nezobrazuje.Nevíte kde zjistím,zda je letenka zarezervovaná?

  • Honza
   Honza napsal(a):

   Ahoj, pokud nemáte rezervační kód tak jedině přes infolinku…

 • Profilový obrázek
  Iveta napsal(a):

  Nemůžu nikde najít, zda mohu při letu s Vuelingem standardně odbavit zavazadlo do zavazadlového prostoru – nepamatuji si, zda jsem to v rámci nákupu letenky někde měla objednat. Díky

  • Honza
   Honza napsal(a):

   Pokud máte nejlevnější tarif tak ne, je potřeba si zavazadlo přikoupit.

 • Profilový obrázek
  Eva Štěpánková napsal(a):

  Dobrý den,
  možná to už tady bylo, ale letím poprvé za týden s Vueling basic a mám Samsonite Cabin zavazadlo s kolečky,
  které má rozměry 55 x 40 x 20 cm, kdysi to bylo OK. V potvrzení bookingu mám od nich ale poznámku, že mám nárok jen na 1 underseat bag a poznámka STD, což rozhodně nevyhovuje mému zavazadlu, navíc žádná zmínka o případné kabelce nebo batůžku na doklady atd. Taky mě překvapilo, že neposílají v příloze letenku, jen email. Děkuji předem za radu.

  • Honza
   Honza napsal(a):

   Dobrý den, ano, Vueling už má také pouze malé kabinové zavazadlo v ceně.

 • Profilový obrázek
  Jitka Langová napsal(a):

  Dobrý den, skutečně je cena za letenku konečná ? Hází mi to nutnost přikoupit i underseat bag a bez toho mne to nepustí dál.
  Děkuji za odpověd, Jitka Langová

 • Profilový obrázek
  Jitka Langová napsal(a):

  Dobrý den, mám dotaz: po zadání cesty a osob mi naskakují dodatečné poplatky za zavazadla, i v případě underseat bag to dělá 174 Euro, rozhodně není v základní ceně letenky (konkrétně let Praha – Barcelona 8-11.4). Skutečně je nutné připlácet i malé příruční zavazadlo? To by bylo v rozporu s tím, co doposud píšete. Pokud ale nevyberu jednu z možností, dál mne aplikace nepustí.
  Děkuji za odpověď, Jitka Langová

  • Honza
   Honza napsal(a):

   Dobrý den, základní zavazadlo je vždy v ceně, zřejmě volíte větší kabinové navíc.

 • Profilový obrázek
  Tomáš Flégr napsal(a):

  Hezký den, bez předchozího oznámení, jsme na webu Vueling zjistili, že máme zrušený zpáteční let 28/3/2022 z JFK do BCN (Iberia) a navazující z BCN do PRG (Vueling). Zkouseli jsme volat jak na Vueling, tak Iberia a nikde nám nejsou schopni dát žádné infomrace, jak se to bude řešit, všude raději zavěsí nbeo řeknou, že nám nemůžou pomoci. Jak to máme řešit? Děkuji

  • Honza
   Honza napsal(a):

   Dobrý den, ideální je se proklikat Vuelingem až na konec a tam mi vždy pomohli. Let z NYC je stále v nabídce, takže by to neměl být problém nechat případně přebookovat.

 • Profilový obrázek
  Týna napsal(a):

  Hezký den,
  máme koupené Basic letenky do Barcelony, píší, že můžeme mít pouze underseat luggage tzn. 40x30x20? A když letím s miminkem, můžu s sebou mít zdarma kočárek, ale jak velké můžu mít zavazadlo navíc do letadla s věcmi pro miminko? 5kg? A rozměry?
  Strašně se v tom ztrácím, jedeme už ve čtvrtek :/
  Prosím o pomoc.
  Týna

  • Honza
   Honza napsal(a):

   Rozměry standardní takovou tu tašku přes rameno, u miminek to nikdo neřeší, pokud to není vyloženě loďák.

 • Profilový obrázek
  Oxi napsal(a):

  Dobrý den,prosím o rádu. Co dělat když se najde odbavit online?letenky zakoupené přes kiwi.com ,který říká že se máme odbavit přímo u letecké společnosti.U Vulingu se odbavit nejde protože nemám PRN. Děkuji

  • Honza
   Honza napsal(a):

   Dobrý den, Vueling má stále možnost odbavit se i na letišti.. Jinak PNR by ale měl Kiwi poskytovat (6-ti místný kód).

 • Profilový obrázek
  Hedvika napsal(a):

  Ahoj, koupila jsem 5 letenek (3 dospělí a 2 děti do 16 let) do Barcelony s Vueling, za 14 dní od rezervace jsem chtěla doplnit čísla pasů a data narození, ale u dětí mi to hází chybu, že nejsou dospělé. Bohužel jsem si toho všimla až teď, v potvrzení bookingu mám opravdu 5x adults. Prosím o radu, jak to řešit. Letíme v půlce března. Moc díky.

  • Honza
   Honza napsal(a):

   Ahoj, jiná varianta než vyřešit dopředu přes podporu bohužel není.

 • Profilový obrázek
  Monika napsal(a):

  Dobrý den, ráda bych letěla v termínu 3.-6.2 do Barcelony se společností Vueling, nebo Ryanair. Chtěla bych vědět, kdy by byl a nejlepší chvíle koupit letenky a kolik se přibližně pohybuje cena. Děkuji za odpověď

  • Honza
   Honza napsal(a):

   Dobrý den, nejlevnější letenky budou právě teď. Letenka vyjde na cca 2 100 Kč, takže bych ji rovnou i koupil.

 • Profilový obrázek
  Josef napsal(a):

  Dobry den, pokud odevzdam zavazadlo na check in o rozmerech 55x35x22, mate zkusenost, ze to bude ok? Diky!

  • Honza
   Honza napsal(a):

   Dobrý den, u toho checkinu se nějak výrazně rozměry neřeší.

 • Profilový obrázek
  Irena Procházková napsal(a):

  Dobrý den, ráda bych se zeptala, zda společnost Vueling (let do Paříže) umožňuje cestujícím si vzít s sebou a doplatit nadrozměrné zavazadlo (box 100×70) cm? Děkuji za zprávu. S pozdravem, Irena Procházková

  • Honza
   Honza napsal(a):

   Dobrý den, jako odbavené zavazadlo ano, na palubu ne.

 • Profilový obrázek
  Eva napsal(a):

  Dobrý den,
  Letím do Barcelony a ráda bych si vzala skateboard na palubu. Letím s Vueling. Nemyslím si, že je to vyloženě speciální zavazadlo – sport bag. A můžu si vzít skate na palubu. Budu něco platit? Děkuji.

  • Honza
   Honza napsal(a):

   Dobrý den, jedině přímo v batohu tak aby splňoval pravidla pro zavazadla, jako samostatnou věc to nejde pak jinak než odbavit jako sportovní zavazadlo.

 • Profilový obrázek
  lukas napsal(a):

  Dobry den, chapu tedy spravne, ze pokud cestuji pouze s underseat bag (ktery snad splnuje rozmery) a odbavim se online, tak uz nemusim v praze na Check-in? Trochu me mate veta: You must drop off your cabin bag at the check-in desk, otherwise you will have to pay 25.00 EUR to check it in at the boarding gate. Protoze jestli se nemylim, tak v nekterych pripadech clovek i po odbaveni online stejne musi kvuli cabin bag fyzicky na check-in. Predem dekuji

  • Honza
   Honza napsal(a):

   Dobrý den, ano, pokud splňuje vaše zavazadlo pravidla pro to menší, tak jdete rovnou do letadla, bez nutnosti odevzdávat ho na checkinu.

 • Profilový obrázek
  Jana Schöttnerová napsal(a):

  Ahoj,mám prosbu,nemohu nikde zjistit jestli na letišti v Barceloně v oddělení -reklamace ztracených zavazadel- jsou non stop nebo jak mají otevřeno,moc díky

  • Honza
   Honza napsal(a):

   Ahoj, nonstop určitě nebudou a asi bych ani nečekal že tahle informace půjde dopředu někde najít online…

Přidat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *