Wizz Air zavazadla 2018 - Honzovy letenky
Skupiny létají s Honzou

Wizz Air zavazadla 2018

CC0 Pixabay

25.8.2018 8:38

Jen den trval Wizz Airu aby zavedl podobnou politiku zavazadel jako Ryanair.

Pozor: Nové podmínky u Wizz Air od 1.11.2018!

Nově se tak na paluby maďarského dopravce nedostaneme se standardním větším příručním zavazadlem. Změna je ale odlišná od politiky Ryanair.

Každý cestující má v ceně letenky 1x příruční zavazadlo o rozměrech 55x40x23 cm (do 10 kg).

S sebou na palubu si ho ale můžete vzít jen v případě, že nepřesáhne rozměry 40x30x18 cm, v opačném případě je vaší povinností dojít na check-in a zavazadlo nechat zdarma odbavit. Nemění se tak žádné poplatky, jen fakt, že větší zavazadlo neodevzdáte až na bráně ale rovnou na check-inu, může obsahovat tak tekutiny a předměty zakázané na palubě letadla.

Stejně jako u Ryanair je možnost přikoupit si Priority – v tom případě máte v ceně 2 zavazadla: 55x40x23 cm a 40x30x18 cm a obě si můžete vzít s sebou na palubu. Cena Priority je cca 150 – 350 Kč, koupit ho můžete i na letišti za cca 650 Kč.

Pozor! Pokud si příruční zavazadlo odbavíte na check-inu, do letadla už si žádné další zavazadlo brát nesmíte! Na palubní vsuptenku dostanete nálepku, to že jde snadno sundat je ale zase druhá věc…

Vzhledem k tomu, že na ceny nemá změna politiky zavazadel žádný vliv, aplikuje změnu Wizz Air okamžitě i z mojí osobní zkušenosti včera v Katowicích.

Diskuze
PŘIDAT KOMENTÁŘ Chcete se na něco zeptat? Není vám něco jasné a nevíte si rady? Nebo naopak máte nějaké poznatky nebo zkušenosti, o které se chcete podělit? Napište do komentářů.
 • Profilový obrázek
  Hana Graclikova napsal(a):

  Ahoj, chtěla jsem se zeptat, koupila jsem si letenku do gruzie (s wizzairem)- už ji mám zaplacenou a chtěla bych si zavazadlo (odbavené) změnit z 20 kg na 10 kg. jde to nějak?

  • Honza
   Honza napsal(a):

   Ahoj, to se obávám, že nepůjde… Resp pokud by to šlo přes tel. centrum tak za telefon a poplatek zaplatíte více než je rozdíl ceny těch zavazadel.

 • Profilový obrázek
  Tereza napsal(a):

  Dobrý den,
  letíme s rodiči do Říma a až teď jsme si všimli, že se u wizzair změnily podmínky pro zavazadla a naše příruční kufry nesplňují rozměry proto, abychom je mohli vzít na palubu. Je možné ještě zakoupit zavazadlo na odbavení i když jsme už provedli check-in a máme vytištěné letenky? Nemohla jsem také pořádně dohledat rozměry odbaveného zavazadla, našla jsem, že se liší pouze v hmotnosti (10, 20, 32 kg) ale rozměr by měl být pro všechny hmotnosti stejný (149x119x171 cm), je to pravda?

  • Honza
   Honza napsal(a):

   Dobrý den, ano je to možné, po přihlášení je můžete přikoupit kdykoliv do odletu. Odbavné 10 kg má rozměry jako velké kabinové, u 20 kg to nemusíte řešit, všechna běžná zavazadla jsou akceptována.

 • Profilový obrázek
  Renáta napsal(a):

  Ahoj Honzo, prosím, chci letět s Wizz Airem v programu Basic dne 21.9.19 na Island a chtěla bych si přikoupit 10kg zavazadlo k odbavení. Můžeš mi prosím zjistit cenu za zavazadlo? Děkuji Renáta

  • Honza
   Honza napsal(a):

   Dobrý den, ceny jsou různé podle ceny, vyprodanosti, období, po přihlášení do správy si můžete cenu zobrazit, obvykle to je 10-20 € na jednom letu.

 • Profilový obrázek
  Šarlota napsal(a):

  Dobrý den mam malý kufr na kolečkách 44x30x15 myslíte ze mala odchylka 4cm bude vadit od jejich požadavku? A popripade jak funguje ta kontrola rozměru dekuji

  • Honza
   Honza napsal(a):

   Dobrý den, pokud je to skořepina tak by to vadit mohlo, po kufříku vyloženě půjdou a budou ho chtít strčit do klece, ta má cca 2-3 vůli, takže zmáčknutelné zavazadlo se vejde, u té skořepiny může být problém.

 • Profilový obrázek
  Češková L. napsal(a):

  Dobrý den,
  je možné uložit turistické hole do odbaveného zavazadla? Děkuji za odpověď.

  • Honza
   Honza napsal(a):

   Dobrý den, ano, bez problémů.

 • Profilový obrázek
  Marek napsal(a):

  Dobrý den, chci se zeptat na kontrolní klec u wizz air, mám batoh 49x25x20cm ale bude poloprázdný, musí tou klecí na příruční zavazadlo 40x30x20 propadnout samovolně, nebo když je batoh poloprázdný a stlačím ho, tak žádný problém nebude? Díky za info

  • Honza
   Honza napsal(a):

   Dobrý den, pokud bude poloprázdný tak problém určitě nebude ;).

 • Profilový obrázek
  Helena Uherková napsal(a):

  Ahoj, prosímtě… s přítelem chceme jet s WizzAir do Říma, máme koupenou pouze základní letenku (jen příruční zavazadlo), ale pořád se to komplikuje a máme v tom zmatek. Každý máme nárok na jedno „příruční“ zavazadlo. U sebe nahoře si ho můžeme nechat jen v případě, že bude do 40x30x20 a pokud víme, že je větší, musíme zajít k check-inu, kde nám ho zdarma odbaví (pokud je v zadaných rozměrech 55x40x33 a do 10 kg)? Je to tak? Taky jsem četla, že při malém obsazení letadla dávají kufry nahoru nebo tak něco a příruční zavazadlo nám nemusí vzít. Viz: „Upozorňujeme, že pokud jste do své rezervaci nepřidali WIZZ Priority, vaše příruční zavazadlo vám může být během nástupu do letadla odebráno a přepraveno v zavazadlovém prostoru.
  Když se to stane, tak něco budu platit nebo to znamená, že s mým zavazadlem budou jednat, jakoby bylo nad dané rozměry a dají ho dolů zdarma rovnou nebo musím jít ještě na check-in. Nebylo by jednodušší jít rovnou na check-in? Ztrácím se v tom, snad se v tom neztratíš taky 😀
  Děkuji za odpověď 🙂

  • Honza
   Honza napsal(a):

   Ahoj, jsou to stará pravidla, platí už nová, viz zde. Nově v ceně pouze to malé, cokoliv větší za pokutu nebo případně přikoupit dopředu Priority či odbavené zavazadlo.

 • Profilový obrázek
  Vojta napsal(a):

  Dobrý den,
  znamená Wizz Priority, že si k základnímu zavazadlu 40x30x18 můžu přinést ještě zavazadlo 55x40x23 cm a nic kromě poplatku za Priority neplatím, nebo mi to umožní vzít si to větší zavazadlo na palubu, ale zaplatit za něj musím, jako bych ho odbavoval? Tedy abych mohl mít dvě zavazadla, musím zaplatit jak za Priority, tak za zavazadlo, nebo jen za Priority?
  Předem děkuji.

  • Honza
   Honza napsal(a):

   Dobrý den, znamená to, že to zavazadlo už je v ceně a berete ho na palubu.

 • Profilový obrázek
  Alice napsal(a):

  Dobrý den,
  pokud mám základní letenku, můžu si vzít malý kufr na kolečkách?

  • Honza
   Honza napsal(a):

   Dobrý den, pokud splňuje rozměry tak není problém.

 • Profilový obrázek
  MArek Špeta napsal(a):

  Zdravim, internetové zdroje se rozcházejí. Mám priority, tam je mi to jasne. Prikoupil jsem 10kg checked baggage, někde píšou že i na tohle zavazadlo je limit jako na carryon, ale primo na wizzairu vidim rozmerovou restrikci společnou pro všechny váhy. Díky. Mara

  • Honza
   Honza napsal(a):

   Ahoj, ono je to totiž tak, že oficiálně musí splňovat rozměry příručního, ale na checkinu většinou řeší jen váhu, takže pár cm přesah nevadí.

 • Profilový obrázek
  Honza napsal(a):

  Dobrý den,

  rád bych s wizz air přepravil elektrický longboard, víte prosím Vás někdo jestli můžu zvolit zavazadlo ,,sportovní vybavení,, při bližším popisu na stránkach píší o tyčích na skok vysoký, lyžích a hůlkách, snowboardu, surfboardu a potápěčském vybavení.
  Bohužel baterie k longboardu mi nepřepraví ty musím přepravit nějak jinak.
  Bude se tedy jednat vlastně jen o desku kolečka a nabíječku.

  • Honza
   Honza napsal(a):

   Dobrý den, ideálně dotaz přímo na Wizz Air… U těchto věcí je to dost individuální.

 • Profilový obrázek
  aleš napsal(a):

  Dobrý den, vím že to tady bylo už asi mnohokrát ale letím z wizz poprvé a chtěl bych se zeptat mám základní letenku (40x30x20) budou někde řešit když bude mít batoh např 47x24x17 nebo u těch batohu to není až tak důležité pokud přesahuje důležité je jestli se vleze do toho koše a dá se stlačit do těch požadovaných rozměrů. děkuji nerad bych měl problém a doplácel

  • Honza
   Honza napsal(a):

   Dobrý den, pokud ho nemáte plný tak by neměl být problém ho do té klece vložit… většina batohů je větších.

 • Profilový obrázek
  Jan napsal(a):

  Pokud zvolím wizz priority, mám v ceně:
  1 příruční zavazadlo (pod sedadlo)
  1 zavazadlo na kolečkách na palubě

  Musí být zavazadlo na palubě jen na kolečkách nebo může to bý např. batoh?

  Děkuji

  • Honza
   Honza napsal(a):

   Klidně batoh.

 • Profilový obrázek
  jan napsal(a):

  Dobrý den, letím s wizzair. Užívám pravidelně léky a inhalátor, který je do 100ml. Projde to přes kontrolu? Děkuji

  • Honza
   Honza napsal(a):

   Dobrý den, ano zabalit zvlášť do průhledného pytlíku, hodí se příbalový leták, případně doporučení od lékaře. Převážná většina kontrol nemá problém, sem tam se ale najde nějaký „šťoura“.

 • Profilový obrázek
  Marie napsal(a):

  Dobrý den, na wizz air je napsáno možnost palubního zavazadla na kolečkách, je podmínka koleček závazná nebo si mohu vzít malou krosnu v rozměrech 55×40×20? předem moc děkuji za odpověď.

  • Honza
   Honza napsal(a):

   Dobrý den, může to být cokoliv co splňuje rozměry.

 • Profilový obrázek
  Michaela napsal(a):

  Dobry den, poletime s detmi 3a 5 let,maji tudiz oba zakoupene misto, predpokladam, ze se na.ne vztahuje stejna podminka toho prirucniho zavazadla. Mame jeste prikoupene zavazadlo 20kg navic. Tede.zajima,zda se detska autosedacka ( konkretne podsedak pro starsiho) bere jako to prirusni zavazadlo, nebo to muzeme mit zdarma na.palube,dekuji predem za info:) Misa

  • Honza
   Honza napsal(a):

   Dobrý den, je potřeba to brát jako to zavazadlo, sedačka zdarma je jen pro infanty… Takže přikoupit třeba jen pro jednoho Priorty, podsedák by se asi měl do 40x25x20 cm vejít.

 • Profilový obrázek
  Jakub napsal(a):

  Zdravím,

  měl bych prosbu 🙂 Chtěl jsem se zeptat zda je u Wizz priority jako větší zavazadlo použít normální batoh daných rozměrů místo uváděného kufru na kolečkách?

  Díky, Kuba

  • Honza
   Honza napsal(a):

   Dobrý den, ano může to být cokoliv, co splňuje rozměry.

 • Profilový obrázek
  Marie Adamčíková napsal(a):

  mám zaplacené pouze kabinové zavazadlo. Jak je to s opalovacím krémem? Není to tekutina,ale středně velká tuba. Nechci kupovat na místě, mám na ostatní alergii. Zubní pasta se dostane koupit malinká, ale ten opalovák určitě ne. Pomohlo by to přemístit do nějaké potravinové krabičky ? Děkuji

  • Honza
   Honza napsal(a):

   Dobrý den, nesmí to být ani tekutina ani pasta, třeba ani pesto nebo olivy v nálevu apod… takže jedině do 100 ml.

 • Profilový obrázek
  Hana Bílková napsal(a):

  Dobrý večer.

  Prosím o radu. Mám připlacenou wizz priority a nejsem si jistá následujícím. V ceně wizz priority je jedno malé příruční zavazadlo (např. kabelka, malý batoh…) a druhé zavazadlo (batoh, kufr na kolečkách s většími rozměry než první zavazadlo v ceně) – to je mi celkem jasné, co ale nechápu je, zda u obou těchto zavazadel, mohu provést on-line chek-in a nemusím je odbavovat na letišti u check-in přepážky a mohu s nimi jít rovnou ke gatu? Je to tak? Předem děkuju.
  Hanka

  • Honza
   Honza napsal(a):

   Dobrý den, ano obě jsou palubní takže si je berete s sebou do letadla, musí tak splňovat limity na tekutiny a další předměty, protože jsou přes bezpečnostní kontrolu.

 • Profilový obrázek
  Adéla napsal(a):

  Zdravím, kupuju teď letenky a trošku jsem zaražená ze slovíčkaření u Wizzair. Potřebujeme si sebou vzít jeden větší batoh (v rozměru on board) a taky jedno 20kg zavazadlo. Náš problém je ten že náš kufr je přesahuje míry palubního zavazadlo, tak jsme chteli vzít na palubu s tarifem priority batoh. ALE oni píší, že s priority si můžeme zvít na palubu navíc „kufr na kolečkách“. Tak jsem z toho jelen všude jinde používají termín zavazadlo, jen u priority kufr na kolečkách…. Uklidněte mě prosím, že to není problém!

  • Honza
   Honza napsal(a):

   Dobrý den, ano, klidně to může být cokoliv, co splňuje rozměry, určitě nemusí být na kolečkách, je to spíše problém překladu/lokalizace.

Přidat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *