Wizz Air zavazadla 2018 - Honzovy letenky
Skupiny létají s Honzou

Wizz Air zavazadla 2018

CC0 Pixabay

25.8.2018 8:38

Jen den trval Wizz Airu aby zavedl podobnou politiku zavazadel jako Ryanair.

Pozor: Nové podmínky u Wizz Air od 1.11.2018!

Nově se tak na paluby maďarského dopravce nedostaneme se standardním větším příručním zavazadlem. Změna je ale odlišná od politiky Ryanair.

Každý cestující má v ceně letenky 1x příruční zavazadlo o rozměrech 55x40x23 cm (do 10 kg).

S sebou na palubu si ho ale můžete vzít jen v případě, že nepřesáhne rozměry 40x30x18 cm, v opačném případě je vaší povinností dojít na check-in a zavazadlo nechat zdarma odbavit. Nemění se tak žádné poplatky, jen fakt, že větší zavazadlo neodevzdáte až na bráně ale rovnou na check-inu, může obsahovat tak tekutiny a předměty zakázané na palubě letadla.

Stejně jako u Ryanair je možnost přikoupit si Priority – v tom případě máte v ceně 2 zavazadla: 55x40x23 cm a 40x30x18 cm a obě si můžete vzít s sebou na palubu. Cena Priority je cca 150 – 350 Kč, koupit ho můžete i na letišti za cca 650 Kč.

Pozor! Pokud si příruční zavazadlo odbavíte na check-inu, do letadla už si žádné další zavazadlo brát nesmíte! Na palubní vsuptenku dostanete nálepku, to že jde snadno sundat je ale zase druhá věc…

Vzhledem k tomu, že na ceny nemá změna politiky zavazadel žádný vliv, aplikuje změnu Wizz Air okamžitě i z mojí osobní zkušenosti včera v Katowicích.

Diskuze
PŘIDAT KOMENTÁŘ Chcete se na něco zeptat? Není vám něco jasné a nevíte si rady? Nebo naopak máte nějaké poznatky nebo zkušenosti, o které se chcete podělit? Napište do komentářů.
 • Veronika napsal(a):

  Dobrý den, můžu se zeptat, když mám klasickou letenku s příručním zavazadlem zdarma a má rozměry 48x35x20 tak to neprojde a budu muset připlácet?
  Díky moc za odpověď.

  • Honza
   Honza napsal(a):

   Dobrý den, 8cm už bych viděl jako docela dost, lepší přikoupit dopředu Priority a bude klid.

 • Vladimira napsal(a):

  Budu cestovat z pár dní se společností Wizz Air. Na palubu mohu mit zdarma prirucni zavazadlo 40x30x20. Mám batůžek cca 43x30x20. Mohu prekrocit batuzek o 3 cm? Jak a čím to měří?
  Děkuji
  Dadenka

  • Honza
   Honza napsal(a):

   Ahoj, předpokládám, že se dá stlačit, u batohu bych si s tím tak zásadní hlavu nedělal, sem tam se to měří vložením do klece, ale obvykle jen vyloženě obrovské kufry.

 • Veronika napsal(a):

  Dobrý den, Honzo, před pár dny jsem si u společnosti WizzAir koupila letenky do Albánie s příplatkem za Wizz Piority. Zavazadlo navíc je na jejich internetových stránkách uváděno jako „kufr na kolečkách“, taktéž i v mobilní aplikaci, a já bych se chtěla zeptat, zda to opravdu musí být kufr na kolečkách, nebo to smí být i batoh, za předpokladu, že nepřesahuje danou váhu a rozměry? Nerada bych, aby na letišti došlo k nedorozumění.
  Předem děkuji za odpověď

  • Honza
   Honza napsal(a):

   Dobrý den, je to spíš taková chybka překladu, může to být samozřejmě cokoliv.

 • Libor napsal(a):

  Dobrý večer chci si rezervovat let s rodinou a manželka neví jak se sbalí. Je možmé u wizzairu přidat odbavené zavazadla při check inu? zatím bych nechal pouze příruční prosím o odpoveď

  • Honza
   Honza napsal(a):

   Dobrý den, ano je to možné ale bude to dražší, ideálně ještě doma před vytisknutím palubních vstupenek přikoupit online.

 • Richard Toman napsal(a):

  Dobrý den, po přečtení dotazů a komentářů se chci ujistit, že když mám wizz priority a mám 1 zavazadlo na
  kolečkách navíc tak to neznamená, že to musí být kufr s kolečky. Beru si sportovní tašku, která se vejde do rozměrů 55 x 40 x 23 cm a nepřesáhne 10 kilo. Díky za radu, ale nechci se tam potom na letišti dohadovat. Pěkný den. Richard

  • Honza
   Honza napsal(a):

   Dobrý den, může to být cokoliv co splňuje rozměry a váhu.

 • Petr64 napsal(a):

  2.2. letím s Wizzairem do Eilatu. Koupil jsem dle diskusí Wizz Priority s tím, že větší zavazadlo s tekutinami bezplatně odbavím. Teď se na některých fórech dočítám, že to nelze. Můžete mi prosím poradit, zda je nutné dokoupit odbavené zavazadlo? Nerad bych platil na letišti jejich přemrštěné ceny. Díky.

  • Honza
   Honza napsal(a):

   Dobrý den, bohužel pravidla se změnila, takže nyní není odbavení zavazadla zdarma, ale berete si ho s Priority nahoru, pokud chcete dolu tak je potřeba přikoupit 10kg odbavené.

 • Mike napsal(a):

  Cau.. Mam dotaz ohledne zavazadla, jestli to chapu spravne. Koupim si u Wizzair letenku se zakladnim zavazadlem o velikosti 40x30x25 bez jakehokoliv dalsiho priplatku. Udelam checkin online. Beru si batoh co je vetsi jak 40x30x25, ale mensi jak 55x40x30 a bude mit mene jak 10kg. Tenhle batoh odbavim na checkinu jako zavazadlo, nebudu priplacet, platit, zadny dalsi poplatek ? Dikymoc.

  • Honza
   Honza napsal(a):

   Ahoj, ne aktuálně už jen to malé zavazadlo, co nepřesahuje 40x30x25 cm si můžeš vzít, ostatní je potřeba předplatit, jinak bude na check/inu nebo gate pokuta. Ty zavazadla odevzdaná zdarma byla jen do listopadu 2018.

 • Tom napsal(a):

  Jsem si trochu nejistý tak se zeptám tady. Chceme se odbavit.

  Co vidím u online check inu:
  cestující 1
  1 × Příruční zavazadlo zdarma (40x30x20 cm)
  1 × Odbavené zavazadlo o hmotnosti 10 kg
  cestující 2:
  1 × Příruční zavazadlo zdarma (40x30x20 cm)
  Priority
  ————
  Znamená to tedy, že ikdyž u cestujícího 2 nejsou uvedena 2 zavazadla, platí že v tom případě má v ceně 2 zavazadla: 55x40x23 cm a 40x30x18 cm a obě si může vzít s sebou na palubu?

  Díky jestli se v tom vyznáte lépe než my.

  • Tom napsal(a):

   Prosím admina, klidně tento příspěvek smazat, položil jsem dotaz k aktuálnímu článku o zavazadlech. Díky

  • Honza
   Honza napsal(a):

   Dobrý den, ano u prvního odbavíte jedno zavazadlo 10kg na checkinu a druhé menší si berete nahoru, u druhého si vezmete obě nahoru, musí splňovat uvedené parametry. Zkontrolovat to pak hlavně na palubní vstupence 😉

 • Petr napsal(a):

  Chápu to správně, že uvedená politika je platná do 31.10.?

  • Honza
   Honza napsal(a):

   ano.

 • Jan napsal(a):

  Dobrý den,
  děkuji Vám za přehledný článek.

  Jen:
  „Stejně jako u Ryanair je možnost přikoupit si Priority – v tom případě máte v ceně 2 zavazadla: 55x40x23 cm a 40x30x23 cm“

  Nejedná se o překlep u 40x30x23 cm?

  Na stránkách WizzAir píšou „Pokud si zakoupíte službu WIZZ Priority, můžete si do kabiny vzít příruční zavazadlo (55 x 40 x 23 cm) a jedno další malé zavazadlo (40 x 30 x 18 cm).“
  Zdroj: https://wizzair.com/cs-cz/informace-a-sluzby/informace-o-cestovani/zavazadlo#/

  • Honza
   Honza napsal(a):

   Dobrý den, jedná, díky za info, opraveno.

 • Jirka napsal(a):

  Co když mi příruční zavazadlo přesahuje výšku o 3cm (pouze z jedné strany, kde je kovová konstrukce batohu)? Jak jsou prisni ohledně rozměrů?
  Musim podotknout, že sem zavazadlo zkoušel v kleci pro Rayner a na výšku se tam krásně vlezlo☺️. Takže snad mají rezervu i Wizz air,pokud to někdo nebude měřit centimetrem.
  Diky předem za konstruktivní názory.
  aho.

  • Honza
   Honza napsal(a):

   3cm bych asi risknul, u Wizzu ho můžete klidně projistotu zdarma odbavit a tam vám ho měřit nebudou 😉

 • Rostislav napsal(a):

  Jak je to s elektronikou (notebook)? Přece ji nenechám v zavazadle v podpalubi, aby ji rozmlátili/ukradli?

  • Honza
   Honza napsal(a):

   Do ruky, to je povoleno.

 • Tomáš napsal(a):

  Jak to teda je? Mám udělat normálně check-in on-line a odbavit jenom zavazadlo na letišti?

  • Honza
   Honza napsal(a):

   Ano.

 • AleksA. napsal(a):

  Takže pas, léky, ipod, mobil mám nést v ruce nebo po kapsách, když nemám Priority?

  • Honza
   Honza napsal(a):

   Klidně v nějaké kapsičce nebo „igelitce“, s tím vás pustí.

 • Vlasta napsal(a):

  Chapu to dobře, že když si udělam check-in online a pak přijdu na letiště a pujdu na Wizzair a tam odevzdam kufr protože muj kufr ma 55x40x23 cm a pak už jdu jen s nejnutnejšimi vecmi na gate ale co když mam letenku v elektricke podobě kam dostanu tu nalepku, že kufr mam uz odbavenej.

  • Honza
   Honza napsal(a):

   Nedostanete nebo vám ji prostě dají, ono to teoreticky může být i v systému co uvídí na gate, ale pochybuju že to někdy někdo bude mít čas na gate kontrolovat.

 • Anna napsal(a):

  Pokud si pořídím priority, můžu stále větší zavazadlo nechat „odbavit“ a vzít si na palubu jen kabelku?

  • Tomáš napsal(a):

   Viz oficiální stránky Wizzairu:

   MOHU SI VZÍT DO KABINY MALÉ ZAVAZADLO POKUD JSEM SVÉ PŘÍRUČNÍ ZAVAZADLO ODBAVIL/A?

   V případě, že jste si nekoupili WIZZ Priority a své příruční zavazadlo odbavili, na palubu si nemůžete vzít žádné další malé zavazadlo. Všem pasažérům doporučujeme, aby si nezbytné věci vzali z příručního zavazadla a vzali si je do kabiny (například předměty osobní hygieny, pas a ostatní dokumenty), stejně tak cennosti, například šperky, telefony, fotoaparáty. Maximální rozměry všech osobních věcí dohromady nesmí překročit rozměr 40 x 30 x 18 cm.

  • Honza
   Honza napsal(a):

   Ha, dobrá otázka, netušim 🙂 ale z logiky by to jít mělo.

 • honza napsal(a):

  takze to velke zavazadlo musim nechat odbavit cca 2 hod.pres odletem?

  • Honza
   Honza napsal(a):

   Obvykle 2h – 40 min před odletem

 • Denisa napsal(a):

  A co se týče té váhy tak nevíte někdo jak moc na to dbají? Nebo co když budu mít více než 10kg, jaké jsou za to pak poplatky? Díky za rady 🙂

  • Hanka napsal(a):

   Ahoj, 10 kg je 10 kg a teoreticky ani o gram víc, ale hádám, že je to jako vždycky vše o lidech. Před třemi týdny jsme s Wizzem letěli z Glasgow, já měla 10,5 kg (bez Priority), tak jsem se lehce znepokojeně ptala, ale slečna za přepážkou s tím byla úplně v pohodě. Opačná situace byla v Katowicích, kdy byli u brány téměř všichni cestující požádáni o vložení tašek a kufrů a batohů do klece a ne vždy jim to prošlo (ale v tomto případě jde spíše o rozměry, pokud jde zavazadlo na palubu, přijde mi, že ty se řeší daleko víc). Pokud by byl s nadváhou problém, Wizzair má za každý kilogram navíc poplatek 10 €.

  • Honza
   Honza napsal(a):

   Ahoj, vzhledem k tomu že se bude odevzdávat na checkinu, kde je váha, tipl bych si že to budou řešit.

 • Kuba napsal(a):

  A v Případě, že mám velké příruční zavazadlo + notebook? To si mám zaplatit za note, nebo ho nechat odbavit a tím pádem i rozbít?

  • Honza
   Honza napsal(a):

   Prikoupit Priority nebo si ho vzit v ruce na palubu…

  • Vojta napsal(a):

   Vyse je ale napsane, ze jak si odbavi na check-inu velke prirucni, tak si uz zadne dalsi veci do letadla nesmi vzit, tim padem ani notas.. Pro me je stejna situace se zrcadlovkou, kdy si kvuli temhle novym omezenim budu muset prikupovat priority a levne cestovani se zbytecne prodrazi. Taky uz nepujde tahat vice nez 10kg jak v minulosti, kdy vahu prirucniho zavazadla nikdo nekontroloval.
   Verim, ze se jim to urychli nastupy do letadel a nebudou nabirat na zpozdeni diky tem co moc neletaji a vecne zdrzuji v ulicce nez si vytahnou vsechny mozne veci, ale ja z toho nadseny nejsem..

  • Honza
   Honza napsal(a):

   Cennosti mezi které se počítá noťas nebo zrcadlovka si vzít můžete, nesmí to být ale vyloženě zavazadlo.

  • Adam napsal(a):

   Např. brašna na zrcadlovku normálně projde bez Priority…

Přidat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *