Skupiny létají s Honzou

Wizz Air Privilege Pass

16.1.2020 15:25

Aerolinka Wizz Air nabízí svým zákazníkům koupit si tzv. Privilege Pass, který jim přinese určité výhody. Vyplatí se ale si Privilege Pass kupovat?

Co je Privilege Pass?

Privilege Pass je doplňková služba pro cestující, kteří létají s Wizz Air častěji. Jeho pořízení přinese jisté výhody. Při každé rezervaci letenky si můžeme vybrat jakékoliv sedadlo a automaticky dostaneme přednostní nástup do letadla a druhé větší příruční zavazadlo (běžně je povoleno jen zavazadlo o rozměrech 40x30x20 cm, druhé větší zavazadlo bývá za příplatek má povolené rozměry 55x40x20 cm). A to zdarma. Zdarma? Ne tak úplně, pořízení Privilege Passu vyjde na 5 240 Kč (200 EUR) a jeho platnost je jeden rok. Koupit se dá při rezervaci letenky (pod kolonkou, kde se vyplňuje jméno cestujícího) a platí jen a výhradně pro jednoho konkrétního cestujícího.

Vyplatí se?

Záleží, jak často s Wizz Air létáme. U Wizz Air bohužel nejde určit, od kolika letů přesně se pořízení Privilege Pass vyplatí, protože poplatky účtované za výběr sedadla a za přednostní nástup do letadla + větší příruční zavazadlo (Priority) se liší u každého letu. Oficiálně je rozmezí poplatků za sedadlo 25 – 1 315 Kč, a to podle času nákupu (jak dlouho zbývá do odletu), obsazenosti letadla a umístění sedadla v letadle (v přední části, u okna, s větším prostorem pro nohy apod.). Asi nejběžnější cena za klasické sedadlo v zadní části letadla (to levnější) je 250-350 Kč, v přední části letadla pak 350-500 Kč, sedadlo s větším prostorem pro nohy pak atakuje hranici 700 – 1 000 Kč. Cena za Priority se také liší let od letu (oficiální rozmezí je 130-920 Kč za let). Běžná cena za Priority je 300-500 Kč.

Odhadem se tak Privilege Pass vyplatí, pokud s Wizz Air letíme alespoň 8x ročně (4 zpáteční lety). Zároveň při tom využíváme zmíněné příplatkové služby. Pokud si rádi připlácíme za sedadlo s vepředu nebo s větším prostorem pro nohy, potřebný počet letů klesá. Pokud si ale za sedadlo nepřiplácíme a při cestování nám stačí jen malé příruční zavazadlo, nemusíme o nákupu Privilege Pass ani přemýšlet.

Diskuze
PŘIDAT KOMENTÁŘ Chcete se na něco zeptat? Není vám něco jasné a nevíte si rady? Nebo naopak máte nějaké poznatky nebo zkušenosti, o které se chcete podělit? Napište do komentářů.

Přidat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *