Ryanair - zavazadla - Honzovy letenky
Skupiny létají s Honzou

Ryanair – zavazadla

17.1.2018 10:45

Dlouho oznamovaná a původně odsunutá „změna“ v zavazadlové politice Ryanair vstoupila v platnost.


!!! POZOR ZMĚNA od 1.11.2018 platí nová pravidla pro přepravu zavazadel !!!
Ryanair jako první aerolinka začíná automaticky odbavovat některá příruční zavazadla do podpalubí. Není to ale vůbec žádná novinka – stejným způsobem se odbavují zavazadla do podpalubí už více jak 2 roky, změna oproti původním pravidlům tak není prakticky žádná. Pojďme si tak shrnout, jaká zavazadla si s sebou na let Ryanairu můžete přinést.

Každý cestující si může s sebou vzít 2 kabinová zavazadla:
55x40x20 cm + 35x20x20 cm

Kila nikdy nikdo neřeší, dříve se i vážívalo, dnes na to nejsou letiště nijak vybavena.

S oběma zavazadly jdete rovnou na bezpečnostní kontrolu, případnou pasovou kontrolu až k nástupní bráně. Přímo ve frontě, které se udělá před začátkem nástupu do letadla u gate začnou pracovníci letiště obcházet jednotlivé cestují a těm, u kterých usoudí, že je zavazadlo velké na přepravu v kabině letadla, zavazadlo opatří žlutým štítkem a informují o tom, že mají zavazadlo odevzdat u gate nebo na vozík před letadlem. Zavazadlo bude následně pracovníky letiště naloženo do zavazadlového prostoru letadla a najdete ho po příletu na pásu se zavazadly. Celá tato přeprava je zdarma, respektive v ceně letenky :).

Co nesmí být v zavazadle, které odevzdám na přepravu do podpalubí?
Důležité je vyndat hlavně cennosti, věci, které potřebujete během letu (léky, jídlo,…) a cokoliv co má lithiové baterie.

Jak je to s batohy?
Pokud máte malý batoh, většinou vám ho pustí nahoru, obvykle ani obsluha neví, jak velké zavazadlo už odbavit a jaké ne, velmi dobře funguje pokud obsluze rovnou řeknete, že si zavazadlo dáte pod sedačku před vámi.

Kde najdu zavazadlo po příletu?
Na zavazadlo nečekejte u letadla, handling ho dopraví na pás se zavazadly v příletové hale.

Co když si chci i velké zavazadlo vzít s sebou nahoru?
Je potřeba přikoupit priority boarding (cca 150 Kč na let).

Řeší se stále velikost zavazadla?
Vzhledem k tomu, že má personál letiště dost práce s oštítkováním zavazadel a pro odbavená zavazadla jsou mnohem vyšší limity, je systém mnohem volnější a nějaké cm vám projdou spíše než dříve. I tak ale oficiálně platí výše uvedené rozměrové omezení.

Co když zavazadlo u letadla neodevzdám?
Pracovníci letiště bedlivě sledují, které zavazadlo je oštítkováno (proto jsou také štítky žluté) a seberou vám ho u letadla. Pokud s ním i tak projdete, zřejmě vás zastaví letuška u dveří. Pokud cedulku strhnete, s největší pravděpodobností to nikdo řešit nebude, jestli ale bude handling pečlivý a bude zavazadla počítat a nebude chtít pustit letadlo dokud se nedopočítá, najdou si vás podle čísla, které si opisuje obsluha během přidělení štítku a může kvůli vám dojít ke zdržení letu.

Diskuze
PŘIDAT KOMENTÁŘ Chcete se na něco zeptat? Není vám něco jasné a nevíte si rady? Nebo naopak máte nějaké poznatky nebo zkušenosti, o které se chcete podělit? Napište do komentářů.
 • Profilový obrázek
  Tereza napsal(a):

  Dobrý den, bude se mnou cestovat příbuzný po transplantaci ledvin a bude s sebou mít hodně léků. Je potřeba to někde hlásit nebo mít nějaké potvrzení od lékaře? Díky za odpověď Tereza

  • Honza
   Honza napsal(a):

   Dobrý den, lepší je mít příbalové letáky s sebou, pokud jsou to běžné léky tak není problém.

 • Profilový obrázek
  Lenka napsal(a):

  Dobrý den,
  ráda bych si koupila letenku do Říma v terminu v lednu. Bohužel jsem s Ryanair ješte neletela a jsem zmatená ze zavazadel. Ráda bych si vzala malou kabelku a standardní kabinový kufr ktery bezne pouzivam s Easy jet. Při koupi letenky se mi nenabizi přidani zavazadla pouze naky flexi za silenou cenu cca 1000kc za jeden let. Mam tedy koupit letenku zakladni a pak si přikoupit kabinové zavazadlo tedy maly kufřik? Kolik to tak stojí? Diky moc za info😉
  Lenka

  • Honza
   Honza napsal(a):

   Dobrý den, ano koupit základní nejlevnější tarif, pak se vás to zeptá na sedadla a následně na zavazadla, pokud tedy chcete větší zavazadlo s sebou na palubu tak vybrat Priority.

 • Profilový obrázek
  lenka napsal(a):

  Dobrý den, můžu si do příručního zavazadla vzít jídlo?

  • Honza
   Honza napsal(a):

   Dobrý den, ano jakékoliv, které není tekutinou nebo pastou. Například třeba Pikao, olivy v nálevu apod. vám neprojdou.

 • Profilový obrázek
  Nikol napsal(a):

  Dobrý den, je možné u Ryanair zavazadla kombinovat, tedy mít v rámci jednoho letu jak Priority & 2 Cabin Bags, tak i odbavené 10 kg zavazadlo?
  Nikol

  • Honza
   Honza napsal(a):

   Dobrý den, ano, příkoupit to jde pak ale jen v aplikaci…

 • Profilový obrázek
  Dominik napsal(a):

  Zdravím,
  mám dotaz ohledně věcí v příručním zavazadle. Letím s Ryanair a mám zaplacené pouze příruční zavazadlo navíc. S sebou na dovolenou si beru provaz/lano. Je to povolené vzít si tuto věc do letadla?

  Děkuji za odpověď.

  • Honza
   Honza napsal(a):

   Ahoj, nepamatuju si že bych ho viděl někde mezi zakázanými předměty… Ale na každém letišti přistupují k bezpečnostním pravidlům trochu po svém…

 • Profilový obrázek
  Markéta napsal(a):

  Dobrý den,letenky objednaný přímo z jejich webu Ryanair.Dojde mi nějaká letenka palubní lístek k vytištění? Nehodlám někde něco platit za vytištění v řádech tisíců jak čtu

  • Honza
   Honza napsal(a):

   Dobrý den, na email vám přišlo potvrzení rezervace, pokud nemáte vybraná sedadla tak 48h před odletem vyplníte po přihlášení údaje o cestovním dokladu a vytisknete si palubní vstupenku.

 • Profilový obrázek
  Martin napsal(a):

  Zdravím Honzo,
  jen pro upřesnění – s Ryanair letím poprvé – mám zakoupenou letenku i s rezervací sedadla do Porta a beru si s sebou na palubu jedno menší příruční zavazadlo.

  Když chci odevzdat krosnu do zavazadlového prostoru, tak si pro ni musím automaticky dokoupit to odbavení za 20 euro na 10 kg? Případně tento poplatek uhradit pak při odbavení na místě?

  Poplatku se tak jako tak nevyhnu?

  Díky

  • Honza
   Honza napsal(a):

   Dobrý den, ano, je potřeba to booknout dopředu, na místě bude cena vyšší.

 • Profilový obrázek
  Michal napsal(a):

  Dobrý den,
  chtěl jsem se zeptat, jak moc se u leteckých společností dbá na centimetry u palubního zavazadla, konkrétně u Ryanair. Mám 55x40x23 cm, max. povolené u této společnosti je 55x40x20 cm, projde to, případně jak se to řeší na místě?

  Díky

  Michal

  • Honza
   Honza napsal(a):

   Dobrý den, vždy to závisí přímo na personálu u gate. Mohou hrotit 1 cm ale klidně na to i kašlat, takže to je případ od případu.

 • Profilový obrázek
  lucie napsal(a):

  zdravim Honzo,
  chci se zeptat mám koupené letenky do říma pro 2 osoby , při nákupu jsem nedokupovala přednostní vstup , mohu dokoupim v aplikaci až budu dělat check-in?
  další otázka , slyšela jsem ze ryanair záměrně rozesazuje aby donutili lidi si dokoupit výběr míst … lze do dokoupit taky po check-inu nebo už je to v ceně prednostniho vstupu? dekuju za odpověď

  • Honza
   Honza napsal(a):

   Ahoj, ano jde to dokoupit kdykoliv teď nebo při checkinu (lepší dříve protože je max 90 míst na Priority).
   Rozesazuje celkem se stroprocentní pravděpodobností, opět při checkinu můžete sedadla vedle sebe dokoupit, ale lepší dříve, kdy jsou ještě volnější nějaká levnější místa. Sedadla do Priority nepatří takže je potřeba je přikoupit zvlášť.

 • Profilový obrázek
  Dominika napsal(a):

  Dobrý den, letím s raynair mám zaplacený priority. Jak je to se zbožím zakoupeném v dutyfre? Když koupím alkohol, musím ho dát do zavazadla nebo ho můžu mít zvlášť?

  • Honza
   Honza napsal(a):

   Dobrý den, tam se to liší letiště od letiště, ale obvykle dutyfree povolují.

 • Profilový obrázek
  Ivan Hriňová napsal(a):

  Ivana-potřebuji radu letím 1.10.2019 do Španělska se společností Ryanair,mám zaplacené 10kg odbavené zavazadlo ale nevím jestli v zavazadle můžu mít nůžky,fén,šampon atd. vše co se zakazuje v palubním zavazadle .Slyšela jsem že se to nesmí , tak nevím. Děkuji za odpověď.

  • Honza
   Honza napsal(a):

   Dobrý den, pokud máte opravdu odbavené 10kg, tak ho odevzdáváte na checkinu a tím pádem tam cokoliv z předmětů co píšete být může.

 • Profilový obrázek
  Jila napsal(a):

  Dobrý den, jsem trošku zmatená z těch zavazadel teď 20.9.2019 letíme do Španělska s Raynerem a všude čtu,že jediné zavazadlo, které lze vzít s sebou je 40x20x25. Můžete mi to prosím raději ještě objasnit? Moc děkuji

  • Honza
   Honza napsal(a):

   Dobrý den, pokud máte základní letenku tak ano, další větší zavazadlo (55x40x20 cm) si s sebou můžete vzít po přikoupení Priority, případně přikoupit odbavené zavazadlo (10,20 kg).

 • Profilový obrázek
  Filip napsal(a):

  Ahoj Honzo,
  prosím tě, mám dotaz ohledně 20 kg zavazadla, přesněji řečeno ohledně 70l krosny (batoh). Vemou mi ho do podpalubí? Díky za odpověď

  • Honza
   Honza napsal(a):

   Ahoj, pokud bude splňovat kg a maximální rozměry tak ano, nic jiného se neřeší.

 • Profilový obrázek
  Lucie napsal(a):

  Mužu se zeptat, když mám rezervovaný zavazadlo do 10kg ale rozmyslela jsem se na poslední chvíli pro zavazadlo do 20kg, je možné si ho dokoupit na letišti a případně za kolik? Díky 🙂

  • Honza
   Honza napsal(a):

   Dobrý den, jedině zkusit změnu přes online chat, přímo na letišti bude cena dost vysoká a možná se pak vyplatí si dopředu koupit rovnou znovu celé 20kg zavazadlo.

 • Profilový obrázek
  Mata napsal(a):

  Ahoj..ještě mám jeden dotaz..jak moc kontrolují rozměr hyg. taštičky? Píšou 20×20…díky Mata

  • Honza
   Honza napsal(a):

   Ahoj, pokud to není vyloženě ohromný pytel tak to nekontrolují prakticky nikde.

 • Profilový obrázek
  Eva Nováková napsal(a):

  Dobrý večer, objednala jsem si k našemu letu pro tři osoby Priority & 2 cabin bags, ale tato služba se mi v itineráři objevila pouze u zpátečního letu. Znamená to, že se nevztahuje na cestu tam? Možnost doobjednání se mi již nezobrazuje. Mockrát děkuji za vysvětlení!

  • Profilový obrázek
   eva napsal(a):

   Dala jsem si chvilku na čas a vysledovala chování Ryanaire… vyplývá mi z toho takový menší „ojeb“.
   Po instalaci jejich appky se mi povolila alespoň možnost dokoupení check-in small zavazadel… tzn. hrají si na to, že již není možnost nabízené služby „2x cabin bag“ asi z důvodu přeplnění a odbavte si kufříky za plnou odbavovací palbu a není možnost zrušení nákupu… ok, chápu… Jdu pozdě… a budu ráda, když mě naberou…

  • Honza
   Honza napsal(a):

   Dobrý den, uvídíte co bude na palubní vstupence, buď je chyba v itineráři nebo jste koupila jen pro let zpět, pokud nejde přikoupit, mělo by jít přikoupit 10kg zavazadlo dolu.

 • Profilový obrázek
  Iveta Turková napsal(a):

  Dobrý den , v září letíme do Anglie. Chtěla bych se zeptat jestli nám stačí občanský průkazy nebo musíme mít pasy? Moc děkuji za radu. Turová

  • Honza
   Honza napsal(a):

   Dobrý den, září bude ještě na OP bez problémů.

 • Profilový obrázek
  Nikola napsal(a):

  Dobrý den,
  prosim o radu. Chceme s pritelem letet do Rima. Objednala jsem tedy letenky ( pouze jednosmernou tam) kazda vychazela cca na 380,- + kazdemu priplatek za 10kg palubni zavazadlo za 270,-…na konci jsem mela zaplatit 1196,- coz by odpovidalo, potvrdila jsem to. Ted koukam na vypis z banky a na email od Ryanair a pni mi strhli pouze 583,-. Nevim proc? Nemam tuseni co mam delat, nerada bych zustala sedet na letisti. Prosim o radu. Dekuji Nikola

  • Honza
   Honza napsal(a):

   Dobrý den, koukněte do rezervace, s největší pravděpodobností to bude jen letenka pro jednoho.

 • Profilový obrázek
  El napsal(a):

  Zdravím 🙂 V červnu jsme letěli s Ryanair, měla jsem kabelku, která má rozměry 47 cm na šířku a cca 40 na výšku. Dá se však zmáčknout. V listopadu letím do Londýna pouze s příručákem. Chci si vzít opět tuhle kabelku. Myslíte, že mi to opět projde? Minule se nad kabelkou nikdo ani nezastavil 🙂 Děkuji za odpověď.

  • Honza
   Honza napsal(a):

   Dobrý den, pokud není nijak pevná a dá se viditelně zmáčknout tak to projde skoro vždy jako to menší i když rozměry nesedí.

 • Profilový obrázek
  Mata napsal(a):

  Ahoj..letim letos poprvé s touto společností.Mám prioritní nástup, tedy příruční+10kg zavazadlo nad sedačku.Chtěla bych se zeptat jaké předměty jsou zakázány do většího(10kg) zavazadla. Můžu tam mít např. spray, nebo fen? Tekutiny musí být do 100ml? Nikde jsem zatím tuto informaci nenašla.Díky Mata;-)

  • Honza
   Honza napsal(a):

   Ahoj, ano vše do 100 ml, jak tekutiny tak pasty, spreje atd.. Pokud nepočítáme zbraně, nože a tak, tak je to prakticky jediné omezení.

Přidat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *