Jak neprodělat u Ryanair - Honzovy letenky
Skupiny létají s Honzou

Jak neprodělat u Ryanair

15.7.2015 16:29 11 komentářů

Ryanair poslední dobou hodně zjednodušil a zpřehlednil proces rezervací, nicméně jednu nepatrnou past na webu ponechal.

Rezervačním procesem u Ryanairu dnes projdete už prakticky bez neustálého obtěžovaní, zdali opravdu nechcete transfer, pojištění, zavazadlo nebo bez předem zaškrtnutých tlačítek. Poslední vadou na kráse bezproblémové rezervace je tak proces platby kartou.
V případě, že platíte zpáteční letenku z České republiky v českých korunách, vše probíhá standardně – částka je Vám zobrazena v CZK, po vyplnění karty se nepřepočítává a strhne se Vám z karty rovněž v CZK.
Problém nastává, pokud kupujete letenku v jiné měně než v CZK – například z okolních letišť, jako přípoj nebo samostatnou zpáteční.
Jak je vidět na následujících screenech neodškrtnutím jediného tlačítka si za letenku připlatíte.
 
1. V příkladu jsem kupoval letenky z Říma do Lamezie za 84.08 €. Jakmile vyplníte číslo svoji karty, systém rozpozná, že karta pochází z ČR a automaticky přepočte cenu na CZK se svým kurzem.
ryanair_platba_0
 
2. Pokud si informace o přepočtu rozkliknete, zjistíte, že Ryanair použil pro přepočet kurz 28,92 Kč za 1 €. Rada je jednoduchá – stačí zaškrtnout, že se Vám tento kurz fakt nezdá a nechcete přepočet na CZK.
ryanair_platba_1
 
3. Cena se vrátí do původní měny, a strhne se Vám z karty kurzem banky.
ryanair_platba_2
 
4. Pokud porovnáme kurz Ryanairu 28,92 a kurz, který použila banka 27,61 je rozdíl už jen na tak levných letenkách 110 Kč.
ryanair_platba_3
 
Pokud budete v budoucnu u Ryanair kupovat především dražší letenky v cizí měně, vzpomeňte si na tento tip.

Diskuze
PŘIDAT KOMENTÁŘ Chcete se na něco zeptat? Není vám něco jasné a nevíte si rady? Nebo naopak máte nějaké poznatky nebo zkušenosti, o které se chcete podělit? Napište do komentářů.
 • Michal napsal(a):

  Ahoj, rád bych se zeptal: Kupoval jsem dvě letenky s celkovou cenou 4753 CZK, ve výsledku mi z účtu zmizelo 5191 CZK. Cena v EUR byla 199,05. K navýšení došlo na základě kurzu, který má moje banka? Nerozumím, proč byla u letenek cena 4753 CZK, asi je hlavní brát cenu vždy v EUR, že? Děkuju

  • Honza
   Honza napsal(a):

   Ahoj, je to přepočet EUR u Ryanair, jakmile se zadá karta (zřejmě to byla karta v EUR), tak se nabídne převod, který je potřeba odkliknout, jinak to zaúčtuje podle svého nevýhodného kurzu.

 • Blanka napsal(a):

  Zdarec,funguje ta převodová past i na české verzi https://www.ryanair.com/cz/cs/ ? stále mi to ukazovalo cenu v eur a najednou v korunách a to podstatně více,jak se tomu vyhnout? kupuji zpáteční letenku z Blavy do Malagy…

  • Honza
   Honza napsal(a):

   Ahoj, ano podle karty to pozná měnu, tu lze zpětně přehodit (více info nebo něco podobného tam je takový malý odkaz).

 • Radka napsal(a):

  Díky za článek, právě jsem využila! Hned se mi ten jejich přepočet zdál nějaký divný… :-/

 • EVA MÜLLER napsal(a):

  Letim poprve s Rayanair a nevim si rady.chtela jsem vytisknour palunmi lustek ale nepovedlo se.mam vytisten pouze i formace o letu a potvrzení cesty tam i zpet. Mam zakoupena srdadla i zavazadlo 15 kg a vse zaplaceno. Kdyz zadam znovu cislo rezervace ,ukaze se ze je rezervace nespravne zadaná. Vubec nevim co s tim a jal se dopravovat k vytisknuti letenek

  • Honza
   Honza napsal(a):

   Dobrý den, palubní lístek si vytisknete po přihlášení do svého účtu – email + heslo, případně se pak můžete rovněž obrátit na online chat podporu.

 • Pavel napsal(a):

  Zdravim zhanim levne letenky pro 3os.- 2dosp,1dite v od května do srpna v lepšim připadě na v přelomu července-srpna přime lety do La Palma mallorca idealně s prahy,brna,ostravy.. diky moc za pomoc

  • Honza
   Honza napsal(a):

   Praha, Brno, Ostrava bohužel jen se SmartWings a tím pádem cena 5 000 Kč +, levněji s Ryanair z Bratislavy, Krakowa nebo třeba Berlína

 • miloslav napsal(a):

  Zdravim, sháním 4 letenky na termín 20.12.16 návrat 3.1.2016 do thajska- bangkok, pořád se mi zdavjí dost drahé. Máte zkušenosti a váš web
  je jedička v levných letenkách. Jaká je možnost, že letenku seženu pro jednoho do 15 tis?

  • Honza
   Honza napsal(a):

   Ahoj, vánoční termíny se obvykle do akčních cen nedostanou, proto bych asi neváhal a spíše letenk koupil, čekal bych že budou spíš zdražovat.

Přidat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *