Jak neprodělat u Ryanair - Honzovy letenky
Skupiny létají s Honzou

Jak neprodělat u Ryanair

15.7.2015 16:29 2 komentáře
Nabídka již není aktuální

© Ryanair - Adrian Pingstone pod CC

Ryanair poslední dobou hodně zjednodušil a zpřehlednil proces rezervací, nicméně jednu nepatrnou past na webu ponechal.

Rezervačním procesem u Ryanairu dnes projdete už prakticky bez neustálého obtěžovaní, zdali opravdu nechcete transfer, pojištění, zavazadlo nebo bez předem zaškrtnutých tlačítek. Poslední vadou na kráse bezproblémové rezervace je tak proces platby kartou.
V případě, že platíte zpáteční letenku z České republiky v českých korunách, vše probíhá standardně – částka je Vám zobrazena v CZK, po vyplnění karty se nepřepočítává a strhne se Vám z karty rovněž v CZK.
Problém nastává, pokud kupujete letenku v jiné měně než v CZK – například z okolních letišť, jako přípoj nebo samostatnou zpáteční.
Jak je vidět na následujících screenech neodškrtnutím jediného tlačítka si za letenku připlatíte.
 
1. V příkladu jsem kupoval letenky z Říma do Lamezie za 84.08 €. Jakmile vyplníte číslo svoji karty, systém rozpozná, že karta pochází z ČR a automaticky přepočte cenu na CZK se svým kurzem.
ryanair_platba_0
 
2. Pokud si informace o přepočtu rozkliknete, zjistíte, že Ryanair použil pro přepočet kurz 28,92 Kč za 1 €. Rada je jednoduchá – stačí zaškrtnout, že se Vám tento kurz fakt nezdá a nechcete přepočet na CZK.
ryanair_platba_1
 
3. Cena se vrátí do původní měny, a strhne se Vám z karty kurzem banky.
ryanair_platba_2
 
4. Pokud porovnáme kurz Ryanairu 28,92 a kurz, který použila banka 27,61 je rozdíl už jen na tak levných letenkách 110 Kč.
ryanair_platba_3
 
Pokud budete v budoucnu u Ryanair kupovat především dražší letenky v cizí měně, vzpomeňte si na tento tip.

Komentáře
PŘIDAT KOMENTÁŘ Chcete se na něco zeptat? Není vám něco jasné a nevíte si rady? Nebo naopak máte nějaké poznatky nebo zkušenosti, o které se chcete podělit? Napište do komentářů.
 • miloslav napsal(a):

  Zdravim, sháním 4 letenky na termín 20.12.16 návrat 3.1.2016 do thajska- bangkok, pořád se mi zdavjí dost drahé. Máte zkušenosti a váš web
  je jedička v levných letenkách. Jaká je možnost, že letenku seženu pro jednoho do 15 tis?

  • Honza
   Honza napsal(a):

   Ahoj, vánoční termíny se obvykle do akčních cen nedostanou, proto bych asi neváhal a spíše letenk koupil, čekal bych že budou spíš zdražovat.

Přidat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *