Skupiny létají s Honzou

Aktuální informace o cestování a koronaviru

Rozcestník všech informací týkajících se cestování a koronaviru 2021.
 

Mapa aktuálních opatření v Evropě

Přehledná mapa rozdělění opatření podle barev

Opatření při cestě TAMOpatření při cestě ZPĚT
(kam nás pustí)(odkud se vrátíme bez testu)
Klikněte na mapuKlikněte na mapu

 

Refundace a filtr destinací

Chci pomoct s refundací Filtr destinací

Novinky

7.5.2021 ✈ Z Prahy bude od konce května v provozu nová linka. EgyptAir bude už třetí aerolinkou, která bude létat na trase z Prahy do Hurghady.

6.5.2021 🇨🇭 Pro cesty po zemi se nám otevřelo Švýcarsko - pokud pojedete autem, není potřeba test ani karanténa.

5.5.2021 🇮🇹 Itálie plánuje od poloviny května zrušit povinnost 5-ti denní karantény.

4.5.2021 ✈ Od konce června bude Prahu se Splitem spojovat nová linka Croatia Airlines, ceny oproti jediné lince SmartWings jsou aktuálně poloviční.

3.5.2021 🇨🇿 Na příjezdovém semaforu si polepšily Estonsko, Maďarsko, Polsko, Slovinsko a San Marino (červené), do oranžové barvy se posunuly Azorské ostrovy a Norsko.

29.4.2021 ✈ Vueling přestal u nejlevnějšího tarifu Basic nabízet možnost bezplatné změny. Nově je tak možnost nabízena pouze u dražších tarifů.

29.4.2021 🇮🇹 Itálie prodloužila cestovní omezení, které mělo končit 30.4.2021 do 15.5.2021, termín byl už dříve zmiňován v návaznosti na start letní sezóny. S mírným optimismem se tak dá předpokládat, že po tomto datu již nebude omezení prodlouženo.

29.4.2021 🇪🇸 Jednotlivé španělské regiony rozvolňují opatření, otevírá se více obchodů, většinou je možné sedět v restauracích jak venku, tak vevnitř, zůstává noční zákaz vycházení od cca 22 do 6 h ráno. Další vlna uvolnění opatření by měla nastat 9.5.2021 po konci nouzového stavu, který nebude prodlužován.

28.4.2021 ✈ easyJet umožňuje od dneška pro všechny své rezervace do konce září 2021 možnost bezplatné změny (pouze za rozdíl v ceně letenky) do 2h před odletem

28.4.2021 ✈ SmartWings/ČSA umožní vyhnout se testu pro nástup do letadla cestujícím, kteří mají ukončené očkování (výjimka 90 dní po prodělání nemoci platila už dříve).


 

Diskuze
PŘIDAT KOMENTÁŘ Chcete se na něco zeptat? Není vám něco jasné a nevíte si rady? Nebo naopak máte nějaké poznatky nebo zkušenosti, o které se chcete podělit? Napište do komentářů.
 • Profilový obrázek
  Dominika napsal(a):

  Dobrý den, chtěla jsem se zeptat, odletame z Vídně na kypr a poté z Kypru do Vídně a vlakem zpět do ČR. Jakými omezeními se máme řídit pro cestu zpět, platí pravidla pro cestu Kypr- ČR nebo Viden- ČR?
  Děkuji

 • Profilový obrázek
  Pavel napsal(a):

  Zdravím.
  Příští týden v úterý se vracíme z Kanárských ostrovů.
  Let FR433 z Tenerife do Vídně.
  Jen bych potřeboval poradit ohledně podmínek návratu do ČR.
  Pochopil jsem správně že pro návrat z kanárů na Vídeňské letiště a i cestu zpět do ČR, mi stačí antigenní test starý max 24h?
  Celá tahle cesta bude trvat méně než 12 hodin.
  Předem moc děkuji za pomoc
  Předem děkuji za pomoc.

 • Profilový obrázek
  David napsal(a):

  Dobrý den, v červenci odlétám na Dominikánskou republiku. Přestupuji v Paříži. Jak to je s testy ? Musím si udělat test když jen přestupuji ? Popřípadě jaký ?

  • Honza
   Honza napsal(a):

   Dobrý den, přestup v CDG by měl být bez testu.

 • Profilový obrázek
  Jana napsal(a):

  Dobrý den,
  mám dotaz.
  Ve středu 19.5.21 jedeme autem z ČR směr Frankfurt ,kde se ubytujeme a 20.5. ráno letíme přímý let do Cancúnu. (Lufthansou)
  Víme ,že pro odlet z Německa potřebujeme platný PCR test a zřejmě se i registrovat v Německu pro vstup do země .
  Při zpáteční cestě z Cancúnu do Frankfurtu (přímý let 5.62021)si nejspíše budeme muset zas udělat registraci pro vstup do země (Německo),ale nevíme jak je to s karanténou.
  Německá karanténa by pro nás neměla platit pokud pokračujeme zpět do ČR autem.
  Je to tak?
  Máme v tom zmatek .Jaká karanténa by v tomto případě tedy platila ?
  …. A zda nějaká je ,jaké testy po těch 5 dnech jsou potřeba …
  Prosím o upřesnění .
  Předem dekuji za odpověď .

  • Honza
   Honza napsal(a):

   Dobrý den, podle aktuálních pravidel nebude možné se ubytovat, to byste museli nastoupit rovnou karanténu. Pro cestu zpět můžete tranzitovat, ale opět rovnou do ČR.

 • Profilový obrázek
  Katerina napsal(a):

  Dobrý den, letim 15.5. z Londyna Standsted na Tenerife. Je nutné na přestupu v Londyne vyplnovat priletovy formula pro UK, kdyz pouze prestupuji? Nebo az ve Spanelsku v cilove destinaci? Dekuji mnohokrat.

  • Profilový obrázek
   Katerina napsal(a):

   Londýnu předchází cesta Praha-Londyn

  • Honza
   Honza napsal(a):

   Dobrý den, měl by být vyplněn a v něm vyplnit že transitujete, ono tam nejde vyplnit, že transitujete s opuštěním tranzitní zóny ale na Stanstedu to jinak nejde a podle letiště je to tímto způsobem tolerováno.

 • Profilový obrázek
  Petr napsal(a):

  Odlet dnes 7.5.21 z Peru přes Mexiko přes Frankfurt do Prahy. Co potřebuji pro Frankfurt , co pro Prahu. Mám PCR test z 5.5.21. Jaké dokumenty potřebuje manželka, je Peruánka.

  • Honza
   Honza napsal(a):

   Oboum stačí antigenní test, jinak z Německa transitujte, do ČR pak po příjezdu 5 dní karanténa a PCR test. Pokud cestujete spolu a máte dokumenty o manželství, nic zvláštního by potřebovat neměla (mimo standardní povolení pobytu atd.).

 • Profilový obrázek
  Klara napsal(a):

  Dobrý den. Příští sobotu chci odlétat z Vídně do Kosova. Dostanu se bez problému z ČR na letiště do vídně? Stačí mi Certifikát (PCR)?
  Děkuji.
  Hezký den

  Klára

  • Honza
   Honza napsal(a):

   Dobrý den, ano dostanete se tam bez problémů i bez něj.

 • Profilový obrázek
  Tereza napsal(a):

  Dobrý den,
  letím 18/5 z Itálie do Prahy přes Vídeň a nazpět o týden později opět s přestupem ve Vídni.
  V obou případech musím mít PCR test nebo při cestě do Česka stačí jen antigen? Děkuji za odpoveď.

  • Honza
   Honza napsal(a):

   Dobrý den, při cestě do ČR byste měla mít před odletem antigenní a po příjezdu PCR test. Při cestě zpět stačí jeden antigenní před odletem, po příletu snad už v tomto termínu nebude vyžadována karanténa.

 • Profilový obrázek
  Petra napsal(a):

  Dobrý den, letíme na Azory, odlet z ČR máme v pátek večer. V Lisabonu však máme noční stopover. Těch 72 hodin na test se vztahuje k příletu do Portugalska nebo až k příletu na Azory? Jde nám o to, kdy se jít testovat. Děkuji

  • Honza
   Honza napsal(a):

   Dobrý den, měl by to být přílet až na Azory.

 • Profilový obrázek
  Eva napsal(a):

  Dobry den, chtěla bych se zeptat zda při cestě ze Španělska do ČR přes Viden(letecky) stačí antigen nebo je nutný PCR test? Děkuji.

  • Honza
   Honza napsal(a):

   Dobrý den, pro vstup do ČR stačí antigenní test, následně je potřeba doplnit PCR testem.

 • Profilový obrázek
  Roman napsal(a):

  Dobrý den, koncem května vyrážíme na Kanáry a na ubytování se musíme prokázat negativním PCR testem, který nesmí být starší 72h. a popravdě nevíme od jakého času se ta doba přesně počítá – od odebrání vzorku, jeho vyhodnocení a nebo od vystavení dokladu (to však může trvat až 48 h.)? Děkuji za reakci.

  • Honza
   Honza napsal(a):

   Dobrý den, je to od odebrání vzorku do příletu na Kanáry.

 • Profilový obrázek
  Jiří napsal(a):

  Dobrý den,
  vyžaduje společnost VUELING při vstupu na palubu jejich letadla nějaké testy na COVID?
  Pro vstup do Španělska (linka Praha – Barcelona, 9.5.2021) budeme mít s sebou PCR testy a zdravotní formulář (španělský).
  Pro vstup do ČR na zpáteční cestě (linka Barcelona – Praha, 13.5.2021) budeme mít pouze zdravotní formulář (český).
  Jsme všichni očkováni 2. dávkou a od 2. dávky uplynulo již 14 dní.
  Děkuji za odpověď

  • Honza
   Honza napsal(a):

   Dobrý den, ne Vueling testy nepožaduje, řídí se nařízeními v cílové destinaci.

 • Profilový obrázek
  Jitka napsal(a):

  Dobrý den, 15.5 odlétáme z Vídně na Tenerife. Do Vídně autem. Mám prosím několik otázek. Tam potřebujeme PCR test pro vstup na Tenerife ? A na zpáteční cestu stačí ag test pro vstup na palubu? A příjezdový formulář musím vyplnit? A ještě, když je Tenerife v červené mohu jít na PCR test v Čechách hned po příletu a nemusím na 5 dní do karantény?
  Děkuji

  • Honza
   Honza napsal(a):

   Dobrý den, ano, tam registrace u ESP a PCR test, pro cestu zpět registrace do příjezdového formuláře ČR a antigenní test, po příjezdu můžete rovnou na PCR test.

 • Profilový obrázek
  Marti napsal(a):

  Dobrý den, prosím, poraďte mi…. U letecké společnosti Ryanair, vyjde to finančně stejně, pokud při koupi letenky objednám jen cestu tam a poté, až budu vědět vyhovující den odjezdu na místě, si koupím letenku zpět. Nebo jsou nějaké výhody při koupi rovnou i zpáteční letenky. Cestovat budu na 2 měsíce.
  Moc děkuji.

  • Honza
   Honza napsal(a):

   Dobrý den, zpáteční letenka u Ryanair je čistě součtem jednosměrných letenek tam i zpět. Jediný rozdíl může být v nějakém kurzovém převodu a pak se samozřejmě cena denně několikrát změní.

 • Profilový obrázek
  Karel napsal(a):

  Dobry den Honzo. Letime z Azoru do Brna s predtupem v Londyne a nemuzeme najit informaci jaka pravidla jsou pro transfer po letisti Stanted a zda nemusime absolvovat 10 denni karantenu? Dekuji, Karel

  • Honza
   Honza napsal(a):

   Dobrý den, na Stanstedu by mělo jít stále přestupovat. Jelikož to máte od Ryanair tak v červnu budou pravidla určitě jiná, takže je potřeba ještě počkat.

 • Profilový obrázek
  Radka napsal(a):

  Dobrý den Honzo, příští týden letíme z Frankfurtu do Cancún s přestupem v Lisabonu. Nikde se mi nepodařilo zjistit jestli mi stačí antigenni test nebo musí být PCR? Jde mi hlavně o ten Lisabon. Moc děkuji předem za odpověď, Radka

  • Honza
   Honza napsal(a):

   Dobrý den, zatím aktuálně na všechny přestupy v LIS musí být PCR – tam i zpět.

 • Profilový obrázek
  Lucie napsal(a):

  Dobrý den, jsem očkovaná a splňuji podmínky pro návrat do Čr z červené země konkrétně Mallorky. Je to tedy tak , že na cestu zpět nemusím mít žádný test? Problém vidím v tom, že letím z Mallorky do Berlína a potom vlakem do Čr. Ztrácím se v tom, jestli potřebuji test na přílet do Berlína, když ihned odcestuji do Čr. Děkuju za radu!

  • Honza
   Honza napsal(a):

   Dobrý den, pro lety s cílem v Německu je potřeba antigenní test, takže tomu se nevyhnete, na letišti v PMI za 29 €.

 • Profilový obrázek
  Eddie napsal(a):

  Dobrý den, mám koupené letenky do Španělska na 5.6.2021. Jsem už kompletně naočkován dvěma dávkami. V daném termínu zatím oba státy akceptují očkování. Jde mi o to, aby po mně nepožadovala aerolinka Vueling testy pro vstup na palubu letadla. Nemohu se to nikde dočíst. Děkuji.

  • Honza
   Honza napsal(a):

   Dobrý den, Španělsko zatím očkování neakceptuje, pro cestu tam je zatím potřeba PCR test, jestli se to změní, zatím není jasné. Jinak Vueling sám testy nevyžaduje.

 • Profilový obrázek
  Helena Pěnčíková napsal(a):

  Dobrý den,30.5.2021 odlétám do Egypta,mám po prodělaném Covidu a platném očkování 2 vakcínami Pfeizer.Je nutný PCR test a karanténa po příletu na naše území včetně PCR testu ?Ještě,prosím,je platnost víza v Marsa Alam?!
  Děkuji,Helena

  • Honza
   Honza napsal(a):

   Dobrý den, pro cestu zpět se pravidla nemění, jelikož je Egypt stále tmavě červený takže testy i karanténa.

 • Profilový obrázek
  Michaela napsal(a):

  Dobrý den, chtěla bych se zeptat, jak je to s antigennim testováním v Lisabonu, zda je zdarma i v případě, že nejsem z Portugalska. Děkuji za odpověď.

  • Honza
   Honza napsal(a):

   Dobrý den, bohužel info o AG testování zdarma v PT bohužel nemám.

Přidat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *