Skupiny létají s Honzou

Aktuální informace o cestování a koronaviru

Rozcestník všech informací týkajících se cestování a koronaviru 2021.

Mapa aktuálních opatření v Evropě

Přehledná mapa rozdělění opatření podle barev

Opatření při cestě TAMOpatření při cestě ZPĚT
(kam nás pustí)(odkud se vrátíme bez testu)
Klikněte na mapuKlikněte na mapu

 

Refundace a filtr destinací

Chci pomoct s refundací Filtr destinací

Novinky

14.9.2021 ✈ Smartwings bude od konce října létat na nové lince z Bratislavy do Dubaje.

13.9.2021 🇨🇿 V nové mapě návratu si pohoršily Chorvatsko, Rakousko nebo Bosna a Hercegovina, mířnější podmínky návratu jsou Z Kanárů, Madeiru, Dánska nebo Švédska.

6.9.2021 🇨🇿 V aktualizované mapě návratu si pohoršilo Irsko, Nizozemsko nebo Rumunsko, polepšily si Kypr nebo Azorské ostrovy.

1.9.2021 🇨🇿 ČR vyřazuje všechny státy z černé kategorie, aktuálně tak není z hlediska návratu potřeba pro neočkované plná karanténa ze žádného státu - všechny vyřazené jsou aktuálně tmavě červené (karanténa jen 5 dní).

30.8.2021 🇨🇿 Mapa návratu do ČR se opět trochu upravila, největší změnou je přechod Německa do červené kategorie.

25.8.2021 ✈ Volotea zrušila zbývající lety do Cagliari z Prahy, které byly ještě na říjen v nabídce.

23.8.2021 🇨🇿 Mapa návratu do ČR má novou podobu, tenokrát přibylo více jak 25 změn. Polepšilo si třeba Nizozemsko 🇳🇱 nebo Španělsko 🇪🇸.

16.8.2021 🇨🇿 Nově bude pro návrat do ČR v červené kategorii Litva, Dánsko, Švédsko a Belgie, polepšila si Madeira do oranžové, ostatní přesuny jsou zelená/oranžová, kde není žádná změna pro návrat.

9.8.2021 🇨🇿 Novou podobu má opět mapa návratu - Monako bude tm. červené, Island, Estonsko, Nizozemsko a Madeira budou červené, Dánsko, Litva, Lucembursko, Švédsko a San Marino budou oranžové.

6.8.2021 🇪🇸 Od pondělí zmizí z rizikových zemí pro Španělsko Praha, cesty z celé ČR jsou tak bez testu.

Diskuze
PŘIDAT KOMENTÁŘ Chcete se na něco zeptat? Není vám něco jasné a nevíte si rady? Nebo naopak máte nějaké poznatky nebo zkušenosti, o které se chcete podělit? Napište do komentářů.
 • Profilový obrázek
  Ratajová napsal(a):

  Dobrý den,
  na začátku listopadu letíme na Mallorcu z Vídně, tam i zpět. Jsme očkovaní, syn -6 let není. Při cestě tam jsem pochopila, že nic jiného než certifikát nepotřebujeme. Při cestě zpět jsou podmínky stejné? Bez testu a bez izolace? Platí i pro syna? Samozřejmě vycházím z aktuálních omezení. Děkuji za odpověď

 • Profilový obrázek
  Michaela napsal(a):

  Dobrý den,
  v nedeli 19.9. letíme s přítelem z Vídně do Barcelony Ryanairem, bude nám stačit pouze vyplněný formulář a certifikát o očkováni, nebo je povinný i test? To stejné i při cestě zpět (to letíme s Wizzair).
  Jsem z těch všech informací už tak zmatená a začínám stresovat 😄. Děkuji moc předem za odpoved.

 • Profilový obrázek
  Zuzana napsal(a):

  Dobrý den,

  ve čtvrtek 23. 9. letíme s Ryanair z Vídně do Říma, vracíme se 29. 9. Já i partner jsme očkování a od očkování uběhlo 14 dnů. Jestli jsem to pochopila správně, oběma nám stačí certifikát o očkování na cestu tam i zpět? Je lepší udělat si i test? Děkuju.

 • Profilový obrázek
  Vojta Straka napsal(a):

  Dobrý den, zítra 17.9.2021 se vracím z Itálie do Prahy s Ryanair. Je možné jít na palubu bez testu a bez očkování a udělat si test v ČR do 5 dní po příletu? Děkuji

  • Honza
   Honza napsal(a):

   Dobrý den, jak kde, podle toho jak to kontrolují, takže lepší test mít, protože v Itálii je prakticky povinný už pro vstup na letiště…

 • Profilový obrázek
  Jakub Nantl napsal(a):

  Zdravím Honzi,

  máme v plánu s přítelkyní vyrazit koncem října na Mallorcu a zvažujeme, z jakého letiště bychom letěli. Uvažuji Bratislavu, ale nejsem si jistý, zda nás nebudou čekat větší komplikace, než při odletu z některého českého letiště. Mohu poprosit o radu a případné info, jaké dokumenty bychom potřebovali navíc, kdybychom se rozhodli letět z Bratislavy a ne z Prahy?
  Moc děkuji za odpověď.

  Zdraví Jakub 🙂

  • Honza
   Honza napsal(a):

   Ahoj, já bych teda volil určitě Vídeň ty transfery jsou bezproblémové a nabídka letů je větší a to za super ceny. Jinak pokud máte očkování neměl by být problém prakticky nikde, pokud ne tak bych bral spíše tu Vídeň.

 • Profilový obrázek
  Michaela napsal(a):

  Hezky den,
  Rada bych se zeptala na layout v Dubaii. Plánujeme cestu na Maledivy a v Dubaii máme 16 hodin mezipristani. Bohužel jsem se nikde nedocetla přesně informace o tom, zda je třeba na letišti v Dubaji podstupovat znova PČR testy, když ho budeme mít z Malediv, tedy budemem mít test ne starší 72 hodin. Děkuji moc za případnou odpověď.
  Michaela

  • Honza
   Honza napsal(a):

   Dobrý den, pokud neopustíte „airside“ tak by neměl být další test třeba.

 • Profilový obrázek
  Michaela napsal(a):

  Dobrý den , 20.9.2021 odlétáme z Vídně do Turecka . Jsme plně očkovaní musíme mít PCR testy ? Děkuji.

 • Profilový obrázek
  Karel Vítek napsal(a):

  Dobrý den, letím do Itálie a Ryanair žádá přiložit dokumenty v pdf v rámci on line odbavení. Je nutné tam skutečně vše vkládat? Stačí jen potvrzení o očkování a vyplnění vstupní formulář? Ptám se, protože je ještě požadován nějaký jeden formulář, ale ten bych musel tisknout, vyplnit a pak naskenovat a vložit. Neví někdo…?

  • Honza
   Honza napsal(a):

   Dobrý den, ne do úložiště Ryanairu nemusíte nahrávat nic, stačí to mít vytištěné.

 • Profilový obrázek
  Gabriela napsal(a):

  Dobrý den,
  příští úterý plánuji letět z Dánska přes Stansted do Ostravy. Musím na stanstedu vyplňovat nějaé covid formuláře atd? Bojím se, že kvůli covid pravidlům navazující let nestihnu.
  V londýně mám být v 10:25, odlet do ČR je 13:50.

  Zajímá mě jen, jestli mi stačí certifikát o plném očkování a test, či je potřeba vyplňovat nějaké dokumety či projít neobvyklou „covid“ kontrolou, která by zabrala více času.

  Díky za vaše zkušenosti 🙂

  • Honza
   Honza napsal(a):

   Dobrý den, i očkovaní potřebují na let směr UK alespoň AG test, je potřeba vyplnit i UK PLF, jinak ve Stanstedu jdete stejně ven a zase zpět do „airside“ takže to zdržení tam je, ale nebude oproti normálu nijak enormní (pokud se samozřejmě nesejde větší počet příletů najednou):
   https://www.gov.uk/uk-border-control/layovers-and-transiting

 • Profilový obrázek
  Marcela napsal(a):

  Dobrý den,
  v sobotu 18.9.2021 letím do Itálie. Příjezdový formulář mám vyplněný a jsem plně očkovaná, v průběhu dovolené v Itálii budu cestovat letadlem z Brindisi do Říma a zpět. Potřebuji vyplnit nějaký formulář k uvedenému letu? Jde o let mezi regiony.
  Děkuji

  • Honza
   Honza napsal(a):

   Dobrý den, ne, potvrzení o očkování funguje jako „green pass“ a postačí vám pro všechny aktivity v Itálii.

 • Profilový obrázek
  Fanda napsal(a):

  Dobrý den jsem naočkovaný musím mít při vstupu do letadla PCR test??

  • Honza
   Honza napsal(a):

   Dobrý den, vše se řídí cílovou destinací, po EU to jde prakticky všude mimo Island jen s očkováním.

 • Profilový obrázek
  Míša napsal(a):

  Dobrý den, letím v říjnu na Kypr přes Krakov a poté zpátky zase přes Polsko do ČR. Kam budu potřebovat vyplnit jaké vstupní formuláře? Nejsem očkovaná. A je možné používat v případě potřeby antigenní samotesty? Děkuji moc, Míša

  • Honza
   Honza napsal(a):

   Dobrý den, ne vždy je to potřeba mít s potvrzení z laboratoře. Pro přílet na Kypr, do Polska a pak i pro příjezd do ČR je potřeba vyplnit formulář dané země. Pro cestu tam je zatím ČR i Polsko v zelené, test tak není třeba, pro cestu zpět je lepší mít AG test už z Kypru.

 • Profilový obrázek
  Lenka napsal(a):

  Ahoj Honzo,

  chci se zeptat jak je to s testy pokud letím z Barcelony do Vídně, ale ihned zase pokračuji autem do Česka. Je potřeba PCR nebo stačí před odletem antigen? Letím s Ryanair a nejsem očkovaná.

  Děkuji za jakékoliv bližší info.

  • Honza
   Honza napsal(a):

   Ahoj, aktuálně od 15.9.2021 by neměl být potřeba test vůbec, bohužel sem tam se stane, že i tak na odletu chtějí test vidět, je tak lepší mít AG s sebou.

 • Profilový obrázek
  Eliška napsal(a):

  Dobrý den, v pátek 17.9. letíme z Vídně na Mallorcu, oba jsme plně očkovaní, bude nám tedy stačit aplikace s potvrzením očkování (+ raději i papírová verze) a vyplněný příjezdový formulář?
  Co jsme koukaly, je zde varianta očkování NEBO testy, je to tak? 🙂 Zpět to samé?

  Moc děkuji za odpověď.

  • Honza
   Honza napsal(a):

   Dobrý den, ano, s plným očkováním můžete po EU kdekoliv (mimo Island).

 • Profilový obrázek
  Eliška Stárová napsal(a):

  Dobrý den,
  Chtěla jsem se zeptat, zda když letim z Vídně na Tenerife a jsem očkovaná, tak potřebuji ještě test?
  Mockrát děkuji za odpověď
  Eliška

  • Honza
   Honza napsal(a):

   Dobrý den, ne stačí očkovací certifikát a vstupní formulář.

 • Profilový obrázek
  Martin napsal(a):

  Dobrý den, budeme se vracet z Tenerife do Berlína a poté rovnou autem do ČR. Jsme očkovaní. Stačí vyplnit pouze český příjezdový formulář? Nejsem si jistý, jak je to s tím německým. Díky

  • Honza
   Honza napsal(a):

   Dobrý den, ano, německý by neměl být na transit potřeba.

 • Profilový obrázek
  Martina napsal(a):

  Dobrý den, chystáme se s přítelem na Tenerife, uvažujeme nad Ryanairem z Prahy s přestupem v Londýně. Oba jsme očkovaní. Nedaří se nám nikde dohledat, jak je to ve Velké Británii s přestupy, budou po nás v Londýně vyžadovat PCR test? Děkuji!
  Martina

  • Honza
   Honza napsal(a):

   Dobrý den pro každý let směr UK je potřeba alespoň AG test a to i pro očkované, rovněž je potřeba vyplnit příjezdový formulář na přestup.

 • Profilový obrázek
  Viktorie napsal(a):

  Dobrý den, na konci září letíme z Vídně do Turecka. Nejsme očkovaní. Zajímá mě cesta zpět do Vídně, odkud ihned pojedeme vlakem do Čr. Je nutný test pro let z Turecka do Vídně? A příjezdový formulář při odletu?

  • Honza
   Honza napsal(a):

   Dobrý den, podle aktuálního nařízení by to stálě mělo jít bez testu, nicméně sem tam se stane že ho i tak chybně vyžadují. Příjezdový formulář stačí do ČR.

 • Profilový obrázek
  Oksana napsal(a):

  Ahoj. Kdyby někoho zajímalo. Na letiště v Pise nepouštějí bez ověření kovid pasu či antig testu atd. pokud letite odsud kamkoliv. Test si jde udělat přímo na letišti. Antigenni pokud máte boarding pass stojí 20 eur.
  Aspoň to tak bylo dnes 11.9.2021
  P.s. nevím proč byla smazán můj dřívější dotaz.

  • Honza
   Honza napsal(a):

   Ahoj, díky za info! Smazán určitě nebyl, jen bude někde zamotaný v ostatních níže.

 • Profilový obrázek
  romana napsal(a):

  Dobry den, Levite nekdo, zda musim mit stale PCR??? 15.9. Letim z USA – ZRH – PRG (navsteva tatinka) , mam Cesky i USA pas. Musim mit stale jeste PCR a nebo Staci Jen karticka s ockovanim? Dekuji

  • Honza
   Honza napsal(a):

   Dobrý den, očkování by mělo stačit + příjezdový form do ČR.

Přidat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *