Skupiny létají s Honzou

Aktuální informace o cestování a koronaviru

Rozcestník všech informací týkajících se cestování a koronaviru 2021.

Přehled opatření pro očkované i neočkované

Zobrazte si kompletní přehled aktuálních opatření při cestování rozdělený na očkované a neočkované cestovatele.
 
Zobrazit filtr opatření

 

Refundace zrušených letenek

Chcete pomoci s refundací letenek zrušených nejen z důvodu koronaviru? Napište a koukneme na to
 
Chci pomoct s refundací

Novinky

26.11.2021 🇵🇹 Portugalsko vyžaduje od 1.12.2021 PCR/AG test po všech cestujících včetně očkovaných nebo těch, co nemoc prodělali.

24.11.2021 ✈ Ryanair otevírá základnu na Madeiře. Nejbližší destinací, kam bude létat je Norimberk, můžeme se tak těšit na akční letenky.

22.11.2021 🇦🇹 Rakousko vyhlásilo od dnešního dne lockdown - není možné se ubytovat, ani navštěvovat jakékoliv atrakce. Cesty na letiště a zpět nijak omezeny nejsou.

8.11.2021 🇨🇿 Do zelených států z hlediska ČR míří Beleárské ostrovy - kompletní Španělsko je tak zelené, rovněž jsou zelené i jihoamerické státy Kolumbie, Peru nebo Argentina. Zhoršení je naopak u Švédska, Švýcarska, Belgie nebo Rakouska.

7.11.2021 🇦🇹 Do lyžařských středisek, restuarací nebo na vánoční trhy v Rakousku bude od zítra nutné cestovat pouze s očkování nebo proděláním koronaviru.

1.11.2021 🇨🇿 Pro návrat do ČR si polepšíl Kypr do oranžové, další státy jako je Island, Bulharsko, Slovensko, Dánsko, ... zaznamenaly pád, pro očkované se ale nic nemění.

25.10.2021 🇨🇿 Na mapě návratu do ČR je Španělsko (mimo Baleárů - oranžové) zelené. Do červené spadly Kypr, Nizozemsko nebo Polsko

23.10.2021 🇳🇱 Neočkovaní musí od pondělí cestovat do Nizozemska s testem.

20.10.2021 🇲🇦 Maroko zakazuje od středy lety do Německa, UK a Nizozemska.

18.10.2021 🇨🇿 Na mapě návratu do ČR je nově zelená Itálie a také Madeira, polepšilo si i Švýcarsko.

Diskuze
PŘIDAT KOMENTÁŘ Chcete se na něco zeptat? Není vám něco jasné a nevíte si rady? Nebo naopak máte nějaké poznatky nebo zkušenosti, o které se chcete podělit? Napište do komentářů.
 • Profilový obrázek
  Michaela Dostálová napsal(a):

  Dobrý den, prosím, mám dotaz. Cestuju do Sydney a vzhledem k nízkému počtu letů je to dost komplikované. Myslíte si, že mi bude stačit ve Frankfurtu hodina 15 min na přestup ? Přece jenom je to velké letiště. Děkuji Michaela

  • Honza
   Honza napsal(a):

   Dobrý dne, ano, pokud to máte na jedné rezervaci, tak to má aerolinka vždy udělané tak, aby se to stihlo a kdyby náhodou ne, tak je to její povinnost vás dopravit do cílové destinace co nejdříve.

 • Profilový obrázek
  Jiří napsal(a):

  Dobrý den, mohu vás poprosit o upřesnění vycestováni do USA. Máme naplánovány odlet 3.12. do New Yorku a skoro na všech českých stránkách jsme nalezli informaci, že musí byt PCR test a očkování ne starší než 72hod. Na stránkách ambasády USA jsme ale našli ze USA nerozlišuje PCR a antigen testy a ze při vycestovani z ČR do USA postačí jakýkoliv test na covid19 ne starší 72hod. Můžeme tedy odletět pouze s antigenem? A ještě jedna otázka. Nalezli jsme tento formulář na následujícím odkazu https://www.cdc.gov/quarantine/pdf/combined-passenger-attestation-p.pdf je potřeba ho mít vyplnění s sebou? Našli jsme ho jen na jedné stránce a nikde jinde o něm nebyla zmínka. Děkuji moc Jiří 🤝

  • Honza
   Honza napsal(a):

   Dobrý den, bohužel já přesnější informace mít nebudu. Je to poměrně častý dotaz, z toho co jsem našel tak bych řekl že stačí AG test. Jenže… Při odletu kontrolují pravidla zaměstanci aerolinky/letiště a tam bývá obvykle ten zásadní problém. Jako očkovaný máte PCR test zdarma, tak bych na něj radši zašel. I teď jsou laboratoře, které ho udělají do druhého dne.

 • Profilový obrázek
  Adela napsal(a):

  Dobrý deň,
  cestujeme s kamarátkou do Ríma letecky s Ryanair 26.11. na víkend. Ja som očkovaná, kamarátka nie. Chápem to dobre, že i napriek tomu, že nie je očkovaná može letieť z Prahy buď s antigen (48 hodín¨) alebo PCR (72 hodín)? Ja ako očkovaná potrebujem len certifikát o očkovaní (Tečka je asi OK) a obe musíme vyplniť formululár (locator form). Spať z Ríma pre neočkované asi znova test….. mooooc ďakujem za odpoveď.

  • Honza
   Honza napsal(a):

   Dobrý den, ano, obě vyplnit příjezdový formulář, vám stačí očkování, kamarádka musí mít test.

 • Profilový obrázek
  Maja Blanka napsal(a):

  Dobrý den,
  je třeba při návratu z Říma do Prahy přes Ryanair test pro očkované? děkuji

  • Honza
   Honza napsal(a):

   Dobrý den, ne.

 • Profilový obrázek
  Karel napsal(a):

  Dobrý den, pokud nejsem očkovaný a letím v úterý z Vídně do Španělska, bude mi stačit na letišti ve Vídni antigenní test? Na stránkách letiště uvádějí pouze PCR test. Děkuji za odpověď.

  • Honza
   Honza napsal(a):

   Dobrý den, ano ESP by stálě měl stačit antigenní test.

 • Profilový obrázek
  Martin napsal(a):

  Dobrý den,

  příští týden letím do Španělska z Vídně – Ryanairem.
  Chtěl bych Vás poprosit, jak to funguje s kočárky? Mám pořízený kočárek, který je určený do letadla, složitelný jako příruční zavazadlo. – ale bude to s kočárkem premiéra, tak mě zajímá, jestli musím něco ohledně kočárku řešit ještě před gatem.
  Jinak předpokládám, že musím mít asi vytištěný EU potvrzení o očkování? nebo stačí “ Tečka s QR kódem?
  Děkuji, příjemný den

  • Honza
   Honza napsal(a):

   Dobrý den, musíte mít hlavně vstupní formulář do Španělska, kam nahráváte covidpass s QR kódem, pak už vám stačí jen Španělský QR, který vygenerujete po vyplnění formuláře a případně stačí covidpass v aplikaci. Pro dítě máte nárok na přepravu kočárku, ale v zavazadlovém prostoru, pokud se složí jako příruční zavazadlo tak ho můžete vzít na palubu ale jen namísto vašeho palubního zavazadla.

 • Profilový obrázek
  Zdena napsal(a):

  Dobrý den,odlétám 30.11. z Cancunu do Prahy přez Frankfurt.Co bude potřeba při odletu.Zdena

  • Honza
   Honza napsal(a):

   Dobrý den, pokud jste očkovaný tak stačí příjezdový formulář do ČR.

 • Profilový obrázek
  Tomáš U. napsal(a):

  Dobrý den,

  Letím do Chile z Prahy přes Barcelonu a Londýn. Jsem plně očkovaný a poletím i s PCR testem, v Anglii jde jen o transfer – krom vyplnění příslušných náležitostí před cestou není nutné provést ještě PCR test na letišti v Londýně? Předpokládám správně?

  Moc děkuji za odpověď!

  • Honza
   Honza napsal(a):

   Dobrý den, ano, další test není v Londýně potřeba.

  • Profilový obrázek
   Tomáš U. napsal(a):

   Děkuji, Honzo!

  • Honza
   Honza napsal(a):

   není zač 🙂

 • Profilový obrázek
  Olga napsal(a):

  Dobrý den, letíme celá rodina příští týden z Vídně do Egypta. Dospělí očkování dvě děti 7,12 mají certifikát o prodělání nemoci před dvěma měsíci. Potřebujeme ještě pro děti nebo pro dospělé test ? Děkuji moc za odpověď.

  • Honza
   Honza napsal(a):

   Dobrý den, Egypt prodělání neuznává, je tak potřeba pro děti mít PCR test ne starší než 72h.

 • Profilový obrázek
  Zuza napsal(a):

  Dobrý den, budeme teď v listopadu cestovat z Vídně do Madridu nebo na Mallorcu s Ryanair. Stačí nám pro vstup do letadla na cestu tam i zpět certifikát o ukončeném očkování? Nevyžaduje Ryanair i test pro vstup do letadla? Děkuji

  • Honza
   Honza napsal(a):

   Dobrý den, ano stačí.

 • Profilový obrázek
  Andrea napsal(a):

  Dobrý den, letíme tento týden do Dominikánské z Frankfurtu. Pro očkované by test být neměl, děti do 12 let také ok, ale nazpět prý letecké společnosti mají zákaz vzít na palubu cestující, kteří nemají zajištěn následný tranzit letenkou. Znamená to, že nás na palubu nevezmou, když jsme v Schengenu a Německem jen projedeme. Děkuji.

  • Honza
   Honza napsal(a):

   Dobrý den, o takovém zákazu jsem neslyšel, záleží vždy v jaké kategorii bude mít Německo DR, aktuálně by to neměl být problém.

 • Profilový obrázek
  Michaela napsal(a):

  Dobrý den, je potřeba při návratu letecky ze Španělska test na kovid pokud nejsem očkovaná?. Podle údajů na mzv.cz stačí před cestou a nebo návratu do ČR, ale nevím zda mne vůbec bez testu pustí na letiště. Děkuji za odpověď

  • Honza
   Honza napsal(a):

   Dobrý den, měl by stačit, ale i tak je lepší ho mít před odletem, protože sem tam to prostě na tom odletu neví a vyžadují ho.

 • Profilový obrázek
  Martin napsal(a):

  Ahij. Prosím o radu. Když poletime jen na 1 den do Londyna (rano tam, vecer zpět), musíme se hlásit na test 2. den?

  • Honza
   Honza napsal(a):

   Ahoj, ano i tak je potřeba ho předem objednat a zaplatit, jinak nevyplníte vstupní formulář, bez kterého vás do UK nepustí. Dají se ale objednat i za 1 GBP.

 • Profilový obrázek
  Michaela napsal(a):

  Dobrý den, ve čtvrtek odlétám z Vídně do Istanbulu. Je potřeba mít předem nějaké vyplněné papíry? Děkuji za informaci

 • Profilový obrázek
  Jaroslav napsal(a):

  Díval jsem se na předělané tabulky států kam se může cestovat a velmi oceňuji rozdělení na „s očkováním“ a „bez očkování“. Dovoluji si upozornit na chybu u Ruska – podle MZV je tam cestování z ČR povolené. Dále by bylo dobré doplnit do tabulky ještě Uzbekistán a Kyrgisztán, protože tam se také s testem může.

  • Honza
   Honza napsal(a):

   Díky, ještě ladím poslední chybky, kouknu na to.

 • Profilový obrázek
  Rozie napsal(a):

  Chci se zeptat když se dnes oočkuju můžu zítra odletět jen s certifikátem do USA ? Jen jestli není potřeba vyčkat 14dnu než očkování zabere.

 • Profilový obrázek
  Kamilla napsal(a):

  Dobrý den, plánuji cestu do Španělska v prosinci. Myslím udělat to tak, že 19.12 bych odjela z Prahy do Vídně busem/vlakem a odtamtud hned letadlem do Madridu (prý podle výpočtu to vychází levněji). Zpátky to vidím někdy začátkem ledna a stejnou cestou. Řekněte prosím, zda v tomto případě stačí mít pouze certifikát o očkování? Je potřeba mít karanténu, když chci tranzitovat ve Vídni? Nebo pokud mám certifikát, tak v karanténě nebude žádná potřeba a můžu v ten samý den hned nastoupit do letadla a odletět do Madridu? Rok jsem necestovala, proto se v těchto podmínkách hodně často ztrácím. Navíc nejsem občanem ČR a mám povolení k dlouhodobému pobytu za účelem studia v ČR a letos jsem z Česka zatím nikam nevyjížděla.

  • Honza
   Honza napsal(a):

   Dobrý den, pokud máte ukončené očkování tak není problém cestovat jak přes Rakousko, tak ani do Španělska. Pro vstup do Španělska je potřeba mít vyplněný vstupní formulář, kam nahrajete i očkovací certifikát. Vstupní formulář je potřeba i pro cestu zpět.

 • Profilový obrázek
  Monila napsal(a):

  Dobrý děl letim s Ethiopian airlines ze Zanzibaru do Vídně. Pochopila jsem správně ze stačí antigen a děti do 12 let se nemusí prokazovat ? Moc děkuji za info

  • Honza
   Honza napsal(a):

   Dobrý den, ano stačí.

 • Profilový obrázek
  Roman Panenka napsal(a):

  Dobrý den. 7 prosince, letíme přes Frankfurt, do Punta Cana v Dominikánské Republice. Vím, že do Dominikány nevyžadují testy ani očkováni. Spíše by mne zajímalo, zda nás autem pustí z ČR do Německa, kde následně necháme auto ve Frankfurtu, a přesedláme na letadlo do DR? A samozřejmě pak zpět. Nemůžete prosím poradit? Vím, že se pravidla pro vstup do Německa mají zhoršovat, tak se cítím trochu nervózní. Děkuji mnohokrát. Dodávám že já Jsem očkovaný, žena má platný certifikát, že prodělala covid, a naše 2 létá dcera, která očkovaná není.

  • Honza
   Honza napsal(a):

   Dobrý den, s očkováním/proděláním/pro dítě to není problém.

 • Profilový obrázek
  Petra napsal(a):

  Dobrý večer,vyžaduje Ryanair test při vstupu do letadla z Bologni do Prahy?Pro neočkované…Děkuji

  • Honza
   Honza napsal(a):

   Dobrý den, ani na letiště vás nepustí bez testu, takže test je určitě potřeba.

Přidat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *