Skupiny létají s Honzou

Aktuální informace o cestování a koronaviru

Rozcestník všech informací týkajících se cestování a koronaviru 2021.

Mapa aktuálních opatření v Evropě

Přehledná mapa rozdělění opatření podle barev

Opatření při cestě TAMOpatření při cestě ZPĚT
(kam nás pustí)(odkud se vrátíme bez testu)
Klikněte na mapuKlikněte na mapu

 

Refundace a filtr destinací

Chci pomoct s refundací Filtr destinací

Novinky

26.7.2021 🇨🇿 Pro návrat do ČR došlo ke zhoršení u Španělska (vč. Baleárů) a Nizozemska do tmavě červené. Irska, Monaka a Řecka do červené a Estonska do oranžové.

21.7.2021 ✈ Smartwings zrušil od srpna všechny spoje do Valencie, cestovat je tak potřeba s přestupem nebo do Alicante či Barcelony a dojet vlakem/busem.

20.7.2021 🇨🇦 Kanada plánuje od 7.9.2021 otevřít svoje hranice očkovaným zahraničním turistům.

19.7.2021 🇨🇿 Pro návrat do ČR došlo ke zhoršení celkem u 13 zemí a oblastí, nejvíce si pohoršil Kypr, který je nově tmavě červený.

17.7.2021 🇪🇸 Španělsko vyřazuje ČR ze zemí s vysokým rizikem, pro cesty od 19.7.2021 postačí tak jen registrace do vstupního formuláře.

16.7.2021 🇧🇬 Bulharsko bude od pondělí 19.7.2021 vyžadovat pro lety z ČR opět test/očkování/prodělání.

12.7.2021 🇪🇸 Španělsko nově vyžaduje po téměř všech regionech ČR (mimo Jižní Moravu) opět AG test / očkování / prodělání.

12.7.2021 🇨🇿 Pro návrat do ČR jsou nově zelené Bosna a Hercegovina, Černá hora, Kosovo nebo Lotyšsko. Oranžové je Lucembursko. Červené celé Španělsko, Kypr a Portugalsko (mimo Madeiru).

9.7.2021 🇨🇿 Od dnešního dne platí upravená pravidla pro návrat do ČR. Plně očkovaná nebo ti, co prodělali koronavirus v posledních 180 dnech nepotřebují testy ani z červených nebo tm. červených zemí.

5.7.2021 🇨🇿 Pro návrat do ČR jsou nově zelené Dánsko, Belgie, Řecko, Slovinsko, Švédsko a Švýcarsko. Oranžové jsou nově Baleáry, červené je Španělsko.

Diskuze
PŘIDAT KOMENTÁŘ Chcete se na něco zeptat? Není vám něco jasné a nevíte si rady? Nebo naopak máte nějaké poznatky nebo zkušenosti, o které se chcete podělit? Napište do komentářů.
 • Profilový obrázek
  Tereza napsal(a):

  Dobrý den, příští týden letíme z Vídně do Milána, budeme potřebovat pouze příjezdový formulář do Itálie? Nazpět letíme z Milána do Vídně, co musíme splnit pro odlet? Stačí, když se otestujeme při návratu až v ČR?
  Děkuji.

 • Profilový obrázek
  Markéta V. napsal(a):

  Dobrý den, odlétáme 15.8. na Sardinii, kdy je potřeba vyplnit příjezdový formulář jak do Itálie tak do ČR? Je možno vyplnit už teď? Chtela bych to mit co nejdriv at na to pak nezapomenu a nejsou problémy? A jeste by mne zajimalo kdyz priletime do Vídně večer v 23 ale idealni vlak do ČR ráno jede az v 6, je možno bez testu přečkat na letišti nebo do jak dlouhé doby musim Rakousko opustit? Děkuji moc za odpovedi

 • Profilový obrázek
  Michaela napsal(a):

  Dobrý den, cestuji že Švédska do ČR, s příletem do Vídně s Ryanair. Potřebuji test, když Rakouskem pouze projíždím? Popř. nějaké potvrzení o transitu, aby mě pustili do letadla?

 • Profilový obrázek
  Jan napsal(a):

  Je třeba při vstupu do letadla wizzair PCR test nebo stačí očkování?

 • Profilový obrázek
  Nicole napsal(a):

  Dobrý den, 7-14.8 mám letět wroclav- cerna hora a pak stejně zpet, nejsem očkovaná ani jsem neprodělala nemoc, stačí mi na cestu tam antigen ze slin v aj? A přiletovy form? A zpět co mám vyplnit a je potřeba podstupovat test tam, nebo stačí až po návratu do ČR když jedu přímo, to mi prijde zvláštní kdyby me v Pl zastavili treba na hranicích. Dekuji za odpověď

 • Profilový obrázek
  Barbora napsal(a):

  Dobrý den, v srpnu letíme na Madeiru, odlétáme z Vídně a přestupujeme v Portu, jedná se o leteckou společnost Ryanair. Budeme po očkování více než 14 dnů, je třeba mít i PCR test v případě přestupu v Portu? Moc děkuji za odpověď.

 • Profilový obrázek
  Michaela napsal(a):

  Dobrý den,

  letíme z Porta do Vídně, následně rovnou autem přejíždíme do ČR. Obě máme očkování, více než 14 dní po druhé dávce.
  Je potřeba při příjezdu do ČR vyplnit příjezdový formulář? V Rakousku předpokládáme není potřeba.
  Moc děkuji za odpověď.

 • Profilový obrázek
  Imrich Gróf napsal(a):

  Dobrý den, letíme 3.8.2021 do Norska (Trondhaim) s přestupem v Amsterodamu. Bude potřeba vyplnit nějaký formulář nebo jaká jsou aktuální pravidla ?
  Děkuji.

 • Profilový obrázek
  Martin napsal(a):

  Dobry den, chceme letet s manzelkou do Belgie. Ja jsem ockovany a manzelka ne. Musime mit do letadla spolecnosti Raynair antigenni testy? Tam i zpet?

  • Honza
   Honza napsal(a):

   Dobrý den, ne, řídí se podle cílového státu.

 • Profilový obrázek
  Kristyna napsal(a):

  Dobrý den,
  příští tyden letime ze Sardinie do Říma, kde budeme pobývat 4 dny. Bude potřeba si udělat antigenni test v Sardinii? Letime společnosti Ryanair.

  Děkuji za odpověď.

  • Honza
   Honza napsal(a):

   Dobrý den, aktuálně jsou všechny regiony bílé, testy na přelety by neměli být třeba.

 • Profilový obrázek
  Radim napsal(a):

  Dobrý den
  Poletíme s Ryanair ze Zadaru do Krakowa. Bude přítelkyně potřebovat do letadla na cestu zpět negativní test, není očkovaná ani covid neprodělala ? Budeme muset mít příjezdové formuláře do Polska nebo stačí říct Transfer. Já jsem očkovaný.
  Děkuji za odpověď.

  • Honza
   Honza napsal(a):

   Dobrý den, MZV říká, že příletový form je potřeba pro všechny lety, na druhou stranu tam je potřeba vyplnit pobyt v PL, takže ve své podstatě asi potřeba nebudou, Ag teste je na letech do Polska lepší mít.

 • Profilový obrázek
  Natálie D. napsal(a):

  Dobrý den,
  letíme z Prahy do Říma a zpět z Říma do Vídně. Potřebujeme testy do letadla, jedna z nás má očkování – po 14 denní lhůtě? Letíme Ryan Airem.. Nikde jsme nenašli jejich podmínky, ale doslechly jsme se o nesrovnalostech, že RyanAir požaduje jiné podmínky pro vstup do cílové země než jsou napsány na MZV (viz. Švédsko). Kde prosím případně najít podmínky pro vstup na palubu? Děkuji za odpověď.

  • Honza
   Honza napsal(a):

   Dobrý den, mají to vždy podle cílového státu, to Švédsko byla chyba, kterou uznali. Problém je v pozemním personálu, který není většinou zaměstnanec Ryanairu a je jen najatý od handlingové společnosti a ne vždy správně proškolený.

 • Profilový obrázek
  Kristyna napsal(a):

  Dobry den, v patek priletame ze Zakhyntosu do Vidne. Vztahuje se na nas 5ti denni karantena? Dekuji Kristyba

  • Honza
   Honza napsal(a):

   Dobrý den, záleží co vyplníte do vstupního formuláře ČR, pokud cestu z Řecka, tak ano je potřeba 5 dní karantény + PCR test.

 • Profilový obrázek
  Monika napsal(a):

  Dobrý den, vyžaduje letecká společnost Ryanair PCR test nebo může být i antigenní? Jde mi o to, že v Řecku je PCR test drahý, tak zda si stačí zaplatit antigenní test. Děkuji

  • Honza
   Honza napsal(a):

   Dobrý den, je to podle cílové destinace, pokud do ČR nebo okolních států, tak stačí AG

 • Profilový obrázek
  Stanislava Hirschnerová napsal(a):

  Dobrý den, zítra 27.7. se vracíme z Rhodosu do ČR.
  Letíme do Vídně a potom autem do ČR. Je potřeba vyplnit příjezdový formulář do Rakouska? A kdy musíme vyplnit příjezdový formulář do ČR? Kdo není očkovaný, tak má antigenní testy pro vstup do letadla.
  Děkuji za odpověď. Stáňa

  • Honza
   Honza napsal(a):

   Dobrý den, rakouský nepotřebujete, český je potřeba vyplnit pro všechny a lze vyplnit kdykoliv.

 • Profilový obrázek
  Lukas napsal(a):

  Dobrý den, v sobotu odletame z Madridu do Vidne, co musime splnit pro odlet ? Ma nekdo zkusenost ? Dekuji.

  • Honza
   Honza napsal(a):

   Dobrý den, nemělo by být třeba nic, pokud rovnou transitujete do ČR.

 • Profilový obrázek
  Marketa napsal(a):

  Dobrý den, 10.9. plánujeme odletět z Vídně do Španělska. Jaký pro nás platí podmínky cestování?
  Děkuji

  • Honza
   Honza napsal(a):

   Dobrý den, vyžadován by měl být pouze příjezdový formulář do Španělska, pokud nebydlíte v Praze.

 • Profilový obrázek
  Ivana napsal(a):

  Dobrý den, nevíte, prosím, zda při příletu z Řecka do Vídně sw vztahuje povinnost testu i pro děti do 8 let? V ČR je momentálně hranice již 6 let při návratu z Řecka, jen nikde nemohu dohledat podmínky při návratu do Rakouska. Všude jen píší obecně děti, že nemají povinnost, ale věkovou hranici nevím. Moc děkuji Ivana

  • Honza
   Honza napsal(a):

   Dobrý den, mělo by to být 12 let.

 • Profilový obrázek
  Radka napsal(a):

  Dobrý den, 2.8. – 6.8. letíme do Španělska alicante, jsme oba očkování i po 14dnech a dítě pět let. Vztahují se na nás nějaká omezení ohledně testování? Jak cestou tam i po cestě domů? Moc děkuji za odpověď

  • Honza
   Honza napsal(a):

   Dobrý den, ne pouze příjezdové formuláře, do Španělska i do Česka.

 • Profilový obrázek
  Nikola napsal(a):

  Dobrý den ráda bych se zeptala, na konci srpna letíme do Itálie. První dva dny budeme v Říme a potom budeme přelétat na jinou destinaci v Itálii. Z ČR budeme mít PCR, avšak bude potřeba pri ceste z Říma podstoupit do letadla ještě jeden test, i když budeme stalle na území Italie? Poletíme s Ryanairem
  Děkuji za odpověď.

  • Honza
   Honza napsal(a):

   Dobrý den, aktuálně jsou všechny regiony bílé, pro cestování mezi nimi by tak neměli být třeba testy.

Přidat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *