Vznikne miniSchengen? - Honzovy letenky
Skupiny létají s Honzou

Vznikne miniSchengen?

13.5.2020 13:09 10 komentářů
Nabídka již není aktuální

CC0 Pixabay

Rakousko jde stále v čele rozvolňování opatření, tentokrát i co se týká hraničních kontrol.
 

Pro Rakousko je aktuální prioritou otevření hranic se svými sousedními státy, takže i s námi a Slovenskem. Stejná jednání se vedou i na úrovni mezi Českou republikou a Slovenskem.
Včera navíc Rakousko oznámilo, že plánuje tento měsíc zmírnit opatření na hranicích se Švýcarskem a obnovit hranice bez kontrol během června. To samé plánuje na hranicích s Německem, kde byl vyhlášen i termín plného otevření na 15.6.2020. Uvolňování z ČR a Slovenska by mělo tomuto termínu ještě předcházet.
Aktuálně tak záleží na jednání mezi jednotlivými státy, formě (jak s testy, možné tranzity, kontroly) a samozřejmě na příznivém vývoji epidemie. Vzhledem ke zmíněným plánům rozvolňování opatření na hranicích nabízí vzájemné otevření hranic mezi Rakouskem, Německem, Švýcarskem, Českem a Slovenskem, případně Maďarskem.
Ačkoliv se to nemusí, hlavně díky masírce médií, úplně zdát, největší hrozbou co se počtu aktuálně nakažených týče, je pro ostatní státy právě Česko, případně pokud budeme brát v potaz i regiony tak Bavorsko.
 

Stát Počet aktuálně nakaženýchPočet akt. nakažených na 100 000 osob
Česko3 04029
Slovensko3827
Německo16 81920
Rakousko1 06912
Švýcarsko1 74620
Maďarsko1 80919

 
Data: worldometers.org, data je samozřejmě potřeba brát s rezervou, každý stát testuje jinak, jinak označuje nakažené, jinak se vyvíjí počet atd.
Zdroj: krone.at, spiegel.de

Diskuze
PŘIDAT KOMENTÁŘ Chcete se na něco zeptat? Není vám něco jasné a nevíte si rady? Nebo naopak máte nějaké poznatky nebo zkušenosti, o které se chcete podělit? Napište do komentářů.
 • Profilový obrázek
  Ela napsal(a):

  Zdravím Honzo,
  přidávám se s díky k těm, kteří se nemohou dočkat … stejně jako my. Chodíme na procházky do polí poblíž letiště Praha, a i to je teď maxi exotika 🙂
  Váš web a první vlaštovky (byť aspoň teoretické) o tom, co, kdy a kam a jak bude možné, zkrátka kamkoli pryč, je jak alpský vzduch v plynové komoře. Sledovat zprávy a vyjádření o tom, že hranice bude zavřená 2 roky nebo rok nebo zase jinak, ale že na nás budou hodný a pan B. nás pustí do Chorvatska, ale spíš ať jedeme na Mácháč (např. 🙂 je otravně deprimující.
  Takže díky Vám za rozumné a nadějné zprávy! a je super zde číst, kolik lidí je stejného naturelu, Ela

  • Honza
   Honza napsal(a):

   Díky moc! 🙂

 • Profilový obrázek
  Karel napsal(a):

  Honzo, díky za tvé stránky a info. Nemáš nějaké zkušenosti s wizz air? Už dva měsíce se z nich snažím dostat zpět peníze za zrušeny let a pořád nic. Je šance vůbec z nich ty peníze dostat? Karel

  • Honza
   Honza napsal(a):

   Ahoj, aktuálně bych bral voucher, výplata peněz není moc reálná a teoreticky by v budoucnu měl jít voucher přeměnit případně na peníze. Wizz ani další aerolinky teď nevyplácí nikoho.

 • Profilový obrázek
  Petra napsal(a):

  Díky moc Honzo za takový článek! Velmi zajímavé počtení. Zase se mi potvrdilo, že člověk opravdu nemá sledovat zprávy v televizi, protože mu kromě infarktu asi nic moc nepřinesou. 😉

  • Honza
   Honza napsal(a):

   Díky 🙂

 • Profilový obrázek
  Markéta napsal(a):

  Kéž by se to vyjednalo bez testů…. Doplním, že Island plánuje co nejdříve pouštět turisty (s testem z domoviny, karantenou, nebo test na místě, dokonce se jedná o tom, jestli by nebyl bezplatný), tak snad se nám cestování co nejdříve zase vrátí 🙂

 • Profilový obrázek
  Petr napsal(a):

  Vašku Vašku, budeš asi jeden ze těch zakomplexovanejch koronafanatiků.
  Tobě Honzo díky za info, snad to vyjde, a nenech se odradit komentáři podobného typu!

 • Profilový obrázek
  Vašek napsal(a):

  Radši jsem si to přečetl dvakrát, ale i tak furt nechápu, co tímto článkem, zřejmě zdrogovaný autor chtěl říct.

  • Honza
   Honza napsal(a):

   Copak v článku Vašku nechápete? Článek jen dává info, že Rakousko hodlá otevírat hranice, stejně jako další okolní státy, což může být zásadní informace pro všechny, kdo mají nakoupené letenky především s odletem z Vídně.

Přidat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *