Skupiny létají s Honzou

Uvolnění restrikcí má háčky

19.1.2021 11:49 5 komentářů

Včera a dnes se dostaly na veřejnost informace o rozvolnění cestování do třech destinacíSrí lanka, USA a Seychely.

Ačkoliv se jedná o dobrou zprávu, u všech 3 destinací musíme stále počítat s háčky, které cestování hodně omezují nebo dokonce znemožňují.

Srí Lanka

Místní vláda rozhodla o otevření letišť Colombo a Hambantota pro mezinárodní lety od 21.1.2021. Turisté jsou tak opět na Srí Lance vítáni, musí ale splnit poměrně zásadní seznam podmínek:
 
Vízum (ETA) je potřeba získat dopředu online na základě registrace na stránce www.eta.gov.lk za cenu 35 USD.
Pojištění pro schválení registrace ETA je potřeba uzavřít na částku vyšší 50 000 USD na jeden měsíc.
Zdravotní deklaraci je potřeba vyplnit před příletem na Srí Lanku.
Negativní PCR test je vyžadován pro všechny přílety a to ne starší než 96 hodin.
Další negativní PCR test je potřeba provést po příletu a to za cenu 40 USD.
Ještě další negativní PCR test je potřeba provést po 5-7 dnech od příletu, následně další po 10-14 dnech po příletu, každý opět za 40 USD.
Transfer z letiště na ubytování je potřeba mít zajištěn od CK nebo od hotelu.
Ubytování mohou turisté volit prvních 14 dní pouze v certifikovaných hotelech.
Pohyb turistů je omezen na vybrané certifikované hotely a stanovené památky, interakce s místními je zakázána.
 
Více info na stránkách MZV.

USA

Omezení pro obyvatele Schengenu, které komplikuje nejen cesty do USA, ale také třeba přestupní lety do otevřených destinací v Karibiku se asi jen tak nezruší.
Prezident Trump oznámil plán zrušit zákaz vstupu cestujícím z Schengenu už před Vánoci, nyní potvrdil jeho zrušení k 26.1.2021, od tohoto data je rovněž povinný negativní test při cestách do USA.
Háček je ovšem v tom, že nový prezident Biden, který bude inaugurován zítra, oznámil, že rozhodně nehodlá zákazy vstupu ze Schengenu rušit, jak to celé dopadne si tak budeme muset počkat, doufejme alespoň v uvolnění přestupů.
 
Rozhodně tak stále platí – letenky do USA nebo přes USA nekupovat, při letu ze Schengenu vás aktuálně do letadla nepustí!

Seychely

Minulý týden místní vláda oznámila otevření pro všechny turisty, kteří již podstoupili očkování a to obou dávek vakcíny (14 dní od poslední dávky). Pokud jste tak již naočkovaní, pro vstup na Seychely nepotřebujete nastoupit karanténu (vzhledem k situaci v ČR není povolen aktuálně vstup z ČR vůbec – nově mimo očkovaných), negativní PCR test je ale potřeba i tak.
Od poloviny března pak umožní Seychely vstup všem cestujícím s negativním PCR testem (bezohledu na rizikovou zemi a očkování), předpokládají totiž, že v té době již budou mít naočkováno 70% obyvatelstva.

Diskuze
PŘIDAT KOMENTÁŘ Chcete se na něco zeptat? Není vám něco jasné a nevíte si rady? Nebo naopak máte nějaké poznatky nebo zkušenosti, o které se chcete podělit? Napište do komentářů.
 • Profilový obrázek
  Jarda napsal(a):

  No za takových podmínek co jsou uvedeny v úvodu…, tak to rozhodně bych nikde neletěl a budu raději doma! Vlastní zkušenost, předloni Zanzibar a pobytová taxa pro dva 9tis. a vízum pro dva 100dolarů hned na letišti! A loni Maledivy a už všechny testy tam i zpět a ceny teda luxusní 1/3 piva 250kč a 1l vody 150kč…no, ale s tím člověk tak nějak musí počítat… Ale jedině co jim můžeme závidět je neskutečné celoroční teplíčko a neskutečně teplý a průzračný Indický oceán! Jinak nic!

 • Profilový obrázek
  Petr napsal(a):

  Jedno z reseni letet napr.pres Turecko apod.

 • Profilový obrázek
  Michaela napsal(a):

  Marketa: nelze, pokud jste v posledních 14 dnech (před vstupem do USA) pobývala v Schengenu… Musela byste strávit 14 dní v destinaci, na kterou travel ban neplatí

  • Honza
   Honza napsal(a):

   Je to tak.

 • Profilový obrázek
  Marketa napsal(a):

  Muzu se zeptat?kdyz bych letela z phy do Vancouvru tam.prestup a do new yorku tak to jde???Va ncouver neni schengen…

Přidat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *