Švédsko: STOCKHOLM - Honzovy letenky
Skupiny létají s Honzou

Švédsko: STOCKHOLM

480 Kč
10.8.2018 13:52 Žádné komentáře

Výhodné letenky do švédského Stockholmu pořídíme z Wroclawi i z Katowic.
 

Aerolinka Wizz Air nabízí levlé letenky z blízkých polských letišť do Stockholmu. Za zpáteční letenku v téměř jakémkoliv termínu od půlky září do konce října zaplatíme 78 PLN, což je v přepočtu 480 Kč. Tentokrát nepotřebujeme ani klub WDC, na tuto cenu dosáhne každý, každopádně vlastníci klubu mají větší výběr termínů. Termíny si můžeme vybrat z kalendáře.
 
Letenku z Katowic vybírejte z kalendáře zde
 
Letenku z Wroclawi vybírejte z kalendáře zde
 

Stockholm – Skavsta

Stockholm je obsluhován několika letišti, které jsou poměrně vzdáleny od centra. Lety Wizz Airu jsou směřované na letiště Skavsta nedaleko města Nyköping. Z letiště se pohodlně dopravíte autobusem Flygbussarna. Cesta trvá asi 80 minut a autobus odjíždí jak z centra tak od letištního terminálu každých přibližně 45 minut. Za zpáteční jízdenku zaplatíte 268 SEK, což je asi 790 Kč, pokud Vám ještě nebylo 26 let, zaplatíte za jízdenku 228 SEK, tedy 670 Kč.
 
Nově je možné se dostat z letiště také kombinací městského autobusu a Flixbusu, který začal nově zastavovat ve městě Nyköping u letiště. Jednosměrná jízdenka na městský autobus jedoucí na autobusové nádraží vyjde na 30 SEK, cca 75 Kč (20 SEK pro děti a studenty do 25 let), jízdní řád autobusu zde, jízdenku na Flixbus koupíme už za 125 Kč (podle termínu, přes víkendy je cena o cca 100 Kč vyšší). Celkově tak za dvě jízdenky na městský autobus + dvě jízdenky na Flixbus zaplatíme 400-600 Kč, což je levnější varianta. Flixbus jezdí mezi Nyköpingem a Stockholmem 8x denně, napasovat odjezdy s přílety a odlety se dá většinou s dostatečnou časovou rezervou i kvůli možnému zpoždění letu.
 

Jak do Wroclawi

Do Wroclawi dojedeme z Prahy přímými autobusy Flixbusu. Z Pardubic nás pak zavezou do Wroclawi vlaky přes Lichkov za 200 Kč.

Jak do Katowic

Nejlevnější spojení do Katowic nabízí spoje Regiojetu (jízdenku na vlak i bus pořídíme třeba za Prahy za 290 Kč). V nabídce jsou ale spoje dalších dopravců – LEO Express nebo Flixbus. Přímo na letiště nás pak z Ostravy a Bohumína dopraví TigerExpress (pod hlavičkou LEO Expressu), cena je ale vyšší – kolem 450 Kč.
Z centra Katowic se dopravíme na letiště kombinací tramvaje č. 7, která nás doveze za 4,80 PLN do Bytom. Odtud pokračujeme z autobusové stanice přes všechny možné vesničky až na letiště autobusem č. 85 (opět 4,80 PLN). Jízdenky pořídíme v automatu na vlakové stanici. Celá cesta zabere cirka 2 hodiny.
Na letiště se můžeme dostat také autem, z českých hranic u Bohumína trvá cesta asi 1 hodinu. Na oficiálním nehlídaném letištním parkovišti dostanou navíc vozidla s českou a slovenskou SPZ 90 % slevu na parkování.

Navštivte Stockholm se zájezdem od CK Triplo od 7590 Kč
Zpáteční letenka z Prahy  •  Ubytování v 3* hotelu se snídaní  •  V centru města  •  
Rezervovat
Diskuze
PŘIDAT KOMENTÁŘ Chcete se na něco zeptat? Není vám něco jasné a nevíte si rady? Nebo naopak máte nějaké poznatky nebo zkušenosti, o které se chcete podělit? Napište do komentářů.

Přidat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *