Poradna
PŘIDAT KOMENTÁŘ Chcete se na něco zeptat? Není vám něco jasné a nevíte si rady? Nebo naopak máte nějaké poznatky nebo zkušenosti, o které se chcete podělit? Napište do komentářů.
  • Vojta napsal(a):

    Ahoj,
    tip na nějakou evropskou rychlovku ještě teď do konce března? Nebo je na to už pozdě? Díky moc 🙂
    Vojta

  • Josef napsal(a):

    Ahoj Honzo, v první řadě velký dík za to, co děláš, nejednou jsem čerpal inspiraci a koupil letenky díky tvým tipům a radám. Letos sháním letenky na El Hierro, jeden z Kanárských ostrovů, ideálně na zimní období někdy v listopadu až v únoru. Nějaké tipy na kombinaci letenek s jedním přestupem s odletem Prahy nebo nejbližšího okolí? (Vídeň, Berlín, atd.) Děkuji

    • Honza napsal(a):

      Ahoj, určitě bych číhal na na letenky na Gran Canarii nebo Tenerife s Ryanair z okolních letišť, na podzim se určitě objeví zajímavé nabídky. Přelet pak bývá nejlevnější s Binter.

  • dagmar timkova napsal(a):

    Dobry den,
    chci letet s detma 8 a 11 let v lete do USA,konec cervna,zac.cervence odlet a navrat konec srpna,mame jeste cekat na levnejsi letenky nebo uz koupit ted?A odkud jsou levnejsi?PHY,Vidne…Nemecko?

    Dekuji.

    • Honza napsal(a):

      Dobrý den, kouknul bych jak vycházejí letenky z Vídně, jinak bych asi moc s nákupem neváhal, na léto se akce moc neobjevují a obvykle ceny spíše stoupají.

  • Honza napsal(a):

    Ahoj, chtěl bych se zeptat, jestli se na konec června, případně konec července daji očekávat slevněné letenky Praha-Petrohrad.

    • Honza napsal(a):

      Ahoj, z Prahy bych moc nečekal, jediná levnější linka se létá z Budapešti s Wizz Air.

  • Lenka napsal(a):

    Dobrýden,

    ráda bych se zeptala, jestli máte přehled o letenkách na Sardínii – zda ještě současné ceny mají šanci klesnout nebo ne…Našli jsme od Volotey letenky za 4900,- zpáteční, zavazadlo si připlatíme asi jen jedno, no i tak jsme na 18000, letíme 2 dospělí a dcera, už také platící. Druhý dotaz ohledně společnosti Volotea? Máte zkušenost? Je to na úrovni nebo jako wizzair? Nemám s Wizzairem dobré zkušenosti… Moc děkuji za zprávu

    • Honza napsal(a):

      Dobrý den, je to klasická nízkonákladovka, neměl jsem s nimi nikdy žádný problém. Jinak cena je to asi na léto spíše standardní… moc bych nečekal, že se objeví něco výhodnějšího.

  • adelavondrovicova napsal(a):

    Dobrý den, ráda bych docílila smazání svého účtu na vašem webu, je to možné? Děkuji.

    • Honza napsal(a):

      Dobrý den, ano pošlete mi prosím email z účtu, který chcete smazat na info@honzovyletenky.cz Díky.

  • Lenka napsal(a):

    Chtěla bych navstivit v řijnu Barcelonu, koupit teď letenky za 1500,– nebo mám počkat. Děkuji

    • Honza napsal(a):

      1500 Kč je pěkná cena to bych asi klidně booknul, sem tam to spadne k 1 000 Kč, ale to už je jen v několika málo termínech a většinou jen pár hodin než se to vykoupí.

  • Martin napsal(a):

    Ahoj, jsou v Eilatu v IL. Směnárny ? A jak je to s poplatky? Jestli mas zkušenosti. Díky

    • Honza napsal(a):

      Směnárny tam jsou určitě, s poplatky to bude asi jako všude jinde…

  • Veronika napsal(a):

    Zdravím Honzo,
    letime s Ryanair do Rima, mame prikoupene 10kg zavazadlo k odbaveni, ale rozmer pres kolecka ma 28cm misto 20cm, myslite ze to bude problem – sirku a vysku kufru mame mensi, nez je povoleny rozmer.
    Dekuji moc

    • Honza napsal(a):

      Ahoj, obecně bych v tom nějak zásadní problém neviděl, na checkinu se většinou zavazadlo nekontroluje, vždy to ale záleží přímo na daném pracovníkovi, takže to nejde říct nějak obecně.

  • Jitka napsal(a):

    Potřebujem nejlevnější letenky pro 2dospělé a 4děti. Směr Soluň odlet 12.7. přílet 2.8. jsme z Opavy
    Prosím o radu

    • Honza napsal(a):

      Viz moje odpověď na facebooku.

  • Klára napsal(a):

    Zdravím,
    nemáte, prosím, nějaké zkušenosti s objednáváním letenek přes Flugladen.at? Budeme v květnu v USA a hledáme zpáteční vnitrostátní let z Chicaga do Austinu, na Flugladen jsme našli krásné ceny, tak nevíme, jestli tomu věřit… Ptám se zejména po zkušenosti s myholidays.com, kde jsme nedávno málem koupili letenky, které byly na první pohled za hubičku a v posledním kroku rezervace (samozřejmě po vyplnění všech detailů, údajů o pasažérech atd.) se cena nenápadně zvedla o 10 tis. 😀

    Děkuji 🙂

    • Honza napsal(a):

      Dobrý den, pokud to jsou letenky se Spirit, tak bych to klidně koupil přímo na stránce aerolinky, není moc důvod kupovat letenky u prodejce, většinou je to tak, jak píšete, letenky u nízkonákladovek nikdy nemůžou být u prodejce levnější než přímo na webu aerolinky.

  • Pivetta napsal(a):

    Ahoj Honzo, rádi bychom letěli na konci října nebo začátkem listopadu do Mexica nejlépe z Prahy. Myslíš, že bude nějaká akce na letenky? Nebo je lépe je koupovat s předstihem? Díky za odpověď

    • Honza napsal(a):

      Ahoj, na tohle období by se něco akčního objevit mohlo, takže se vyplatí ještš s rezervací počkat, sledoval bych to tak do léta.

  • Eliška napsal(a):

    Ahoj Honzo,
    prosim tě, chtěli bychom s přítelem odletět do Londýna na letiště Heathrow ve dnech 19.4 do 23.4. Momentálně se pohybují okolo 4-5tis. Chtěla jsem se zeptat, zda nemáš nebo nevíš o něčem levnějším.
    Děkuji za odpověď
    EP

    • Honza napsal(a):

      Ahoj na Heathrow létá jen British a to je taková normální cena, na Velikonoce to nezlevní určitě, levněji jedině na okolní letiště s nízkonákladovkama, ale tam bych také na Velikonoce moc akční ceny nečekal.

  • joyline1 napsal(a):

    Ahoj Honzo,

    chtěla bych se poradit, potřebujeme v termínu 5.7.-9.7. (pevně dané) koupit letenky do Milána, případně do Pisy aspoň s příručním zavazadlem na palubě. Aktuálně se dá koupit letenka do Milana cca za 1900 (s Ryanair za 1500 ale bez příručního zavazadla), myslíš, že je šance, že se ještě objeví levnější letenky, když jde o konkrétní termín v létě?
    Díky moc.

    • Honza napsal(a):

      Ahoj, pokud máte konkrétní termín tak určitě koupit rovnou, koukněte i na ČSA nebo easyjet, sem tam mají letenky levnější než Ryanair. Případně i odlet z Brna se může vyplatit.

  • Andrea napsal(a):

    Ahoj, chtěla jsem se zeptat, jestli je lepší/bezpečné kupovat letenky od třetích osob (např. flightics.com) nebo raději přímo od dopravce ryanair? Jaké jsou výhody/nevýhody? Cenově levnější mi přijde ryanair. Máme v plánu cestu do Faro, případně Malaga (duben, květen). Je možné se do Fara dostat pod 2tis.Kč (z Vídně/Polska)? Děkuji

    • Honza napsal(a):

      Ahoj, u třetí osoby nevidím žádnou výhodu, vždy přímo na ryanair.com, stránky jsou i v češtině a můžete si tam navolit přesně to co potřebujete.

  • Zuzana napsal(a):

    Dobrý den,

    plánujeme přes Vánoce i Nový rok Sri Lanku (odlet možný i z letišť mimo ČR). Kdy by mohl být nejlepší čas pro koupi letenek? Tenhle termín bude hodně žádanej, nerada bych o něj přišla, ale kupovat letenky teď mi přijde hodně dopředu, navíc ani částka není zrovna ideální.

    Děkuji!

    • Honza napsal(a):

      Dobrý den, ještě bych tak měsíc počkal, než budou mít všechny aerolinky hotové letové řády a pak asi rovnou kupoval, bohužel do akce se letenky s největší pravděpodobností nedostanou a budou spíše zdražovat.

  • Katka napsal(a):

    Dobrý den, ráda bych s kamarádkou letěla do Izraele/Jordánska (přelom srpna a září). Chtěl a bych se zeptat, kde bych mohla najít nejlevnější letenky či případně, kde vývoj cen letenek sledovat.
    Děkuji za odpověď.

    • Honza napsal(a):

      Dobrý den, nejlevnější letenky pořídíte s Ryanair do Ammánu, na nejnižší cenu se obvykle dostanou tak 1-3 měsíce před odletem, do Tel Avivu je pak levnější na odlet dojet třeba z Vídně s Wizz Air, Eilat se bude létat až zase od konce října.

  • Hana Drhovská napsal(a):

    Ahoj,
    ráda bych s dcerou letěla v srpnu na Srí Lanku. Dá se ještě očekávat akční cena letenek kolem 10tis.? Předem děkuji za zprávu. Hanka

    • Honza napsal(a):

      Ahoj, bohužel ne, na Srí Lanku se takováhle akce objeví jen málokdy, o to méně pravděpodobněji přes léto.

  • Hanka napsal(a):

    Dobrý den, Honzo, ráda bych přes vánoce a Silvestra vyrazila směr Kostarica, Jamajka….. Levné letenky by se hodily :-), od kdy začne nabídka na toto období?

    • Honza napsal(a):

      Dobrý den, bohužel toto období je prakticky ze všech akcí vyjmuto, takže bych nečekal že to bude jinak i tento rok, ještě bych počkal, než začnou prodávat letenky všechny aerolinky, tak 1-2 měsíce a pak rovnou koupit, bohužel se akce čekat nedají.

  • Agáta napsal(a):

    Honzo, rada bych pozadala o radu, kam se vydat na Velikonoce tak, aby nas to nezruinovalo? Od patku ci sobotu do utery treba. Hledala jsem a letenky jdou vsude za dvojnadobek. Je nejaka sance vyjet levneji? Dekuji moc.

    • Honza napsal(a):

      Bohužel není, je to předražené každý rok a bohužel to nijak obejít nejde…

Přidat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *