Skupiny létají s Honzou

Nová pravidla návratu do ČR

15.2.2022 10:49 5 komentářů
Nabídka již není aktuální

MZV vcelku potichu změnilo pravidla návratu do ČR, která platí od dnešního dne – 15.2.2022.
 

Zásadní změnou je konec rozlišování zemí podle barev, země jsou rozlišovány jen na EU a non-EU státy. Zásadní dělení je pak podle očkování nebo prodělání a druhu dopravy.

Individuální cestující nemusí pro příjezd do ČR dokládat žádný doklad bez ohledu na očkování nebo prodělání a bez ohledu na destinaci, ze které do ČR přijíždějí. Nemusí ani vyplňovat příjezdový formulář.

Následující rozdělení se týká cestujících hromadné dopravy.

Cestující s očkování nebo proděláním

Očkovaní cestující (270 dní od poslední dávky nebo s posilující dávkou) a cestující, kteří nemoc prodělali (v posledních 180 dnech) cestující zpět do ČR odkudkoliv (EU i non-EU) jen s příjezdovým formulářem.

Cestující bez očkování nebo prodělání

Ze zemí EU – musí cestující předložit AG test (24h) nebo PCR test (72h) před cestou do ČR. Rovněž musí vyplnit příjezdový formulář.
Ze zemí mimo EU – musí cestující předložit AG test (24h) nebo PCR test (72h) před cestou do ČR. V 5.-7. dni se pak musí podrobit PCR testu. Rovněž musí vyplnit příjezdový formulář.

Děti

Z výše uvedených povinností jsou vyjmuty děti do 11 let (včetně). Po 12. narozeninách se vztahují na dítě stejné podmínky jako na dospělého.

Krátkodobé cesty

Z podmínek jsou také vyjmuty cesty do zahraničí trvající maximálně 12h, v případě sousedních zemí 24h.

Cizinci

Ti by se nadále měli řídit semaforem, nicméně info zatím na webu MZV chybí.

Diskuze
PŘIDAT KOMENTÁŘ Chcete se na něco zeptat? Není vám něco jasné a nevíte si rady? Nebo naopak máte nějaké poznatky nebo zkušenosti, o které se chcete podělit? Napište do komentářů.

Přidat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *