Skupiny létají s Honzou

Nejlevnější letenky do LISABONU a na AZORY

1 201 Kč
27.11.2019 8:25 6 komentářů
Nabídka již není aktuální

Nejlevnější letenky na Azory pořídíme se zastávkou v Lisabonu.


Akční letenky do portugalského Lisabonu najdeme v rezervačním systému aerolinky Wizz Air. Letenky na spoustu termínů v zimě pořídíme za 20 EUR, v přepočtu asi 522 Kč. Cena platí pro členy klubu WDC, ostatní si k letenkám připlatí podle termínu 10-20 EUR. K těmto letenkám můžeme přidat letenky od Ryanair na Azorské ostrovy. Z lisabonského letiště se dostaneme 4x týdně na Terceiru za 26 EUR (679 Kč), 2x denně pak do Ponta Delgada za 30 EUR (783 Kč). Za všechny letenky tak zaplatíme 1 201 Kč, resp. 1 305 Kč. Letenky do Lisabonu i následně na Azory pořídíme na termíny přes celý leden až po začátek února. Ve spoustě termínů je letenek už jen posledních pár, s nákupem tak příliš nečekejme. V ceně letenky u obou letů příruční zavazadlo, u Wizz Air 40x30x20 cm, u Ryanair 40x25x20 cm.

Letenky z Vídně do Lisabonu
26.01.2020 – 02.02.2020
Letenky z Lisabonu na Terceiru
27.01.2020 – 31.01.2020
Letenky z Lisabonu do Ponta Delgady
28.01.2020 – 31.01.2020

Přestup v Lisabonu

Komu stačí letenky do Lisabonu, dál na Azory pokračovat nemusí. Kdo chce ale až na Azory, bude muset v Lisabonu přestoupit. Na Azory létá Ryanair i 2x denně, při cestě tam se tak dá cesta zvládnout v jediném dni. Přestup ale není garantovaný, proto je jistota udělat si v Lisabonu zastávku a dál pokračovat až další den. Při cestě zpět budeme muset do Lisabonu přijet alespoň o den dříve kvůli brzkému rannímu odletu do Vídně.

Wizz Air i Ryanair v Lisabonu létá na terminál 2. Při příletu jste ale obvykle autobusem dopraveni do příletové haly terminálu 1, u kterého najdeme i stanici mestra. Jízdenka do centra nás vyjde 1,45 € + 0,50 € za vydání kartičky. Cena jednodenní jízdenky je pak 6,30 € + 0,50 €.
Při cestě na letiště je potřeba počítat s přemístěním z terminálu 1 na terminál 2, kam nás doveze autobusový shuttle zdarma asi za 10 minut.

Diskuze
PŘIDAT KOMENTÁŘ Chcete se na něco zeptat? Není vám něco jasné a nevíte si rady? Nebo naopak máte nějaké poznatky nebo zkušenosti, o které se chcete podělit? Napište do komentářů.
 • Profilový obrázek
  Šárka napsal(a):

  Ahoj, chci s rodinou letět koncem června do Lisabonu, nechat si den na jeho prohlídku a potom na Azory, kde chceme strávit týden a vracet se přes Porto (taky počítáme se zastávkou na poznávačku) a pak už zpátky do Prahy. Můžeš mi říct s jakou asi cenou za letenku za jednotlivé lety v tomto období můžu počítat při cestě tam i zpět? Zda mám uvažovat o koupi letenek již nyní nebo mám počkat třeba do března?Díky

  • Honza
   Honza napsal(a):

   Ahoj, pokud z Prahy tak jedině přes TAP a tam bych si tipl že to jen tak pod 5 000 Kč na konec června nepůjde na akci bych počkal tak max do března. Levněji se dá letět s low-costem z Vídně – létá tam Ryanair/Lauda a Wizz Air (jak Porto tak Lisabon), K tomu pak přikoupit přískok na Azory od Ryanair.

 • Profilový obrázek
  Mona napsal(a):

  Dobrý den. Letíme z Vídně do Lisabonu s Ryanair. Prosím přílet a odlet je na jaký terminál? A kartička na mhd se dá koupit přímo na letišti? Děkuji moc. M.

  • Honza
   Honza napsal(a):

   Dobrý den, Ryanair létá na terminál 2, od letadla vás ale autobusy obvykle dopraví do terminálu 1 na přílety. Zpět se pak k terminálu 2 dopravíte od T1 shuttlebusem zdarma.

 • Profilový obrázek
  Simon napsal(a):

  Ahoj, jen rychlý dotaz. Jsou letenky ještě aktuální nebo už je to pase. Díky

  • Honza
   Honza napsal(a):

   Ahoj, aktálně se zase dostaly do prodeje levné letenky do Lisabonu, takže se pořídit daj…

Přidat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *