Skupiny létají s Honzou

Návod na letenky na GUADELOUPE a MARTINIK

17.3.2020 15:41 Žádné komentáře

CC0 Pixabay

Poslední dobou dvě nejoblíbenější karibské destinace, hlavně díky nízké ceně letenek z Francie. Letenky v aktuální době rozhodně nemá cenu kupovat, můžeme se ale podívat, jak levně se dají sehnat.
 

 

Letiště na ostrovech

Při hledání letenek na Guadeloupe a Martinik je obvykle problém ve vyhledávačích tyto destinace do vyhledávání zadat. Některé totiž znají pouze města / názvy letišť. Pokud hledáme letenky na Guadeloupe, hledáme letiště Point-a-Pitre s kódem PTP, při letu na Martinik je to letiště Fort-de-France s kódem FDF.

Přímé letenky na Martinik a Guadeloupe

Vzhledem k tomu, že se jedná o zámořská území Francie, pořídíme nejlevnější letenky s odletem z Paříže. Zpáteční letenky jsou v nabídce od Air France, Corsair, Air Caraibes a LEVEL. Především u posledních třech jsou v nabídce letenky obvykle pod 10 000 Kč. Nejlevněji potom nabízí letenky aerolinka LEVEL. Ty jsou v nabídce obvykle kolem 7 000 Kč, v akcích i 5 000 Kč. Při například narozeninové akci se daly pořídit letenky i za 3 500 Kč, což je směrem do Karibiku to nejlepší, co se dá sehnat.
Letenky pořídíme nejvýhodněji v akcích, které nemají nijak výraznou sezónnost a obvykle se dají sehnat po celý rok mimo prázdniny a vánoční termíny.
 
Letenky s LEVEL zde

Jak do Paříže

Většina „charterových“ letů je operována z letiště Orly, na to míří z Prahy pouze aerolinky Transavia a to jen párkárt týdně. Většinou vyjde lépe letenka s ČSA na CDG kolem 2 000 Kč, odkud můžeme přejet na Orly přímým autobusem. V nabídce jsou i letenky do Beauvais s Ryanair, vzhledem k ceně transferu do centra Paříže se tyto letenky ale obvykle nevyplatí.

Karibik a Evropská unie

Jelikož se jedná o zámořská území Evropské unie, platí zde i unijní pravidla. Oficiálně tak můžeme cestovat na ostrovy jen s občanským průkazem, pas se ale raději doporučuje pro nenadále situace (například přistání v jiné destinaci kvůli počasí apod.). Platit budeme eurem a můžeme využít i roamingu zdarma.

Diskuze
PŘIDAT KOMENTÁŘ Chcete se na něco zeptat? Není vám něco jasné a nevíte si rady? Nebo naopak máte nějaké poznatky nebo zkušenosti, o které se chcete podělit? Napište do komentářů.

Přidat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *