Rusko: MOSKVA - Honzovy letenky
Skupiny létají s Honzou

Rusko: MOSKVA

1 549 Kč
5.11.2018 15:52 7 komentářů

CC0 Pixabay

Za ikonickým pohledem na Rudé náměstí se můžeme v zimě vydat do Moskvy.
 

Zpáteční letenky z Bratislavy v nabídce ruské Pobedy (nízkonákladovka Aeroflotu) pořídíme za 4 379 RUB – po přičtení poplatku za platbu a převodu nám vyjde letenka asi na 1 549 Kč. Letenky pořídíme během ledna 2019 a to klidně i na prodloužený víkend od pátku do soboty.
Aerolinka má v ceně pouze batoh – 36x30x27 cm, který nám na pár dní v Moskvě bez problémů stačí, případně můžeme přikoupit odbavené zavazadlo do 10 kg za cca 270 Kč v jednom směru. Na palubě Pobedy nic nekoupíme, máme ale vodu v ceně.
Příkladem letenky na prodloužený víkend 25.1.2019 – 27.1.2019.
 


 

Víza a ubytování

Při vyřizování turistických víz je nejlepší se vykašlat na zprostředkovatele a jednoduše si ho podat sám (nyní lze už jen přes vízová centra – Praha/Brno/Karlovy Vary). První krok je sehnat si ubytování, které nám zdarma vystaví pozvání – ideální k této letence je ibis Kievskaya, který ho vystaví zdarma:
 
Hotel ibis Kievskaya rezervujte zde
 
Hotel totiž leží přímo na konečné linky Aeroexpressu z letiště Vnukovo, u obchoďáku a nedaleko centra, nabízí navíc extra bohatou snídaní a fajn cenu.
 
S vytištěným pozváním, kopií stránky s fotem z pasu, vyplněným formulářem, pojištěním na dobu cesty, pasem a fotem na pas pak vyrazíme na vízové centrum, kde za vízum zaplatíme 1 720 Kč.

Diskuze
PŘIDAT KOMENTÁŘ Chcete se na něco zeptat? Není vám něco jasné a nevíte si rady? Nebo naopak máte nějaké poznatky nebo zkušenosti, o které se chcete podělit? Napište do komentářů.
 • kiimi napsal(a):

  Letět do Moskvy z lednu? A nebude tam zima jako v Rusku?

  • Mike napsal(a):

   Loni v Moskvě bylo v lednu -8°C, takže celkem pohoda 🙂

  • Honza
   Honza napsal(a):

   Zasněžené Rudé náměstí má svoje kouzlo a teploty nejsou výrazně nižší než v ČR 😉

 • Mike napsal(a):

  Dobrý den,
  a když si zabookuju pobyt v tomhle hotelu, musím tam taky bydlet? Nebo to na té pozvánce napsané není?
  Díky za odpověď

  • Honza
   Honza napsal(a):

   Dobrý den, pokud pak pobyt zrušíte, zruší se vám i pozvání, takže to bych neriskoval….

 • Jarda napsal(a):

  Ahoj, zkusim poprosit o radu. Letíme s Pobedou z Berlína do Moskvy a zpět. Zatím máme tzv. E – ticket a dle informací je odbavení k dispozici až 24 h před letem. Když provedu odbavení přes mobil, dostanu palubní vstupenku do mobilu, nebo je třeba tištěná verze? Předem díky za odpověď. Jarda

  • Honza
   Honza napsal(a):

   Ahoj, ještě bych zkontroloval jestli vůbec online odbavené z Berlína jde – po přihlášení do registrace. Z Bratislavy to taky všude píšou jako povinné a ve výsledku se musí na check in… Lepší je mít vždy vytisklé.

Přidat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *