Skupiny létají s Honzou

Jak se dostat na letiště Vídeň

2.9.2019 9:20

Z letiště Vídeň se můžeme dostat levně do celého světa. Jak se dostaneme na letiště ve Vídni? Kompletní informace o dopravě na letiště Vídeň jinak než autem.
 

Doprava přímo na letiště

Doprava na letiště Vídeň je po většinu dne bezproblémová. Vídeňské letiště je poměrně dobře obsluhováno autobusy, které přijíždějí z různých koutů Česka. Nejčastěji zajíždí na letiště autobusy RegioJetu, které po cestě zastavují v Praze, Brně a v centru Vídně. Autobusy jezdí v intervalu 3-4 hodiny a dá se s nimi přijet na většinu odletů přes celý den. První autobus přijíždí okolo 5:00 ráno, brzké ranní odlety okolo 6 ráno tak nejspíš nestihneme. Jízdní řád autobusu najdeme zde.

Dalším dopravcem je Flixbus. Ten nás bez přestupu doveze na letiště z Brna a Olomouce 2x denně, z Ostravy pak jednou. Flixbus můžeme použít při odpoledních a večerních odletech.

Doprava přes centrum Vídně

Na letiště se dostaneme také s přestupem přes centrum Vídně. Vlakem ČD nebo RegioJetu se dopravíme ve směru z Prahy na hlavní nádraží ve Vídni přibližně každou hodinu, z Ostravska a Přerova 3x denně. K hlavnímu nádraží přijíždějí také další autobusy a vlaky RegioJetu. Odtud budeme pokračovat buďto příměstským vlakem s jedním přestupem na Wien Rennweg (S1 + S7, cesta cca 30 minut), nebo přímým vlakem RailJet (cesta cca 15 minut), který jezdí mezi centrem Vídně a letištěm 1x-2x za hodinu. Cena je pro oba vlaky stejná – 4,20 EUR. Pokud pojedeme alespoň dva, dostaneme se u příměstského vlaku na cenu 2,50 EUR za osobu. Na všude inzerovaný expresní letištní vlak CAT se vykašlete, stojí skoro 3x tolik a nejezdí častěji ani rychleji než RailJet.

Z vlaku RegioJet můžeme vystoupit také na stanici Simmering, odkud přejdeme kousek pěšky na stanici příměstského vlaku S7 Geiselbergstraße, odkud vlaku cesta na letiště trvá jen 16 minut.

Pokud pojedeme do centra Vídně autobusem Flixbus, který zastavuje na stanici Erdberg, nevyplatí se jet metrem na hlavní nádraží (2,40 EUR) a pokračovat vlakem (2,50 – 4,20 EUR). Jednou za hodinu jezdí přímo z Erdbergu přímý autobus AirLiner, jízdenka vyjde na 5 EUR. Jízdní řád autobusu najdete zde a jízdenky se dají koupit dopředu na stránkách Flixbusu.

Odlet z Vídně brzy ráno

S dopravou na brzké ranní odlety je trochu problém. První vlaky i autobusy do na letiště přijíždějí až kolem 5 hodin ráno. V noci jezdí na letiště pouze spoje Vienna AirLiner za 8 EUR, pro ten ale musíme ve Vídni nocovat nebo v ní jinak trávit noc, odjíždí totiž z Morzinplatz v centru města daleko od nádraží nebo autobusových stanic.

Pokud nechceme spát v poměrně drahé Vídni nebo na lavičce na letišti, existuje ještě možnost příjezdu z druhé strany – z levnější Bratislavy. První spoj Slovaklines odjíždí z Bratislavy ve 3 ráno a na letiště přijíždí před čtvrtou hodinou, odlety před šestou ráno tak stihneme bez problému i s rezervou. Jízdenka vyjde na 5,50 EUR. Otázkou ale zůstává zase doprava do Bratislavy, kde bychom museli strávit nějaký čas před odjezdem autobusu. Pokud nám ale nevyhovuje ani tato komplikovaná varianta, budeme muset zvážit přespání ve Vídni, na letišti nebo cestu na letiště autem.

Ostatně z Bratislavy je na vídeňské letiště také skvělé spojení. Několikrát za hodinu se na trase přes den střídají autobusy Slovaklines, Regiojet a Flixbus, kteří se často předhánějí v levnějších jízdenkách. Cesta z Bratislavy na vídeňské letiště zabere ani ne hodinu.

Vídeň
Porto
536 Kč
Vídeň
Mykonos Island
540 Kč
Vídeň
Brusel
648 Kč
Vídeň
Kyjev
748 Kč
Vídeň
Londýn
820 Kč

Další letenky

Diskuze
PŘIDAT KOMENTÁŘ Chcete se na něco zeptat? Není vám něco jasné a nevíte si rady? Nebo naopak máte nějaké poznatky nebo zkušenosti, o které se chcete podělit? Napište do komentářů.
 • Profilový obrázek
  Jana Koubová napsal(a):

  Dobrý den, poradil by někdo jak se dostat z Prahy na letiště do Vídně i se psem a boxem na psa? Odlet je v 8 ráno v neděli 13. 12. Děkuji předem za rady…

  • Honza
   Honza napsal(a):

   Dobrý den, jinak než třeba vlakem a pak přečkat noc na letišti to asi jinak nepůjde…

 • Profilový obrázek
  Kateřina napsal(a):

  Dobrý den,
  máme podobnou situaci jako tady pan Michal z října.. potřebujeme se dostat s kočárkem a malým synkem na letiště ve Vídni v půlce prosince (zpět pak konec prosince), pokaždé noční/ranní let. Nevíte prosím, kde hledat ty „minibusy“ nebo je nějaká šance vlakem? Děkuji moc za radu.

  • Honza
   Honza napsal(a):

   Dobrý den, měl by jezdit Gepard Express, tak případně se domluvit u nich.

 • Profilový obrázek
  Jana napsal(a):

  Dobrý den, chtěla bych se zeptat k poznámce:
  „Pokud pojedeme alespoň dva, dostaneme se u příměstského vlaku na cenu 2,50 EUR za osobu.“
  Našla jsem, že jízdenku je možné koupit přes internet na https://tickets.oebb.at/en/ticket/tariffs/.
  Je nutné jízdenku tisknout nebo stačí jen ukázat jízdenku v mobilu? Někde psali, že jízdenku je nutno označit…
  Lze jízdenku za 5 euro pro dva koupit někde na letišti? Jedná se mi o spoj z Vídeňského letiště na nádraží ve Vídni.
  Děkuji.

  • Honza
   Honza napsal(a):

   Dobrý den, pouze vytisknout, problém by být neměl. Taky jsem to měl jen vytištěné ale ani kontrola nepřišla… Jinak vždy to jde koupit i přímo v automatu na letišti nebo nádraží.

 • Profilový obrázek
  MONIKA Žáková napsal(a):

  Prosim 20.10 prilwtam Do Vídně musim sw dostat na vlak do ceskych budejovic muzete mi poradit

  • Honza
   Honza napsal(a):

   Nejlepší je cestovat přímo z letiště do Linzu a odtud vlakem do ČR, jezdí to každé cca 2 hodiny.

 • Profilový obrázek
  Michal napsal(a):

  Dobry den, chceme letet VIE-OPO-VIE, odlet v 15.40, prilet 22.05 (vse s malym prckem vc. cekani na kocar).
  Je nejaka doprava CR -> na/z letiste primo (abychom se vyhnuli nutnosti testu – chapu-li to dobre)?
  Nasel jsem (zatim) jen minibus z Brna, StudenAgency ma zruseny rad a nabizi jen Bratislavu..
  Diky!

  • Honza
   Honza napsal(a):

   Dobrý den, ano ty minibusy jsou asi nejlepší na ty noční spoje…

 • Profilový obrázek
  Silvie napsal(a):

  Dobrý den, příští týden poprvé letím z Vídeňského letiště. Když přijedu vlakem na stanici Flughafen Wien, tak najdu dobře terminál 3? Děkuji

  • Honza
   Honza napsal(a):

   Dobrý den, ano, zastávka je přímo pod terminálem, teď se létá pouze odtud.

 • Profilový obrázek
  Karla napsal(a):

  Zdravím, mám dotaz…Vlaková stanice ve Vídni na letišti je v podzemí letiště nebo se musím někam přesunout busem? A jakých intervalech jezdi vlak z letiště na hlavní nádraží do Vídně? Děkuji za info.

  • Honza
   Honza napsal(a):

   Dobrý den, Railjet jezdí každou půlhodinu a je to podzemní stanice pod terminálem.

 • Profilový obrázek
  Rena napsal(a):

  Máme ve Vídni na Hbf málo času na přestup – automat na jízdenky je až v hale, nebo kde ho najdeme nejblíž po vystoupení z vlaku od Prahy? Moc děkuju

  • Honza
   Honza napsal(a):

   Je tuším u schodů z nástupiště ale takhle z hlavy se mi to trochu motá.

 • Profilový obrázek
  Eva napsal(a):

  Dobrý den, přiletíme do Vídně 22:15, máme nějakou šanci se dostat do Čech a v kolik?

  • Honza
   Honza napsal(a):

   Aktuálně tam žádný spoj bohužel není, jedině přes Bratislavu nebo až prvním ranním.

 • Profilový obrázek
  Mirka napsal(a):

  Dobrý den
  Máme let 10.30,prijedeme do Vídně vlakem v 7:00, neznáme vůbec Vídeň, jen letiště, jak z nádraží na BUS
  DĚKUJI

  • Honza
   Honza napsal(a):

   Dobrý den, z nádraží jezdí na letiště každých 30 minut Railjet, jízdenky koupíte přímo v automatu.

 • Profilový obrázek
  Anna napsal(a):

  Ahoj, v říjnu poletíme z Vídně v 6 ráno, máme v plánu přijet do Vídně už o den dřív, abychom se podívali po městě a pak přespíme na letišti. V popisku píšeš, že se dá dostat z centra na letiště (pokud pojedeme ve dvou) za cca 2,50 eur na jednoho. Mohla bych se zeptat, z jakého nádraží je to možné a jak koupit jízdenky? Děkuji

  • Honza
   Honza napsal(a):

   Ahoj je to linka S7 jezdí z přes Praterstern a Wien Mitte.

 • Profilový obrázek
  katka napsal(a):

  dobry den mam let ve vidni 6:20 a kdy me jede prvni vlak na letiste z hlavniho nadrazi viden ?

 • Profilový obrázek
  El napsal(a):

  Dobrý den, je prosím nutné vlaky ve Vídni rezervovat nějak předem? Jak lze prosím koupit lístky, cestujeme celá rodina.? Stihneme se prosím dostat na zastávku vlaku Flughafen Wien v 17:33, když v 17:20 máme doletěr? Nemáme žádné kufry na odbavení. Předem moc děkuji za odpověď.

  • Honza
   Honza napsal(a):

   Dobrý den, lístky pořídíte bez problémů v automatu. Jinak 13 minut je málo, pokud letadlo sedne ve 20, ve 33 s největší pravděpodobností ještě nebudete venku ani z letadla.. Jedině by přistálo dřív.

 • Profilový obrázek
  Pavlina napsal(a):

  Dobry den, prosim o radu, jak bychom se dostali z Vidne hl.nadrazi ( prijedeme Regiojetem) do centra Vidne (chceme si dat nekde obed a pokoukat se, jelikoz budeme mit 6 hod. casu) a pote z centra primo na Videnske letiste. Kolik stoji listky a kde se kupuji? …jsme dva ( student ISIC a dospeli). Moc vam dekuji za radu.
  Pavlina

  • Honza
   Honza napsal(a):

   Dobrý den, já zedním vždy na Simmering a skočím na metro, to vás doveze na Stephanplatz, pak je potřeba centrem dojít na Wien Mitte, odkud jezdí vlaky S7 na letiště, cena je 4,20 €, pokud ale kupujete dvě jízdenky naráz, bývá druhá a další za 1/2 ceny.

 • Profilový obrázek
  Jindra napsal(a):

  Dobrý den,
  riskovali byste cestu na letiště do Vídně FlixBusem, příjezd ve 12:30, odlet v 15:00? Nevíte, kudy Flixbus jede z Prahy? Odjezd z Prahy v 7:30… trochu se bojím D1. Děkuju

  • Honza
   Honza napsal(a):

   Dobrý den, asi bych radši volil vlak, je to jistější, klidně i větší rezervu, ve Vídni je vždy co vidět třeba na hoďku…

 • Profilový obrázek
  Standa napsal(a):

  Ahoj, chtel bych se zeptat, zda-li kdyz prijedu RegioJetem (bus) na letiste v 12h a odlet mam v 13:15h z T1 mimo EU – stihnu to?
  Diky!

  • Honza
   Honza napsal(a):

   Ahoj, s největší pravděpodobností ano, ale je to knopové, kolem oběda bude Vídeň asi dost ucpaná…

 • Profilový obrázek
  Jirka napsal(a):

  Zdravím, chtěl bych se zeptat na noční spojení z erdbergu na letiště, máte někdo zkušenosti? Na erdberg přijíždíme ve 3:50 a letí nám to v 5:55. Využít taxi nebo dá se nějak rozumně dostat na letiště? Díky

  • Honza
   Honza napsal(a):

   To je dost knopový, autobusy jezdí víceméně jednou za hodinu, takže tady je asi taxi namístě.

 • Profilový obrázek
  maki napsal(a):

  zdravím, přiletíme do vidně kolem 23h, tenhle let jsem nekupovala, bohužel Ryan změnil čas a nemáme se jak dostat do Olomouce, nějaká rada krom toho, že bysme zaparkovali někde ve vídni v noci v baru?

  • Honza
   Honza napsal(a):

   Bohužel vzhledem k aktuální nabídce spojů asi nic moc jiného nezbyde…

 • Profilový obrázek
  Kristýna napsal(a):

  Ahoj,

  přednedávnem jsme s přítelem letěli z Vídně a na internetu jsme našli milého řidiče, který nás zavezl na letiště za lepší cenu než taxík. Rezervovali jsme přímo na wienairport.com a čekal na nás hned, jak jsme přijeli.

 • Profilový obrázek
  Roman napsal(a):

  Ahoj, v příspěvku píšeš, že cena z Wien Hbf do Flughafen Wien je 4,20 EUR a dokonce pokud pojedeme dva, tak 2,30 na osobu. Jakmile to zadám v IDOS, jeden dospělý + jeden student, napíše mi to 603 Kč, – Nevíš, kde je chyba? Děkuju..

  • Honza
   Honza napsal(a):

   Ahoj, jízdenky kupovat až na místě, sleva platí jen na S7 z centra města, z Hbf jezdí jen Railjet, tam je cena vždy 4,20 €.

Přidat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *