Skupiny létají s Honzou

Jak se dostat na letiště Vídeň

2.9.2019 9:20

Z letiště Vídeň se můžeme dostat levně do celého světa. Jak se dostaneme na letiště ve Vídni? Kompletní informace o dopravě na letiště Vídeň jinak než autem.
 

Doprava přímo na letiště

Doprava na letiště Vídeň je po většinu dne bezproblémová. Vídeňské letiště je poměrně dobře obsluhováno autobusy, které přijíždějí z různých koutů Česka. Nejčastěji zajíždí na letiště autobusy RegioJetu, které po cestě zastavují v Praze, Brně a v centru Vídně, jeden spoj pak jede i z Ostravy a Olomouce. Autobusy jezdí v intervalu 3-4 hodiny a dá se s nimi přijet na většinu odletů přes celý den. První autobus přijíždí okolo 5:50 ráno, brzké ranní odlety okolo 6 ráno tak nejspíš nestihneme.

Nejrychlejším dopravcem na trase je minibusový Gepard Epress. Ten jezdí z Brna bez zastávky přímo k terminálu. Jezdí pravidelně přes celý den a vykrývá díry RegioJetu a Flixbusu, zajímavý je převážně jeho první ranní spoj, kterým pohodlně stihneme odlety brzy ráno. Dopravce používá minibusy pro 8 cestujících, často se tak stává, že je spoj vyprodán. Nezřídka se ale stává, že v je spoj posílen dalším jedním nebo dvěma minibusy. Gepard Express nově zavedl také noční vlak z Brna s příjezdem na letiště kolem 4. ráno, kterým se dají stihnout brzké ranní odlety.

Dalším dopravcem je Flixbus. Ten nás bez přestupu doveze na letiště několikrát denně z Prahy, Brna, Olomouce a Ostravy, méně často z Plzně, Liberce nebo Hradce Králové. Pro dopravu z Českých Budějovic a okolí můžeme jet vlakem přes Linz nebo České Velenice.

Doprava přes centrum Vídně

Na letiště se dostaneme také s přestupem přes centrum Vídně. Vlakem ČD nebo RegioJetu se dopravíme ve směru z Prahy a Brna na hlavní nádraží ve Vídni přibližně každou hodinu, z Ostravska a Přerova 3x denně. K hlavnímu nádraží přijíždějí také další autobusy a vlaky RegioJetu. Odtud budeme pokračovat buďto příměstským vlakem s jedním přestupem na Wien Rennweg (S1 + S7, cesta cca 30 minut), nebo přímým vlakem RailJet (cesta cca 15 minut), který jezdí mezi centrem Vídně a letištěm 1x-2x za hodinu. Cena je pro oba vlaky stejná – 4,40 EUR. Pokud pojedeme alespoň dva, dostaneme se u příměstského vlaku na cenu 2,90 EUR za osobu. Expresní letištní vlak CAT se nevyplatí, stojí více než 3x tolik a nejezdí častěji ani rychleji než RailJet.

Pokud pojedeme do centra Vídně autobusem Flixbus, který zastavuje na stanici Erdberg, nevyplatí se jet metrem na hlavní nádraží (2,40 EUR) a pokračovat vlakem (2,90 – 4,40 EUR). Jednou za hodinu jezdí přímo z Erdbergu přímý autobus AirLiner, jízdenka vyjde na 5 EUR. Jízdní řád autobusu najdete zde a jízdenky se dají koupit dopředu na stránkách Flixbusu.

Vídeň
Krakov
Vídeň
Banja Luka
Vídeň
Billund
Vídeň
Varšava
Vídeň
Milán

Další letenky

Diskuze
PŘIDAT KOMENTÁŘ Chcete se na něco zeptat? Není vám něco jasné a nevíte si rady? Nebo naopak máte nějaké poznatky nebo zkušenosti, o které se chcete podělit? Napište do komentářů.
 • Jitka Heřmanová napsal(a):

  Dobrý den, přiletíme z Řecka ve 23h do Vidně. Autobus nám jede až následujici den v 7hod. Je možné zůstat přes noc v salonku?

  • Honza napsal(a):

   Dobrý den, bohužel salónky na noc zavírají. Jinak kolem půlnoci jezdí ještě busy směr Brno.

 • Petr napsal(a):

  Dobrý den, letadlo nám letí z Vídně v 6:10 ráno a v rámci Schengenu Check in budeme mít hotový online. Je reálné vše stihnout s plánovaným příjezdem vlaku na letiště ve 4:04, nebo raději strávit 5 hodin na letišti a přijet 0:40 hod? Předem moc děkuji za odpověď.

  • Honza napsal(a):

   Dobrý den, tohle bych viděl jako dostatečnou rezervu, i v ranních špičkách funguje bezpečnostní kontrola ve Vídni dobře, takže bych se toho nebál.

 • Bára napsal(a):

  Dobrý den,
  poprvé letíme z Vídně a odlet je ve 12:15, potřebujeme se dostat z Prahy jinak než autem, protože po 18h letu si řídit netroufneme.. bude stačit, stihneme vše, když příjezd Flix busem z Prahy je 9:35 nebo doporučujete využít raději příjezd už v 8:05? Předem moc děkuji za odpověď.

  • Honza napsal(a):

   Dobrý den, vzhledem k tomu že to byla určitě dražší letenka, tak bych volil delší rezervu. Pojedete přes ranní špičku, takže zdržení busu je dost reálné.

  • Bára napsal(a):

   Moc děkuji za radu :))

  • Honza napsal(a):

   není zač 🙂

 • Honza napsal(a):

  Dobrý den,
  kolik času cca zabere cesta autem přes Vídeň (A22+A4) na letiště v ranní špičce kolem 9.00? Díky

  • Honza napsal(a):

   Dobrý den, zdržení je obvykle hlavně před odbočením na výpadovku směr letiště, jel jsem to několikrát i ve špičce, obvykle tam bylo zdržení tak 10-15 minut.

 • Ondra napsal(a):

  Zdravím, dle IDOS stojí cesta z HBF na Flughafen 294 Kč, – je to opravdu tak? Nebo mám lístek koupit až na místě a neřešit dopředu?

  • Honza napsal(a):

   Dobrý den, ne je to cena mezinárodního tarifu, kdybyste to kupoval u ČD. Na místě stojí jízdenka 4,30 €.

 • Marcela napsal(a):

  Dobrý den, máme odlet 10.30 z Vídně do USA. Pro jistotu jsme si zarezervovali hotel poblíž Westbahnhof. Jak dlouho nám tak bude cesta z nádraží na letiště trvat? Stačí, když přijedeme na letiště kolem 7.00?
  Dekuji.

  • Honza napsal(a):

   Dobrý den, ano, bez problémů, na checkinu se obvykle kontrolují ESTA a někdy je tam i minipohovor, ale je to tak jako tak otázka 3-4 minut. Klidně bych si nechal tak 2,5h rezervu.

 • Marie napsal(a):

  Ahoj, letím v září do Albánie a s přítelem se přeme, jestli nám stačí na letišti hodina a půl. Máte někdo zkušenost? Díky 🙂

  • Honza napsal(a):

   Ahoj, pokud se nestane žádná nahodilá situace třeba při cestě na letiště tak to stačí, větší rezreva je důležitá třeba kvůli zácpě cestou na letiště, nebo třeba výluce apod..

 • Tereza napsal(a):

  Dobrý den, prosím o radu. Dne 31.7. máme přiletět z Burgasu do Vídně ve 21:45 . Potřebujeme se dostat z letiště do Břeclavi. Našla jsem vlakové spojení Gepard express ve 23:23 je to přímí spoj. Je reálné vlak stihnout a jak dlouho trvá dojít z přiletové haly na vlakové nástupiště ? Jsme dva dospěli a dvě děti 3roky a 1rok. Případně prosím o radu. Předem děkuji za odpověď 😊

  • Honza napsal(a):

   Dobrý den, svižným krokem jste od gate na zastávce vlaku za 5-10 minut podle gate ke kterému přilétnete, takže problém to stihnout pokud sednete na čas nebude.

 • Zuzana napsal(a):

  Dobrý den,
  stihnu,prosím, autobus do Prahy,když mám 2 hodiny mezi příletem a odjezdem autobusu?Jakým směrem se vydat z letiště,abych našla zastávku flixbus?Děkuji🙏🏻

  • Honza napsal(a):

   Dobrý den, ano stihnete bez problémů, z příletové haly vyjdete ven a jděte vpravo, uvidíte tam postávat autobusy.

 • Blanka napsal(a):

  dobrý den, prosím o radu. vyhlížíme letenky z Vídně na konci října,spoj do Vídně přes den je v pohodě a cenově dostupný s rakouskými dráhami i pro rodinu ale mám problém najít zda se dá nějak rozumně dopravit zpět z Vídně do Prahy když letadlo přiletí do Vídně v 21 h. našla jsem pouze RegioJet ev. noční Flix bus kdy cena pro 5 členou rodinu převyšuje cenu zpáteční letenky. nějak se mi nechce přijmout že je ,i přes platbu parkování, výhodnější jet autem. počítám s přestupy. moc děkuji za rady.

  • Honza napsal(a):

   Dobrý den, bohužel ty ceny jsou takto vysoké, právě proto, že není jiná možnost. S celou rodinou se vždy vyplatí jet na letiště autem.

 • Lukáš Voříšek napsal(a):

  Dobrý den,

  obracím se na Vás s dotazem. S přítelkyní máme v plánu odlétat v září z vídeňského letiště na dovolenou. Našli jsme si vlak Regiojet, kterým se dostaneme na Vídeňské hl. n. Chtěl jsem se Vás zeptat, lze na stránkách oebb.at uplatnit slevu přes kartu ISIC na dospělý lístek z vídeňského hl. n. na letiště? Jsme dva studenti, tak jsem se chtěl zeptat, zda je nějaká možná sleva pro studenty. Popřípadě je nějaký jiný způsob, co byste nám doporučil, jak se dostat na vídeňské letiště?

  Děkuji za odpověď a přeji Vám příjemný zbytek dne,

  Lukáš Voříšek.

  • Lukáš Voříšek napsal(a):

   Zároveň jsem se chtěl zeptat, kdy je nejlepší nakoupit jízdenky z vídeňského nádraží na letiště, pokud by se nakupovali přes aplikaci OBB. Ptám se, protože zhruba do 2.9. stojí lístky pro 2 dospělé na letiště 8,80€ za RJX, kdežto později v měsíci září stojí lístky pro 2 na RJX 17,80€. Na dovolenou odlétáme 13.9.2023.
   Děkuji za odpověď a přeji hezký zbytek dne,
   Lukáš Voříšek.

  • Honza napsal(a):

   To bude tím, že jdou koupit jen 2 měsíce dopředu, zřejmě vám to bude házet první třídu, ta jde koupit i na delší čas dopředu.

  • Honza napsal(a):

   Dobrý den, pokud budete cestovat kombinací příměstských vlaků, tak vás to vyjde na 5,80 €, pokud RJ přímo z nádraží na letiště tak na 8,80 €, můžete to zkusit na volit zde:
   https://shop.oebbtickets.at/de/ticket
   Jde tam dát i různá sleva…

  • Lukáš Voříšek napsal(a):

   Dobrý večer,
   děkuji Vám za odpověď. V aplikaci nicméně vidím stále cenu 4,60 € za cestu pro dva přes příměstské vlaky, a nikoliv cenu 5,80 €, jak píšete Vy. Tak snad to nebude problém když by se to koupilo v aplikaci za tu cenu 4,60 €. Zároveň jsem se Vás chtěl zeptat, je podle Vás lepší cestovat na vídeňské letiště pomocí Railjetu nebo pomocí příměstských vlaků s přestupem ve stanici Rennweg Bahnhof? Vím, že Railjet je drazší, mě spíše jde o to, jestli se stihne přestup ve stanici Rennweg Bahnhof u příměstského vlaku, když je tam 5 min na přestup. Co byste doporučoval vy pro nás?
   Děkuji za odpověď a přeji příjemný zbytek dne.

  • Honza napsal(a):

   Ta cena je různá podle termínu odjezdu, který zvolíte. Když budete mít spoustu času tak klidně přes ty příměstské vlaky. Když vás bude honit čas, tak přímý spoj Railjetu je jistota.

 • Veronika napsal(a):

  Dobrý večer.Muzete mi poradit jak se dostat z letiště Vídeň na hlavní nádraží?

  • Honza napsal(a):

   Dobrý den, každou hodinu jezdí přímé Railjety, cesta zabere asi 20 minut. vyjde na 4,30 €.

 • Zuzana napsal(a):

  Zdravím, 7.7. dojedu Flixbusem na Erdberg ale nevím, zda stále funguje možnost Air-liner, Google ukazuje trvale uzavřeno. Je tedy i jiná snadná možnost jak se levně dostat z Erdbergu na letiště? Děkuji za odpověď :))

  • Honza napsal(a):

   Dobrý den, za mě je nejjednodušší za cca 15-20 minut dojít na stanici St Marx, odkud jede přímý vlak S7 na letiště každých 30 minut.

 • Matyáš napsal(a):

  Zdravim, Honzo,

  mam jeste jeden dotaz. Mate zkusenosti, nebo aspon vite, jak je to s prespavanim na Videnskem letisti? Na letiste prijedeme cca ve 22h vecer, a letadlo leti v 6 rano. Muzeme projit pres security i v tech deset vecer? Nebude nas nikdo vyhazovat z letiste?

  Diky za jakekoliv info!

  • Matyáš napsal(a):

   A jeste jeden 🙂 Minuly rok jsem kupoval jizdenky z Wien Mitte na letiste za 5.80 EUR pro 2 osoby, to stale plati? Diky!

  • Honza napsal(a):

   Ano, cena je stále stejná.

  • Honza napsal(a):

   Z veřejných prostor letiště ne, ale myslím, že přes security se nedostanete u těchto ranních letů v rámci nějakého hodinového limitu před odletem.

 • David200 napsal(a):

  Dobrý den,
  chci se zeptat na jízdenky z hlavního nádraží Vídně (Vídeň, Hbf) na letiště – lze zakoupit jízdenky v automatu nebo někde na přepážce? Popřípadě kolik prosím stojí a jakou konkrétně zakoupit? Předem děkuji:)

  • Honza napsal(a):

   Dobrý den, ano, lze to v automatu i na přepážce, ideální je to ale pořídit v aplikaci OBB. Jízdenka vyjde na 4,20 €.

 • Klára napsal(a):

  Dobrý den,
  Letíme do Řecka 7.6. – (Preveza), ale nemohu nikde najít z jakého terminálu.
  Společnost RyanAir.
  Děkuji za odpověď.
  Klára

  • Klára napsal(a):

   Upřesňuji – odlétáme z Vídně.

  • Honza napsal(a):

   Dobrý den, letiště ve Vídni má jen terminál 1 a terminál 3, které jsou spojené, takže pokud půjdete něco odbavit tak jdete na terminál 1, pokud ne tak na bezpečnostní kontrolu ve spojnici terminálu 1 a 3

 • Matyáš napsal(a):

  Dobry den,

  3.7. priletam do Vidne z Rima s Ryanairem ve 23:05. Je realne stihnout Gepard Express v 0:20 nebo FlixBus v 0:30?

  Dekuji moc za odpoved!

  • Honza napsal(a):

   Dobrý den, ano, tam bych problém neviděl, i s menším zpožděním tam je času dost.

  • Matyáš napsal(a):

   Diky moc Honzo, nejen za odpoved ale i skvely dalsi obsah co tu mate!

  • Honza napsal(a):

   Díky! 🙂

 • Anna napsal(a):

  Dobrý den, dne 3.6. přilétám z Malty na vídeňské letiště -9,30 hod. Vlak do Linze odjíždí 11,03 hod. přímo z stanice letiště. Je to reálné? Jak se nejlépe orientovat na letišti směr vlakové nádraží. Děkuji.

  • Honza napsal(a):

   Dobrý den, pokud to sedne na čas, tak není problém dojít za 5-10 minut od gate na vlak – do stanice vlaku se dostanete přímo z příletové haly – vpravo nebo i vlevo směrem dolů.

 • Oliver napsal(a):

  Dobrý den, potřeboval bych poradit. 11.7. odlétám z Vídně v 6:15 ráno. Jakou nejvýhodnější formu dopravy by jste mi doporučil? Jel bych z Frenštátu pod Radhoštěm. Jak dlouho bych měl být před odletem na letišti? Odbavil bych se online.

  • Honza napsal(a):

   Dobrý den, vždy je ideální nechat si minimálně 2h rezervu. Na ranní odlety jezdí z Brna Tiger Express.

 • Luboš napsal(a):

  Dobrý den, z jakého nástupiště autobusového nádraží Brno, Benešova tř. hotel GRAND odjíždí spoje společnosti Flixbus do destinace Wien,,Flughafen Wien?

  • Honza napsal(a):

   Dobrý den, je to tam označeno, všechna nástupiště jsou vedle sebe, tak není problém.

Přidat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *