Jak se dostat na letiště Vídeň - Honzovy letenky
Skupiny létají s Honzou

Jak se dostat na letiště Vídeň

2.9.2019 9:20

Z letiště Vídeň se můžeme dostat levně do celého světa. Jak se dostaneme na letiště ve Vídni? Kompletní informace o dopravě na letiště Vídeň jinak než autem.
 

Doprava přímo na letiště

Doprava na letiště Vídeň je po většinu dne bezproblémová. Vídeňské letiště je poměrně dobře obsluhováno autobusy, které přijíždějí z různých koutů Česka. Nejčastěji zajíždí na letiště autobusy RegioJetu, které po cestě zastavují v Praze, Brně a v centru Vídně. Autobusy jezdí v intervalu 3-4 hodiny a dá se s nimi přijet na většinu odletů přes celý den. První autobus přijíždí okolo 5:00 ráno, brzké ranní odlety okolo 6 ráno tak nejspíš nestihneme. Jízdní řád autobusu najdeme zde.

Dalším dopravcem je Flixbus. Ten nás bez přestupu doveze na letiště z Brna a Olomouce 2x denně, z Ostravy pak jednou. Flixbus můžeme použít při odpoledních a večerních odletech.

Doprava přes centrum Vídně

Na letiště se dostaneme také s přestupem přes centrum Vídně. Vlakem ČD nebo RegioJetu se dopravíme ve směru z Prahy na hlavní nádraží ve Vídni přibližně každou hodinu, z Ostravska a Přerova 3x denně. K hlavnímu nádraží přijíždějí také další autobusy a vlaky RegioJetu. Odtud budeme pokračovat buďto příměstským vlakem s jedním přestupem na Wien Rennweg (S1 + S7, cesta cca 30 minut), nebo přímým vlakem RailJet (cesta cca 15 minut), který jezdí mezi centrem Vídně a letištěm 1x-2x za hodinu. Cena je pro oba vlaky stejná – 4,20 EUR. Pokud pojedeme alespoň dva, dostaneme se u příměstského vlaku na cenu 2,50 EUR za osobu. Na všude inzerovaný expresní letištní vlak CAT se vykašlete, stojí skoro 3x tolik a nejezdí častěji ani rychleji než RailJet.

Z vlaku RegioJet můžeme vystoupit také na stanici Simmering, odkud přejdeme kousek pěšky na stanici příměstského vlaku S7 Geiselbergstraße, odkud vlaku cesta na letiště trvá jen 16 minut.

Pokud pojedeme do centra Vídně autobusem Flixbus, který zastavuje na stanici Erdberg, nevyplatí se jet metrem na hlavní nádraží (2,40 EUR) a pokračovat vlakem (2,50 – 4,20 EUR). Jednou za hodinu jezdí přímo z Erdbergu přímý autobus AirLiner, jízdenka vyjde na 5 EUR. Jízdní řád autobusu najdete zde a jízdenky se dají koupit dopředu na stránkách Flixbusu.

Odlet z Vídně brzy ráno

S dopravou na brzké ranní odlety je trochu problém. První vlaky i autobusy do na letiště přijíždějí až kolem 5 hodin ráno. V noci jezdí na letiště pouze spoje Vienna AirLiner za 8 EUR, pro ten ale musíme ve Vídni nocovat nebo v ní jinak trávit noc, odjíždí totiž z Morzinplatz v centru města daleko od nádraží nebo autobusových stanic.

Pokud nechceme spát v poměrně drahé Vídni nebo na lavičce na letišti, existuje ještě možnost příjezdu z druhé strany – z levnější Bratislavy. První spoj Slovaklines odjíždí z Bratislavy ve 3 ráno a na letiště přijíždí před čtvrtou hodinou, odlety před šestou ráno tak stihneme bez problému i s rezervou. Jízdenka vyjde na 5,50 EUR. Otázkou ale zůstává zase doprava do Bratislavy, kde bychom museli strávit nějaký čas před odjezdem autobusu. Pokud nám ale nevyhovuje ani tato komplikovaná varianta, budeme muset zvážit přespání ve Vídni, na letišti nebo cestu na letiště autem.

Ostatně z Bratislavy je na vídeňské letiště také skvělé spojení. Několikrát za hodinu se na trase přes den střídají autobusy Slovaklines, Regiojet a Flixbus, kteří se často předhánějí v levnějších jízdenkách. Cesta z Bratislavy na vídeňské letiště zabere ani ne hodinu.

Vídeň
Athény
690 Kč
Vídeň
Gdaňsk
758 Kč
Vídeň
Varšava
761 Kč
Vídeň
Billund
771 Kč
Vídeň
Milán
792 Kč

Další letenky

Diskuze
PŘIDAT KOMENTÁŘ Chcete se na něco zeptat? Není vám něco jasné a nevíte si rady? Nebo naopak máte nějaké poznatky nebo zkušenosti, o které se chcete podělit? Napište do komentářů.
 • Profilový obrázek
  Kristýna napsal(a):

  Ahoj,

  přednedávnem jsme s přítelem letěli z Vídně a na internetu jsme našli milého řidiče, který nás zavezl na letiště za lepší cenu než taxík. Rezervovali jsme přímo na wienairport.com a čekal na nás hned, jak jsme přijeli.

 • Profilový obrázek
  Roman napsal(a):

  Ahoj, v příspěvku píšeš, že cena z Wien Hbf do Flughafen Wien je 4,20 EUR a dokonce pokud pojedeme dva, tak 2,30 na osobu. Jakmile to zadám v IDOS, jeden dospělý + jeden student, napíše mi to 603 Kč, – Nevíš, kde je chyba? Děkuju..

  • Honza
   Honza napsal(a):

   Ahoj, jízdenky kupovat až na místě, sleva platí jen na S7 z centra města, z Hbf jezdí jen Railjet, tam je cena vždy 4,20 €.

 • Profilový obrázek
  Míla napsal(a):

  Dobrý večer, poradíte mi prosím kde po příjezdu do Vídně mohu koupit jízdenku na RAILJET a najdu někde jízdní řád tohoto spoje ? Moc děkuji za odpověď.

  • Honza
   Honza napsal(a):

   Dobrý den, v automatu na nádraží, jezdí každou půlhodinu a najdete ho klidně i v českém idosu.

 • Profilový obrázek
  Tereza napsal(a):

  Dobrý den,
  narazila jsem na problém, kdy nám letadlo odléta 5.45 ráno. Jsme ochotni přespat ve Vídni, ale i tak se mi jeví jako nemožné se na letiště včas dostat. Napadá vás prosím nějaké řešní?
  Moc děkuji za odpověď

 • Profilový obrázek
  Eliška napsal(a):

  Přijedeme vlakem na Vídeň Hauptbanhof kolem 9.30 dopoledne. Na přesun na letiště máme 1 hod. Co preferovat z vámi uvedených možností ? Kde a jak koupit jízdenky? Nemám moc zkušeností a ani s angličtinou to není nejlepší…

  • Honza
   Honza napsal(a):

   Dobrý den, ideálně kdyby vám jel Railjet, ten jede asi cca 15 minut přímo z Hbf, jinak je to docela šibeniční čas s ohledem ne možná zpoždění vlaku.

Přidat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *