Skupiny létají s Honzou

Jak se dostat na letiště Vídeň

2.9.2019 9:20

Z letiště Vídeň se můžeme dostat levně do celého světa. Jak se dostaneme na letiště ve Vídni? Kompletní informace o dopravě na letiště Vídeň jinak než autem.
 

Doprava přímo na letiště

Doprava na letiště Vídeň je po většinu dne bezproblémová. Vídeňské letiště je poměrně dobře obsluhováno autobusy, které přijíždějí z různých koutů Česka. Nejčastěji zajíždí na letiště autobusy RegioJetu, které po cestě zastavují v Praze, Brně a v centru Vídně. Autobusy jezdí v intervalu 3-4 hodiny a dá se s nimi přijet na většinu odletů přes celý den. První autobus přijíždí okolo 5:00 ráno, brzké ranní odlety okolo 6 ráno tak nejspíš nestihneme. Jízdní řád autobusu najdeme zde.

Dalším dopravcem je Flixbus. Ten nás bez přestupu doveze na letiště z Brna a Olomouce 2x denně, z Ostravy pak jednou. Flixbus můžeme použít při odpoledních a večerních odletech.

Doprava přes centrum Vídně

Na letiště se dostaneme také s přestupem přes centrum Vídně. Vlakem ČD nebo RegioJetu se dopravíme ve směru z Prahy na hlavní nádraží ve Vídni přibližně každou hodinu, z Ostravska a Přerova 3x denně. K hlavnímu nádraží přijíždějí také další autobusy a vlaky RegioJetu. Odtud budeme pokračovat buďto příměstským vlakem s jedním přestupem na Wien Rennweg (S1 + S7, cesta cca 30 minut), nebo přímým vlakem RailJet (cesta cca 15 minut), který jezdí mezi centrem Vídně a letištěm 1x-2x za hodinu. Cena je pro oba vlaky stejná – 4,20 EUR. Pokud pojedeme alespoň dva, dostaneme se u příměstského vlaku na cenu 2,50 EUR za osobu. Na všude inzerovaný expresní letištní vlak CAT se vykašlete, stojí skoro 3x tolik a nejezdí častěji ani rychleji než RailJet.

Z vlaku RegioJet můžeme vystoupit také na stanici Simmering, odkud přejdeme kousek pěšky na stanici příměstského vlaku S7 Geiselbergstraße, odkud vlaku cesta na letiště trvá jen 16 minut.

Pokud pojedeme do centra Vídně autobusem Flixbus, který zastavuje na stanici Erdberg, nevyplatí se jet metrem na hlavní nádraží (2,40 EUR) a pokračovat vlakem (2,50 – 4,20 EUR). Jednou za hodinu jezdí přímo z Erdbergu přímý autobus AirLiner, jízdenka vyjde na 5 EUR. Jízdní řád autobusu najdete zde a jízdenky se dají koupit dopředu na stránkách Flixbusu.

Odlet z Vídně brzy ráno

S dopravou na brzké ranní odlety je trochu problém. První vlaky i autobusy do na letiště přijíždějí až kolem 5 hodin ráno. V noci jezdí na letiště pouze spoje Vienna AirLiner za 8 EUR, pro ten ale musíme ve Vídni nocovat nebo v ní jinak trávit noc, odjíždí totiž z Morzinplatz v centru města daleko od nádraží nebo autobusových stanic.

Pokud nechceme spát v poměrně drahé Vídni nebo na lavičce na letišti, existuje ještě možnost příjezdu z druhé strany – z levnější Bratislavy. První spoj Slovaklines odjíždí z Bratislavy ve 3 ráno a na letiště přijíždí před čtvrtou hodinou, odlety před šestou ráno tak stihneme bez problému i s rezervou. Jízdenka vyjde na 5,50 EUR. Otázkou ale zůstává zase doprava do Bratislavy, kde bychom museli strávit nějaký čas před odjezdem autobusu. Pokud nám ale nevyhovuje ani tato komplikovaná varianta, budeme muset zvážit přespání ve Vídni, na letišti nebo cestu na letiště autem.

Ostatně z Bratislavy je na vídeňské letiště také skvělé spojení. Několikrát za hodinu se na trase přes den střídají autobusy Slovaklines, Regiojet a Flixbus, kteří se často předhánějí v levnějších jízdenkách. Cesta z Bratislavy na vídeňské letiště zabere ani ne hodinu.

Vídeň
Košice
447 Kč
Vídeň
Janov
520 Kč
Vídeň
Niš
685 Kč
Vídeň
Banja Luka
685 Kč
Vídeň
Billund
690 Kč

Další letenky

Diskuze
PŘIDAT KOMENTÁŘ Chcete se na něco zeptat? Není vám něco jasné a nevíte si rady? Nebo naopak máte nějaké poznatky nebo zkušenosti, o které se chcete podělit? Napište do komentářů.
 • Profilový obrázek
  Jevhenij napsal(a):

  Zdravím, je někde poblíž parkoviště za které se neplatí ?

  • Honza
   Honza napsal(a):

   Ne, vyloženě bezplatné parkoviště poblíž letiště není.

 • Profilový obrázek
  Tereza napsal(a):

  Dobrý den, poradil byste mi prosím, zda stačí přijet k letišti RegioJetem v 5:50, když mám odlet se zavazadlem k odbavení v 7:35?

  • Honza
   Honza napsal(a):

   Dobrý den, pokud opravdu Regiojet přijede v 5:50 tak se to stihnout dá, jde jen o to, jestli bude mít zpoždění nebo ne…

 • Profilový obrázek
  Pavla napsal(a):

  Zdravím, máme odletat 6:10 z Vídně a Gepard Express nás má dovézt kolem 4:00 na zastávku Vídeň letiště. Tušíte zda se musíme na letiště přepravit te zastávky další hromadnou, nebo lze dojít pěšky?

  • Honza
   Honza napsal(a):

   Dobrý den, mělo by to být přímo u terminálu.

 • Profilový obrázek
  Marie napsal(a):

  Dobrý den, co když přijedu posledním vlakem (cca22:00) do Vídně, s tím že odlétám další den ráno v 6 do Itálie. Můžu přes noc zůstat na letišti?

  • Honza
   Honza napsal(a):

   Dobrý den, ano jeden z terminálů by měl být vždy otevřený.

 • Profilový obrázek
  Jakub napsal(a):

  Dobrý den,

  je možné přijet na letiště na kole?
  popřípadě kde najdu stojany nebo úschovnu kol?
  Díky.

  • Honza
   Honza napsal(a):

   Dobrý den, teda nikdy jsem si jich nevšiml, ale myslím, že na infolince vám určo odpoví.

 • Profilový obrázek
  Petra napsal(a):

  Dobrý den. Moc prosím o radu. Z Vídně letíme 6:10. Normálně to řešíme dojezdem autem, které necháme na parktiger, odkud jezdí vlak na letiště. Je to možné takhle stihnout i na tak brzký let?

  • Honza
   Honza napsal(a):

   Dobrý den, jedině Gepard Expressem ráno z Brna

 • Profilový obrázek
  Denisa napsal(a):

  Zdravím,
  co když přiletím do Vídně ve 23:00, mám nějakou šanci dostat se do ČR přes noc nebo si budu muset počkat na „první ranní“ pár hodin na letišti?
  Děkuji 🙂

  • Honza
   Honza napsal(a):

   Jedou busy Regiojetu i Gepard Expressu.

 • Profilový obrázek
  Dobromila Bábíčková napsal(a):

  Dobrý večer, přijedeme vlakem Regioget z Břeclavy do Vídně hlavního nádraží. Kde koupím jízdenky na vlak směr letiště a musí někde prestupovat? Neumím německy,jedu s manželem. Děkuji

  • Honza
   Honza napsal(a):

   Dobrý den, jízdenky koupíte v automatu (červená barva), vlak z hlavního nádraží jede přímo na letiště.

 • Profilový obrázek
  Lýdie Kittlerová napsal(a):

  Dobrý den, 26. 5. v 9 večer dojedeme s přítelem do Vídně, odkud máme 27. 5. letět v 6:20 do Osla. Poletíme jen s batohem, takže nepotřebujeme tolik času na odbavení jako s kufrem. Jen bych se prosím chtěla zeptat, jak nás nejlépe vyjde cesta na letiště, aby nám letadlo neuletělo? Děkuju moc za odpověď.

  • Honza
   Honza napsal(a):

   Dobrý den, první vlak S7 přijíždí na letiště ve 4:40, pokud jste tak odbaveni, tka bych to považoval za ok.

 • Profilový obrázek
  Misa napsal(a):

  Chtěla jsem se zeptat, zda je reálné stihnout vlak z letiště v 10:08, když přílet je v 9:30… Bez zavazadel a jen v případě, že to bude čas. Priletime Vuelingem…. Díky

  • Honza
   Honza napsal(a):

   Dá, od gate na vlak se to dá stihnout do 10 minut.

  • Profilový obrázek
   Misa napsal(a):

   Díky moc, ve Vidni už jsem dlouho nebyla, nějaký tip,kterým směrem běžet od letadla 🙂 Nebo mají dobře umístěné cedule směr nádraží? Díky

  • Honza
   Honza napsal(a):

   Od příletové haly je propojeno tunelem, nejde to minout.

 • Profilový obrázek
  Barbara napsal(a):

  Dobrý den, tchýně plánuje odlet z Vídně na Mallorcu 11.3.2022. Let má mít kolem 6:00. Jak moc dopředu má být na letišti (počítaje s odbavením, samotným přesunem po letišti atd.). Manžel by ji vezl autem z Třince a je to docela dálka, tak nevíme kdy mají vyjet aby vše v pořádku stihli.

  Děkuji, Barbara

  • Honza
   Honza napsal(a):

   Dobrý den, vždy je dobré si nechat 2h, ne ani kvůli procesům na letišti ale kvůli cestě.. přihodit se může spousta věcí a i s hodinovým zpoždením to v tomto případě stihnete…

 • Profilový obrázek
  Ludmila napsal(a):

  Dobry den, Honzo!
  Prosim o radu
  3.03 odletíme z Vídni v 10.55.
  Vlakem z Prahy v 4:19 do nádraží ve Vídni budeme v 8:50 , jestli vůbec stihneme se dostat v cas k odletu?
  Dekuji

  • Honza
   Honza napsal(a):

   Dobrý den, pokud nebude mít vlak zpoždění tak ano.

 • Profilový obrázek
  Tomáš Kendy napsal(a):

  Dobrý den! Žena má odlet 27.2. v 17:20 z Vídně, přílet pak 7.3. v 11:40 zpátky do Vídně. Plánovali jsme spoje busem Regio Jet ve 12:00 z Brna, zpátky pak v 15:10 do Brna, ale oba byli zrušeny. Doporučit nám vhodnou alternativu, prosím? Děkuji.

  • Honza
   Honza napsal(a):

   Dobrý den, asi bych bral klidně vlak, neměl by být problém to v těchto časech navázat. z Hbf jezdí přímo na letiště Railjet každou půlhodinu.

 • Profilový obrázek
  Lenka napsal(a):

  Dobrý den, máme odlet z Vídně 25.2.ve 22.05. Jaké je nejlepší spojení autobusem z Prahy? Děkuji za odpověď. Lenka

  • Honza
   Honza napsal(a):

   Dobrý den, ještě je to daleko, jízdní řády se poslední dobou dost často mění a zatím nejsou na květen dostupné, takže bych počkal, ale s navázáním spoje nebude problém, ať vlakem nebo busem Regiojetu.

 • Profilový obrázek
  Nikoleta napsal(a):

  Dobrý večer, chi se jen ujistit o správnosti mých propočtů 🙏🏻
  Odlet z Vídně 29.3.2022, 7:30. Autobusem máme do Vídně na HBF dorazit v 5:30. Stíháme v pořádku let? 🙂
  Děkuji předem

  • Honza
   Honza napsal(a):

   Dobrý den, pokud je to v 5:30 HBF tak tam je to dost hraniční, do hoďky budete na letišti, takže pokud nebude zpoždění, tak to stihnete, pokud se ale objeví nějaký problém na cestě, už by to mohl být problém.

 • Profilový obrázek
  Hana napsal(a):

  Zdravím ráda bych se zeptala na vlakové spojení z Laa na letiště Vídeň, jak dlouho trvá cesta a jak často to jezdí.dekuji

  • Honza
   Honza napsal(a):

   Dobrý den, S2 jezdí každou hodinu a cesta trvá asi 2 hodiny.

 • Profilový obrázek
  Petr napsal(a):

  Dobrý den,

  jaké jsou možnosti dopravy na vídeňské letiště na let v 6 ráno za předpokladu, že do města dorazíme už o den dřív a přespíme zde? Co jsem pochopil, tak většina možností je v pravidelných intervalech dostupných až okolo 5 ráno. Je reálná možnost vyrazit třeba už okolo 4-4:30 z města a být tak na letišti s dostatečným předstihem? Děkuji

 • Profilový obrázek
  Filip napsal(a):

  Ahoj, mám dilema zda jet z Prahy 25/12/2021 RailJetem od OBB do Wien HBF nebo zda jet RegioJetem busem přímo na letiště. Cena busu je o cca 700 Kč dražší. Mám starost, zda bude možné se mezi svátky dostat z HBF na letiště, zda nebudou plné vlaky.
  Na stránkách OBB je možné koupit letenky mezi HBF a letištěm pouze do první třídy za 16 eur. Lístek tedy koupit na místě za 4,20 eur?

  Díky předem za radu a tvůj super článek!

  • Honza
   Honza napsal(a):

   Ahoj, tam bude problém v novém jízdním řádu, který se bude v prosinci měnit, proto tam asi ještě nejsou nahrané všechny vlaky, do cca měsíce to už asi půjde.

 • Profilový obrázek
  Lucie napsal(a):

  Dobrý den. Prosím vás, jaká je nejlepší cesta z Prahy na letiště Schwechat. Odlet je ráno v 7:50.
  Díky.

  • Honza
   Honza napsal(a):

   Dobrý den, vlakem se to stihnout nedá, takže jedině vlak/bus do Brna a první ranní autobusy směr letiště.

 • Profilový obrázek
  Martin napsal(a):

  Dobrý den, prosím jen o potvrzení, že teoreticky vše stíháme, tak jak máme naplánováno :), jsme 2 rodiny s 2 dětmi 7 a 8 let. 24/9 letíme z Vídně v 13:30, dopravu bychom zvolili z Brna Gepard Expresem s příjezdem na letiště 14:10. Nevím přesně kde autobus parkuje na letišti a za jak dlouho se dostaneme do budovy letiště, ale předpokládám, že to bude jen nějaká minutka. Zpět pak přiletíme 28/9 v 13:30 do Vídně a opět bychom volili Gepard expres s odjezdem v 14:20 z letiště do Brna. Nevím do jaké míry je hlavně příjezd na letiště 24/9 v 14:10 v tomto čase věrohodný a zda se 28/9 stihneme za 50min po příletu v klidu dostat na zastávku k odjezdu ve 14:20. Moc děkuji za kontrolu časového harmonogramu, doposud jsme jezdili na letiště autem, ale chceme zkusit autobus :). Díky Martin

  • Honza
   Honza napsal(a):

   Dobrý den, u toho prvního tam máte asi špatně čas odletu, jinak po příletu, když to přiletí na čas a jde to bez problémů tak jste venku na zastávce autobusu za 15 min, kontrole dokumentů se vyhnete využitím transferové fronty…

  • Profilový obrázek
   Martin napsal(a):

   Máte pravdu, odlet je samozřejmě v 16:30, děkuji.

  • Honza
   Honza napsal(a):

   To by neměl být problém.

Přidat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *