Skupiny létají s Honzou

Jak se dostat na letiště Vídeň

2.9.2019 9:20

Z letiště Vídeň se můžeme dostat levně do celého světa. Jak se dostaneme na letiště ve Vídni? Kompletní informace o dopravě na letiště Vídeň jinak než autem.
 

Doprava přímo na letiště

Doprava na letiště Vídeň je po většinu dne bezproblémová. Vídeňské letiště je poměrně dobře obsluhováno autobusy, které přijíždějí z různých koutů Česka. Nejčastěji zajíždí na letiště autobusy RegioJetu, které po cestě zastavují v Praze, Brně a v centru Vídně, jeden spoj pak jede i z Ostravy a Olomouce. Autobusy jezdí v intervalu 3-4 hodiny a dá se s nimi přijet na většinu odletů přes celý den. První autobus přijíždí okolo 5:50 ráno, brzké ranní odlety okolo 6 ráno tak nejspíš nestihneme.

RegioJet bude z Česka nově na letiště posílat také vlaky. Od 16.6.2022 jsou plánovány dva přímé spoje, jde o prodloužení linky z Prahy. Cenově vycházejí vlaky levněji než autobus, příjezdy na letiště mají okolo 14. a 21. hodiny.

Nejrychlejším dopravcem na trase je minibusový Gepard Epress. Ten jezdí z Brna bez zastávky přímo k terminálu. Jezdí pravidelně přes celý den a vykrývá díry RegioJetu a Flixbusu, zajímavý je převážně jeho první ranní spoj, kterým pohodlně stihneme odlety brzy ráno. Dopravce používá minibusy pro 8 cestujících, často se tak stává, že je spoj vyprodán. Nezřídka se ale stává, že v je spoj posílen dalším jedním nebo dvěma minibusy.

Dalším dopravcem je Flixbus. Ten nás bez přestupu doveze na letiště několikrát denně z Prahy, Brna, Olomouce a Ostravy, méně často z Plzně, Liberce nebo Hradce Králové.

Doprava přes centrum Vídně

Na letiště se dostaneme také s přestupem přes centrum Vídně. Vlakem ČD nebo RegioJetu se dopravíme ve směru z Prahy a Brna na hlavní nádraží ve Vídni přibližně každou hodinu, z Ostravska a Přerova 3x denně. K hlavnímu nádraží přijíždějí také další autobusy a vlaky RegioJetu. Odtud budeme pokračovat buďto příměstským vlakem s jedním přestupem na Wien Rennweg (S1 + S7, cesta cca 30 minut), nebo přímým vlakem RailJet (cesta cca 15 minut), který jezdí mezi centrem Vídně a letištěm 1x-2x za hodinu. Cena je pro oba vlaky stejná – 4,30 EUR. Pokud pojedeme alespoň dva, dostaneme se u příměstského vlaku na cenu 2,30 EUR za osobu. Na všude inzerovaný expresní letištní vlak CAT se vykašlete, stojí skoro 3x tolik a nejezdí častěji ani rychleji než RailJet. V porovnání s přímými autobusy je cesta přes centrum Vídně řádově levnější.

Pokud pojedeme do centra Vídně autobusem Flixbus, který zastavuje na stanici Erdberg, nevyplatí se jet metrem na hlavní nádraží (2,40 EUR) a pokračovat vlakem (2,30 – 4,30 EUR). Jednou za hodinu jezdí přímo z Erdbergu přímý autobus AirLiner, jízdenka vyjde na 5 EUR. Jízdní řád autobusu najdete zde a jízdenky se dají koupit dopředu na stránkách Flixbusu.

Odlet z Vídně brzy ráno

S dopravou na brzké ranní odlety je trochu problém. První vlaky na letiště přijíždějí až kolem 5 hodin ráno. Prakticky jedinou možností stihnout brzký ranní odlet bez nocování na letišti je výše zmíněný první spoj Gepard Express, případně se nám možná podaří chytit některý spoj Flixbusu.

Diskuze
PŘIDAT KOMENTÁŘ Chcete se na něco zeptat? Není vám něco jasné a nevíte si rady? Nebo naopak máte nějaké poznatky nebo zkušenosti, o které se chcete podělit? Napište do komentářů.
 • Profilový obrázek
  Marcel napsal(a):

  Chtěl jsem se zeptat, jestli při příjezdu na letiště ve Vídni, Bus RegioJetu v 5.50 stihnu odlet Ryanair v 7.05h. ? Mám jen příruční zavazadlo.

  • Honza
   Honza napsal(a):

   Dobrý den, ano, pokud bud přijede 5:50 tak za 30 minut jste v 90% případů u gate, při nejhorším jde přikoupit Priority na bezpečnostní kontrole nebo jednoduše se vecpat dopředu, že už vám to prostě letí. Ale problém je vždy v tom, aby ten bus v 5:50 opravdu přijel, hlavně pro to je pak důležitá rezerva.

 • Profilový obrázek
  Michaela Pocová napsal(a):

  Dobrý den, odlétáme 6:15. Auto budeme parkovat na parkovišti Tiger. První vlak odtud jede ve 4:35? Stihneme to takto. Dekuji Pocova

  • Honza
   Honza napsal(a):

   Dobrý den, z Tiger 1 je to na letiště 5 minut, na letišti jste tak 4:40, v 90% případů není problém projít bezpečnostní kontrolou a ke gate za 30 minut, pokud nemáte odbavené zavazadlo, měli byste být na gate cca hoďku před odletem.

 • Profilový obrázek
  Milan Jelínek napsal(a):

  Pěkně prosím, jak se dostanu na letiště Vídeň,odlet 6.40 hod., z autobusového nádraží VIB Erdberg kam bych měl přijet v 3.50 hod. Flixbusem z Prahy.
  Mnohokrát děkuji.

  • Honza
   Honza napsal(a):

   Nejlepší je dojít na stanici St Marx, odkud jede S7 na letiště:
   https://bit.ly/3BnT5sg
   První vlak jede ve 4:23 a pak po půlhodině

 • Profilový obrázek
  Ondřej napsal(a):

  Dobrý den, odlétám z Vídně 21. 12. 2022 v 7:20 do LA, ale nemohu zatím najít žádné spoje pro toto datum z Prahy do Vídně. Předpokládám, že se ještě budou teprve doplňovat a dávat do prodeje. Jak moc s předstihem se dá jízdenka koupit? Děkuji za odpověď.

  • Honza
   Honza napsal(a):

   Dobrý den, ano, je ještě hodně brzo, obvykle jezdí busy Gepardu a Regiojetu.

 • Profilový obrázek
  Jirka napsal(a):

  Příjezd na Hbf Vídeň mám v 20.21 a odlet ráno v 8.50. Jaký je nejlepší způsob jak se dostat na letiště? Děkuji za radu.

  • Honza
   Honza napsal(a):

   Nejrychlejší je Railjet přímo z nádraží na letiště. Jinak pokud chcete zabít čas tak se dá jet do centra třeba metrem a odtud S7 na letiště i kolem půlnoci nebo brzo ráno.

 • Profilový obrázek
  Jiří Zamazal napsal(a):

  Dobrý den, přilétám na letiště Vídeň ve 23.05 a potřebuji se dostat na Hbf na odjezd vlaku v 6.39. Jaké by bylo nejlepší řešení?
  Děkuji moc za informaci.

  • Honza
   Honza napsal(a):

   Dobrý den, S7 z letiště jezdí do cca 0:15 a pak zase od 4:40, takže buď přespat na letišti nebo na Hbf, vždy je to s přestupem buď na jiný S nebo metro.

 • Profilový obrázek
  Jevhenij napsal(a):

  Zdravím, je někde poblíž parkoviště za které se neplatí ?

  • Honza
   Honza napsal(a):

   Ne, vyloženě bezplatné parkoviště poblíž letiště není.

 • Profilový obrázek
  Tereza napsal(a):

  Dobrý den, poradil byste mi prosím, zda stačí přijet k letišti RegioJetem v 5:50, když mám odlet se zavazadlem k odbavení v 7:35?

  • Honza
   Honza napsal(a):

   Dobrý den, pokud opravdu Regiojet přijede v 5:50 tak se to stihnout dá, jde jen o to, jestli bude mít zpoždění nebo ne…

 • Profilový obrázek
  Pavla napsal(a):

  Zdravím, máme odletat 6:10 z Vídně a Gepard Express nás má dovézt kolem 4:00 na zastávku Vídeň letiště. Tušíte zda se musíme na letiště přepravit te zastávky další hromadnou, nebo lze dojít pěšky?

  • Honza
   Honza napsal(a):

   Dobrý den, mělo by to být přímo u terminálu.

 • Profilový obrázek
  Marie napsal(a):

  Dobrý den, co když přijedu posledním vlakem (cca22:00) do Vídně, s tím že odlétám další den ráno v 6 do Itálie. Můžu přes noc zůstat na letišti?

  • Honza
   Honza napsal(a):

   Dobrý den, ano jeden z terminálů by měl být vždy otevřený.

 • Profilový obrázek
  Jakub napsal(a):

  Dobrý den,

  je možné přijet na letiště na kole?
  popřípadě kde najdu stojany nebo úschovnu kol?
  Díky.

  • Honza
   Honza napsal(a):

   Dobrý den, teda nikdy jsem si jich nevšiml, ale myslím, že na infolince vám určo odpoví.

 • Profilový obrázek
  Petra napsal(a):

  Dobrý den. Moc prosím o radu. Z Vídně letíme 6:10. Normálně to řešíme dojezdem autem, které necháme na parktiger, odkud jezdí vlak na letiště. Je to možné takhle stihnout i na tak brzký let?

  • Honza
   Honza napsal(a):

   Dobrý den, jedině Gepard Expressem ráno z Brna

 • Profilový obrázek
  Denisa napsal(a):

  Zdravím,
  co když přiletím do Vídně ve 23:00, mám nějakou šanci dostat se do ČR přes noc nebo si budu muset počkat na „první ranní“ pár hodin na letišti?
  Děkuji 🙂

  • Honza
   Honza napsal(a):

   Jedou busy Regiojetu i Gepard Expressu.

 • Profilový obrázek
  Dobromila Bábíčková napsal(a):

  Dobrý večer, přijedeme vlakem Regioget z Břeclavy do Vídně hlavního nádraží. Kde koupím jízdenky na vlak směr letiště a musí někde prestupovat? Neumím německy,jedu s manželem. Děkuji

  • Honza
   Honza napsal(a):

   Dobrý den, jízdenky koupíte v automatu (červená barva), vlak z hlavního nádraží jede přímo na letiště.

 • Profilový obrázek
  Lýdie Kittlerová napsal(a):

  Dobrý den, 26. 5. v 9 večer dojedeme s přítelem do Vídně, odkud máme 27. 5. letět v 6:20 do Osla. Poletíme jen s batohem, takže nepotřebujeme tolik času na odbavení jako s kufrem. Jen bych se prosím chtěla zeptat, jak nás nejlépe vyjde cesta na letiště, aby nám letadlo neuletělo? Děkuju moc za odpověď.

  • Honza
   Honza napsal(a):

   Dobrý den, první vlak S7 přijíždí na letiště ve 4:40, pokud jste tak odbaveni, tka bych to považoval za ok.

 • Profilový obrázek
  Misa napsal(a):

  Chtěla jsem se zeptat, zda je reálné stihnout vlak z letiště v 10:08, když přílet je v 9:30… Bez zavazadel a jen v případě, že to bude čas. Priletime Vuelingem…. Díky

  • Honza
   Honza napsal(a):

   Dá, od gate na vlak se to dá stihnout do 10 minut.

  • Profilový obrázek
   Misa napsal(a):

   Díky moc, ve Vidni už jsem dlouho nebyla, nějaký tip,kterým směrem běžet od letadla 🙂 Nebo mají dobře umístěné cedule směr nádraží? Díky

  • Honza
   Honza napsal(a):

   Od příletové haly je propojeno tunelem, nejde to minout.

 • Profilový obrázek
  Barbara napsal(a):

  Dobrý den, tchýně plánuje odlet z Vídně na Mallorcu 11.3.2022. Let má mít kolem 6:00. Jak moc dopředu má být na letišti (počítaje s odbavením, samotným přesunem po letišti atd.). Manžel by ji vezl autem z Třince a je to docela dálka, tak nevíme kdy mají vyjet aby vše v pořádku stihli.

  Děkuji, Barbara

  • Honza
   Honza napsal(a):

   Dobrý den, vždy je dobré si nechat 2h, ne ani kvůli procesům na letišti ale kvůli cestě.. přihodit se může spousta věcí a i s hodinovým zpoždením to v tomto případě stihnete…

 • Profilový obrázek
  Ludmila napsal(a):

  Dobry den, Honzo!
  Prosim o radu
  3.03 odletíme z Vídni v 10.55.
  Vlakem z Prahy v 4:19 do nádraží ve Vídni budeme v 8:50 , jestli vůbec stihneme se dostat v cas k odletu?
  Dekuji

  • Honza
   Honza napsal(a):

   Dobrý den, pokud nebude mít vlak zpoždění tak ano.

 • Profilový obrázek
  Tomáš Kendy napsal(a):

  Dobrý den! Žena má odlet 27.2. v 17:20 z Vídně, přílet pak 7.3. v 11:40 zpátky do Vídně. Plánovali jsme spoje busem Regio Jet ve 12:00 z Brna, zpátky pak v 15:10 do Brna, ale oba byli zrušeny. Doporučit nám vhodnou alternativu, prosím? Děkuji.

  • Honza
   Honza napsal(a):

   Dobrý den, asi bych bral klidně vlak, neměl by být problém to v těchto časech navázat. z Hbf jezdí přímo na letiště Railjet každou půlhodinu.

 • Profilový obrázek
  Lenka napsal(a):

  Dobrý den, máme odlet z Vídně 25.2.ve 22.05. Jaké je nejlepší spojení autobusem z Prahy? Děkuji za odpověď. Lenka

  • Honza
   Honza napsal(a):

   Dobrý den, ještě je to daleko, jízdní řády se poslední dobou dost často mění a zatím nejsou na květen dostupné, takže bych počkal, ale s navázáním spoje nebude problém, ať vlakem nebo busem Regiojetu.

Přidat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *