Skupiny létají s Honzou

Jak se dostat na letiště Vídeň

2.9.2019 9:20

Z letiště Vídeň se můžeme dostat levně do celého světa. Jak se dostaneme na letiště ve Vídni? Kompletní informace o dopravě na letiště Vídeň jinak než autem.
 

Doprava přímo na letiště

Doprava na letiště Vídeň je po většinu dne bezproblémová. Vídeňské letiště je poměrně dobře obsluhováno autobusy, které přijíždějí z různých koutů Česka. Nejčastěji zajíždí na letiště autobusy RegioJetu, které po cestě zastavují v Praze, Brně a v centru Vídně. Autobusy jezdí v intervalu 3-4 hodiny a dá se s nimi přijet na většinu odletů přes celý den. První autobus přijíždí okolo 5:00 ráno, brzké ranní odlety okolo 6 ráno tak nejspíš nestihneme. Jízdní řád autobusu najdeme zde.

Dalším dopravcem je Flixbus. Ten nás bez přestupu doveze na letiště z Brna a Olomouce 2x denně, z Ostravy pak jednou. Flixbus můžeme použít při odpoledních a večerních odletech.

Doprava přes centrum Vídně

Na letiště se dostaneme také s přestupem přes centrum Vídně. Vlakem ČD nebo RegioJetu se dopravíme ve směru z Prahy na hlavní nádraží ve Vídni přibližně každou hodinu, z Ostravska a Přerova 3x denně. K hlavnímu nádraží přijíždějí také další autobusy a vlaky RegioJetu. Odtud budeme pokračovat buďto příměstským vlakem s jedním přestupem na Wien Rennweg (S1 + S7, cesta cca 30 minut), nebo přímým vlakem RailJet (cesta cca 15 minut), který jezdí mezi centrem Vídně a letištěm 1x-2x za hodinu. Cena je pro oba vlaky stejná – 4,20 EUR. Pokud pojedeme alespoň dva, dostaneme se u příměstského vlaku na cenu 2,50 EUR za osobu. Na všude inzerovaný expresní letištní vlak CAT se vykašlete, stojí skoro 3x tolik a nejezdí častěji ani rychleji než RailJet.

Z vlaku RegioJet můžeme vystoupit také na stanici Simmering, odkud přejdeme kousek pěšky na stanici příměstského vlaku S7 Geiselbergstraße, odkud vlaku cesta na letiště trvá jen 16 minut.

Pokud pojedeme do centra Vídně autobusem Flixbus, který zastavuje na stanici Erdberg, nevyplatí se jet metrem na hlavní nádraží (2,40 EUR) a pokračovat vlakem (2,50 – 4,20 EUR). Jednou za hodinu jezdí přímo z Erdbergu přímý autobus AirLiner, jízdenka vyjde na 5 EUR. Jízdní řád autobusu najdete zde a jízdenky se dají koupit dopředu na stránkách Flixbusu.

Odlet z Vídně brzy ráno

S dopravou na brzké ranní odlety je trochu problém. První vlaky i autobusy do na letiště přijíždějí až kolem 5 hodin ráno. V noci jezdí na letiště pouze spoje Vienna AirLiner za 8 EUR, pro ten ale musíme ve Vídni nocovat nebo v ní jinak trávit noc, odjíždí totiž z Morzinplatz v centru města daleko od nádraží nebo autobusových stanic.

Pokud nechceme spát v poměrně drahé Vídni nebo na lavičce na letišti, existuje ještě možnost příjezdu z druhé strany – z levnější Bratislavy. První spoj Slovaklines odjíždí z Bratislavy ve 3 ráno a na letiště přijíždí před čtvrtou hodinou, odlety před šestou ráno tak stihneme bez problému i s rezervou. Jízdenka vyjde na 5,50 EUR. Otázkou ale zůstává zase doprava do Bratislavy, kde bychom museli strávit nějaký čas před odjezdem autobusu. Pokud nám ale nevyhovuje ani tato komplikovaná varianta, budeme muset zvážit přespání ve Vídni, na letišti nebo cestu na letiště autem.

Ostatně z Bratislavy je na vídeňské letiště také skvělé spojení. Několikrát za hodinu se na trase přes den střídají autobusy Slovaklines, Regiojet a Flixbus, kteří se často předhánějí v levnějších jízdenkách. Cesta z Bratislavy na vídeňské letiště zabere ani ne hodinu.

Vídeň
Suceava
396 Kč
Vídeň
Oslo
651 Kč
Vídeň
Řím
656 Kč
Vídeň
Kolín
656 Kč
Vídeň
Bari
656 Kč

Další letenky

Diskuze
PŘIDAT KOMENTÁŘ Chcete se na něco zeptat? Není vám něco jasné a nevíte si rady? Nebo naopak máte nějaké poznatky nebo zkušenosti, o které se chcete podělit? Napište do komentářů.
 • Profilový obrázek
  Jaromír napsal(a):

  Dobrý den, budeme přistávat ve Vídni v 01:55. Máme šanci se dostat nějakou MHD k P+R Erdberg? Děkuji za informaci.

 • Profilový obrázek
  Radim Trčálek napsal(a):

  Honzo, obdivuji vaši trpělivost, kdy se lidé stále dokola ptají na tu samou informaci místo aby srolovali diskuzi a přečetli si odpověď v asi 5 jiných příspěvcích. 🙂

  • Honza
   Honza napsal(a):

   Díky! 🙂

 • Profilový obrázek
  Antonie napsal(a):

  Dobrý den, prosím o radu. Stejně jako Nikola v předešlém dotazu přijíždím na hlavní nádr. ve Vídni a potřebuji se dostat na letiště. V odpovědi na dotaz vidím tento odkaz https://www.oebb.at/en/, ale vůbec se tam nemůžu dopátrat nějaké cesty na letiště.
  Našla jsem ještě toto https://www.cityairporttrain.com/en/home, ale zdá se, jakoby byly vlaky na letiště zrušeny.
  Můžete mi prosím poradit? Mockár děkuji

  • Honza
   Honza napsal(a):

   Dobrý den, ve vyhledávání na oebb zadejte z Wien Hauptbahnhof na Flufhafen Wien a vyhledejte spojení, CAT aktuálně nejezdí.

 • Profilový obrázek
  Nikola napsal(a):

  Dobrý den, chtěla jsem se zeptat, jedeme vlakem do Vídně vlakové nádraží Hbf jak se nejlépe dostat na letiště ve Vídni ?ve Vídni bychom měli být 9:21 a letadlo nám letí 12:05 děkuji za radu

  • Honza
   Honza napsal(a):

   Dobrý den, kolem půli by měl jet Railjet, na nádraží je asi za 18 minut, jízdenky zde: https://www.oebb.at/

 • Profilový obrázek
  Iveta napsal(a):

  Ahoj, jezdí vlaky Regiojetu (Brno-Vídeň) včas? Nebo se může stát že bude mít zpoždění? Vlak má být ve vídni 20:21
  Odlet mam 22:05. Nevím zda to risknout v sobotu. Děkuji.

  • Honza
   Honza napsal(a):

   Ahoj, tohle určitě neriskovat, 1,5h před odletem být na hlavním nádraží smrdí nestihnutím letadla, na letiště se dřív než ve 21h nedostanete a stačí 15 min zpoždění a let vám uletí.

 • Profilový obrázek
  Petr napsal(a):

  Zdravím, když na obb ticket shopu, přidám 2 osoby, tak platím stále 4.2 za každého, nezlevní se mi to na těch 2.5€ na osobu

  • Honza
   Honza napsal(a):

   Dobrý den, funguje to jenom v automatu.

 • Profilový obrázek
  Bubak napsal(a):

  Dobrý den,

  přijde Vám v pořádku jet vlakem z Prahy s očekávaným příjezdem na Wien Hbf v 8:49, pokud letadlo letí v 11:40?

  Děkuji.

  • Honza
   Honza napsal(a):

   Dobrý den, ano, takto bych si to zvolil i já.

 • Profilový obrázek
  Michal napsal(a):

  Dobrý den, máte tip jak se v aktuální situaci dostat na letiště z centra Vídně? Wiene Airliner prý nejezdi a MHD tam také spoj nemají co jsem zjišťoval. Díky

  • Honza
   Honza napsal(a):

   Dobrý den, jezdí jak vlaky S7 z centra tak, Railjety z hl. nádraží.

 • Profilový obrázek
  Anna Musilová napsal(a):

  Dobrý den, 6.6. letíme z Vídně na dovolenou, letí nám to 11:55, z Ostravy jede do Vídně jediný vlak kdy bychom měli být ve Vídni 9:49. Chci se moc zeptat, myslíte se že všechno v pořádku stihneme? Děkuji moc.

  • Honza
   Honza napsal(a):

   Dobrý den, já bych to osobně neriskoval, ono nejde o to že byste to nestihli, pokud vše klapne, tak na letišti budete s dostatečným předstihem, stačí ale 20 minut zpoždění vlaku z ČR a nestihnutí jednoho Railjetu a už je problé….

 • Profilový obrázek
  dana napsal(a):

  Dobrý den,

  31.5. se potřebuji dostat z Prahy do Vídně na Letiště a pak 6.6. zpět

  • Honza
   Honza napsal(a):

   Dobrý den, jezdí vlaky ČD i Regiojetu, z Brna pak jezdí Gepard Express přímo na letiště.

 • Profilový obrázek
  Jiřina napsal(a):

  Dobrý den. Potřebuji se zítra ráno dostat z letiště Vídeň na hlavní nádraží Vídeň. Pak vlakem do Brna. Poradíte někdo? Moc děkuji.

  • Honza
   Honza napsal(a):

   Dobrý den, z letiště jezdí buď S7 do centra Vídně nebo pak Railjety na hlavní nádraží. I teď jezdí pak pár Regiojetů i ČD směr ČR.

 • Profilový obrázek
  sisa napsal(a):

  dobry den poradite mi jak z hlavniho nadrayi na schwechat? asi vlakem ale kde kupit listek online? dekuji

  • Honza
   Honza napsal(a):

   Dobrý den, ano jezdí Railjet, každých cca 30min, lepší koupit lístek na místě přímo z automatu podle toho co zrovna pojede..

 • Profilový obrázek
  Lenka napsal(a):

  dobrý den,
  potřebuji se dostat z Prahy do Vídně na letadlo ( odlet sobota 20.2 v 7 ráno), ale regio ani flixbus nejezdí podle všeho.
  jediný dopravce gepard z Brna má obsazeno
  Nevíte ještě o něčem ?
  Díky moc
  Lenka

  • Honza
   Honza napsal(a):

   Dobrý den, bohužel tam jiná varianta aktuálně není.

 • Profilový obrázek
  Miloš napsal(a):

  Dobrý den, chtěl bych se zeptat na cestu autem z Brna – je lepší jet přes Bratislavu anebo Brno-Mikulov-Letiště? Pojedu pozdě v noci až ráno abych byl na letišti v 5.00. Děkuji.

  • Honza
   Honza napsal(a):

   Dobrý den, standardně jezdím přes Mikulov, přidal bych si ale nějaký čas na případnou kontrolu, nicméně v noci to nebud asi nic velkého.

 • Profilový obrázek
  Jana Koubová napsal(a):

  Dobrý den, poradil by někdo jak se dostat z Prahy na letiště do Vídně i se psem a boxem na psa? Odlet je v 8 ráno v neděli 13. 12. Děkuji předem za rady…

  • Honza
   Honza napsal(a):

   Dobrý den, jinak než třeba vlakem a pak přečkat noc na letišti to asi jinak nepůjde…

 • Profilový obrázek
  Kateřina napsal(a):

  Dobrý den,
  máme podobnou situaci jako tady pan Michal z října.. potřebujeme se dostat s kočárkem a malým synkem na letiště ve Vídni v půlce prosince (zpět pak konec prosince), pokaždé noční/ranní let. Nevíte prosím, kde hledat ty „minibusy“ nebo je nějaká šance vlakem? Děkuji moc za radu.

  • Honza
   Honza napsal(a):

   Dobrý den, měl by jezdit Gepard Express, tak případně se domluvit u nich.

 • Profilový obrázek
  Jana napsal(a):

  Dobrý den, chtěla bych se zeptat k poznámce:
  „Pokud pojedeme alespoň dva, dostaneme se u příměstského vlaku na cenu 2,50 EUR za osobu.“
  Našla jsem, že jízdenku je možné koupit přes internet na https://tickets.oebb.at/en/ticket/tariffs/.
  Je nutné jízdenku tisknout nebo stačí jen ukázat jízdenku v mobilu? Někde psali, že jízdenku je nutno označit…
  Lze jízdenku za 5 euro pro dva koupit někde na letišti? Jedná se mi o spoj z Vídeňského letiště na nádraží ve Vídni.
  Děkuji.

  • Honza
   Honza napsal(a):

   Dobrý den, pouze vytisknout, problém by být neměl. Taky jsem to měl jen vytištěné ale ani kontrola nepřišla… Jinak vždy to jde koupit i přímo v automatu na letišti nebo nádraží.

 • Profilový obrázek
  MONIKA Žáková napsal(a):

  Prosim 20.10 prilwtam Do Vídně musim sw dostat na vlak do ceskych budejovic muzete mi poradit

  • Honza
   Honza napsal(a):

   Nejlepší je cestovat přímo z letiště do Linzu a odtud vlakem do ČR, jezdí to každé cca 2 hodiny.

 • Profilový obrázek
  Michal napsal(a):

  Dobry den, chceme letet VIE-OPO-VIE, odlet v 15.40, prilet 22.05 (vse s malym prckem vc. cekani na kocar).
  Je nejaka doprava CR -> na/z letiste primo (abychom se vyhnuli nutnosti testu – chapu-li to dobre)?
  Nasel jsem (zatim) jen minibus z Brna, StudenAgency ma zruseny rad a nabizi jen Bratislavu..
  Diky!

  • Honza
   Honza napsal(a):

   Dobrý den, ano ty minibusy jsou asi nejlepší na ty noční spoje…

 • Profilový obrázek
  Silvie napsal(a):

  Dobrý den, příští týden poprvé letím z Vídeňského letiště. Když přijedu vlakem na stanici Flughafen Wien, tak najdu dobře terminál 3? Děkuji

  • Honza
   Honza napsal(a):

   Dobrý den, ano, zastávka je přímo pod terminálem, teď se létá pouze odtud.

Přidat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *