Skupiny létají s Honzou

Jak se dostat na letiště Krakow

2.9.2019 9:06

Z letiště Krakow se můžeme letecky podívat nejen do evropských destinací, ale také do celého světa. Jak se ale na letiště dostaneme? Kompletní informace o dopravě na letiště Krakow jinak než autem.
 

Na krakowské letiště se můžeme dostat několika způsoby.

Doprava přímo na letiště

Leo Express nabízel v minulosti pestrou nabídku spojů na letiště Krakow. Nabídka byla bohužel omezena na dva odpolední/večerní spoje denně ve směru z Ostravy a Bohumína. Při cestě zpět na letiště nezajíždí vůbec, musíme tak cestovat buď přes centrum Krakowa, nebo s konkurenčním Flixbusem.

Na ranní odlety okolo se dá dostat výborně autobusem Flixbusu, který vyjíždí z Prahy a jede přes Brno, Olomouc a Ostravu. Zpět jede pozdě večer, krásně tak navazuje na večerní přílety, kdy už je problém se do ČR dostat i přes centrum Krakowa.

Doprava přes centrum města

Pokud nám nevyhovují časy přímých jízd přímo na letiště, můžeme se poohlédnout po cestě přes centrum Krakowa. Nabídka autobusových spojení je rozhodně širší. Z Prahy, Brna, Olomouce i Ostravy jede několikrát denně autobus Flixbusu, který pokrývá většinu dne. Do Krakowa jezdí také autobus RegioJetu a Leo Expressu.

Do centra Krakowa jezdí také vlaky ČD a Leo Expressu. Vlaky Leo Expressu přijíždějí pouze večer (čt, pá, so, ne), vlaky ČD jsou rozloženy po celý den. Nabízejí noční i denní přímé vlaky ve směru z Prahy i Moravy.

Z hlavního nádraží v Krakowě, ke kterému přijíždějí také autobusy, jezdí už od časného rána přibližně jednou za hodinu osobní vlaky, které jsou doplněny autobusovými spoji. Jízdenky se prodávají na stránkách Koleje Malopolskie (obdoba našich Českých drah). Od nádraží jezdí také příměstský autobus 308. Od hlavního nádraží se tak na letiště dostaneme už od časného rána až 3x za hodinu. Cesta z centra na letiště trvá asi 20-40 minut.

Na letiště letadlem

Na krakowské letiště můžeme 2x týdně také doletět. Díky letecké lince Ryanair z Prahy nám možná bude vyhovovat let jako přískok k našemu dalšímu letu z Krakowa. Jednosměrné letenky stojí běžně okolo 500 Kč. Létá se bohužel jen 2x týdně a pravděpodobnost, že nám bude čas i den letu vyhovovat, je tak malá.

Krakov
Oslo
662 Kč
Krakov
Pescara
737 Kč
Krakov
Budapešť
741 Kč
Krakov
Malmo
780 Kč
Krakov
Gothenburg
793 Kč

Další letenky

Diskuze
PŘIDAT KOMENTÁŘ Chcete se na něco zeptat? Není vám něco jasné a nevíte si rady? Nebo naopak máte nějaké poznatky nebo zkušenosti, o které se chcete podělit? Napište do komentářů.

Přidat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *