Skupiny létají s Honzou

Jak se dostat na letiště Berlín Tegel

3.9.2019 14:35

Letiště Berlín Tegel je hlavním berlínským letištěm, odkud se dostaneme do spousty destinací po celém světě. Jak se ale dostaneme na letiště? Kompletní informace o dopravě na letiště Berlín Tegel jinak než autem najdete zde.
 

Na letiště Berlín Tegel se dostaneme několika různými způsoby. Pokud hledáte informace o dopravě na druhé berlínské letiště Schönefeld, najdete je pod tímto odkazem.

Doprava přímo na letiště

Poměrně čerstvou novinkou je možnost dostat se na letiště Tegel z Česka přímo bez přestupu. Spojení je vedeno pouze z Prahy a zajišťuje ho Flixbus (zastávka pod označením Berlín TXL, E). Spojení je provozováno 4x denně a dopraví nás hlavně na odlety brzo ráno, dopoledne nebo večer. Pro další časy odletů budeme muset buď delší dobu čekat na letišti, nebo cestovat přes centrum Berlína.

Doprava přes centrum Berlína

Do centra Berlína se dostaneme jak vlakem, tak autobusem. Výběr spoje je pak jen na Vás.

Doprava vlakem

Do Berlína jezdí přes den každé dvě hodiny vlak ČD z Prahy. Vlaky zastavují ještě v Děčíně a Ústí nad Labem. První vlak přijíždí do centra před 11. hodinou. Za stejnou cenu jako z Prahy se do Berlína dostaneme také z celého Středočeského kraje. Ceny jízdenek na vlak se začínají na necelých 400 Kč, většinou ale přesáhnou 600 Kč.

Do Berlína (na hlavní nádraží) jede také přímý noční vlak z Břeclavi, Ostravy a Bohumína. Časově i cenově se ale vyplatí jet spíše Flixbusem z Ostravy nebo Brna.

Vlaky z Prahy zastavují ve stanici Südkreuz a na hlavním nádraží. Pro okamžitou cestu na letiště vystoupíme až na hlavním nádraží, odkud jezdí na letiště každých 5-10 minut autobusová linka TXL. Cesta autobusu zabere asi 20 minut a jízdenka AB stojí 2,90 EUR.

Doprava autobusem

Častěji než na letiště jedou autobusy RegioJetu i Flixbusu z Prahy do centra Berlína. Autobusy obou dopravců zastavují na zastávce Südkreuz a na hlavním autobusovém nádraží. Je vcelku jedno, na které z těchto zastávek vystoupíme, na letiště budeme pokračovat z obou zastávek stejným způsobem. Nasedneme na linku příměstského vlaku S-bahn 41, se kterou pojedeme na stanici Beusselstraße, kde přestoupíme na autobusovou linku TXL jedoucí na letiště. Na cestu nám bude stačit jízdenka AB za 2,90 EUR.

Několikrát denně jede do centra Berlína Flixbus také z Brna.

Berlín
Palma Mallorca
1 031 Kč
Berlín
Faro
1 417 Kč
Berlín
Dubrovnik
1 462 Kč
Berlín
Paphos
1 984 Kč
Berlín
Atény
2 276 Kč

Další letenky

Diskuze
PŘIDAT KOMENTÁŘ Chcete se na něco zeptat? Není vám něco jasné a nevíte si rady? Nebo naopak máte nějaké poznatky nebo zkušenosti, o které se chcete podělit? Napište do komentářů.

Přidat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *