Skupiny létají s Honzou

Letiště Benátky – Treviso (TSF)

Copyright - Letiště Treviso, https://www.trevisoairport.it/en/

20.3.2019 15:00

Letiště nedaleko italského Trevisa je sekundárním letištěm pro oblíbené Benátky a celý region Veneto, pojmenováno je po italském sochaři Antonio Canova. Na letiště míří především linky nízkonákladových společností z evropských destinací.

Letiště Treviso v číslech
Vzdálenost do Trevisa: 3 km
Vzdálenost do Benátek: 31 km
Počet cestujících za rok: 3 000 000
Počet letů denně: cca 30
Počet terminálů: 1
Počet drah: 1
Provoz letiště: cca 4:00 – 24:00

Letecké společnosti

Největší leteckou společností na letišti v Trevisu je Ryanair, ten provozuje z letiště jak domácí linky, tak linky do dalších evropských států.
Druhou největší aerolinkou, které provozuje lety do Trevisa je Wizz Air, který nabízí linky především do východní a jihovýchodní Evropy.
Na letiště létají také aerolinky Pobeda a Laudamotion.

Lety do Trevisa

Dlouholetá linka Wizz Air z Prahy do Trevisa byla zrušena v roce 2018. Nově je však v nabídce linka Ryanair z Prahy a to od dubna 2019.
Letadlo mezi Prahou a Trevisem urazí vzdálenost už za hodinu čistého letu, letenky se pak dají pořídit už od 1 000 Kč za zpáteční letenku.

Praha
Treviso
1 526 Kč

Další letenky

Na letiště v Trevisu pak míří také linky z okolních letišť. S Ryanairem můžeme letět z Krakowa nebo Budapešti.

Terminál – služby

Letište v Trevisu patří k menším evropským letištím a tak disponuje pouze jedním terminálem. Příletovou halu najdeme v přízemním patře Terminálu, kde najdeme také kavárnu, předprodej jízdenek na autobus a samozřejmě toalety.
Odletová hala se nachází v prvním patře terminálu, k dispozici je balení zavazadel nebo internetové připojení na PC s možností tisku vhodné například pro zapomenuté palubní vstupenky.
Na letišti je k dispozici WiFi, najdeme zde poštovní schránku nebo tabák. Za kontrolou jsou k dispozici místa pro nabití mobilního telefonu.

Mapa terminálu

Zdroj obrázku: Oficiální stránky letiště Treviso.

Přestup

Letiště má oddělenou přiletovou a odletovou halu. Pro přestup je tak potřeba opustit neveřejnou část a znovu projít bezpečnostní kontrolou.

Doprava z letiště

Z letiště se dopravíme do centra Trevisa přímou autobusovou linkou. Pokud směřujeme do Benátek máme na výběr ze dvou přímých autobusových spojení od společností ATVO a BARZI.
Do Benátek můžeme cestovat také kombinací městského autobusu do Trevisa (viz výše) a následného vlakového spojení.

Okolní letiště

Nedaleko Trevisa najdeme několik letišť, které se nám mohou hodit třeba při plánování přestupních letů.

Benátky – Marco Polo
Na hlavní benátské letiště se dopravíme přes stanici Mestre. Do ní se dopravíme buď přímými autobusy nebo kombinací autobusu a vlaku (viz popis výš). Z Mestre pak pokračujeme přímými autobusovými spoji společnosti ATVO nebo linkovým autobusem č. 15.

Verona
Na letiště ve Veroně se dopravíme opět s přestupem v Mestre, tentokrát ale budeme pokračovat vlakem. Osobákům zabere cesta 2 hodiny, rychlovlak dojede do Verony za hodinku. Cena jízdenky se pohybuje kolem 10 €.

Bologna
Stejným způsobem pojedeme i do Bologni. Vlaky odjíždějí cca 3x do hodiny a cesta opět zabere těm pomalejším cca 2 hodiny, rychlejší zvládnou cestu za hodinu a čtvrt. Jízdenky jsou o něco dražší než při cestě do Verony – cca 13 €.

Trieste
Do Trieste, či česky Terstu, se dopravíme opět vlakem z Mestre. Na lince jezdí především osobní vlaky a intercity, cesta nám tak zabere asi 1,5 hodiny. Výhodou ale je fakt, že vlak staví přímo na letišti a z vlakové zastávky do terminálu tak dojdeme skrze tubus, Jízdenky na vlak stojí kolem 10 €.

Hotely u letiště

Bed & Breakfast Da Ninoti
Nedaleko letiště (asi 5 minut chůze od terminálu) najdeme penzionek Da Ninoti. Ideální v případě, že potřebujeme přespat nedaleko letiště třeba kvůli brzkému rannímu letu.
Penzion nabízí ubytování v dvoulůžkových pokojích s koupelnou, cena na noc se pohybuje kolem 2 000 Kč za pokoj. Na paměti je pak potřeba mít, že hotel nemá 24-hodinovou recepci a je tak potřeba dorazit v určených časech.

Rezervace

B&B hotel Treviso
Nedaleko hlavní vlakové stanice v Trevisu najdeme levný hotel světového řetězce. Do hotelu BB dojdeme asi po 10 minutách chůze z hlavní vlakové stanice, kam nás zaveze autobus z letiště. Za pokoj a noc zaplatíme už 1 000 Kč a využít můžeme také snídani, která se pohybuje kolem 200 Kč na osobu.
Všechny pokoje jsou vybaveny koupelnou, do hotelu se pak přihlásíte pomocí automatu a kódu, který dostanete během rezervace, není tak problém dorazit kdykoliv.

Rezervace

Parkování / půjčovna aut

U letiště v Trevisu najdeme několik menších parkovacích ploch, všechny jsou placené, takže vyložit cestujícího přímo u terminálu bez zaplacené parkingu není možné.
 

Zdroj obrázku: Stránky letiště Treviso

Za parkování do 10 minut obvykle zaplatíme kolem 3 – 4 €, dlouhodobé parkování vyjde na cca 8 € a den.

Na letišti najdeme pobočky autopůjčoven Autoeuropa, Maggiore, Avis, Europcar, Hertz, Locauto nebo Winrent.

Diskuze
PŘIDAT KOMENTÁŘ Chcete se na něco zeptat? Není vám něco jasné a nevíte si rady? Nebo naopak máte nějaké poznatky nebo zkušenosti, o které se chcete podělit? Napište do komentářů.
 • Profilový obrázek
  Jana Hilgardová napsal(a):

  Je možno dlouhodobě parkovat vlastní auto blízko letiště Treviso ? Za jakou cenu ? Děkuji Hilg

  • Honza
   Honza napsal(a):

   Parkování přímo na letišti je dost drahé, jinak všude kolem se parkovat nedá, maximálně pak až ve městě.

Přidat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *