Skupiny létají s Honzou
Zavazadla

Transavia – zavazadla, rozměry, tipy

24.1.2019 10:58

Letadla aerolinky Transavia létají z Česka z Prahy do holandského Eindhovenu a do Paříže. Jaká příruční zavazadla povoluje aerolinka Transavia cestujícím na palubě v ceně letenky?

Příruční zavazadlo u Transavia

Transavia dovoluje všem cestujícím vzít si s sebou zdarma dvě příruční zavazadla. Příruční zavazadla o rozměrech

55x35x25 cm + 40x30x20 cm

jsou zahrnuta na všech letech v ceně letenky, což je v dnešní době omezování příjemná služba navíc. Rozměry většího přibližně odpovídají malému kufříku na kolečkách nebo malé sportovní tašce, menší zavazadlo pak odpovídá třeba kabelce, malému batohu nebo tašce na notebook. Hmotnost zavazadla je omezena na 10 kg, možnosti kontroly hmotnosti u gate jsou ale velice omezené.

Rozměry příručních zavazadel je potřeba dodržet, neměly by překročit ani centimetr. Namátkou můžete být požádáni o vložení zavazadla do měřicí klece u gate. Pokud se nevejde, bude odbaveno do zavazadlového prostoru za pokutu 40 EUR. Vždy ale záleží na přístupu obsluhy u gate, centimetr navíc může ale nemusí projít.

U vytížených letů se může stát, že vám bude kabinové zavazadlo před nástupem odebráno a zdarma vloženo do zavazadlového prostoru (z důvodu omezené kapacity úložných přihrádek v kabině). Pokud chcete mít jistotu, že vaše příruční zavazadlo budete mít u sebe v kabině, existuje možnost si za tuto jistotu připlatit. Ve správě rezervace nebo přímo při rezervaci letenky si můžeme za 5-15 EUR zaplatit přednostní nástup do letadla (Priority Boarding), což nám zajistí, že budeme mít druhé zavazadlo u sebe v kabině letadla. To se nám může hodit v případě, že po přistání spěcháme a nechceme čekat na zavazadlo čekat v terminále, až nám vyjede na pás.

Velké zavazadlo bychom měli umístit do přihrádky nad sedadly, menší zavazadlo patří oficiálně pod sedadlo před vámi. Zpravidla se ale příliš nekontroluje, jestli je malé zavazadlo pod sedadlem nebo v přihrádce.

Aktuální podmínky pro příruční zavazadla najdeme přímo na stránkách aerolinky pod odkazem zde.

Diskuze
PŘIDAT KOMENTÁŘ Chcete se na něco zeptat? Není vám něco jasné a nevíte si rady? Nebo naopak máte nějaké poznatky nebo zkušenosti, o které se chcete podělit? Napište do komentářů.

Přidat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *