Transavia - zavazadla, rozměry, tipy - Honzovy letenky
Skupiny létají s Honzou

Transavia – zavazadla, rozměry, tipy

24.1.2019 10:58

Letadla aerolinky Transavia létají z Česka z Prahy do Eindhovenu a do Paříže. Jaká příruční zavazadla povoluje Transavia cestujícím na palubě bez příplatku?

Příruční zavazadlo u Transavia

Transavia dovoluje všem cestujícím vzít si s sebou zdarma jedno příruční zavazadlo. Příruční zavazadlo o rozměrech

55x40x25 cm

je zahrnuto na všech letech v ceně letenky. Tyto rozměry přibližně odpovídají malému kufříku na kolečkách nebo malé sportovní tašce. Druhé příruční zavazadlo už aerolinka nepovoluje. Věci jako jsou kabelky, tašky na notebook a podobně, jsou brány jako samostatné příruční zavazadlo, takže buď si vezmete kufřík/tašku, nebo kabelku/notebook, bohužel ne obojí. Hmotnost zavazadla je omezena na 10 kg, možnosti kontroly hmotnosti u gate jsou ale velice omezené.

Rozměry příručních zavazadel je potřeba dodržet, neměly by překročit ani centimetr. Namátkou můžete být požádáni o vložení zavazadla do měřícího přístroje u gate. Pokud se nevejde, bude odbaveno do zavazadlového prostoru za pokutu 40 EUR. Vždy ale záleží na přístupu obsluhy u gate, centimetr navíc může ale nemusí projít.

U vytížených letů se může stát, že vám bude kabinové zavazadlo před nástupem odebráno a vloženo do zavazadlového prostoru (z důvodu omezené kapacity úložných přihrádek v kabině). Protože Transavia nepovoluje vzít si s sebou druhou kabelku/tašku, při odevzdávání zavazadla u gate obsluze si nezapomeňte vytáhnout všechny doklady a cenné věci (bohužel si je budete muset nést v ruce). Pokud chcete mít jistotu, že vaše příruční zavazadlo budete mít u sebe v kabině, Transavia garantuje přepravu v kabině všech příručních zavazadel o rozměrech nepřekračujících 45x40x25 cm, která by se podle pravidel měla umístit pod sedadlo před vámi (většinou ale nikdo nekontroluje, jestli jej náhodou nedáte do přihrádky nad sebou).

Diskuze
PŘIDAT KOMENTÁŘ Chcete se na něco zeptat? Není vám něco jasné a nevíte si rady? Nebo naopak máte nějaké poznatky nebo zkušenosti, o které se chcete podělit? Napište do komentářů.

Přidat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *