Skupiny létají s Honzou

Dovolená 2021 – přehled států

6.5.2021 13:35 12 komentářů
Nabídka již není aktuální

CC0 Pixabay

Jak to aktuálně vypadá před startem sezóny s evropskými státy? Projděte si aktuální info o dovolenkových destinacích pro rok 2021.
 

Itálie


 
Aktuální stav: Pro cesty do Itálie je potřeba antigenní test a registrace, po příjezdu je nutná 5-denní karanténa. Pro cestu zpět potřebujeme registraci, antigenní test doplněný po příjezdu PCR testem nebo očkování.
 
Přehled aktuálního rozdělení jednotlivých regionů společně s nastavenými pravidly najdete zde.
 
Podle aktuálního prohlášení bude povinnost karantény pro občany EU zrušena od 16.5.2021.
 

Praha
Bergamo
893 Kč
Praha
Pisa
1 086 Kč
Praha
Cagliari
1 657 Kč
Praha
Trapani
1 908 Kč
Praha
Cagliari
7 390 Kč

Další letenky

Francie


 
Aktuální stav: Francie opět vítá turisty ze států EU od 3.5.2021, od června pak plánuje umožnit turistům vstup i mimo EU. Pro cestu do Francie je potřeba PCR test a registrace. Pro cestu zpět potřebujeme registraci, antigenní test doplněný po příjezdu 5-ti denní karanténou PCR testem.
 
Počet nakažených ve Francii klesá, proto se očekává přeřazení Francie do červené kategorie z hlediska ČR.
 
Hotely jsou otevřeny, platí noční zákaz vycházení a omezení provozu obchodů a restaurací, další uvolnění je v plánu na cca polovinu května a od června.
 

Praha
Bordeaux
1 226 Kč
Praha
Marseille
1 226 Kč
Praha
Bordeaux
1 376 Kč
Praha
Marseille
1 708 Kč
Praha
Nice
3 390 Kč

Další letenky

Španělsko


 
Aktuální stav: Španělsko je pro turisty otevřeno permanentně. Pro vstup potřebujeme PCR test a registraci. Pro cestu zpět potřebujeme registraci, antigenní test doplněný po příjezdu PCR testem nebo očkování. Z Baleárů nám postačí jeden antigenní test před odletem.

Do 9.5.2021 je v platnosti nouzový stav, který už se ale prodlužovat nebude a jednotlivá opatření si budou řídit samosprávy (například zákaz nočního vycházení). V průběhu května dojde k otevření i vnitřních prostor restaurací a dalším uvolnění, obchody, hotely jsou stále otevřeny.

Od poloviny května a se plánuje odstartování turistické sezóny a zmírnění vstupních pravidel, pro vybrané mimo EU státy bude vstup povolen od června.
 

Praha
Barcelona
1 308 Kč
Praha
Barcelona
1 426 Kč
Praha
Barcelona
1 554 Kč
Praha
Barcelona
1 632 Kč
Pardubice
Alicante
2 003 Kč

Další letenky

Řecko


 
Aktuální stav: Řecko je pro turisty již otevřené, pro vstup je potřeba PCR test a registrace, případně očkování. Pro cestu zpět potřebujeme registraci, antigenní test doplněný po příjezdu PCR testem nebo očkování.

Od poloviny května dochází ke kompletnímu uvolnění cestování mezi regiony, považuje se tak za oficiální start sezóny.
 

Praha
Kerkyra
2 674 Kč
Praha
Atény
3 036 Kč
Praha
Rhodos
3 352 Kč
Praha
Kerkyra
7 390 Kč
Praha
Rhodos
8 290 Kč

Další letenky

Portugalsko


 
Aktuální stav: Portugalsko zrušilo minulý týden karanténu, aktuálně stále platí omezení na nezbytné cesty. Pro vstup do Portugalska potřebujeme negativní PCR test a registraci. Pro cestu zpět potřebujeme registraci a antigenní test před odletem nebo očkování.

K uvolnění pravidel pro cestování a odstartování sezóny má dojít od 17.5.2021, přesné informace ale zatím nejsou potvrzeny.
 

Praha
Porto
2 990 Kč
Praha
Lisabon
3 334 Kč
Praha
Lisabon
3 576 Kč
Praha
Ponta Delgada
7 444 Kč
Praha
Funchal
8 290 Kč

Další letenky

Malta


 
Aktuální stav: Sezóna na Maltě už byla odstartována. Pro cestu na Maltu potřebujeme PCR test a tuto a tuto registraci. Pokud přijedem na Maltu bez PCR testu, bude nám zdama poskytnut na letišti s výsledkem do hodiny. Pro cestu zpět potřebujeme registraci a antigenní test před odletem nebo očkování.
 

Praha
Malta
1 990 Kč
Praha
Malta
3 490 Kč
Praha
Malta
3 590 Kč
Praha
Malta
4 390 Kč

Další letenky

Kypr


Aktuální stav: Kypr rovněž pouští cestující z EU. Pro vstup je potřeba předložit negativní PCR test, další je potřeba podstoupit na letišti za 30/32 €, a registrace. Pro cestu zpět potřebujeme registraci, antigenní test doplněný po příjezdu 5-ti denní karanténou PCR testem.

Od poloviny května plánuje Kypr pouštět i cestující s platným očkováním, rovněž bude zemím s nižším počtem případů umožněn vstup bez testu nebo jen s jedním testem.
 

Praha
Larnaca
1 627 Kč

Další letenky

Bulharsko


 
Aktuální stav: Bulharsko má pravidla nastavena nejvíce benevoletně. Pro vstup nám stačí antigenní test, prodělání nemoci v posledních 180 dnech nebo očkování. Registrace není potřeba. Pro cestu zpět potřebujeme registraci, antigenní test doplněný po příjezdu PCR testem nebo očkování.

Sezóna byla odstartovaná, většina letů startuje ale až v průběhu června, stejně tak otevírají hotely.
 

Praha
Varna
1 778 Kč
Praha
Burgas
6 390 Kč
Praha
Varna
6 390 Kč

Další letenky

Chorvatsko


 
Aktuální stav: Podobně jako Bulharsku, stačí Chorvatsku pro vstup negativní antigenní test, prodělání nemoci v posledních 180 dnech nebo očkování. Pro cestu zpět potřebujeme registraci, antigenní test doplněný po příjezdu 5-ti denní karanténou PCR testem.
 

Praha
Zadar
1 714 Kč
Praha
Split
4 490 Kč
Praha
Split
5 490 Kč
Praha
Split
5 790 Kč

Další letenky

Diskuze
PŘIDAT KOMENTÁŘ Chcete se na něco zeptat? Není vám něco jasné a nevíte si rady? Nebo naopak máte nějaké poznatky nebo zkušenosti, o které se chcete podělit? Napište do komentářů.
 • Profilový obrázek
  Martina napsal(a):

  Dobrý den, pokud bych chtěla letět z Polska, za jakých podmínek by to, prosím, bylo možné? Nedaří se mi moc dohledat nějaké přesné informace. Děkuji za odpověď a přeji hezký den

  • Honza
   Honza napsal(a):

   Dobrý den, Polsko je prakticky u všech zmíněných států ve stejné kategorii jako ČR, takže pravidla platí stejná.

 • Profilový obrázek
  Pavel napsal(a):

  No uvidime, zatim ty podminky nic moc, bude zalezet na prubehu kvetna. Ja bych si predstavoval v ramci EU cestovani s ockovanim bez omezeni. Jinak antigenni testy, pripadne testovani zadarmo v prislusne zemi(minuly rok takhle koncem cervna v Recku delali test a nic nechteli). Myslim si, ze nektere ty zeme fakt ten turismus potrebujou a musi se vice snazit, treba ostrovni cast Recka nema prakticky zadny jiny prijmy nez turisty.

 • Profilový obrázek
  Simona Nováčková napsal(a):

  Zdravím. Když sice nechtějí test v cílové destinaci (např. Malta možnost udělat na místě), tak ale nás stejně do letadla nepustí, ne? (myslím to tak, že i samotná aerolinka ho bude vyžadovat, předpokládám.)

  • Honza
   Honza napsal(a):

   Záleží na aerolince, většina se ale řídí pravidly cílového státu.

 • Profilový obrázek
  Hanka Č. napsal(a):

  Dobrý den,
  prosím Vás máte info, jestli jsou podmínky leteckých společností shodné s požadavky dané země? Kdybychom letěli z Vídně přímo do Burgasu, přičemž Bulharsko požaduje pro vstup pouze antigenní test, tak jestli i Ryanairu stačí při vstupu na palubu antigen nebo požadují vždycky PCR?
  Děkuji

  • Honza
   Honza napsal(a):

   Dobrý den, vesměs ano, většina aerolinek vyžaduje jen to, co vyžaduje cílová země, Ryanair je jednou z nich.

 • Profilový obrázek
  Dominik B. napsal(a):

  Díky za tip s Chorvatskem 🙂

  • Honza
   Honza napsal(a):

   není zač 🙂

 • Profilový obrázek
  Vera Bickova napsal(a):

  Rada bych se zeptala na cestovani do USA z CR:-)Dekuji.A take na navrat z USA ci z Mexika do CR koncem kvetna.Dekuji.

  • Honza
   Honza napsal(a):

   Dobrý den, cestou tam stále zákaz a pouze výjimky. Pro cestu zpět platí pro obě země antigenní test před odletem, 5 dní karanténa a PCR test po příletu.

  • Profilový obrázek
   Natálie Reichlová napsal(a):

   Dobrý den, do USA z ČR smíte pouze v případě, že budete pobývat 14 dní před vstupem do USA mimo Schengen. Tudíž můžete letět nejprve z ČR do Mexika na 14 dní a následně letět do USA. 🙂

Přidat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *