Skupiny létají s Honzou

Doba LASTMINUTOVÁ

1.10.2020 14:51 40 komentářů

A je to tady. I když nemám rád články podobného typu, asi už je potřeba napsat pár slov o aktuální situaci v letenkách a především o situaci v Honzových letenkách.
 

Krize v celém leteckém oboru začala už v lednu – už v té době byl patrný pokles zájmu o letenky nejen směrem do Asie, ale i dalších třeba i evropských destinací, ten pokračoval bezprecedentním zastavením provozu a nesmyslným lynčováním kohokoliv kdo si dovolil opustit svoji zem, ačkoliv se pak ukázalo že koronavir byl už dávno prakticky všude.
Stejně tak jako celou společnost po uvolnění na začátku letní sezóny zalil optimismus, tak i mě. A to hlavně co se vývoje provozu leteckých linek a prodeje letenek týče. Přes léto se vrátila spousta linek, dokonce se otevíraly nové, low-costy byly schopné plnit letadla, letenky se začaly opět prodávat. Tvrdá rána ale přišla s příchodem druhé vlny v průběhu září umocněná vedoucí pozici ČR v počtu pozitivních testů, která prakticky vrátila vše zpět do jarního období.

A co dál?

Celou dobu, co trvá koronavirová krize, mě štvala hlavně jedna věc. A to škatulkování kohokoliv kdo cestuje letadlem do pozice koupáka, který si prostě nemůže letos dovolenou odpustit a všechny nás nakazí. Spektrum cestujících je ale neuvěřitelně rozmanité a troufám si říci, že značná většina cestujících necestuje protože za každou cenu chce, ale protože musí. Musí kvůli práci, za rodinou, za svým partnerem, školou, protože se cestováním živí a ze spousty dalších více i méně důležitých důvodů. Spousta lidí i v této situaci nakonec i tak cestovat chce a je to každého volba a komukoliv jinému je do toho prostě velký kulový. Počet nakažených, kteří si přivezli virus třeba ze Španělska hravě trumfne jeden večer v pražském baru.
A pro vás všechny, ale i pro všechny ostatní co vyčkávají, rádi třeba jen akce sledují, i když zatím nic koupit nechtějí, tu Honzovy letenky byly, jsou a budou.

Nebudu tady brečet že nic nevydělávám, nebudu se ohánět okolo sebe a chvástat se, že můj názor je nejlepší, na to jsou tu jiní. Prostě se kousnu a jedu dál.

A co to znamená pro Honzovy letenky?

Tipy se snažím směřovat co nejvíce do flexibilních tarifů, do destinací, kam to má smysl a hlavně na lastminute nabídky. Možnost, jakou máme letošní podzim asi jen tak mít už nebudeme. Za pár stovek se můžeme podívat prakticky po celé Evropě (kam nás teda zrovna aktuálně pustí) i když se rozhodneme letět třeba zítra. I nadále budu odpovídat na všechny vaše dotazy, které sice všechny nestihnu odpovědět v termínu, který bych si přál, protože jich přijde třeba i stovka za den, snažit se ale určitě budu :).

No a co bude nového?

Díky trochu více času především i v cestovce, kde je díky omezením prakticky mrtvo, jsem se rozhodl s mýma kolegama rozjet na Honzových letenkách několik nových funkcionalit, které by za plného provozu a plné poptávky nikdy fungovat nemohly, snad již brzy s tím budu moci jít ven.

Nakonec velké díky všem, kteří HL sledujete, nejen přes sociální sítě ale třeba i napřímo přes web. Je nás opravdu hodně, často posíláte povzbudivé zprávy a to mě vždycky moc potěší.

Diskuze
PŘIDAT KOMENTÁŘ Chcete se na něco zeptat? Není vám něco jasné a nevíte si rady? Nebo naopak máte nějaké poznatky nebo zkušenosti, o které se chcete podělit? Napište do komentářů.
 • Profilový obrázek
  Otto napsal(a):

  Honza je tak trochu egocentricky blbecek, co?

  • Honza
   Honza napsal(a):

   Jojo, to jsem přesně já.

 • Profilový obrázek
  Jana napsal(a):

  Ahoj. Díky tvému tipu se mi splnil teď o víkendu můj sen a město, které m i chybělo a to Řím. Letenka v pátek ráno tam a pondělí zpátky bratru pro 2 lidi za 1600,- Kč z Prahy byla neuvěřitelná nabídka. I já jsem se zvládla sbalit jen do baťůžku a za ty téměř celé 3 dny jsme podle mě vidělo to nej. z Říma. Apartmán v centru u Fontady di Trevi za 4500,- Kč na 3 noci, nachozených 56 km po městě – netřeba metra a taxi. Vše úžasné a navíc nikde žádné fronty a tlačenice. Počasí krásných 20 C. Kdo můžete, neváhejte a využijte této doby na uskutečnění svých snů. Italové jsou opatrní a tak bych řekla, že šance nakazit se v Itálii je teď menší než u nás. Ještě jednou dííííkkkky

  • Honza
   Honza napsal(a):

   Super, že se povedlo :).

 • Profilový obrázek
  Markéta napsal(a):

  Ahoj,
  díky moc, že ve svojí práci pokračuješ, my letenky stále sledujeme jen tak pro radost i když se teď chvíli asi nikam nepodíváme. Snad se situace brzy zlepší budeme moct všichni zase někam vystřelit, už mi to chybí 😀 Hodně štěstí v dalších projektech!

  • Honza
   Honza napsal(a):

   Díky :).

 • Profilový obrázek
  Tereza napsal(a):

  Držte se!
  Věřím, že 2021 se to už zlomí.

  • Honza
   Honza napsal(a):

   Díky!

 • Profilový obrázek
  Terez napsal(a):

  Odsuzovani lidi, ze si nemohli odpustit dovolenou me opravdu stve. Nevim, proc je to nebezpecnejsi nez stat ve fronte na Snezku a nevm, proc bych mela minimalne citit vycitky za to, ze cestovat proste jen chci. Nebo mozna musm, protoze cestovni ruch je obor, ktery me zivil a protoze chci, aby existoval i v dalsich letech. Letela jsem letos 2x a jsem rada, ze jsem „vytvorila“ alespon nejakeho leteckeho pasazera a ubytovaneho hosta A odmitam se za to citit spatne

 • Profilový obrázek
  Adam napsal(a):

  Ahoj, Senhor, letos jsem konečně letěl s přítelkyní přes nabídku, kterou jsi uveřejnil a otevřelo mi to zase oči a nadchlo pro cestování. Snažili jsme se hodně distancovat, být jen ve stejnem kolektivu a v násobně více promořeném Lisabonu jsme měli stále po ruce desinfekci a respiratory a vše bylo v pohodě. Moc děkujeme, za to co děláš. Doufám, že to nějak zvládnete a budete umožňovat tak dostupné objevování světa nadále. Hodně síl Senhor!

  • Honza
   Honza napsal(a):

   Díky!

 • Profilový obrázek
  Karolina Němečková napsal(a):

  Nynější situace je opravdu tristní
  Momentálně zjišťuji, že z Prahy opět skoro nic neleta. O to víc jsem a budu vděčná, když tu práci s hledáním letenky za mne udělá někdo jiný. A ano, já patřím mezi ty „sobce“, kteří létají a cestují pro svoje potěšení a nestydí se za to. Vydržte a díky.

  • Honza
   Honza napsal(a):

   Díky!

 • Profilový obrázek
  Jana napsal(a):

  Honzo, nenechte se, prosím, otrávit. My taky poslouchali hory keců, že jsme si dovolili letět do Řecka (kde, mimochodem, byla striktní pravidla, na rozdíl od ČR). My jsme Vám vděční, protože třeba za pětikilo se do Portugalska člověk jinak dostane těžko… Vydržte!

  • Honza
   Honza napsal(a):

   Díky!

 • Profilový obrázek
  Petra napsal(a):

  Díky za tvé nabídky, za tvé tipy a někdy stačí i fotky. V téhle prazvlášntní době jsou to právě ty chvilky, kdy zapomenu, co se kolem děje. Věřím, že se brzy někam rozletím, protože patřím k těm, co cestovat potřebují ke své vnitřní pohodě. Takže hodně sil a nápadů, kam Honzovy letenky nasměrovat!

  • Honza
   Honza napsal(a):

   Díky!

 • Profilový obrázek
  Kamila Krejčová napsal(a):

  Honzo díky za tipy díky kterým jsme si užili pár super výletů. Držím nám všem palce abychom mohli zase cestovat s radostí. Kamila

  • Honza
   Honza napsal(a):

   Díky!

 • Profilový obrázek
  Kiki napsal(a):

  Bylo by prosím možné u nabídek rovnou přidat i zmínku, jak je požadování testování/negativní test na COVID v dané zemi? Věřím, že máte aktuální přehled. Děkuji 🙂

  • Honza
   Honza napsal(a):

   Dávám to vždy přímo do článku, respektive destinace které se bez testu neobejdou dávám jen pokud je to opravdu dobrá nabídka a vyplatí se i s cenou testu, jinak dávám hlavně ty kam to jde stále bez testu.

 • Profilový obrázek
  Stanislav Swider napsal(a):

  Díky Honzovym letenkam jsem zažil zatím nejlepší cestu v bussines class do Madridu a zpět! Díky

  • Honza
   Honza napsal(a):

   Díky!

 • Profilový obrázek
  Lucie napsal(a):

  Díky díky Honzo. I když je situace jaká je, stejně strašně ráda vyhlížím zajímavé letenky na své potencionální další dobrodružství. Často je to je to i jen o tom, podívat se, kam by se dalo a zasnít se… Jsem strašně ráda, že i v téhle době pořád pro nás hledáš akční letenky a tím tak pořád dáváš naději, že že se ještě můžeme rozletět…:)

  • Honza
   Honza napsal(a):

   Díky!

 • Profilový obrázek
  Ilona napsal(a):

  Michalovi: Já třeba „víkendovky“ vnímám tak, že je to krátká akce přes víkend, na kterou nevyplácám moc dnů dovolené. A za mě je Vídeň ok.

  Honzovi z letenek: Díky co děláš, je to skvělý a našla jsem díky tomu spoustu krásnejch míst!

  • Honza
   Honza napsal(a):

   Díky!

 • Profilový obrázek
  Njesemblbjakoty napsal(a):

  Bohužel je to hodně sobecký názor, ale chápu tě, kokáš na to svým sobeckým pohledem

 • Profilový obrázek
  Vašek napsal(a):

  Děkuji za odvedenou práci a hlavně že to s námi nevzdáváte.

  • Honza
   Honza napsal(a):

   Díky!

 • Profilový obrázek
  Michal napsal(a):

  Já si neodpustím jedno všeobecné rýpnutí. Vždycky mě fascinuje „víkend“ v titulku nabídky. Rozkliknu to a ukázkový příklad je např. od pátečního rána do úterního večera. Z Vídně. Tak dlouhý víkend bych chtěl taky 😀

  • Honza
   Honza napsal(a):

   Tam je problém u facebooku, kdy se mi tam většinou nevejde „prodloužený“, zkusim to tam psát lépe 🙂

 • Profilový obrázek
  Mike napsal(a):

  Držte se!
  Díky vám jsem viděl celou Evropu a pár státu Asie. Tak doufám, že ta blbost s covidem brzy skončí a ještě nějaké letadlo bude provozuschopné

  • Honza
   Honza napsal(a):

   Díky!

 • Profilový obrázek
  Viktor napsal(a):

  Honzo děkuji. Již několikrát si naši rodině udělal radost, že jsme mohli podívat do krásných destinací za pár kaček, Velké díky za Tvoji práci

  • Honza
   Honza napsal(a):

   Díky!

 • Profilový obrázek
  Kateřina napsal(a):

  Děláte nezáviděníhodnou práci pro nás všechny. Já moc nikde nic nekomentuju, ale tady si to neodpustím, a chci vám tímto moc poděkovat a smeknout. Ráda vaše stránky i fb sleduju a rýpaly neberu vážně. Je smutné, jak se podařilo polarizovat lidi, ale kdo nechce, ten se zmanipulovat nenechá. :). Hezké dny!

  • Honza
   Honza napsal(a):

   Díky!

Přidat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *