Skupiny létají s Honzou

Pronájem auta – CENTAURO

14.8.2023 13:14 5 komentářů

Jedna z mých nejoblíbenějších autopůjčoven nabízí pronájmy osobních vozidel v Itálii, Španělsku, Portugalsku nebo Řecku.


Pokud se chystáte do jižních států, mohu vřele doporučit pronájem auta od půjčovny Centauro. Zkušenosti s půjčením vozidla od této autopůjčovny mám z Ibizy, Mallorcy, Barcelony, Bergama, Alicante, Bergama, Rhodosu nebo Korfu.

Rezervace

Rezervaci proveďte pod odkazem níže, získáte tak 15% slevu na tarif, který obsahuje všechny potřebné parametry – přebrání a vrácení vozidla full-full, kompletní pojištění vozidla nebo express checkin. Jí volím vždy zrušitelnou variantu s platbou na místě (+ 5-10 €). Aerolinka vám totiž může kdykoliv do 14 dní před odletem změnit nebo zrušit let bez udání důvodu. Stejně pak můžete i vy zrušit nebo změnit rezervaci.

Rezervace zde

Check-in a přebrání vozidla

Při rezervaci si vytvoříte na stránkách autopůjčovny účet, ten můžete použít také pro vyplnění osobních údajů hlavně z cestovního dokladu a řidičáku. Pobočku mívá Centauro buď na letišti (třeba v Alicante), nebo vás shuttlem dovezou do kanceláře (někdy od vás už u busu budou chtít potvrzení rezervace – proto si ho vytiskněte – rovnou vás dají do pořadníku a v kanceláři už o vás ví, že jste na cestě na pobočku) – obvykle jezdí každých 5-10 minut a stejně trvá i cesta do kanceláře. Při rezervaci jste museli rovněž vyplnit platební kartu, vždy ji berte s sebou, předání vozu je pak rychlejší. Pokud se dostavíte na přepážku s předvyplněnou rezervací a správnou platební kartou, do 5 minut máte vyřešené předání vozu. Zaplatíte za rezervaci (pokud jste neplatili předem) a zálohu za plnou nádrž (klidně až 200 €), případně zálohu na mýtný systém. Vždy pokud je to možné používejte kartu s účtem v eurech. Peníze za palivo vám totiž vrátí, ale pokud použijete český účet, okradete se o kurzové rozdíly.

Vrácení vozidla

Vozidlo vracíte ve stejné kanceláři, kde jste ho přebrali, u těch menších (třeba Faro nebo Korfu) zajdete do kanceláře a s pracovníkem vozidlo fyzicky zkontrolujete nebo u těch větších (Mallorca) je připraven pracovník přímo u vrácení vozidel a vše s vámi vyřeší za 2 minuty. Pokud jste si zvolili plné pojištění, nic se neřeší – žádné škrábance, oděrky atd., takže pojištění doporučuji za každého případu brát v plné výši. V jižních státech nikdo neřeší, jestli vás odře nebo ne, pokud nemáte pojištění, tak účet za opravy bývá dost vysoký. Pokud vrátíte vozidlo s plnou, do dvou dnů se vám vrátí záloha za nádrž zpět na kartu. Pokud je potřeba, tak vás shuttle dopraví zpět na letiště.

Diskuze
PŘIDAT KOMENTÁŘ Chcete se na něco zeptat? Není vám něco jasné a nevíte si rady? Nebo naopak máte nějaké poznatky nebo zkušenosti, o které se chcete podělit? Napište do komentářů.
 • pan jo napsal(a):

  přidám zkušenost z půjčovnou Centauro – říjen 2023 auto půjčeno v Catanii, vráceno v Palermu, plné pojištění, opravdu nic nefoťte, je to zbytečné, vrácení v pohodě, seriozní jednání, pan.jo@seznam.cz

 • Zuzka napsal(a):

  Ahoj, mám od zítra rezervované auto v Lisabonu, ale 15% slevu jsem tedy nezaznamenala oproti rezervaci mimo tvůj odkaz. Ale zřejmě proto, že už tam měli svojí slevu na půjčení, protože to bylo asi 3 dny před termínem zápůjčky. Jen mi to, prosím, potvrď, že si to myslím správně. 😉
  A chtěla bych se zeptat je tam nutná kreditní karta nebo mi vezmou i debetku?
  Předem díky za odpověď.
  Zuzka

  • Honza napsal(a):

   Ahoj, ty slevy se načtou jak kdy, oni s těmi akcemi hodně hýbají. Klidně stačí debetka, bez problémů.

 • David Novotný napsal(a):

  Ahoj. Poprvé si budu půjčovat auto v zahraničí. V Alicante. Mám plné pojištění. Expresní vyzvednuti fast key. Takže bych si měl auto vyzvednout přímo na parkovišti bez obsluhy. Mám si radši auto pořádně vyfotit nebo opravdu sem tam škrábanec neřeší? Když vidím jak se všude na jihu jezdi tak předpokládám ze nějaký šrám to mít bude. Vše už mám zaplacené. Záloha na nádrž stála jak celý pronájem. Díky za info

  • Honza napsal(a):

   Ahoj, popis postupu je zde:
   https://www.centauro.net/en/services/car-hire-with-fastkey/
   Jinak v Alicante je pobočka jak v příletové hala, tak pak je i přímo v parkovacím domě, takže kdyby byl problém tak tam bude vždy někdo. Pokud máš plné pojištění, tak není třeba cokoliv fotit.

Přidat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *