Skupiny létají s Honzou

Berlínské letiště už jen jako BER

29.10.2020 8:57 2 komentáře
Nabídka již není aktuální

CC0 Pixabay

Po 14 letech otevírá svoje brány letiště Berlín – Brandenburg.
 

Nové berlínské letiště, které neobdrželo kolaudaci, a tím pádem ho nebylo možné více jak dekádu zprovoznit, otevírá svoje brány. Letiště Brandenburg (BER) leží u stejné přistávací dráhy jako letiště Schönefeld – při cestě z ČR se jedná o jeden sjezd dříve, než se jezdívalo na letiště SXF. Z dosavadních terminálů letiště SXF se pak stane Terminál 5 letiště BER.
Během prvního listopadového týdne se přesunou všechny lety z Tegelu na Brandenburg, letiště Tegel následně zanikne. Vzhledem k tomu, že ve špičce činil rozdíl cesty na letiště SXF a TXL i hodinu, je to při cestách z ČR velké plus. Navíc Tegel byl jedním z nejošklivějších letišť v Evropě. Všechny linky nízkonákladovek jako easyjet nebo Ryanair tak budou přesunuty na Brandenburg.
Při cestě na letiště bude potřeba sledovat odletový terminál – easyJet bude létat z Terminálu 1 (nové letiště), Ryanair z Terminálu 5 (bývalý Schönefeld). Mezi terminály pak bude pendlovat shuttle bus.
V provozu zatím nebude kvůli probíhající pandemii Terminál 2 určený nízkonákladovým aerolinkám, který leží v bezprostřední blízkosti Terminálu 1.
 

Diskuze
PŘIDAT KOMENTÁŘ Chcete se na něco zeptat? Není vám něco jasné a nevíte si rady? Nebo naopak máte nějaké poznatky nebo zkušenosti, o které se chcete podělit? Napište do komentářů.

Přidat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *