Wizz Air omezuje online check-in - Honzovy letenky
Skupiny létají s Honzou

Wizz Air omezuje online check-in

16.8.2017 10:43 6 komentářů

Zatímco v zavazadlové politice se konečně Wizz Air umoudřil, pro změnu zase zpřísnil podmínky u online check-inu.
 

O tom, že Ryanair je jedničkou v letecké dopravě v Evropě, nás přesvědčí fakt, že Wizz Air od 15.8.2017 začal kopírovat další z jeho výmyslů a to online odbavení dostatečnou dobu před odletem jenom pro cestující, kteří si přikoupí místo v letadle.
Pokud si totiž pořídíte u Wizz Air letenku po 15.8.2017 odbavit se zdarma můžete pouze 48 hodin před odletem.
 
Pokud se chcete odbavit dříve (až 30 dní před odletem) je potřeba přikoupit k cestě místo (stejně jako je tomu aktuálně i u Ryanair). Tady ale opět Wizz Air vede – zatímco u Ryanair pořídíme nejlevnější místo na zpátečním letu za 120 Kč, u Wizz Air to je 270 Kč.
Výhodou oproti Ryanair je ale fakt, že na zpáteční let se můžete odbavit ve chvíli, kdy odbavíte první let (pokud se vracíte do 15 dnů).
Otázkou zůstává, zdali začne Wizz Air cestující, kteří si nezaplatili sedadlo rozhazovat od sebe, tak jak to udělal Ryanair.

Oficiální vyjádření Wizz Air

Abychom snížili náklady a zachovali nízké ceny letenek, nabízíme možnosti odbavení (check-in) on-line zdarma.
Odbavení (check-in) on-line je k dispozici po dobu 30 dnů až 3 hodin před plánovaným časem odletu, v případě, že jste rezervaci provedli před 15. srpnem 2017 nebo si během rezervace koupili místo, od 15. srpna 2017.
V případě, že jste si v rámci rezervace provedené po 15. srpnu 2017, nekoupili žádné místo, odbavení (check-in) bude k dispozici pouze 48 hodin před odletem. V případě zpátečních letů bez zakoupených sedadel bude odbavení (check-in) zpátečního letu otevřeno po otevření odbavení (check-in) odletu, až 15 dnů před datem odletu.

Diskuze
PŘIDAT KOMENTÁŘ Chcete se na něco zeptat? Není vám něco jasné a nevíte si rady? Nebo naopak máte nějaké poznatky nebo zkušenosti, o které se chcete podělit? Napište do komentářů.
 • Michal Zítek napsal(a):

  Dobrý den, mám dotaz. Letíme s WizzAir z Bratislavy do Skopje, máme pouze příruční zavazadlo a udělal jsem Online Check In. během procesu mi to ale ukázalo, že bychom se měli ještě dostavit (jako občané EU) k odbavovací přepážce, jinak bychom nemuseli být vpuštěni do letadla. Máte s tím prosím zkušenost? je to vůbec nutné? Díky moc.

  • Honza
   Honza napsal(a):

   Dobrý den, je to při odletu ze Skopje, ono je to spíše kvůli tomu, že nemají ve Skopje systém na online checkin… Třeba v tom je ještě jiný důvod, který mi je skrytý..

 • Jarka napsal(a):

  Tak já nevím. V pondělí letím z Bruselu do Budapeště, mám přikoupené místo a check in mi nejde udělat. (30 dní předem) Nevíte jak to je ? Pokud nejde toto udělat online, tak nebudu doufám v Bruselu nic platit. Čas na přestup mám více jak hodinu, tak v tom problém nebude ale zajímá mě právě to odbavení.

  • Honza
   Honza napsal(a):

   Zkuste to přes aplikaci, nenapadá mě proč by to nemělo jít…

 • Jana Motykova napsal(a):

  Dobry den prosim vas mam od wizzairu letenku z larnacy do katovic mam balicek wizz plus familly kde je psano odbav.na let.zdarma znamena to ze nemiusim mit online odbaveni a jen vytisknout cestovni plan z emailu co mam od nich a byt na letisti 1,5 hod pred odletem. Dekuji

  • Honza
   Honza napsal(a):

   Dobrý den, popravdě jsem tento balíček nikdy nevyžil, ale i tak bych se odbavil online, budete mít lepší místa než ten zbytek, který na vás zbyde na letišti.

Přidat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *