Skupiny létají s Honzou

Ukrajina – koronavirus

26.11.2020 14:00 Žádné komentáře

CC0 Pixabay

Pravidla pro cestování na Ukrajinu pěkně na jednom místě.
 

Volný vstupTest TAMTest ZPĚTFormulářOpatření
UkrajinaANOANOANONEStřední

Aktuální info MZV najdete zde.
Aktuální info UA najdete zde.

Cesta TAM

Pro cesty na Ukrajinu byl zaveden tzv. adaptivní (pružný) přístup k cizincům. Podmínky jejich vstupu záleží na tom, zda jsou občany zemí tzv. zelené nebo červené zóny nebo v těchto zemích v posledních 14 dnech pobývali. Seznam států zařazených do zelené nebo červené zóny je aktualizován v týdenním intervalu a naleznete ho zde. Česká republika aktuálně spadá do červené zóny.

 • Vstup na Ukrajinu ze zelené zóny – bez potřeby projít povinným lékařským pozorováním/sebeizolací. Musí se však doložit pojištění nákladů souvisejících s léčbou COVID-19 či pozorováním (umístěním v karanténním zařízení).
 • Vstup na Ukrajinu z červené zóny – musí se podstoupit 14denní karanténa za povinného použití mobilní aplikace “Дій вдома” (ke stažení pro iOS/Android), kterou je třeba si nainstalovat již před vstupem na území Ukrajiny. Karanténu lze ukončit předložením negativního testu na COVID-19, provedeného metodou PCR na území Ukrajiny po překročení hranice. Od 1. 8. 2020 je možné se karanténě vyhnout, předložením negativního testu na COVID-19 ne staršího než 48 hodin. Dále je také zapotřebí doložit pojištění nákladů souvisejících s léčbou COVID-19 či pozorováním (umístěním v karanténním zařízení).

Cesta ZPĚT

Po příletu do ČR z Ukrajiny musíme nastoupit 10-denní karanténu nebo předložit do 5 dní příslušné hygieně negativní test. Test můžeme podstoupit až po příletu. Rovněž je potřeba vyplnit registraci na tomto odkazu.

Opatření

Na Ukrajině platí od 11.11.2020 model obecné karantény s víkendovým lockdownem.
Obecná karanténa zahrnuje následující omezení:

 • na celé Ukrajině je zakázáno pořádat hromadné, kulturní, koncertní, sportovní, společenské, náboženské, reklamní a jiné akce s účastí více než 20 osob, s výjimkou oficiálních sportovních akcí (konaných bez diváků);
 • kina a divadla s obsazeností max 50 %
 • v muzeu 1 osoba na 20 m2
 • počet osob ve veřejné dopravě by neměl překročit počet sedadel
 • zakázány jsou diskotéky, noční kluby, apod.
 • restaurace zavřeny v čase od 22:00 do 7:00, s výjimkou prodeje jídla s sebou a donášky domů
 • v stravovacích zařízeních by vzdálenost mezi stoly neměla být menší než 2 metry a u jednoho stolu je povolen pobyt max. 4 osob
 • činnost zařízení poskytujících ubytovací služby, s výjimkou hotelů, rehabilitačních zařízení, sanatorií, ústavních protetických oddělení je zakázána

Od půlnoci z pátku na sobotu do půlnoci z neděle na pondělí bude platit zpřísněná, tzv. „víkendová karanténa“. Během těchto dvou dnů jsou k obecným omezením přidána následující omezení:

 • bary, restaurace, kavárny a jiná stravovací zařízení jsou zavřená, možný je pouze prodej jídla s sebou;
 • nákupní a zábavní centra a jiná zábavní zařízení jsou uzavřena
 • tělocvičny a bazény jsou uzavřeny

„Víkendová karanténa“ bude pravděpodobně trvat do konce roku.

 

Letenky na Ukrajinu

 

Letenky v prodeji

Vídeň
Charkov
1 192 Kč
Bratislava
Lvov
1 195 Kč
Bratislava
Oděsa
1 737 Kč
Pardubice
Kyjev
1 834 Kč
Vídeň
Kyjev
3 616 Kč

Další letenky

Diskuze
PŘIDAT KOMENTÁŘ Chcete se na něco zeptat? Není vám něco jasné a nevíte si rady? Nebo naopak máte nějaké poznatky nebo zkušenosti, o které se chcete podělit? Napište do komentářů.

Přidat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *