Skupiny létají s Honzou

Thomas Cook krachuje

23.9.2019 8:56 15 komentářů

CC0 Pixabay

Po neuvěřitelných 178 letech provozu krachuje jedna z největších cestovek v Evropě.
 

Již od pátku koluje médii informace o špatné finanční situaci Thomas Cook, která se obrátila s žádostí o pomoc na britskou vládu. Ta bohužel nevyhověla a tak dnes v pondělí 23.9.2019 vyhlásila cestovní kancelář Thomas Cook bankrot. Návrat 150 000 britských klientů cestovky, kteří jsou aktuálně tak zajišťuje britská vláda a pojišťovny.
 
Problém krachu Thomas Cook může být ale mnohem větší. Do celého koncernu Thomas Cook Group totiž spadají i další cestovky a aerolinky, jakými jsou třeba CK Neckermann (včetně české pobočky) nebo aerolinky Condor (aktuálně stále létá). Německé pobočky cestovky však již prodeje zájezdů ukončily.
 
Pří nákupu zájezdů nebo letenek skupiny se tak mějte na pozoru a pokud nákup teprve plánujete, raději počkejte, jak se situace vyvine.
 
Zdroje: zdopravy.cz, idnes.cz, novinky.cz

Diskuze
PŘIDAT KOMENTÁŘ Chcete se na něco zeptat? Není vám něco jasné a nevíte si rady? Nebo naopak máte nějaké poznatky nebo zkušenosti, o které se chcete podělit? Napište do komentářů.
 • Profilový obrázek
  Alena M napsal(a):

  Chci si koupit letenky u Condora přes letuška.cz. I spojištěním ERV proti krachu letecké společnosti do limitu 40.000,-Kč. Jak teď situace vypadá? při krachu dostanu s tímto pojištěním plnou hodnotu letenky zpět? Za jak dlouho?

  • Honza
   Honza napsal(a):

   Dobrý den, ano, ideální je si přečíst celé podmínky… Aktuálně mají garantovaný úvěr od DE vlády, to měly Air Berlin ale tenkrát také…

 • Profilový obrázek
  Veronika napsal(a):

  Dobry vecer….jak dlouho myslite, ze je treba cekat na jasne informace od Condoru? Mame koupene letenky na leden 2020, platili jsme online kartou.
  Dekuji.

  • Honza
   Honza napsal(a):

   Dobrý den, aktuálně dostali finanční injekci od DE vlády, takže zatím je provoz zajištěn, pak záleží jak se vymaní z Thomas Cook Group, z minulosti víme, že ani injekce nepomohla (Air Berlin).

  • Profilový obrázek
   Iva napsal(a):

   Dobrý den…také máme letenky na leden,…už se ví něco konkrétního? Snažím se to sledovat,ale nic nového jsem nenašla..dikY

  • Honza
   Honza napsal(a):

   Dobrý den, nezbývá než čekat… Zatím to s Condorem vypadá OK, ale stát se samozřejmě může cokoliv…

 • Profilový obrázek
  Dana napsal(a):

  Dobrý den, nevíte někdo co dělat v případě, že máme už celou dovolenou včetně ubytování, letenky a odvozu z letiště zaplacené? Máme i pojištění ATOL a všude s epise, že pokud jej máme peníze by nám měli vrátit do 2 měsíců. Má někdo stejný problém?

  • Profilový obrázek
   Pavel napsal(a):

   Nesmysl. Na tohle nemáte, v případě, bankrotu CK, nárok. Vztahuje se na to britské právo, nikoliv české.

  • Honza
   Honza napsal(a):

   Dobrý den, pokud máte koupeno u CZ Neckermanna tak zatím všechny prodané zájezdy letí. Pokud by došlo k bankrotu tak dostanete peníze zpět od pojišťovny, i kdyby byla CK podpojištěna tak nově existuje garanční fond CK, kam všechny CK přispívají a bylo by hrazeno případně z fondu.

  • Profilový obrázek
   Dana napsal(a):

   Pavel: jenže já mám zájezd koupen v normální anglické pobočce, neziju v ČR.

 • Profilový obrázek
  Eva napsal(a):

  Dobrý den… A co teď,když už mám nějakou dobu letenku od Condor koupenou?

  • Profilový obrázek
   Pavel napsal(a):

   Pravděpodobně neodletíte. Nedostanete žádnou finanční kompenzaci. Na vlastní náklady je třeba koupit novou letenku u jiné, zatím nekrachující letecké společnosti.

  • Honza
   Honza napsal(a):

   Dobrý den, nezbývá než čekat, oficiálně Condor stále operuje, pokud vyhlásí bankrot tak pak žádat banku o chargeback.

  • Profilový obrázek
   Eva napsal(a):

   Můžete to prosím trochu rozvést? Co dělat?neletime s žádnou cestovkou a jsme v tomto směru neznaly

  • Profilový obrázek
   anonym napsal(a):

   Pokud zkrachuji (a platila jste kartou) muzete vyuzit chargeback: https://www.mesec.cz/clanky/jak-vyuzit-chargeback-a-dostat-penize-zpet-pri-platbe-kartou/

Přidat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *