Švédsko: STOCKHOLM - Honzovy letenky
Skupiny létají s Honzou

Švédsko: STOCKHOLM

480 Kč
19.10.2018 11:09 1 komentář

Další várku levných letenek do Stockholmu koupíme z polských letišť.
 

Z Wroclawi i z Katowic se nyní dostaneme velice levně do švédského Stockholmu. Wizz Air dal na tuto linku opět svůj nejnižší tarif, u kterého seženeme zpáteční letenku prakticky kdykoliv (kromě období Vánoc) od začátku listopadu do února za 78 PLN, tedy jen asi 480 Kč. Navíc v tomto případě u většiny termínů nemusíme být členové klubu WDC, cena je tak platná úplně pro všechny. Termínů je opravdu spousta, a to včetně prodloužených víkendů.
 
Letenku z Wroclawi vybírejte z kalendáře zde
 
Letenku z Katowic vybírejte z kalendáře zde
 

Stockholm – Skavsta

Stockholm je obsluhován několika letišti, které jsou poměrně vzdáleny od centra. Lety Wizz Airu jsou směřované na letiště Skavsta nedaleko města Nyköping. Z letiště se pohodlně dopravíte autobusem Flygbussarna. Cesta trvá asi 80 minut a autobus odjíždí jak z centra tak od letištního terminálu každých přibližně 45 minut. Za zpáteční jízdenku zaplatíte 268 SEK, což je asi 790 Kč, pokud Vám ještě nebylo 26 let, zaplatíte za jízdenku 228 SEK, tedy 670 Kč.
 
Nově je možné se dostat z letiště také kombinací městského autobusu a Flixbusu, který začal nově zastavovat ve městě Nyköping u letiště. Jednosměrná jízdenka na městský autobus jedoucí na autobusové nádraží vyjde na 30 SEK, cca 75 Kč (20 SEK pro děti a studenty do 25 let), jízdní řád autobusu zde, jízdenku na Flixbus koupíme už za 125 Kč.

Jak do Wroclawi

Do Wroclawi dojedeme z Prahy přímými autobusy Flixbusu. Z Pardubic nás pak zavezou do Wroclawi vlaky přes Lichkov za 200 Kč.

Jak do Katowic

Nejlevnější spojení do Katowic nabízí Flixbus, u kterého koupíme jízdenku bez problému okolo 150 Kč. Přímo na letiště nás pak z Ostravy a Bohumína dopraví minibusy Leo Expressu, cena je ale vyšší – kolem 430 Kč.
Z centra Katowic se dopravíme na letiště kombinací tramvaje č. 7, která nás doveze za 4,80 PLN do Bytom. Odtud pokračujeme z autobusové stanice přes všechny možné vesničky až na letiště autobusem č. 85 (opět 4,80 PLN). Jízdenky pořídíme v automatu na vlakové stanici. Celá cesta zabere cirka 2 hodiny.
Na letiště se můžeme dostat také autem, z českých hranic u Bohumína trvá cesta asi 1 hodinu. Na oficiálním nehlídaném letištním parkovišti dostanou navíc vozidla s českou a slovenskou SPZ 90 % slevu na parkování.

Navštivte Stockholm se zájezdem od CK Triplo od 7890 Kč
Zpáteční letenka z Prahy  •  Ubytování v 3* hotelu se snídaní  •  V centru města  •  
Rezervovat
Diskuze
PŘIDAT KOMENTÁŘ Chcete se na něco zeptat? Není vám něco jasné a nevíte si rady? Nebo naopak máte nějaké poznatky nebo zkušenosti, o které se chcete podělit? Napište do komentářů.
  • Profilový obrázek
    Tomas napsal(a):

    Pred mesicem jsem letel z Katovic, streda az nedele. Zajimavy namet na vylet je jet ze Stockholmu lodi na Alandske ostrovy, pripadne az do Finska. Ve ctvrtek rano to stalo na Alandy 13e, zpatky v patek po obede za 11e. Lod jede cca 5 hodin. Pres 3 hodiny svedkym pobrezim, kde se da kochat krajinou.

Přidat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *