Skupiny létají s Honzou

Španělsko – Baleáry – koronavirus

27.11.2020 8:07 25 komentářů

CC0 Pixabay

Informace k cestování na Baleáry na jednom místě.
 

TuristikaTest TAMVĚKTest ZPĚTOčkování/
prodělání nemoci
Španělsko - BaleáryANOPCR testdo 6 letAG test / očkovaní bez testuNE

Aktuální info MZV ČR najdete zde.
Aktuální info z Baleárských ostrovů najdete zde.
 
Pro cesty z Baleár je od 7.1.2021 opět vyžadován test.

Letenky na Baleáry

Vídeň
Palma Mallorca
1 092 Kč
Berlín
Palma Mallorca
1 232 Kč
Vídeň
Palma Mallorca
1 639 Kč
Vídeň
Menorca
1 639 Kč
Praha
Palma Mallorca
1 946 Kč

Další letenky

Diskuze
PŘIDAT KOMENTÁŘ Chcete se na něco zeptat? Není vám něco jasné a nevíte si rady? Nebo naopak máte nějaké poznatky nebo zkušenosti, o které se chcete podělit? Napište do komentářů.
 • Profilový obrázek
  Marcela napsal(a):

  Zdravím, ráda bych se ujistila, že vše proběhne jak předpokládám:
  Na konci května letím pracovně na Mallorcu, z ČR pojedu do Vídně odkud mi letí přímý let. Na cestu na Mallorcu přes Vídeň potřebuji PCR test ne starší než 72 hod.
  Cestou zpět, opět přes Vídeň, si mohu udělat PCR/Antigenní test až v ČR (ne v Rakousku) do pěti dnů od data příletu. Je to tak?
  V případě, že pro mne někdo pojede z ČR do Vídně bez zastávky autem, může se prokázat mou letenkou, ale nemusí mít test, že?
  Děkuji! M.

 • Profilový obrázek
  Nela napsal(a):

  Ahoj, chtěla bych se zeptat jak je to v případě letu z Frankfurtu na Ibizu v červnu. Do Frankfurtu by nás hodil kamarád autem, při cestě zpět by pro nás přijel. Chápu že při cestě tam musíme mít PCR test, zpět do Německa stačí antigenni test nebo musí být také PCR? Jelikož se přesunuly Baleary do oranžové kategorie, neměli bychom podstupovat po příjezdu do ČR test, ale spíše mě zajímá jak je to v případě, že pojedeme z letiště z Německa? Jaké se na nás prosím vztahují podmínky, když se pouze autem prepravime do ČR? Chápu že se do té doby může ještě vše změnit ale zvažujeme varianty.

  Děkuju za odpověď.

  • Honza
   Honza napsal(a):

   Ahoj, je to tak jak píšeš, kamarád nepotřebuje nic a vy pro cestu tam PCR, pro cestu zpět antigenní.

 • Profilový obrázek
  Tereza napsal(a):

  Dobry den , jsou prosím podmínky pro cestu Berlín/Mallorca stejný jako ČR/Mallorca ? Tedy cesta tam PCR test a zpět AG test ? Předem moc děkuji za odpověď .

  • Honza
   Honza napsal(a):

   Dobrý den, ano.

 • Profilový obrázek
  Filip Šindelka napsal(a):

  Dobrý den Honzo, letíme na konci května na Mallorcu, zpět do ČR je tedy potřeba AG test. Chtěl jsem se zeptat, zda nevíte okolo jaké cenovky se na letišti testy provádí, zda má člověk hledat někde ve městě, abych na letišti neplatil nějaké vysoké částky.
  Děkuji za odpověď.

 • Profilový obrázek
  Veronika napsal(a):

  Ahoj, od 5. dubna se opět změnily podmínky vstupu do ČR, kdy povinnost podstoupit test před vstupem na území České republiky platí vždy při návratu ze zemí s velmi vysokým rizikem nákazy (tmavě červená). Pro návraty ze zemí s velmi vysokým rizikem (červená) a středním rizikem nákazy (oranžová) je test před cestou potřeba pouze v případě, že k návratu použijete veřejnou dopravu. I nadále platí povinnost absolvovat test po návratu do ČR (s výjimkou cest ze zelených zemí). Chapu dobre, ze tedy neni treba antigenni test pred cestou ze Spanelska? diky

  • Honza
   Honza napsal(a):

   Ahoj, pokud pojedete individuální dopravou tak ne, letecky ale stále ano.

 • Profilový obrázek
  Barbora napsal(a):

  Dobrý den, můžu poprosit upřesnění typu testu pro zpáteční cestu? Pokud pojedeme z Mallorky přímo do Vídně a následně transfer do ČR, je vyžadován PCR, nebo je dostačující antigen na letišti na Mallorce?

  Při cestě tam, tj. z Vídně do Palmy by tuším měl stačit PCR a platný formulář Španělské vládě. Je to tak, nebo je potřeba ještě letištní antigen ve Vídni? Děkuji 🙂

  • Honza
   Honza napsal(a):

   Dobrý den, cestou tam určitě PCR, cestou zpět stačí antigenní.

 • Profilový obrázek
  Lenka Stawarczyk napsal(a):

  Dobrý den, chtěli jsme letět na Mallorcu ale před tím strávit pár dní v Braceloně. Takže plán byl přiletět 6.5. do Barcelony a pak za pár dní do Palmy letadlem. Nevíte prosím, jestli je takhle možné cestovat z pevninského Španělska na Baleáry a s jakými omezeními? Díky!

  • Honza
   Honza napsal(a):

   Dobrý den, aktuálně stále platí omezení, měly by být zrušeny 9.5.

 • Profilový obrázek
  Igor napsal(a):

  Zdravím, poradíte mi jak je to aktuálně s návratem za Mallorcy do německa – Berlína? Stačí antigen? Pustí mne na letiště na Mallorce s antigenem? Letíme 19-28.5. a může se to samozřejmě ještě změnit – to chápu.

  Předem díky za pomoc.

  • Honza
   Honza napsal(a):

   Ahoj, ano test být musí na všechny lety směr DE a stačí antigenní, ale musí být z laboratoře.

 • Profilový obrázek
  Marek napsal(a):

  Zdravím,
  prosím o info jak dlouho musí být platný ten PCR test ?? Případně na testu zpět stačí AG test nějaký koupení tady ??
  Díky

  • Honza
   Honza napsal(a):

   Pro vstup do Španělska je potřeba aby nebyl starší než 72h, AG test musí být vždy z akreditované laboratoře.

 • Profilový obrázek
  Zuzana Škorpilová napsal(a):

  Dobrý den, letíme v pondělí 26.4. z Mallorcy do Vídně. Antigenní test si musíme nechat udělat ještě před nástupem do letadla na Mallorce, je to tak podle posledních informací? Děkuji. Z Vídně se přesouváme do ČR autem. Díky.

  • Honza
   Honza napsal(a):

   Dobrý den, je to výhodnější – dá se objednat i přímo na letiště, cena 30 €, pokud byste tvrdili že jedete autem z AT tak musíte dojít po příjezdu na PCR a ten bude 2x dražší.

 • Profilový obrázek
  Mirek napsal(a):

  Počátkem května mám v úmyslu přeletět z Mallorky do Malagy (letecká společnost Vueling). Budu potřebovat test na covid_?

  • Honza
   Honza napsal(a):

   Obecně by měly mít omezení jen Baleáry nebo Kanáry, navíc mají paradoxně omezení pro Španěly ale pro zahraniční cestující ne, cesta z Mallorcy do Malagy by tak neměl být problém, opačně by se mělo cestovat jen z nezbytných důvodů.

 • Profilový obrázek
  Veronika napsal(a):

  Dobrý den,
  chtěla bych se zeptat, jak je to s formulářem při odletu z Baleár do Vídně? Pokud se vrátím hned do ČR, nepotřebuji žádný formulář do Rakouska ani do ČR?
  Děkuji za odpověď a přeji hezký den.

 • Profilový obrázek
  Alex napsal(a):

  Dobrý den, chtěla bych se zeptat, jak je to s testem při cestě zpět z Baleár. V tabulce uvedené zde je napsáno, že test není potřebný. Když se však podívám na stránku Španělska (https://honzovyletenky.cz/koronavirus-spanelsko/), je tam uvedeno: „Po příletu do ČR z pevninského Španělska a Baleár musíme nastoupit 10-denní karanténu nebo předložit do 5 dní příslušné hygieně negativní test“. KTerá varianta je tedy správná? Předem moc děkuji za odpověď a přeji hezký den.

  • Honza
   Honza napsal(a):

   Dobrý den, do neděle platilo, že i z Baleár, od neděle není potřeba ani z Baleár, upraveno.

Přidat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *