Skupiny létají s Honzou

Soud zrušil povinnost testu před návratem do ČR

8.9.2021 12:28 13 komentářů

Asi jsme si na to už zvykli, soud opět zrušil jedno z opatření vlády, které se tentokrát týká i cestování.
 

Podle informací z webu Česká justice dospěl Městský soud v Praze k rozhodnutí, kterým od 11.9.2021 ruší povinnost předkládat při cestách do ČR test. Na soud se obrátila Poliklinika Anděl, která rozporovala rozohodnutí MZd, které povolovalo pro cestu zpět do ČR pouze testy provedené na území státu, ze kterého se cestující do ČR vracel.
Ve své podstatě tak ruší povinnost hlavně z důvodu, kdy MZd nevysvětlilo, proč musí být test pro vstup do ČR proveden zahraničním poskytovatelem služeb.
 
Pokud se tak vracíte zpět do ČR z červené nebo tmavě červené země a nemáte platné očkování nebo prodělání korovnaviru, vyplatí se sledovat, jak bude nařízení po 11.9.2021 upraveno. S vysokou pravděpodobností se opět opatření o něco doplní a test bude tak potřeba i na dále, nicméně může dojít i ke změně.

Diskuze
PŘIDAT KOMENTÁŘ Chcete se na něco zeptat? Není vám něco jasné a nevíte si rady? Nebo naopak máte nějaké poznatky nebo zkušenosti, o které se chcete podělit? Napište do komentářů.
 • Profilový obrázek
  Zuzka napsal(a):

  Tak to budu doufat, že po 11. 9. dojde ke změně… 24. 9. – 27. 9. cestujeme na prodloužený víkend do Stockholmu (Covid – červená) a zpět s Ryanair. Pro odlet budeme mít v ruce jeden PCR test. Těsně před odletem z Česka máme v plánu nechat si udělat ještě druhý PCR test přímo na Ruzyni. Ten obdržíme do mailu a bude nám platit 72 hodin. Tento test chceme použít při zpátečním letu ze Stockholmu. Ale nejsem si jistá, jestli to projde. Chceme se vyhnout testování ve Švédsku. Nevíte, kolik tam test vlastně stojí a za jak dlouho dostanete potvrzení o výsledku? Děkuji.

  • Honza
   Honza napsal(a):

   Je to tak hodně předražené, taky bych to udělal takhle, ona jde o to před nástupem ukázat platný covid pass, nic moc víc nikdo nezkoumá.

 • Profilový obrázek
  Eva napsal(a):

  Nevíte prosím jak je to s lety po Itálii ? Od 1.9. se měli měnit podmínky, ale nikde jsem přímo nic nenasla. Potřebuji test při letu z Itálie do ČR nebo stačí prijezdovy formulář?

  • Honza
   Honza napsal(a):

   Dobrý den, pokud máte očkování stačí příjezdový formulář, pokud ne tak je to jak kdy, někdy se řídí pravidly pro ČR, někdy tvrdí, že je to veřejná letecká doprava a chtějí covid pas bez ohledu na cílovou zemi.

 • Profilový obrázek
  Martina napsal(a):

  Kdyby náhodou požadovali, tak ušetřit za testy se dá pomocí https://www.onlinetestovani.cz/ 🙂 Teď jsme to využili při cestě ze Švédska, kde by nás testy vyšly na skoro čtyřnásobek ceny v ČR. A online test nás každou stál asi 230 Kč včetně testovací sady a musím říct, že to bylo super rychlé a pohodlné! 🙂

 • Profilový obrázek
  Jana napsal(a):

  Po nás tedy teď v neděli chtěli vidět nějaký doklad o očkování/ testování Drážďany->Mallorka

  • Profilový obrázek
   Ivana napsal(a):

   Na trase Dresden – Mallorca se ale řídíte podmínkami země odletu. Pakliže Španělsko požaduje testy po turistech z Německa , což aktuálně chce, tak ho požadují i po lidech žijících mimo Německo, místo bydliště nikoho nezajímá

  • Honza
   Honza napsal(a):

   Ano, pro let do ES z rizikové země, což Německo pro Španelsko je se test/ockovsani/prodelani vyzaduje, ačkoliv by ani tak jako po transitujícím z ČR neměli.

 • Profilový obrázek
  Veronika napsal(a):

  Dobrý den,

  máte někde nějaké info, jak je to u leteckých společností? letíme s ryanairem, ale nikde se nám nepodařilo najít, jestli oni požadují test při nástupu na palubu či nikoli… Pokud ne, docela by sme na zpáteční cestě ušetřily :-)) předem díky

  • Profilový obrázek
   Klára napsal(a):

   Nepožadují, Ryanair chce pouze to co cílová destinace a dle letošních šesti zkušenosti to aní nekontrolovali

  • Profilový obrázek
   Antonín Baudyš napsal(a):

   Kontrolovali mne při letu z Barcelony i Benátek, nekontrolovali mne při letu z Korfu. Je třeba mít nějaký test sebou.

  • Profilový obrázek
   Ivana napsal(a):

   Na cestě Mallorca-Dresden test chtěli vidět. To je ale vztah Španělsko – Německo. A nikoho nezajímalo, že hned pokračujeme do CZ, test chtěli.

  • Honza
   Honza napsal(a):

   Dobrý den, Ryanair to má vždy podle cílové destinace.

Přidat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *