Ryanair zavazadla od listopadu 2018 - Honzovy letenky
Skupiny létají s Honzou

Ryanair zavazadla od listopadu 2018

24.8.2018 7:53 279 komentářů

CC0 Pixabay

S další novinkou v podobě změny pravidel pro přepravu příručních zavazadel přišel včera Ryanair. Nová pravidla, kterým můžeme říkat „Pobeda style“, vejdou plně v platnost od listopadu 2018.
 

Nově bude mít každý cestující v základní ceně letenky pouze malé příruční zavazadlo. To si s sebou bude moci vzít na palubu tak, jak jsme byli do teď zvyklí.
 
Příruční zavazadlo má nový větší rozměr 40x20x25 cm.
 
Jedná se tak o menší batoh, Ryanair dokonce poprvé veřejně přiznává, že klece na měření zavazadla budou větších rozměrů a to 42x20x30 cm. Žádné další zavazadlo s sebou do letadla vzít nemůžete.
 
Nová pravidla budou platit pro rezervace letenek od září 2018 a cesty od listopadu 2018.
 
Pokud si tak třeba v září rezervujete letenku na listopad, už se vás nová pravidla týkají, pokud máte nyní koupenou letenku a poletíte do konce října platí stará pravidla. Naopak pokud jste již koupili letenku na listopad a dál nová pravidla se vás týkají. K letence tak můžete přikoupit Priority boarding, odbavené zavazadlo za výhodnější cenu nebo si nechat celou částku za koupenou letenku vrátit.
 
Aktualizace 7.9.2018: Ryanair se rozhodl všem rezervacím před 1.9.2018 přidat zdarma odbavené zavzadlo do 10 kg.
 
Priority cestující (cca 150 Kč za osobu a let při rezervaci, 200 Kč při pozdějším nákupu) mohou s sebou mít na palubě dvě zavazadla – zmíněné malé a k tomu standardní velké o rozměrech 55x40x20 cm. Novinkou je rovněž omezení, že na jednom letu může být prodáno jen 95 priority.
 
Pokud si nechcete kupovat priority, nově máte možnost zavazadlo do 10 kg odbavit standardně na přepážce check-in a to za poplatek cca 200 Kč. Odbavené zavazadlo do 10 kg si koupíte přímo při rezervaci, malé kabinové zavazadlo viz výše máte v cené automaticky také.
 
Pokud dorazíte k nástupní bráně letadla s větším zavazadlem, než je 40x20x25 cm, budete muset zaplatit pokutu a vaše zavazadlo se odbaví do zavazadlového prostoru. Tato pokuta byla snížena z 50 € na 25 €.
 
Novými pravidly pro zavazadla určuje Ryanair trend nízkonákladového létání, který nás v budoucnu čeká. Jestli je nové omezení až tak nevýhodné nechám na posouzení každého z vás. O tom, že se stejným pravidlem zanedlouho přidají další aerolinky není pochyb. Aktuálně již prakticky stejný postup aplikuje ruská nízkonákladovka Pobeda.

Diskuze
PŘIDAT KOMENTÁŘ Chcete se na něco zeptat? Není vám něco jasné a nevíte si rady? Nebo naopak máte nějaké poznatky nebo zkušenosti, o které se chcete podělit? Napište do komentářů.
 • Helena napsal(a):

  Dobrý den, chtěla jsem se zeptat, jak je to se zavazadly pro dítě? (Do 2let). Děkuji

 • Petra napsal(a):

  Dobrý den,
  chtěla bych se zeptat: U RyanAir mám zakoupený „Přednostní nástup do letadla a 2 palubní zavazadla“, tj. předpokládám jedno malé a druhé do 10 kg. Zajímalo by mě, zda je možné to větší zavazadlo odevzdat na přepážce (a mít v něm tudíž více tekutin), nebo zda je nutné si ho vzít s sebou na palubu letadla.
  Předem děkuji za odpověď.

  • Honza
   Honza napsal(a):

   Dobrý den, musíte si ho vzít s sebou na palubu.

 • Adéla napsal(a):

  Dobrý den, letíme s RyanAir v březnu do Barcelony. Připlatili jsme si Priority. Máme tedy možnost vzít si na palubu dvě zavazadla,jedno to menší a druhé o rozměrech 55x40x20. Bohužel můj skořepinový kufr má jeden rozměr větší a to 23,5. Bude s tím problém? Máme i přednostní nástup a zaplacená sedadla. Děkuji

  • Honza
   Honza napsal(a):

   Dobrý den, obecně má ta klec pár centimetrů vůli, takže by se to asi vejít mohlo. Vždy ale záleží přímo na obsluze na letišti, jak bude přísná a už jsem několikrát viděl, kdy se kvůli 1 cm platilo 50 €.

 • Markéta Ryšavá napsal(a):

  Dobrý den,
  chtěla jsem se zeptat jakým způsobem Ryanair měří zavazadla? Četla jsem o nějakém rámu či kleci, ale chtěla bych se ujistit.
  Mám koupené priority, jako 10 kg zavazadlo mám kufřík. Jako menší kabinové zavazadlo bych si ráda vzala můj látkový batůžek, který však rozměry převyšuje(46x12x38 cm). Kdybych ho nenaplnila je možné ho zmáčkout do klece či rámu? Děkuji za odpověď 🙂

  • Honza
   Honza napsal(a):

   Dobrý den,
   u každé brány je připravena klec, do které se zavazadlo vloží a musí se vejít. S tím batůžkěm bych zásadní problém neviděl 😉

 • Simona Samková napsal(a):

  Dobrý den, ve čtvrtek odlítáme do Říma. Koupila jsem pouze klasické letenky bez přednostního nástupu. Znamená to tedy, že mám v ceně jen palubní zavazadlo viz zmíněné rozměry nahoře.? Je omezeno nějak i váhou nebo pouze rozměrem? Znamená to, že malou kabelku s penězi, telefonem apod. musím dát do palubního zavazadla?

  Ještě bych se ráda zeptala jak je to s převozem kosmetiky, líčidel, klíčů apod. Mohou být součástí zavazadla?

  Děkuji moc,

  • Honza
   Honza napsal(a):

   Dobrý den, je to do 10 kg, vše musí být v rámci tohoto zavazadla, klíče (pokud teda nemyslíte ty na utahování 🙂 ) musí být v rámci toho zavazadla, veškeré tekutiny do 100 ml v uzavíratelném průhledném sáčku.

 • Veronika napsal(a):

  Dobrý den, chtěla bych se zeptat jestli mohu sebou do letadla vzít keramiku? Je to dárek. Keramický sob. Nechci to dávat do zavazadlového prostoru protože se obávám aby mi to nerozbili. Projde to?

  • Honza
   Honza napsal(a):

   Dobrý den, ano můžete bez problémů.

 • Marek napsal(a):

  Dobrý den,
  chtěl bych se touto cestou zeptat na přepravu zavazadla u spol. Ryanair o rozměrech 1150x850x295mm, váha do 20kg.
  Jaký je poplatek pro toto zavazadlo? Jedná se o kolo ,ale ve speciálním kufru. Respektive mi jde o to, jestli si musím zaplatit cenu za přepravu kola ,nebo se „vlezu“ do nadrozměrného zavazadla. Jestli toto někdo u odbavení vůbec řeší.
  Děkuji za odpověď.
  Marek

  • Honza
   Honza napsal(a):

   Dobrý den, ano řeší, kolo se musí vyloženě přikoupit a nejdete ho ve sportovním vybavení – přikoupit online.

 • Ester napsal(a):

  Dobry den chci se zeptat jestli to zavazadlo do 10kg co se ma odevzdat na check in desk je zdarma k letence,jelikoz u toho kodu mi pisou zavazadlo 10 kg jen u check in desk
  Dekuji

  • Honza
   Honza napsal(a):

   Dobrý den, zdarma se dávalo jen pro rezervace provedené před 1.9.2019, jinak je ho potřeba ve správě rezervace přikoupit (10 € na jeden směr).

 • Dusan napsal(a):

  Prosím vás, letím z Edinburghu s Ryanair a chtěl bych si zakoupit pár lahví whisky, tzn. že musím si přikoupit zavazadlo do podpalubí, jakým způsobem? Upozorňuji že si whisky chci koupit v Edinburghu přímo, nikoliv na letišti. Moc děkuji

  • Honza
   Honza napsal(a):

   Dopředu ve správě rezervace přikoupit zavazadlo, nejvýhodněji 10 kg za 10 € a to odevzdáte na checkinu v Edinburghu.

 • Jana napsal(a):

  Dobrý den, za týden letíme s přítelem z Berlina do Manchesteru. Já bych potřebovala vědět, jaká zavazadla můžeme mít? Přednostní nástup do letadla máme koupený. Pak je tam psáno 2 palubní zavazadla. Máme 10kg 50x20x40 odbavené zavazadlo? Předem děkuji

  • Honza
   Honza napsal(a):

   Dobrý den pokud máte jen přednostní nástup, tak máte 55x40x20 cm + 40x25x20 cm s sebou nahoru do kabiny letadla, nic se neodbavuje.

 • Jakub napsal(a):

  Dobrý den, pristi tyden letim do rima s ryanair a mam zakoupenu letenku v kombinaci s check-in bag? Chapu dobre ze toto zavazadlo pujde po odbaveni do zavazadloveho prostoru? Pokud ano, tak jak je toto zavazadlo limitovano? Pouze 10 kg, nebo i rozmerem, tak jako on board druhe zavazadlo? Tzn 55×40×20? Dekuji za radu.

  • Honza
   Honza napsal(a):

   Dobrý den, nejprve si doma uděláte online check-in, následně půjdete jen na checkin předat zavazadlo. Oficiálně je to omezeno i rozměry, v praxi se to ale na checkinu nepřeměřuje.

 • Gabriela napsal(a):

  Dobrý večer,
  chtěla jsem se zeptat, zda by mi u té klece prošel batoh, který má délku 43 cm, šířku 29 cm a výšku 16 cm. Je hadrový, takže se dá lehce zmáčknout.
  Předem děkuji za odpověď.

  • Honza
   Honza napsal(a):

   Dobrý den, záleží vždy na tom daném člověku, který tu kontrolu bude provádět, s největší pravděpodobností to ale projde…

 • Lukas napsal(a):

  Dobry den,chtel bych se zeptat jak probiha mereni toho prirucniho zavazadla? Maji tam nakou klec o danych rozmerech jak pisete nahore v clanku a do ty klece vlozi ten batuzek a kdyz se tam nako narve tak vsechno ok, muzete letet, mebo se do ty klece ten batuzek musi vlozit naprosto lehce a nemuze byt nikde zmackly??

  • Honza
   Honza napsal(a):

   Dobrý den, je to obsluha od obsluhy, obecně bych to ale viděl aktuálně benevolentnější…

 • Šárka napsal(a):

  Dobrý den,
  omylem jsem provedla při nákupu letenky u společnosti Ryanair přidání odbaveného zavazadlo do 20 kg. Je možné tuto možnost nějakým způsobem stornovat, nebo nelze do již zaplacené letenky takovým způsobem zasahovat? Předem moc děkuji za odpověď.

  • Honza
   Honza napsal(a):

   Dobrý den, bohužel to již stornovat nejde, sem tam se vám je může podařit přemluvit na online chatu.

 • Ronnie napsal(a):

  Dobrý den, měla bych v březnu letět do Milána, koupila jsem si na PrimaGo letenku, a chtěla jsem se zeptat, mám v ceně normální příruční zavazadlo( malý kufřík), nebo jen nějakou malou kabelku pod nohy a příruční zavazadlo si musím dokoupit ? Jestli mám dokoupit ty dvě příruční zavazadla na let tam i zpět?
  Předem děkuji za odpověď

  • Honza
   Honza napsal(a):

   Dobrý den, pokud je to s Ryanair, tak v ceně je jen malé zavazadlo 40x25x20 cm.

 • Misa napsal(a):

  Dobrý den, všechna nová pravidla pro Ryanair mi byla jasná. Nicméně dnes jsem koukala na letenky od Laudamotion a když jsem hledala podmínky pro jejich příručáky, tak mě to odkázalo na stránky Ryanairu (nevěděla jsem, že pod ně lauda patří), kde ale stále je v textu ta informace o druhém příručním zavazadle zdarma…

  https://www.ryanair.com/la/en/useful-info/help-centre/faq-overview#1-26
  „Passengers who choose not to purchase ”Priority & 2 Cabin Bags” and arrive at the gate with 2 bags, your second larger bag (10kg weight Dimensions: 55cm x 40cm x 20cm) will be taken off you, tagged and placed in the aircraft hold free of charge. Please ensure all valuables are removed. You will collect this bag at the baggage belt at your destination airport. (N.B. Remember to bring your passport with you if you need to go through passport control at your destination airport.) “

  Znamená to tedy, že i když Ryanair své podmínky zpřísnil pouze na malou kabelku zdarma a ostatní se platí, že u LaudaMotion je stále druhé kabinové zavazadlo, které mi u letadla vezmou dolu do letadla, zdarma?

  Děkuji za potvrzení!
  Hezký den,
  Míša

  • Honza
   Honza napsal(a):

   Ano, je to tak, viz tento odkaz.

 • Zuzana napsal(a):

  Dobrý den,
  poletíme s přestupem, vše Ryanair a narazila jsem na termín “ spojovací letenky”. Bohužel k tomu nemůžu najít víc informací. Mělo by to fungovat tak, že oba lety jsou vedené jako jedna rezervace. Když jsem ale zkoušela lety koupit, ukazoval se mi každý zvlášť. Nevíte, jak to funguje? Děkuji za odpověď

  • Honza
   Honza napsal(a):

   Dobrý den, jedině přímo na stránce aerolinky a pouze na trasách, na kterých to Ryanair povoluje, všechno ostatní jsou pouze jednotlivé jednosměrné letenky.

 • Kris napsal(a):

  Dobrý den, víte zda povoluje Ryanair na palubě v příručním zavazadle akrylové barvičky ? Či elektrický mixér, ke kterému bych si vzala pouze násadu s metličkou a tu s noži nechala doma? (BOSH MSM66130, 600W, 220-240 V, 50-60 Hz) Děkuji za odpověď.

  • Honza
   Honza napsal(a):

   Asi bych v tom neviděl problém, nepovoluje to ale Ryanair ale bezpečnostní kontrola letiště, která má letiště od letiště trochu jiné předpisy.

 • Hana napsal(a):

  Dobry den,
  mam na Vas otazku. V nejblizsich dnech poletim z Rima do Vidne a po svatcich zpet. Na internetu jsem se docetla, ze Italie vysetruje Ryanair kvuli novym pravidlum a z tohoto duvodu je i pozastavila. Znamena to tedy, ze si mohu vzit male prirucni zavazadlo plus kabinove zavazadlo do 10 kg podle starych pravidel na obe cesty? Nebo i tak musim priplacet ten priority poplatek?
  Dekuji za Vasi odpoved

  • Honza
   Honza napsal(a):

   Dobrý den, no je to spíš takové plácnutí do vody, nevšiml jsem si že by na letištích v IT uplatňovali nějaká jiná pravidla, radši bych to dodržel/přikoupil, za to hádání s Ryanair to pak nestojí.

 • David napsal(a):

  Dobry den, mam zavazadlo o rozmerech 55x35x23 a prave posledni mira 23cm me desi, ze mi do letad´a kufr nevemou, kdyz je o 3cm vetsi. Je to v pohode?mam k letenkam dokoupene zavazadlo do 10kg. O to se mi jedna.
  Dekuji za odpoved.
  DM

  • Honza
   Honza napsal(a):

   Dobrý den, pokud je to to zavazadlo, co odevzdáte na checkinu, tak tam se to nijak nekontroluje 😉

Přidat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *