Ryanair snižuje ceny u odbavených zavazadel - Honzovy letenky
Skupiny létají s Honzou

Ryanair snižuje ceny u odbavených zavazadel

2.6.2016 9:16 5 komentářů

Není tomu tak dávno, co Ryanair oznámil, že hodlá zjednodušit ceník odbavených zavazadel, od dnešního dne uvádí úpravy do praxe.
 

Poměrně nepřehlednou cenotvorbu odbavených zavazadel nahradil nový ceník. Cena odbaveného zavazadla nově bude záviset jen na délce letu, hmotnosti a destinaci (vnitrostátní vs mezinárodní).
 

15 kg zavazadlo20 kg zavazadlo
Vnitrostátní let do 2 hodin30 € 15 €40 € 25 €
Let do 3 hodin30 € 25 €40 € 35 €
Let nad 3 hodiny40 €50 €

 
Ceny platí pro jednosměrné lety, u zpátečních je tak cena dvojnásobná. U slev je ještě nutné podotknout, že jsou uváděny z cen v letní sezóně a především delších letů, v zimní sezóně nebo u krátkých přískoků jsme se na tyto ceny dostávali na některých linkách standardně. Dělení cen podle sezón nebude od teď používáno.
 
Výrazné slevy na zavazadlo se tak dočkají především pasažéři na krátkých vnitrostátních linkách, kde Ryanair neustále posiluje a u kterých se odbavují zavazadla spíše v počtu několika kusů. Ryanair také přesouvá vnitrostátní linky na hlavní letiště – naposledy třeba změna linky z Wroclawi a Gdaňsku, které létaly na sekundární letiště v Modlin, na hlavní letiště Frederika Chopina.
 
Zdroj: ryanair.com

Komentáře
PŘIDAT KOMENTÁŘ Chcete se na něco zeptat? Není vám něco jasné a nevíte si rady? Nebo naopak máte nějaké poznatky nebo zkušenosti, o které se chcete podělit? Napište do komentářů.
 • Dáša napsal(a):

  Dobrý den,
  u ryanairu kolik můžou být rozměry odbaveného zavazadla?Nikde to nepíšou.Jen váhu 15kg a 20kg
  Děkuji

  • Honza
   Honza napsal(a):

   Dobrý den, pokud nemáte atypický kufr, s rozměrem si hlavu nedělejte…

 • Lucie napsal(a):

  Dnes jsem bookovala Anglii s Ryanair a platila jsem za zavazadlo 25 GBP:(

 • Jitule napsal(a):

  Dobrý den,

  takže, pokud s nimi letím z Bratislavy na Sicilii do Trapani, 15 kg odbavené zavazadlo bude stát 25 Eur na jednu cestu, pokud letím i zpět tedy 30 Eur, že? Za 15 Eur by to bylo pouze příklad lety po Itálii?
  Děkuji moc za odpověď.

  • Honza
   Honza napsal(a):

   ano je to na jednu cestu 25 €, zpátční tedy 50 €.

Přidat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *