Ryanair - rušení letů - Honzovy letenky
Skupiny létají s Honzou

Ryanair – rušení letů

19.9.2017 7:59 29 komentářů

Hysterie kolem rušení letů Ryanair, která poslední dny nabírá na obrátkách je vcelku zbytečná.
 

Aerolinka už totiž zveřejnila lety, které hodlá v následujících dnech zrušit. Obvykle se jedná o lety, kde je k dispozici alternativa.
Ačkoliv se jedná o silně nesympatický krok ze strany aerolinky, která nezvládla pokrýt svůj letní letový řád a piloti by tak překročili maximální povolené letové časy, žádné zásadní rušení se nekoná.
Pro následující týden najdeme v seznamu zrušených letů 2 lety z Brna do Londýna, v dalších týdnech až do konce října se pak jedná o úterní let z Prahy do Londýna (k dispozici je ještě další rotace v ten samý den). Z Bratislavy se pak ruší jeden let do Berlína a následně 1 pondělní rotace do Londýna, kde je rovněž k dispozici alternativa.
 
Kompletní seznam zrušených letů najdete zde

Zrušení letu a co dělat

Shodou okolností mi během cesty po Polsku tento víkend Ryanair také zrušil jeden z letů. Takhle vypadá email, který Vás informuje o zrušení letu:
 

Pokud Vám podobný email přijde rovněž, stačí se přihlásit do účtu Ryanair, najet na danou rezervaci a zarezervovat si buď náhradní let nebo požádat o vrácení finančních prostředků.
Pokud Vám byl zrušen let, který odlétá v následujících 14 dnech, máte rovněž nárok na kompenzaci. Vzhledem k tomu, že se jedná většinou o lety do 1 500 km, je tato kompenzace stanovena na 250 € a můžete o ni jednoduše zažádat zde. Na kompenzaci nemá žádný vliv jestli si let přerezervujete nebo si necháte vrátit finanční prostředky.

Diskuze
PŘIDAT KOMENTÁŘ Chcete se na něco zeptat? Není vám něco jasné a nevíte si rady? Nebo naopak máte nějaké poznatky nebo zkušenosti, o které se chcete podělit? Napište do komentářů.
 • Lucka napsal(a):

  Dobrý den, Honzo. Dnes jsem se dozvěděla, že byl zrušen navazující let s Ryanairem na další čtvrtek (26/7). Letenka byla navazující – ve čtvrtek v 6:15 Praha-Brusel (ryanair) a potom navazující Brusel-Toulouse v 11:20 (ryanair). První let z Prahy zrušený není, až ten druhý. Postupovala jsem podle odkazů v mém profilu a na 26/7 mi to nenabídlo z Bruselu do Toulouse žádný náhradní let. Můj dotaz je:
  a/ pokud bude let z Bruselu do Toulouse až následující den, proplatí mi ryanair dopravu do Bruselu a ubytování? b/ je i v tomto případě nárok na kompenzaci? c/ pokud je let na 27/8 dražší (což je, asi o 120 eur), budou po mě chtít rozdíl? d/ můžu požadovat od Ryanair úplně jiný let z Prahy do Toulouse než je ten přes Brusel, i když už mám na let Praha-Brusel boarding pass?
  MOc děkuji za radu, stalo se mi to poprvé a chat je momentálně přetížený..

  • Honza
   Honza napsal(a):

   Dobrý den,
   a) Ryanair celkem nezajímá, že máte letenku z Prahy do Bruselu proto je to pro něj jen čistě letenka z Bruselu do Charleroi
   b) zálěží na důvodu zrušení, to bude tuším kvůli stávce zaměstnanců Ryanair, v tom případě nárok na kompenzace je
   c) ne
   d) letenky jste předpokládám koupila zvlášť, pro Ryanair je to tak jiná smlouva v případě PRG-CRL a CRL-TLS, první let ho tak nezajímá… Můžete je zkusit třeba o přesun na 27.6. z Berlína do Toulouse… ale tam už to je čistě na Ryanairu jestli vám takovou změnu povolí

  • Lucka napsal(a):

   Děkuju moc za rychlou odpověď a praktické rady. Podařilo se mi mezitím přes chat spojit s někým z Ryanairu a potvrdili to, co píšete (krom té kompenzace, tam byly odpovědi trochu vyhýbav, že záleží jak mojí žádost posoudí). Důvodem je opravdu stávka, žádost si tam zkusím podat. Dohodla jsem se s nimi, že poletím o den později z Bruselu, a že mi zaplatí ubytování a dopravu z letiště v Bruselu. Poradíte mi, jak v tomto postupovat? Mám si sama zarezervovat a uhradit hotel a potom po nich požadovat proplacení a zaplatit dopravu z letiště? Či se musím s nimi dopředu domluvit, napadá mě např., jestli nemají domluvené nějaké své hotely apod. Můžou mi proplatit i jídlo? či poskytují nějaké poukázky? Děkuji ještě jednou.

 • Jana napsal(a):

  Dobrý den Honzo, ráda bych uplatnila reklamaci u Ryanair, zrušený let, ale nevím kam. Při použití odkazu v textu mě to nechce pustit dál. Prosím o radu např. email. Děkuju.

  • Honza
   Honza napsal(a):

   Pokud používáte link:
   https://eu261expenseclaim.ryanair.com/
   A nejde vám vyplnit váš let, tak byl zřejmě zrušen z jiného důvodu než je nárok na komenzaci, napište Ryanair na online chatu.

 • Vojtěch Sedláček napsal(a):

  Dobrý den,
  náš let byl zrušen asi půl hodiny po plánovaném času odletu. Byl nám nabídnut náhradní způsob dopravy autobusem, takže z hodinového letu se cesta protáhla asi na devět hodin. Máme právo na kompenzaci? Při vyplňování formuláře pro navrácení peněz je vždy systémem oznámeno, že všichni cestující na této rezervaci zrealizovali své lety, tudíž jim nebude možné vrátit peníze.
  Děkuji za odpověď

  Sedláček

  • Honza
   Honza napsal(a):

   Dobrý den, záleží na důvodu kompenzace, pokud je to ze stranky aerolinky tak ano, pokud počasí tak ne.

  • Vojtěch napsal(a):

   Dobrý den,
   děkuji za odpověď. Z důvodů počasí to nebylo. Poradíte mi prosím na koho, nebo kam se mám obrátit s tímto problémem. Vyplňování formulářů a dotazníků u Ryanair totiž vždy troskotá na tom stejném bodě, který jsem zmiňoval již v předchozím dotazu.

   Děkuji

 • Dan napsal(a):

  Dobrý den, sestře zrušil Ryanair let ze Stanstedu do Ostravy v neděli kvůli počasí. Narychlo jsem ji zajistil jízdenku na bus. Mám nárok na proplacení jízdenky z letiště do Londýna a pak do Prahy+zakoupené jídlo. Na letišti bylo tolik lidí, že žádné vouchery nedostali a musela si vše zaplatit. Nebýt koupené jízdenky, trčela by tam ještě dnes. Děkuji za odpověď.

  • Honza
   Honza napsal(a):

   Dobrý den, nárok na náhradní cestu má, jestli projde jízdenka autobusem si jistý nejsem… Mě třeba náklady na zrušený let z Gdaňsku přes Varšavu do Wroclawi prošla u Ryanair jízdenka na vlak do Wroclawi, ale byla to chyba na jejich straně…

 • Michal napsal(a):

  Dobrý den,

  také nám byly zrušeny lety od Ryanairu, žádal jsem o vrácení peněz. Peníze dorazily za oba lety, ovšem vrácené peníze byly o 4,5% nižší (kurz eura byl cca 26,7, vráceno bylo s kurzem 26,6 – takže rozdíl by byl pár korun/haléřů)

  Byly v tom strženy nějaké poplatky, které jsou nevratné? Například na online platbu kartou nebo podobně? Je mi jen divné, že po eurové stránce je vše stejné.

  Děkuji za objasnění

  • Honza
   Honza napsal(a):

   Dobrý den, žádné poplatky by v tom být neměly…

 • Vítek napsal(a):

  Dobrý den,
  Zrušili mi let Standsted-Lisabon, bohužel jsem alternativu nenašel a požádal o vrácení peněz. Na kompenzaci nárok nemám, je to déle než 14 dní. Bohužel mám i letenky od Ryanairu Praha-Standsted, které navazovali na zrušený let. Nevíte jestli mám nárok na náhradu, nebo co s nimi, protože je jinak nechám propadnout. Děkuji za odpověď

  • Honza
   Honza napsal(a):

   Nechte je propadnout, nárok na vrácení není.

 • Dagmar napsal(a):

  Dobrý den, prosím o radu. Zrušili nám let den před odletem. Protože nebyla nabídka jiná vhodná,vrací nám peníze. Problém je však, že jsme si musely zakoupit od jiné let.společnosti letenky a to dražší na dany den tohoto zrušení. Jinak by nám propadlo zaplacené ubytování a další náklady spojené s tímto cestováním. Prosím jak máme postupovat, máme nárok na vyrovnani rozdílu cen letenek? Děkuji za informaci Kytnerová.

  • Honza
   Honza napsal(a):

   Dobrý den, proplácet jiné letenky Ryanair nebude, nárok na kompenzaci 250 € máte.

 • Veronika napsal(a):

  A kompenzace 250 € plati za jednu letenku nebo za celou jednu rezervaci (2letenky)? Dekuji za odpověď

  • Honza napsal(a):

   Za každé sedadlo. Dokonce i za infant který nemá na sedadlo nárok.

 • Dana napsal(a):

  Dobrý den,
  mohl byste poradit, jak je to s navazujícími lety? Zrušený let mohu přebookovat na pozdější v ten samý den (zdarma), ale nestihnu kvůli tomu navazující let. Pokud bych kvůli tomu zůstala v místě přes noc, předpokládám, že mi Ryanair musí proplatit novou letenku na následující den, hotel a taxi z/na letiště. Je to tak?

  • Honza
   Honza napsal(a):

   Pokud nemáte navazující let koupený přímo u Ryanair, nic vám kompenzovat nemusí…

 • Jirka napsal(a):

  Dobrý den,
  zkoušel jsem vyplnit ten refundační formulář, ale hlásí mi to špatné číslo letu, přestože jsem to zadal určitě dobře. Nemáte prosím nějakou zkušenost s touto chybou? Napadá mě jen, že by to mohlo být protože žádám o kompenzaci dopředu (před datem letu).
  Děkuji

  • Honza
   Honza napsal(a):

   Dobrý den, ano to je možné, nejste sám, kdo měl tento problém, o kompenzace můžete žádat až 3 roky zpětně, takže není kam spěchat…

  • Verca napsal(a):

   Ja mám úplně ten samy problem, bohužel potrebuju let zrušit z důvodu vazne nemoci, ale porad mi to hlasi chybný kód, i kdyz ho zadavam správně. Kontaktní formulář nefunguje a u live chatu mi to porad píše, ze agenti jsou busy. Call centrum mi taky nefunguje, vubec nevím, jak jinak je mám kontaktovat 🙁

  • Petra napsal(a):

   Dobrý den, hlásím úplně stejný problém. Už se to někomu podařilo cracknout, v čem je problém? Díky

  • Verca napsal(a):

   Ahoj Petro,

   Mne se to nakonec dneska podarilo submitnout, takze mozna proste pockat a zkouset to 🙁 Asi maji nejakou chybu v tom formulari.

 • Aneta napsal(a):

  Dobrý den, když žádám o kompenzaci, tak stačí zaškrtnout, že chci vrátit peníze plus vyplnit formulář ve vašem odkazu? Musím to pro každou osobu vyplnit zvlášt nebo se pak proklikam k tomu, že pro všechny cestující v rezervaci? Jsem z toho zmatená, děkuji za odpověď. 🙂

  • Honza
   Honza napsal(a):

   Dobrý den, stačí jednou za všechny.

 • Maros napsal(a):

  Dobry den, co kdyz zrusi let, ktery odleta za delsi dobu nez 14 dnu ? Je zde take narok na kompenzaci ?

  • Honza
   Honza napsal(a):

   Dobrý den, na kompenzaci nárok není.

Přidat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *