Ryanair - online check-in - Honzovy letenky
Skupiny létají s Honzou

Ryanair – online check-in

30.11.2015 15:33 19 komentářů

S novou verzí stránek se u Ryanairu změnil i check-in, zajímavostí jsou nové boarding pasy.
 

Přihlášení

Celý proces přihlášení letenky a následného check-inu se poměrně zrychlil a zjednudušil. Po zadání rezervačního kódu a třeba emailu se dostanete na úvodní stránku, kde stačí stisknout jednoduše tlačítko check-in.
 
checkin_1

Údaje, údaje, údaje

Zásadní nevýhoda check-inu u Ryanair ale zůstala. I když cestujete v rámci Schengenu musíte potupně stále vyplňovat údaje jako je národnost, typ dokladu, číslo dokladu, jeho platnost, stát vydání … prostě opruz, což třeba u Wizz Air nebo easyJet už není. Pokud navíc cestujete v partě třeba 8 lidí a koupili jste si jednosměrné letenky, máte o zábavu postaráno. Ve změti údajů navíc dost často uděláte chybu, nicméně pokud cestujete v Schengenu, tak na to stejně nikdo nikdy nepřijde :), protože tyto údaje ani nikdo nikde nekontroluje.
 
checkin_2

Výběr sedadla

Po vyplnění údajů se dostanete na výběr sedadla. Opět ve srovnání třeba s Wizz Air (kde se dozvíte svoje sedadlo už po nákupu letenky a víte tak, jestli si radši přikoupit sedadlo vedle nebo ne) celkem nevýhoda, navíc za nejlevnější sedadlo zaplatíte 5,99 €, u Wizzu 1 €.
Pokud si sedadlo nevyberete dostanete přiřazené, pokud cestujete ve skupině tak vesměs vedle sebe.
 
checkin_3

Boarding pass

Posledním překvapením je boarding pass. Dnes má prakticky u všech aerolinek online vytisknutý podobný formát na A4 (jeden čas Wizz tisknul boardingy dokonce na dvě stránky, aby zrychlil nekonečné odtrhávání na gate), Ryanair se rozhodle z něho udělat skládačku do formátu A6, kde sice najdete důležité informace, nicméně mi přijde boarding celkem nepřehledný. Cíl je asi ho co nejvíce přiblížit mobilnímu pasu, kterých neustále přibývá.
Pro srovnání boarding pas Wizzu, starý Ryanair a nový Ryanair.
 
wizz_boarding RyanairBoardingPass_stary boarding-pas_new

Navštivte Řím se zájezdem od CK Triplo od 5990 Kč
Zpáteční letenka z Prahy  •  3* ubytování se snídaní  •  Transfer z letiště a zpět
Rezervovat
Komentáře
PŘIDAT KOMENTÁŘ Chcete se na něco zeptat? Není vám něco jasné a nevíte si rady? Nebo naopak máte nějaké poznatky nebo zkušenosti, o které se chcete podělit? Napište do komentářů.
 • Klára napsal(a):

  Ahoj, letím do Londýna s Ryanair na občanský průkaz, ale na výběr je jen pas, tak co mám zadat při check in ? A vytištěné letenky mám pak ukázat kde ? stačí formát A4 v PDF ? 🙂 Děkuji za případnou odpoved.

  • Honza
   Honza napsal(a):

   Ahoj, je na výběr i ID, není s tím problém, letenky vždy vytisknout nebo nainstalovat do mobilu aplikaci a odbavit se přes ní, pak lze ukázat i palubní vstupenku v mobilu.

 • Miroslav Krejčů napsal(a):

  Ahoj, letíme 20.6. z Prahy do Trapani, stačí nám občanka nebo potřebujeme pas, jak to píšou na jejich stránkách, díky Míra.

  • Martin napsal(a):

   Ahoj, do všech států EU, včetně Švýcarska, stačí občanský průkaz. Mimo státy EU je potřeba jedině pas.

  • Honza
   Honza napsal(a):

   Pouze OP, na stránkách Ryanair je pas, protož v UK a Irsu občanky neznají 😉

 • Lucie napsal(a):

  Ahoj, chtěla jsem se zeptat, zda potřebuji pas při cestování s ryanair do Velké Británie. Na jejich stránkách je uvedeno, že je pas potřeba. Někteří mí známí však cestovali pouze s OP. Bohužel již nestíhám vyřízení pasu a jsem z toho celkem nervozní, jak to tedy je 🙂 Děkuju za odpověď.

  • Honza
   Honza napsal(a):

   Ahoj, ne určitě potřeba neni 😉 na UK stránkách bude uveden pas, protože občané UK nic jako občanku nemají 😉

 • Šárka napsal(a):

  Chci se zeptat, již jsem provedla on-line check-in a mám boarding pass. Kvůli možnosti udělat check-in nejdříve 4 dny před cestou nám vychází, že on-line check-in na zpáteční let budeme dělat v době, kdy budeme v zahraničí. Stačí elektronická verze v mobilu boarding pass nebo je opravdu nutná tisková verze, jak píše přeprodejce? Letíme z Lanzarote s Ryanair.

  • Honza
   Honza napsal(a):

   Ano, stačí ale přímo v aplikaci Ryanairu.

 • Lenka napsal(a):

  Ahoj, letím do Londýna a dělala jsem check-in. Mám přikoupené zavazadlo, ale na boarding pass to nikde není napsané, je na to tedy jiný papír?

  • Honza
   Honza napsal(a):

   nn jen to jednoduše na papír už nepíšou, netuším proč

 • Michaela napsal(a):

  Dobrý den, chtěla bych se zeptat zda li nevadí, že nemám boarding pass vytisklý v angličtině ale je v češtině?

  Díky.

  • Honza
   Honza napsal(a):

   Dobrý den, nn je to úplně jedno v jakém je jazyce.

 • Petr napsal(a):

  Ahoj Honzo, letím 24.9 na mallorcu udělal jsem boa.pass ale mam na vytisknutí jen letenku tam… přitom sem si i koupil za 6Eu sedačku tam i zpět u okna 🙂

  • Honza
   Honza napsal(a):

   Ahoj, tusim ze i tak se da vytisknout BP nejdrive mesic pred odletem, proto ti ho nabidne vytisknout asi az mesic pred zpatecnim odletem

 • Filip napsal(a):

  Ještě sem check-in nedělal ale jak je typ dokladu lze tam uvést občanský průkaz a cestovat tak na občanský průkaz ? (Cestuji s rynair do Velké británie)

  • Honza
   Honza napsal(a):

   Ano, bez problémů.

 • Filip Pavel napsal(a):

  dělal jsem check-in i Ryanairu a vytiskl jsem si boarding pass. Znamená to, že žádnou letenku už netisknu?

  • Honza
   Honza napsal(a):

   Ano, do gatu jdete rovnou s palubní vstupenkou neboli boarding passem.

Přidat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *