Ryanair mění pravidla zavazadel - Honzovy letenky
Skupiny létají s Honzou

Ryanair mění pravidla zavazadel

6.9.2017 9:23 149 komentářů

Netrvalo to dlouho a Ryanair opět trochu upravuje pravidla pro zavazadla.
 

Ryanair aktuálně povoluje pro všechny cestující zdarma k nejlevnější variantě letence 2 kabinová zavazadla (55x40x20 cm + 35x20x20 cm). Nově od 1.11.2017 budou tato zavazadla garantována jako palubní pouze pro cestující, kteří si přikoupí přednostní nákup k letence (75 Kč za let při nákupu během rezervace).
Všichni ostatní si budou moci ke gate přinést rovněž 2 kabinová zavazadla, to větší jim však bude zdarma u gate odbaveno (aktuálně se obdbavují zavazadla až od cca 90. nastoupeného pasažéra). Cenově se tak nic nemění, je ale potřeba počítat se zdržením po příletu, protože budete muset na zavazadlo čekat.
 
Ryanair ještě zmiňuje, že se to týká především větších zavazadel na kolečkách (wheelie), pokud cestujete pouze s batohem, který se vám vejde pod sedadlo před vámi, nemělo by jít na odbavené u gate, každopádně to vždy bude záviset na daném pracovníkovi letiště.
 
Ryanair rovněž zavádí větší váhový limit pro odbavené zavazadlo (z 15 kg na 20 kg) a snižuje standardní poplatek z 35 € na 25 €, ten se ale obvykle neuplatňuje, většinou se zavazadlo kupuje za akční cenu, odbavené zavazadlo od 1.11.2017 tak aktuálně pořídíme už za 260 Kč v jednom směru.
 

 
Více info zde

Diskuze
PŘIDAT KOMENTÁŘ Chcete se na něco zeptat? Není vám něco jasné a nevíte si rady? Nebo naopak máte nějaké poznatky nebo zkušenosti, o které se chcete podělit? Napište do komentářů.
  • Katerina napsal(a):

    Dobry den. Zakoupila jsem si letenku z Dublinu do Londyna, zadne priority, nic. Mam v cene prirucni a osobni zavazadlo. Budu cestovat jen s krosnou, ktera je pri maximalnim naplneni velka 67x28x26 a druhou tasku mit nebudu. Na nejakych 59-60 cm bych ji stahnout urcite mohla, tech 26 na 20 taky. Myslite si, ze bych s takovym batohem mohla projit? A pochopila jsem spravne, ze si ho musim nechat odbavit?
    Moc dekuji za odpoved a preji hezky den!

    • Honza
      Honza napsal(a):

      Dobrý den, jdete s tím zavazadlem až přímo do gate, kde vám ho zdarma odbaví sami až u letadla. Jestli to projde nebo ne závisí vždy na daném pracovníkovi letiště, nesmí to působit moc velkým dojmem…

  • Michal napsal(a):

    Dobrý den, rád bych se zeptal a případně se omlouvám, pokud jsem si podobného tématu zde nevšiml. Pokud budu mít např. 23kg zavazadlo, mohu si místo 11£ „pokuty“ na letišti za každý extra kg zakoupit dalších 20kg za 25£? Nejsem si totiž jistý, jestli se dá tato služba využít k rozšíření hmotnosti jednoho zavazadla, nebo jestli musím mít i fyzicky druhé zavazadlo. Děkuji.

    • Honza
      Honza napsal(a):

      Dobrý den, musíte si zavazadlo nakoupit dopředu.

  • Pavla Vamberská napsal(a):

    Dobrý den, chtěa bych se zeptat, jak moc řeší přeměření kufrů. Teď jsem měřila naše zavazadla a mají 22cm na šířku a 57cm na výšku, bude to problém? Díky moc za info. Pavla V.

    • Honza
      Honza napsal(a):

      Dobrý den, záleží vždy na obsluze, která kontrolu provádí, takže se to nedá obecně říct, tohle bych ale já klidně risknul, oni ty klece tak 2cm mají vůli.

  • Daniela Přívorová napsal(a):

    Dobry den , letim s dcerou poprve a chtela bych se zeptat jestli si muzeme vzit jeden spolecny kufr 20kg, nebo musi mit kazda svuj 10kg

    • Honza
      Honza napsal(a):

      Dobrý den, je potřeba mít každý zvlášť.

  • Karolína napsal(a):

    Zdravím, chci se zeptat – poletím poprvé s RyanAir a budu mít pouze příruční zavazadla. Jak si mám dokoupit předností vstup, aby mi obě zavazadla zůstala na palubě? Kupovala jsem letenku pře Pelikána. Díky 😉

    • Honza
      Honza napsal(a):

      Na ryanair.com se přihlásíte s rezervačním kódem, který vám Pelikán předal a přidáte si tam ten přednostní nástup ve správě rezrevace.

  • Veronika napsal(a):

    Dobrý den,letím poprvé a chci se zeptat,jaké rozměry má mít 20 kg zavazadlo do podpalubí.

    • Honza
      Honza napsal(a):

      Všechna standardní zavazadla jsou přijímána, řešte to jen pokud budete mít nějaký atyp, ta pravidla jsou vždy trochu jiná…

  • Patrik napsal(a):

    Dobry den,
    chcel by som sa opytat, ci by ste odporucali batoh s rozmermi 55*40*20 dat do podpalubneho priestoru nezabaleny, alebo ho radsej obalit foliou. Bojim sa vykradnutia. Nebudu v nom ziadne cennosti. Dakujem pekne za odpoved.

    • Honza
      Honza napsal(a):

      U gate jsem ještě neviděl nikoho že by balil batoh, takže bych to asi neřešil.

  • Barbora napsal(a):

    Dotaz, prikoupila jsem si jedno zavazadlo k odbaveni. Ted bych ho rada zrusila. Nevite jak na to u rynair? Dekuji

    • Honza
      Honza napsal(a):

      Dobrý den, nelze. Využít ho nemusíte, jednoduše propadne.

  • Dita Mašková napsal(a):

    Dobrý den mám ze všeho hrozný guláš letíme nz Norimberku v neděli do palma de Mallorca nyní bez ck po deseti letech.Budu mít malé příruční a jedno větší příruční klasika 55x40x20
    to chápu ale když to měřím i s kolečky má můj kufr 58x17x38 těch 58 je od zhora (je tam takový ten platový Dell do kterého zajíždí úchyt)až po kolečka.jak se vlastně měří výška kufru?Započítává se do toho tedy i ten horní o a kolečka?prosím děkuji za odpověď

    • Honza
      Honza napsal(a):

      Dobrý den, měří se vždy vč koleček, tohle bych asi nijak výrazně neřešil, to by projí mělo, ale vždy záleží na daném člověku na gate.

  • Marcel napsal(a):

    Dobrý den, letím vůbec poprvé (Ryanair) a chtěl bych se zeptat, budu mít krosnu (55x40x20) a k ní bych chtěl malý příruční kufříček či batoh. Obě v kabině, mám koupenou prioritu. Byl by problém, kdyby toto druhé kabinové zavazadlo jedním rozměrem přesáhlo? Mám kufříček 34 x 32 x 14, případně batoh 38 x 24 x 13. Myslíte, že by mi něco z toho prošlo?

    Díky moc.
    Marcel

    • Honza
      Honza napsal(a):

      Dobrý den, pokud se to dá zmáčknout tak s největší pravděpodobností projde, já lítám s Batohem který má 25 cm roky a nikdy problém nebyl.

  • p napsal(a):

    Dobrý den ,

    chápu, že podle nových info můžu vzít na palubu jedno malé zavazadlo a to větší zdarma do zavazadlového prostoru. Nikde jsem se však nedočetl co, když cestuji jen s jedním zavazadlem v rozměrech toho většího ? Také ho musím uložit do zavazdlového prostoru pokud nmám prioritní odbavení ??

    • Honza
      Honza napsal(a):

      Pokud máte priority tak nemusíte, jde s vámi nahoru.

  • Renata Bulakova napsal(a):

    Dobrý den ráda bych se zeptala, kde si můžu dokoupit odbavené zavazadlo (do podpalubí do 20 kg). Nemůžu to nikde najít.
    Děkuji

    • Honza
      Honza napsal(a):

      Po přihlášení do MyRyanair a vybrání vašeho letu je nabídka přímo na této stránce.

  • Veronika napsal(a):

    Dobrý den, letime s pritelem na Tenerife z Berlina. Priplatili jsme si 1x20kg kufr. Znamena to ze si oba muzem vzit na palubu kabelku/batoh do rozmeru 35x…. + Kazdy zavadlo do 10kg do rozmeru 50x… (Zrejme do podpalubi, když mame kufr) + ten kufr do 20kg ktery nam odbavi na check in ? (Jde mi o to zavazadlo do 10kg. Zda muzeme. Nebo jen max příruční male + kufr 20kg. Moc dekuji za odpověď.

    • Honza
      Honza napsal(a):

      Ano, každý ty dvě kabinová zavazadla a k tomu to jedno přikoupené do 20 kg dohromady.

  • Honza napsal(a):

    Dobrý den, chtěl bych se zeptat, jak to je se zavazadlem u společnosti RyanAir, pokud si zakoupím pouze Standartní letenku, tedy ani Plus ani Flexi Plus, kde je zavazadlo do 20kg psáno. U Standartu není psáno žádné zavazadlo a nevím tedy, jestli je povoleno všeho všudy pouze jedno malé příruční nebo jestli zde je i nějaké velké zavazadlo do úložného prostoru v ceně?
    Děkuji za odpověď.

    • Honza
      Honza napsal(a):

      Dobrý den, i v nejnižším tarifu máte 2 příruční zavazadla 55x40x20 cm a 35x20x20 cm, to větší z nich vám u letadla zdarma umístí do zavazadlového prostoru.

  • Dan napsal(a):

    Dobrý den, jestli to chápu správně, pokud koupím nejlevnější letenku, mám v ceně pouze malý batůžek na palubu a kufr 55x40x20 půjde dolů zdarma?

    • Honza
      Honza napsal(a):

      Ano.

  • Erika napsal(a):

    Dobrý den, letím do Londýna z Pardubic a potřebuji se sebou kadeřnický set, pracovní cesta… chci to dát do většího zavazadla s tím, že mi to odbaví bezplatně do spodu letadla. Myslíte že by s tím mohl být problém? Děkuji

    • Honza
      Honza napsal(a):

      Dobrý den, ano určitě kupte odbavené, v Pardubicích se na kontrole zbláznili a nepustí ani pilník nebo třeba aerosol do 100 ml.

  • kevin napsal(a):

    Zdravim
    Letime cca za dva tydny je nás pět dva dospělí a 3 děti 14 , 3 , 1 rok kolik mužeme mit zavazadel bez přikupovani 4ks x55x40x20 ???? a pak každej malej batužek do letadla ?
    ty kufriky nam seberou pred nastupem do letadla a vrati zas jak budem vystupovat ?
    diky za info

    • Honza
      Honza napsal(a):

      Ano, presne tak, ty batuzky musi byt do 35x20x20 cm

  • Michal Zmítko napsal(a):

    Dobrý den

    rád bych se zeptal zkušenějšího. Za 3 týdny letíme poprvé s Ryanairem. Už mám online check-in hotový a mám zakoupené odbavené zavazadlo ( do 20 kg). Kde odbavím toto zavazadlo, když ho nemám do kabiny letadla? Na přepážce na letišti? Nikde jsem tuto informaci nenalezl.

    Díky za radu

    • Honza
      Honza napsal(a):

      Dobrý den, ano odevzdáte ho na přepážce check-inu.

  • Táňa napsal(a):

    Dobrý deň,
    letíme dvaja do Londýna a berieme si dokopy zo sebou jeden kufor v povolenej velkosti a jeden batoh o trosku vacsi nez je povoleny… Myslíte, že nám povolia mať oba predmety na palube alebo nás donútia dat kufor aj batoh do podpalubia?
    Vopred ďakujem za odpoveď.

    • Honza
      Honza napsal(a):

      Dobrý den, u kufru bych si tipl že půjde určitě dolů, batoh obvykle projde.

  • Daniela napsal(a):

    Dobrý den,
    příští týden letím poprvé s Ryanair do Barcelony. Letíme dva a já jsem si přikoupila zavazadlo do 20 kg. Plánuji si brát pouze malý batůžek a větší kufr (zavazadlo do 20 kg) a partner také pouze batoh. Dovolí nám si batohy vzít na palubu, nebo nám je budou chtít u gate odbavit? Abych případně ještě vzala navíc kabelku, kde bych měla své osobní věci.

    Děkuji za odpověď.

    • Honza
      Honza napsal(a):

      Dobrý den, pokud to jsou standardní batohy, tak vám je nechají, pokud ne tak řekněte, že je dáte pod sedadlo před vámi, obvykle to zabere.

Přidat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *