Ryanair mění pravidla zavazadel - Honzovy letenky
Skupiny létají s Honzou

Ryanair mění pravidla zavazadel

6.9.2017 9:23 114 komentářů

Netrvalo to dlouho a Ryanair opět trochu upravuje pravidla pro zavazadla.
 

Ryanair aktuálně povoluje pro všechny cestující zdarma k nejlevnější variantě letence 2 kabinová zavazadla (55x40x20 cm + 35x20x20 cm). Nově od 1.11.2017 budou tato zavazadla garantována jako palubní pouze pro cestující, kteří si přikoupí přednostní nákup k letence (75 Kč za let při nákupu během rezervace).
Všichni ostatní si budou moci ke gate přinést rovněž 2 kabinová zavazadla, to větší jim však bude zdarma u gate odbaveno (aktuálně se obdbavují zavazadla až od cca 90. nastoupeného pasažéra). Cenově se tak nic nemění, je ale potřeba počítat se zdržením po příletu, protože budete muset na zavazadlo čekat.
 
Ryanair ještě zmiňuje, že se to týká především větších zavazadel na kolečkách (wheelie), pokud cestujete pouze s batohem, který se vám vejde pod sedadlo před vámi, nemělo by jít na odbavené u gate, každopádně to vždy bude záviset na daném pracovníkovi letiště.
 
Ryanair rovněž zavádí větší váhový limit pro odbavené zavazadlo (z 15 kg na 20 kg) a snižuje standardní poplatek z 35 € na 25 €, ten se ale obvykle neuplatňuje, většinou se zavazadlo kupuje za akční cenu, odbavené zavazadlo od 1.11.2017 tak aktuálně pořídíme už za 260 Kč v jednom směru.
 

 
Více info zde

Diskuze
PŘIDAT KOMENTÁŘ Chcete se na něco zeptat? Není vám něco jasné a nevíte si rady? Nebo naopak máte nějaké poznatky nebo zkušenosti, o které se chcete podělit? Napište do komentářů.
 • Michal Zmítko napsal(a):

  Dobrý den

  rád bych se zeptal zkušenějšího. Za 3 týdny letíme poprvé s Ryanairem. Už mám online check-in hotový a mám zakoupené odbavené zavazadlo ( do 20 kg). Kde odbavím toto zavazadlo, když ho nemám do kabiny letadla? Na přepážce na letišti? Nikde jsem tuto informaci nenalezl.

  Díky za radu

 • Táňa napsal(a):

  Dobrý deň,
  letíme dvaja do Londýna a berieme si dokopy zo sebou jeden kufor v povolenej velkosti a jeden batoh o trosku vacsi nez je povoleny… Myslíte, že nám povolia mať oba predmety na palube alebo nás donútia dat kufor aj batoh do podpalubia?
  Vopred ďakujem za odpoveď.

  • Honza
   Honza napsal(a):

   Dobrý den, u kufru bych si tipl že půjde určitě dolů, batoh obvykle projde.

 • Daniela napsal(a):

  Dobrý den,
  příští týden letím poprvé s Ryanair do Barcelony. Letíme dva a já jsem si přikoupila zavazadlo do 20 kg. Plánuji si brát pouze malý batůžek a větší kufr (zavazadlo do 20 kg) a partner také pouze batoh. Dovolí nám si batohy vzít na palubu, nebo nám je budou chtít u gate odbavit? Abych případně ještě vzala navíc kabelku, kde bych měla své osobní věci.

  Děkuji za odpověď.

  • Honza
   Honza napsal(a):

   Dobrý den, pokud to jsou standardní batohy, tak vám je nechají, pokud ne tak řekněte, že je dáte pod sedadlo před vámi, obvykle to zabere.

 • Lucie napsal(a):

  Chtěla bych se zeptat, jak moc se řeší rozměry toho menšího zavazadla, co si vezmu s sebou na palubu letadla? To větší mám přesně na rozměry, ale vadilo by hodně, když by to menší přesahovalo pár centimetrů? Mám batůžek, který je trochu větší a určitě by se vešel před sedadlo přede mnou, myslíte že by to na letišti nějak moc dramatizovali? Nemusela bych třeba připlácet, když by to přesahovalo o třeba 7 cm?

  • Honza
   Honza napsal(a):

   Vždy to záleží na daném personálu letiště, takže to nejde obecně říct. Poslední dobou bývají ale benevolentnější.

 • Kokoška napsal(a):

  Čuráci letecký manažeři se akorát snaží lidi zamotat a zblbnout aby je mohly odřít o co nejvíc peněz.
  Idioti akorát vymejšlej píčoviny to by se z těch jejich vejmyslů jeden posral.

 • Romi napsal(a):

  Dobrý den,
  stále trochu tápu v těch kabinových zavazadlech. Beru si s sebou jen jeden batoh do rozměrů 55x40x20 cm (Osprey Stratos 34 S/M, takže ty rozměry jsou tak akorát na větší kabinové zavazadlo). Žádnou kabelku ani nic jiného (a nemám priority).
  Je šance, že mi ho u gatu seberou a šoupnou do podpalubí, případně rovnou předem odbaví? Budu v něm mít zrcadlovku, náhradní objektiv a osobní věci (peněženku, telefon, tablet atd.), proto bych jej raději měla u sebe. Pokud by mi ho šoupli do podpalubí, musela bych z něj v podstatě všechno vyndat, a to se mi moc nechce…
  Moc děkuji R.

  • Honza
   Honza napsal(a):

   Předem ho určitě neodbaví, vždy až u gate. Batohy většinou projdou i když jsou větší, pokud ne tak určitě všechno vyndat a vzít s sebou na palubu, celkem se množí reklamace na vykrádání takto uložených zavazadel.

 • Hana napsal(a):

  Dobrý den, letíme s ryanairem pardubice-londýn na 3 dny. Chtěla bych se zeptat, zda projde do kabiny malá kabelka 20×20 přes hlavu plus malý školní batoh jako příruční zavazadlo?

  • Honza
   Honza napsal(a):

   Dobrý den, no přes kontrolu bych si dal tu kabelku do batohu a neměl by být problém.

  • Hana napsal(a):

   Dobrý den, šlo mi právě o to, že mi kabelka ušetří místo v batohu, tak že bych měla přes rameno. Tak to asi nemám riskovat, že?

  • Honza
   Honza napsal(a):

   Vzdy zalezi primo na tom pracovnikovi….

 • Simmy napsal(a):

  Dobrý den,

  Máme kufr 57x37x20(55 bez nožiček). Budou ty 2cm řešit nebo máme šanci s tímto kufrem projít?

  Děkuji.

  • Honza
   Honza napsal(a):

   Dobrý den, je šance s tím projít, každopádně je to vždy jen a pouze na tom daném pracovníkovi na letišti.

 • Anna napsal(a):

  Na potvrzení rezervace je informace, že mám nárok na 1 malé osobní zavazadlo 35x20x20 cm. To znamená, že si už ke kufříku těchto rozměrů nemůžu vzít kabelku nebo malý batůžek? Mám tedy kufr přidat jako odbavené zavazadlo? Děkuji za odpověď

  • Honza
   Honza napsal(a):

   Dobrý den ne, je tam napsáno, že máte nárok na obě ale větší z nich vám zdarma u nástupní brány odbaví.

 • Martina napsal(a):

  Dobrý den,
  chtěla bych se zeptat, kdy je nejvýhodnější kupovat odbavené zavazadlo? Bývá cenový rozdíl mezi nákupem zároveň s letenkou, později, nebo až při online check-inu? Pořád věřím, že se zvládnu zabalit do batohu, ale kdyby se náhodou nepodařilo, tak o kolik dráž mě toto zjištění vyjde, když tedy kufr nekoupím zároveň s letenkou?
  Děkuji

  • Honza
   Honza napsal(a):

   Dobrý den, při nákupu s letenkou je to o nějakou tu stovku levnější.

 • LuBo napsal(a):

  Dobrý den, budu mít s sebou jen 2ks zavazadel.
  1ks 35x20x20 cm příruční zavazadlo baťůžek, které si beru na palubu.
  Ale jak to bude s mým druhým zavazadlem, které je rozměrově velké jako příruční 55x40x20 cm, ale bude mít místo povolených 10kg ( pro příruční) vyšší hmotnost a navíc bude třeba obsahovat láhev alkoholu jako dárek z Británie?
  Stačí mi dokoupit online odbavené zavazadlo do 20kg?
  Co mám potom uvést za informaci o tomto zavazadle při odbavení na letištní GATE?
  Nebo musí jít přes CHECK-IN bránu na letišti ?

  • Honza
   Honza napsal(a):

   Pokud si přikoupíte zavazadlo do 20 kg, standardně ho odbavíte na přepážce check-inu, kabinové zavazadlo jde s vámi přes bezpečnostní kontrolu a tam lahev alkoholu neprojde.

 • Michaela napsal(a):

  Dobrý den,
  pokud budu mít větší kabinové zavazadlo (které by mi tedy měli zdarma odbavit) rozměrově o něco větší než jsou povoleny rozměry, myslíte že to budou přeměřovat nebo mi jej i tak zdarma daji mezi odbavená zavazadla? Nebo jak je to v případě těchto větších kabinových zavazadel přísné?

  Děkuji za odpověď.

  • Honza
   Honza napsal(a):

   Dobrý den, vždy závisí na daném pracovníkovi letiště jestli to bude řešit nebo ne a jak důkladně, takže to nelze obecně říct. Viděl jsem i z Prahy že se hádali o půl centimetru ale klidně prošla i krosna.

 • Michaela napsal(a):

  Dobrý den, letíme do Londýna tento Čt a v So zpět – je ještě teď možno přikoupit odbavení extra zavazadla ale pouze na cestu zpět? (Nákupy… 🙂 ) Díky, Michaela P.

  • Honza
   Honza napsal(a):

   Dobrý den, ano po přihlášení do My Ryanair si přidáte zavazadlo klidně jen pro cestu zpět.

 • Tomáš napsal(a):

  Dobrý den.. nikdy jsem s Ryanairem neletěl, mám dvě prosby o radu:
  1) mám kufr na kolečkách 50x40x20 (na jedné straně je ta hloubka 22-23cm), myslíte že projde zadarmo nebo si mám vzít raději jiný kufr?
  2) když v něm budu mít standardní hygienické potřeby, tj. šampon cca 250ml, sprchový gel popř. parfém – jak to s nimi bude? nebo si mám tyhle věci koupit až na místě?

  Děkuji moc

  • Honza
   Honza napsal(a):

   Dobrý den, vždy záleží na daném pracovníkovi, ale pokud je to takhle málo, tak bych si tipl že to projde. Musí v něm být pouze tekutiny do 100 ml, je to standardní kabinové zavazadlo, které je pak ale odbaveno zdarma do podpalubí.

 • Michaela napsal(a):

  Dobrý den.

  Letím příští pátek, jen na tři dny a všechny věci by se mi vlezly do batohu o rozměrech většího zavazadla. Mám tedy počítat s tím, že půjde do podpalubí? Protože primárně si nechci brát kabelku navíc. Dá se s personálem domluvit, aby mi batoh nechali, pretože podle pravidel má jít dolů nebo to podle vašeho názoru nemám riskovat a mám si vzít i to druhé menší zavazadlo?

  Děkuji.

  • Honza
   Honza napsal(a):

   Dobrý den, vždycky mi zatím zafungovala věta: „Zavazadlo umístím pod sedadlo předemnou“.

 • Karolína R. napsal(a):

  Dobrý den,

  mohu se zeptat, jaké jsou maximální rozměry odbaveného zavazadla do 20 kg? 🙂

  Děkuju.

  Karolína R.

  • Honza
   Honza napsal(a):

   Dobrý den, s rozměry si hlavu nedělejte, jakékoliv standardní zavazadlo na odbavení není problém.

 • Kateřina napsal(a):

  Dobrý den, mame v planu mit jen ty dve prirucni zavazadla, to vetsi, ktere tedy pocitame, ze bude u brany odebrano a ulozeno a pak to mensi – jak hodne zalezi u toho mensiho na rozmerech, kdyz bych mela batoh, ve kterem by byl notebook a ten batoh by byl rozmerove tedy vetsi nez ty povolene rozmery, presto se vsak pod sedadlo vejde (vyzkouseno z predchozich letu) vezmou mi ho? Nebo si mam vzit pouze malou kabelku, notas hodit do toho vetsiho zavazadla a pri nastupu ho vzit jen do ruky?
  Diky

  • Honza
   Honza napsal(a):

   Dobrý den, rekl bych ze projde vetsinou i ta prvni varianta, pro vetsi klid bych to ale udelal druhym zpusobem.

 • Martin napsal(a):

  Dobry den, mam dotaz ohledne vetsiho zavazadla, ktere pujde do zavazadloveho prostoru. Je to tak, ze pujdu pres normalni kontrolu a zavazadlo odevzdam az u odletove brany? Takze v nem nesmi byt potraviny, kosmetika, zubni pasta, …, je to tak, nebo mi nekde neco unika? Dekuji za odpoved.

  • Honza napsal(a):

   I mě by to zajímalo. To zavazadlo odevzdává už v terminálu nebo až přímo u Gate? Děkuju.

  • Honza
   Honza napsal(a):

   u Gate.

  • Honza
   Honza napsal(a):

   Potraviny ano, tekutiny ne, jinak je to tak jak píšete.

 • Tomáš napsal(a):

  Dobrý den, taky mě čeká první cesta s Ryanairem a stále nevím jak s nb na palubu. Rozhodně ho nechci nechat bez dohledu ve větším příručním zavazadle co půjde do podpalubí, ale rozměry menšího palubního zavazadla ani samotný nb nesplňuje, natož taška na nb.
  Co byste mi poradil, někde jsem se dočetl že to neřeší, někde zase píšou že když je to „zavazadlo“ větší, tak bez ohledu na to že je v něm jen nb s příslušenstvím tak ho nevezmou…? NB mám 34x24x2, taška na nb má 40x30x10. Děkuji.

  • Honza
   Honza napsal(a):

   Notebook je obecně brán jako malé příruční zavazadlo. Každopádně tak jako tak pokud ho budete mít ve velkém a vyndáte ho že ho nenecháte jít dolů tak se to nebude počítat jako další malé zavazadlo.

 • Ilona napsal(a):

  Dobrý den,

  máme koupené od Ryanair letenky do Paříže s možností dvou zavazadel zdarma. Nejsem si však jistá, zda nám to bude stačit, a proto jsem zvažovala, že bychom ještě dokoupili jedno zavazadlo pro nás dvě. Vy v článku píšete o ceně 260 Kč za zavazadlo, mně se však nabídla cena kolem 1500 Kč. V čem je tedy, prosím, fígl?

  • Honza
   Honza napsal(a):

   Dobrý den, byla to akční cena Ryanair, která se i teď sem tam objevuje, standardní cena je kolem těch 1 500 Kč.

Přidat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *