Skupiny létají s Honzou

ŘÍM z Prahy v akci

258 Kč
22.12.2021 8:00 2 komentáře
Nabídka již není aktuální

CC0 Pixabay

Do systému aerolinky Ryanair se dostaly levné letenky do Říma.
 

Zpáteční letenky z Prahy do Říma dnes pořídíme v akc za super cenu 258 Kč. Letenky jsou dostupné třeba i na prodloužený víkend v průběhu ledna 2022. Využít můžeme také kombinaci letenek s konkurenčním Wizz Air, jednosměrné letenky pořídíme za 10 €. V ceně letenek od Ryanair máme příruční zavazadlo o rozměrech 40x25x20 cm
Příkladem letenky na 28.1.2022 – 31.1.2022.
 


 

Jak z letiště v Římě

Z letiště Fiumicino odjíždí do centra Říma řada autobusových společností, např. Terravision, Sit Bus Shuttle a další, jednosměrnou jízdenku seženeme už za 7 EUR. Autobusy odjíždějí často a cesta z letiště jim trvá necelou hodinu. Rychleji se do centra dostaneme vlakem, příměstským za 8 €, Leonardo Expressem za 14 €.
Stejné autobusové společnosti jezdí také z letiště Ciampino, z něho můžeme využít ale také MHD (platí denní a vícedenní jízdenky pro Řím). Linka 720 nás doveze na metro Laurentina, linka 520 pak na metro Cinecitta.

Aktuální pravidla pro Itálii

Pro cestu do Itálie od 16.12.2021 do 31.1.2022 potřebují očkovaní a ti, co nemoc prodělali, AG test (24h) nebo PCR test (48h). Ostatní musí navíc na 5 dní do karantény. Pro všechny platí povinnost vyplnit vstupní PLF. Pro cestu zpět stačí očkovaným a po prodělání nemoci jen vstupní formulář do ČR.
Prakticky na všechny aktivity s vyšší kumulací osob je potřeba disponovat v Itálii green pasem, ten představuje i platný EU Covidpass (očkování, prodělání nebo testování).

Diskuze
PŘIDAT KOMENTÁŘ Chcete se na něco zeptat? Není vám něco jasné a nevíte si rady? Nebo naopak máte nějaké poznatky nebo zkušenosti, o které se chcete podělit? Napište do komentářů.
 • Profilový obrázek
  Martina napsal(a):

  Dobrý den.prosim vás chci se zeptat na jednu věc,kterou nejsem schopná najít nikde na netu.pokid má člověk 2davku očkování teď v lednu a poletíme zpět z Říma do Rakouska,musíme mít i Pcr test,který si musíme teda udělat v Itálii?moc děkuji za info.Martina

  • Honza
   Honza napsal(a):

   Dobrý den, ne, na odlet vám stačí očkování a následně transitujete bez nutnosti testu do ČR.

Přidat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *