PŘIDAT KOMENTÁŘChcete se na něco zeptat? Není vám něco jasné a nevíte si rady? Nebo naopak máte nějaké poznatky nebo zkušenosti, o které se chcete podělit? Napište do komentářů.
Naďa Vondrovánapsal(a):
8.11.2018 (8:55)
Dobrý den, Honzo, prosím o radu, mám u Ryanaru rezervované 4 letenky do Londýna (přes net), 2 jsou pro dospělé a 2 děti, ty jsem zarezervovala jako dospělé, jinak nelze. Po chatu jsem si je nechala připojit k dospělé osobě, jinak by nesměli cestovat. Před odletem si ty dvě dospělé osoby odbavím po netu…vytisknu palubní lístek, ale děti nemohu. Odbaví mi je na letišti, nebude s tím problém? Budu něco platit? V Čechách se domluvím, ale v Londýně , cestou nazpět, to bude horší. Navíc nemám žádný doklad , že mi ty děti připojili, napsali mi jen, že to mám připojené, tak aby na letišti nebyl problém. Děkuji moc za odpověď.
Ahoj, ano několikrát jsem to už taky řešil – připojí dítě, a dají do poznámky free airport checkin, vždy to bylo bez problémů.
Míšanapsal(a):
8.11.2018 (7:01)
Ahoj/Dobrý den,
měla bych stejný dotaz jako Martin níže,jen s tím rozdílem,že my bychom mohli vycestovat už 21.12. večer. Radši bychom nekam,kde je tepleji (nemusí být na teplota a koupání). Místo odletu nemusí být jen Praha, klidně i v okolních státech.
Moc děkuji za odpověď ?
Ahoj, je to o hledání, bohužel nemám dostatek času abych na to mohl konkrétně koukat, ale proklikat kiwi.com, Ryanair, Pelikán, Královnu, Letušku … apod.. a neunikne vám 90% tarifů..
Martinnapsal(a):
7.11.2018 (18:10)
Ahoj,
chtěl bych se zeptat, jestli nevíš o nějakých „levnějších“ letenkách v rozmezí 25.12-1.1.2019. Vím, že ceny jsou všeobecně o vánocích nejvyšší, ale kdyby si měl nějakej tip, budu rád. Díky
Ahoj, bohužel žádné akce se neobjevují, takže je to čistě o proklikávání – po Evropě nejspíš s Ryanair, dál pak přes Pelikána, Letušku a Královnu.
Dominiknapsal(a):
7.11.2018 (12:21)
Ahoj,
Chtěl bych odcestovat na víkend do Paříže, pátek (případně sobota) přílet a v pondělí odlet.
Na jaké letiště a s jakou společností nejlépe a nejlevněji letět? Bydlet bychom chtěli na Montmarteru, případně jiný tip na ubytování?
Let cca půlka února až půlka března
Děkuji
Ahoj,nejlevněji z Prahy létá Transavia (tuším že ranní rotace mají už jen v sobotu), jinak nově letí Ryanair do Beauvais, takže se to dá dobře zkombinovat tam s Ryanem a zpět s Transavia (případně pak ještě Vueling nebo ČSA).
Veronikanapsal(a):
7.11.2018 (12:18)
Dobrý den,
chci se zeptat, zdali máte zkušenosti s nakupováním letenek přes skyscanner, konkrétně na stránce cz.gotogate.com?
Nikde nemohu dohledat, zdali je let s odbaveným zavazadlem nebo jen s příručním, když si chci koupit letenky.
Dobrý den, nikdy nebudou výrazně výhodnější než prověřené weby, ušetřených pár korun se vám pak vrátí na tom, že nekomunikují, mají nejasné podmínky platby apod… Za mě se GotoGate, Tripsta, apod. vyhýbat.
Zuzananapsal(a):
6.11.2018 (18:43)
Dobrý den Honzo,
mám doplňující otázku 🙂 – příští týden letíme do Říma (od Ryanair), na 3 dny. Prosím, nemáš radu ohledně nejlepší dopravy v rámci Říma? Případně existují nějaké stránky, kde se dají vyhledat spoje a ceny jízdenek? Ryanair nám nabízí i pronájem auta – a já nevím, jestli se to vyplatí – jsme ubytovaní celkem blízko centra(cca 3 km od Kolosea). Děkuji předem za radu!Zuzka.
Dobrý den, rozhodně MHD, Řím je totálně ucpaný permanentně… takže se jezdí metrem – info zde http://www.atac.roma.it/
Lucienapsal(a):
6.11.2018 (16:13)
Dobry den,
mame v planu let do Chile, idealne Santiago, ale muzeme zacit i v Punta Arenas. Terminove od 20.12.2018 do 8. 2. 2019. Ted jsou nejnizsi za cca 17 000,- v prumeru za 20 000,- – ma smysl cekat?
Dobrý den, ne, nic levnějšího bych na tohle období nečekal, akce se zpravidla na vánoční termíny neobjevují, s blížícím se termínem pak ceny spíše rostou.
Jananapsal(a):
6.11.2018 (9:30)
Ahoj Honzo, sháním letenky na duben, květen 2019 (přesné datum nemám) do Amsterdamu nebo Eindhovenu, odlet ČR nebo Vídeň a Katowice. Myslíš, že se objeví nějaká zajímavá akce nebo mám letenky zakoupit již teď? Děkuji za odpověď.
Ahoj, vzhledem k tomu že je to top období hlavně kvůli Keukenhofu, tak bych radši koupil letenky rovnou. U easy jsou ceny do Amsterdamu 1200-1500 Kč což je prakticky top.
Jaroslav Podhornýnapsal(a):
5.11.2018 (19:24)
Ahoj Honzo,
ptám se znovu. Někde jsem svůj dotaz asi špatně vypsal. Hledám nějakou vychytávku do Jerevanu pro 8 lidí na polovinu června, návrat osmý den.
Jsme botanici a tato doba je nejlepší na kvetení. Objevují se na podzim zajímavé ceny z Katovic, ale jak je to v červnu?
Zdravím Jarek
Ahoj, tuším že jsem někde i odpovídal, zrovna Jerevan je z těch destinací asi nejdraží, každopádně je ještě čas, akce se budou objevovat spíše až po novém roce.
Hankanapsal(a):
5.11.2018 (8:54)
Ahoj Honzo, chceme s dětma vyrazit v létě (červen, červenec) k moři, kamkoli, na pár dnů. Kdy obecně je nejlépe shánět letenky a na jakou cenu za osobu myslíš, že se můžem dostat? Děkuji moc za radu.
Ahoj, aktuálně jsou v nabídce na léto i nové linky, třeba s Voloteou do Cagliari. Takže bych ještě počkal co vše se objeví, ty nejlevnější ceny bych čekal kolem 2 000 Kč a tak 1-3 měsíce před odletem.
Honzanapsal(a):
4.11.2018 (21:57)
Ahoj Honzo, dlouho jsem si nebyl pro radu 😀
Plánujeme Bangkok v lednu 2019 – odlet kolem 17.1.2019 na cca 25 dnů. Snažím se hledat všude, ale výsledek je buď Rusáci, nebo dlouhá trasa 20 a víc hodin/cesta, nebo cena 15000+ což mi přijde hodně. Co radíš? Vydržet ještě? Nebo koupit? Případně máš nějaký tip? Děkuji, Honza
Ahoj, kouknul bych na flyuia.com – poslední dobou mívají nejlepší cenu, pokud i u nich to bude raketa, tak tam bohužel žádné jiné výhodnější řešení aktuálně nebude.
Hananapsal(a):
3.11.2018 (12:58)
Dobrý den, letíme v únoru do Londýna, máme přikoupeno odbavené zavazadlo do 10 kg. Můžeme v něm přepravit láhev alkoholu? Nějak se v těch odpovědích nemůžu zorientovat. Děkuji za odpověď
Honzo,
ráda bych vzala ty Azory, které jste tam včera pověsil (i když dneska už mají o trochu vyšší cenu). Jak je to ale s tím příručním zavazadlem? Uvádíte rozměry, ale jakou má limitní hmotnost? Souvisí s tím otázka, kterou řeším. Pokud by mi nestačilo a musela bych vzít a připlatit další zavazadlo, které by šlo na odbavení, stíhala bych potom při zpáteční cestě přestup v Londýně směr Bratislava? Jsou tam cca 2 hodiny (17:45-19:50), i kdyby první letadlo nemělo zpoždění, vezme mi čas čekání právě na toto zavazadlo. Na Standfordu jsem nikdy nebyla, netuším jaké vzdálenosti je kde třeba překonat k dalšímu odbavení do Bratislavy … budou mi ty dvě hodiny v takovém případě stačit?
Díky za rychlost, Dana
Ahoj, váha tam omezená není, s odbaveným zavazadlem bych to asi neriskoval, spíše bych tak přikoupil Priority a kdyžtak si na palubu vzal zavazadla dvě… Ty 2 hodiny jsou na přestup jen tak tak obzvlášť, když se musí na Stanstedu vyjít ven a opět zpět.
Lenka Podsedníkovánapsal(a):
2.11.2018 (0:14)
Ahoj Honzo,
chci se zeptat, zakoupila jsem letenku s Ryanarem, ještě před změnou zavazadlových podmínek, ale let proběhne až teď v listopadu, vztahují se nové podmínky i na dříve zakoupené letenky. Předem děkuji za odpověď.
Přeji hezký den Lenka
Ahoj, záleží, zdali byl termín nákupu před 1.9. nebo až po…. Pokud před tak se do rezervace nahrálo zdarma 10kg odbavené zavazadlo, pokud po tak platí nová pravidla bez výjimky.
Lenka Podsedníkovánapsal(a):
3.11.2018 (22:47)
Děkuji za odpověď, ano rezervace proběhla 11.7. , ale 1.9. mi přišel mail, že se změnily podmínky pro tuto rezervaci a pak zase, že je obsaženo 10kg zavazadlo, takže se radši ptám :-), děkuji.
Magdanapsal(a):
1.11.2018 (14:09)
Ahoj Honzo,
koupila jsem si letenky v akci na Martinik a vzhledem k blížícímu se termínu odletu řeším, jak se co nejlevněji dostat z CDG do Paříže a pak dva dny na to z Paříže na Orly. Je asi jedno, kam přesně do Paříže (tj. nemusí to být centrum, spíš do klasických zón s běžnou cenou dopravy, bez letištních přirážek…) Nemáš prosím tipy? Děkuju!
Ahoj na CDG jezdí bus, na Orly pak tramvaj, CDG je 5. zóna, ORY 4. zóna, takže buď na t+ jízdenky nebo to nakombinovat s nějakými vícedenními…
Dananapsal(a):
1.11.2018 (13:37)
Dobrý den Honzo,
prosím rychlou radu. Dcera bude mít za týden narozky. Chtěla by se podívat do USA nebo Thajsko (nebo jiná podobná exotika), … prostě bych jí chtěla někam vzít 🙂 USA bylo nedávno za 6,5 tis (NY, LA), od té doby nic. Myslíte, že mám touto dobou šanci na něco podobného s odletem ideálně listopad? Resp. odlet i jindy než listopad, jen se vyhýbám např. NY v lednu/únoru, protože se mi tam nechce mrznout stejně jako v Praze 🙂
Dobrý den, zkusil bych se kouknout na odlety z Vídně, aktuálně má akci i WOW Air z Berlína, případně pak norwegian z Prahy, vše jde do 10 000 Kč, jestli zase bude nějaká podobná akce se bohužel jen tak nedá odhadnout.
Michalnapsal(a):
1.11.2018 (7:07)
Ahoj Honzo,
na konci roku letíme z Prahy na Azory s TAP a změnou letu máme najednou okno cca 13 hodin na přestupu v Lisabonu. Můžeme opustit letiště a zamířit do města mezi lety nebo musíme zůstat v tranzitní zoně na letišti?
AHoj, ano klidně můžete zajet do centra… V Lisabonu jezdí na letiště metro, takže jste tam za pár minut.
Marlennapsal(a):
31.10.2018 (22:13)
Ahoj Honzo, chci se zeptat, jaký je tvůj názor nebo rovnou zkušenost s mytrip.com nebo pelikan.cz? A záleží vůbec na portálu, který mi nákup letenek zprostředkuje?
Ahoj, vždy se vyplatí kupovat u CZ prodejce, takže pelikán bez problémů. S mytrip.com jsou jen potíže – nekomunikují, zadržují peníze, neinformují o změnách apod…
Petrnapsal(a):
31.10.2018 (21:39)
Dobrý den, chtěl bych v červenci do New Yorku. Kdy je nejlepší cena letenky? Děkuji za odpověď.
Dobrý den, Honzo, prosím o radu, mám u Ryanaru rezervované 4 letenky do Londýna (přes net), 2 jsou pro dospělé a 2 děti, ty jsem zarezervovala jako dospělé, jinak nelze. Po chatu jsem si je nechala připojit k dospělé osobě, jinak by nesměli cestovat. Před odletem si ty dvě dospělé osoby odbavím po netu…vytisknu palubní lístek, ale děti nemohu. Odbaví mi je na letišti, nebude s tím problém? Budu něco platit? V Čechách se domluvím, ale v Londýně , cestou nazpět, to bude horší. Navíc nemám žádný doklad , že mi ty děti připojili, napsali mi jen, že to mám připojené, tak aby na letišti nebyl problém. Děkuji moc za odpověď.
Ahoj, ano několikrát jsem to už taky řešil – připojí dítě, a dají do poznámky free airport checkin, vždy to bylo bez problémů.
Ahoj/Dobrý den,
měla bych stejný dotaz jako Martin níže,jen s tím rozdílem,že my bychom mohli vycestovat už 21.12. večer. Radši bychom nekam,kde je tepleji (nemusí být na teplota a koupání). Místo odletu nemusí být jen Praha, klidně i v okolních státech.
Moc děkuji za odpověď ?
Ahoj, je to o hledání, bohužel nemám dostatek času abych na to mohl konkrétně koukat, ale proklikat kiwi.com, Ryanair, Pelikán, Královnu, Letušku … apod.. a neunikne vám 90% tarifů..
Ahoj,
chtěl bych se zeptat, jestli nevíš o nějakých „levnějších“ letenkách v rozmezí 25.12-1.1.2019. Vím, že ceny jsou všeobecně o vánocích nejvyšší, ale kdyby si měl nějakej tip, budu rád. Díky
Ahoj, bohužel žádné akce se neobjevují, takže je to čistě o proklikávání – po Evropě nejspíš s Ryanair, dál pak přes Pelikána, Letušku a Královnu.
Ahoj,
Chtěl bych odcestovat na víkend do Paříže, pátek (případně sobota) přílet a v pondělí odlet.
Na jaké letiště a s jakou společností nejlépe a nejlevněji letět? Bydlet bychom chtěli na Montmarteru, případně jiný tip na ubytování?
Let cca půlka února až půlka března
Děkuji
Ahoj,nejlevněji z Prahy létá Transavia (tuším že ranní rotace mají už jen v sobotu), jinak nově letí Ryanair do Beauvais, takže se to dá dobře zkombinovat tam s Ryanem a zpět s Transavia (případně pak ještě Vueling nebo ČSA).
Dobrý den,
chci se zeptat, zdali máte zkušenosti s nakupováním letenek přes skyscanner, konkrétně na stránce cz.gotogate.com?
Nikde nemohu dohledat, zdali je let s odbaveným zavazadlem nebo jen s příručním, když si chci koupit letenky.
Děkuji za odpověď,
Veronika
Dobrý den, nikdy nebudou výrazně výhodnější než prověřené weby, ušetřených pár korun se vám pak vrátí na tom, že nekomunikují, mají nejasné podmínky platby apod… Za mě se GotoGate, Tripsta, apod. vyhýbat.
Dobrý den Honzo,
mám doplňující otázku 🙂 – příští týden letíme do Říma (od Ryanair), na 3 dny. Prosím, nemáš radu ohledně nejlepší dopravy v rámci Říma? Případně existují nějaké stránky, kde se dají vyhledat spoje a ceny jízdenek? Ryanair nám nabízí i pronájem auta – a já nevím, jestli se to vyplatí – jsme ubytovaní celkem blízko centra(cca 3 km od Kolosea). Děkuji předem za radu!Zuzka.
Dobrý den, rozhodně MHD, Řím je totálně ucpaný permanentně… takže se jezdí metrem – info zde http://www.atac.roma.it/
Dobry den,
mame v planu let do Chile, idealne Santiago, ale muzeme zacit i v Punta Arenas. Terminove od 20.12.2018 do 8. 2. 2019. Ted jsou nejnizsi za cca 17 000,- v prumeru za 20 000,- – ma smysl cekat?
Dobrý den, ne, nic levnějšího bych na tohle období nečekal, akce se zpravidla na vánoční termíny neobjevují, s blížícím se termínem pak ceny spíše rostou.
Ahoj Honzo, sháním letenky na duben, květen 2019 (přesné datum nemám) do Amsterdamu nebo Eindhovenu, odlet ČR nebo Vídeň a Katowice. Myslíš, že se objeví nějaká zajímavá akce nebo mám letenky zakoupit již teď? Děkuji za odpověď.
Ahoj, vzhledem k tomu že je to top období hlavně kvůli Keukenhofu, tak bych radši koupil letenky rovnou. U easy jsou ceny do Amsterdamu 1200-1500 Kč což je prakticky top.
Ahoj Honzo,
ptám se znovu. Někde jsem svůj dotaz asi špatně vypsal. Hledám nějakou vychytávku do Jerevanu pro 8 lidí na polovinu června, návrat osmý den.
Jsme botanici a tato doba je nejlepší na kvetení. Objevují se na podzim zajímavé ceny z Katovic, ale jak je to v červnu?
Zdravím Jarek
Ahoj, tuším že jsem někde i odpovídal, zrovna Jerevan je z těch destinací asi nejdraží, každopádně je ještě čas, akce se budou objevovat spíše až po novém roce.
Ahoj Honzo, chceme s dětma vyrazit v létě (červen, červenec) k moři, kamkoli, na pár dnů. Kdy obecně je nejlépe shánět letenky a na jakou cenu za osobu myslíš, že se můžem dostat? Děkuji moc za radu.
Ahoj, aktuálně jsou v nabídce na léto i nové linky, třeba s Voloteou do Cagliari. Takže bych ještě počkal co vše se objeví, ty nejlevnější ceny bych čekal kolem 2 000 Kč a tak 1-3 měsíce před odletem.
Ahoj Honzo, dlouho jsem si nebyl pro radu 😀
Plánujeme Bangkok v lednu 2019 – odlet kolem 17.1.2019 na cca 25 dnů. Snažím se hledat všude, ale výsledek je buď Rusáci, nebo dlouhá trasa 20 a víc hodin/cesta, nebo cena 15000+ což mi přijde hodně. Co radíš? Vydržet ještě? Nebo koupit? Případně máš nějaký tip? Děkuji, Honza
Ahoj, kouknul bych na flyuia.com – poslední dobou mívají nejlepší cenu, pokud i u nich to bude raketa, tak tam bohužel žádné jiné výhodnější řešení aktuálně nebude.
Dobrý den, letíme v únoru do Londýna, máme přikoupeno odbavené zavazadlo do 10 kg. Můžeme v něm přepravit láhev alkoholu? Nějak se v těch odpovědích nemůžu zorientovat. Děkuji za odpověď
Dobrý den, ano, odevzdat přímo na checkinu.
Ahoj, prosím, nemáš nějaký tipy na vnitrostátní lety ve Vietnamu ? Chtěli bychom z Hanoje někam na jih, asi nejlépe do Ho Chi Minh. Díky
Vždycky nejlépe pomůže seznam destinací i s aerolinkou na wiki:
https://en.wikipedia.org/wiki/Noi_Bai_International_Airport
Honzo,
ráda bych vzala ty Azory, které jste tam včera pověsil (i když dneska už mají o trochu vyšší cenu). Jak je to ale s tím příručním zavazadlem? Uvádíte rozměry, ale jakou má limitní hmotnost? Souvisí s tím otázka, kterou řeším. Pokud by mi nestačilo a musela bych vzít a připlatit další zavazadlo, které by šlo na odbavení, stíhala bych potom při zpáteční cestě přestup v Londýně směr Bratislava? Jsou tam cca 2 hodiny (17:45-19:50), i kdyby první letadlo nemělo zpoždění, vezme mi čas čekání právě na toto zavazadlo. Na Standfordu jsem nikdy nebyla, netuším jaké vzdálenosti je kde třeba překonat k dalšímu odbavení do Bratislavy … budou mi ty dvě hodiny v takovém případě stačit?
Díky za rychlost, Dana
*Stanstedu – sorry, byla jsem duší zase jinde 🙂
Ahoj, váha tam omezená není, s odbaveným zavazadlem bych to asi neriskoval, spíše bych tak přikoupil Priority a kdyžtak si na palubu vzal zavazadla dvě… Ty 2 hodiny jsou na přestup jen tak tak obzvlášť, když se musí na Stanstedu vyjít ven a opět zpět.
Ahoj Honzo,
chci se zeptat, zakoupila jsem letenku s Ryanarem, ještě před změnou zavazadlových podmínek, ale let proběhne až teď v listopadu, vztahují se nové podmínky i na dříve zakoupené letenky. Předem děkuji za odpověď.
Přeji hezký den Lenka
Ahoj, záleží, zdali byl termín nákupu před 1.9. nebo až po…. Pokud před tak se do rezervace nahrálo zdarma 10kg odbavené zavazadlo, pokud po tak platí nová pravidla bez výjimky.
Děkuji za odpověď, ano rezervace proběhla 11.7. , ale 1.9. mi přišel mail, že se změnily podmínky pro tuto rezervaci a pak zase, že je obsaženo 10kg zavazadlo, takže se radši ptám :-), děkuji.
Ahoj Honzo,
koupila jsem si letenky v akci na Martinik a vzhledem k blížícímu se termínu odletu řeším, jak se co nejlevněji dostat z CDG do Paříže a pak dva dny na to z Paříže na Orly. Je asi jedno, kam přesně do Paříže (tj. nemusí to být centrum, spíš do klasických zón s běžnou cenou dopravy, bez letištních přirážek…) Nemáš prosím tipy? Děkuju!
Ahoj na CDG jezdí bus, na Orly pak tramvaj, CDG je 5. zóna, ORY 4. zóna, takže buď na t+ jízdenky nebo to nakombinovat s nějakými vícedenními…
Dobrý den Honzo,
prosím rychlou radu. Dcera bude mít za týden narozky. Chtěla by se podívat do USA nebo Thajsko (nebo jiná podobná exotika), … prostě bych jí chtěla někam vzít 🙂 USA bylo nedávno za 6,5 tis (NY, LA), od té doby nic. Myslíte, že mám touto dobou šanci na něco podobného s odletem ideálně listopad? Resp. odlet i jindy než listopad, jen se vyhýbám např. NY v lednu/únoru, protože se mi tam nechce mrznout stejně jako v Praze 🙂
Díky, Dana
Dobrý den, zkusil bych se kouknout na odlety z Vídně, aktuálně má akci i WOW Air z Berlína, případně pak norwegian z Prahy, vše jde do 10 000 Kč, jestli zase bude nějaká podobná akce se bohužel jen tak nedá odhadnout.
Ahoj Honzo,
na konci roku letíme z Prahy na Azory s TAP a změnou letu máme najednou okno cca 13 hodin na přestupu v Lisabonu. Můžeme opustit letiště a zamířit do města mezi lety nebo musíme zůstat v tranzitní zoně na letišti?
AHoj, ano klidně můžete zajet do centra… V Lisabonu jezdí na letiště metro, takže jste tam za pár minut.
Ahoj Honzo, chci se zeptat, jaký je tvůj názor nebo rovnou zkušenost s mytrip.com nebo pelikan.cz? A záleží vůbec na portálu, který mi nákup letenek zprostředkuje?
Ahoj, vždy se vyplatí kupovat u CZ prodejce, takže pelikán bez problémů. S mytrip.com jsou jen potíže – nekomunikují, zadržují peníze, neinformují o změnách apod…
Dobrý den, chtěl bych v červenci do New Yorku. Kdy je nejlepší cena letenky? Děkuji za odpověď.
Dobrý den, počkal bych minimálně do nového roku, jestli se neobjeví nějaké akční tarify, minulý rok byli i na prázdniny.