Poradna
PŘIDAT KOMENTÁŘ Chcete se na něco zeptat? Není vám něco jasné a nevíte si rady? Nebo naopak máte nějaké poznatky nebo zkušenosti, o které se chcete podělit? Napište do komentářů.
  • Dagmar Baderová napsal(a):

    Dobrý den, pokud je odlet 5.4. v 00.00h kdy a hlavně kolikátého mám být na letišti?
    Dekuji

    • Honza napsal(a):

      Dobrý den, 0:00 je vždy už následující den, takže je to noc se 4.4. na 5.4.

  • Václav Poláš napsal(a):

    zdravím měl bych zájem o prodloužený víkend v květnu ,letecký do lamezia Terme , ubytování okolí Tropea

    • Honza napsal(a):

      Dobrý den, koukněte přímo na http://www.ryanair.com – jediné levné letenky jsou v nabídce s odletem z Vídně.

  • Kateřina napsal(a):

    Dobry den Honzo, chtela bych 23.5.-27.5. letět do Paříže, myslíte ze je vhodné koupit letenky již teď nebo budou ještě levnější? Mate nějaký bezpečný a cenově přijatelný tip na ubytování? děkuji K.

    • Honza napsal(a):

      Dobrý den, u Paříže bych neočekával, že by se objevila nějaká zásadnější akce. Vueling z Prahy přestává létat, takže jediná levnější linka na Orly je s Transavia, případně pak Ryanair do Beuvais. Ubytování vždy řeším v B&B hotelech nebo ibisu – po Paříži je jich spousta.

  • Renata napsal(a):

    Dobrý den,
    ráda bych se zeptala, ohledně levnějších letenek na ostrov Naxos, je lepší koupit nyní či vyčkávat? Koukala jsem přes skyscanner a všude se píše osobní transfer, ráda bych se zeptala, zda jste se s tímto setkal. Moc děkuji. Renata

    • Honza napsal(a):

      Dobrý den, záleží, kdy letíte. Na Naxos létájí jen místní aerolinky z Atén, takže standardní přestupní letenku pořídíte jen u SKY Express třeba z Prahy. Pokud je to v kombinaci třeba s Ryanair z Vídně nebo Bratislavy, jsou to dvě oddělené rezervace a přestup není garantovaný.

  • Linda napsal(a):

    Dobrý den, Honzo, mám dotaz ohledně zavazadel, při rezervaci letenky je automaticky počítána cena za příruční zavazadlo? Jak postupovat v případě, že si chci připlatit za odbavení kufru? Děkuji Linda

    • Milan napsal(a):

      To záleží od aerolinky a tarifu.

    • Honza napsal(a):

      Dobrý den, každá aerolinka to má v základu jinak. Odbavené zavazadlo se přidáva obvykle v průběhu rezervace.

  • Nadšenec71 napsal(a):

    Zdravím,
    chci se zeptat..mám buklý let Víden-Istanbul-Bombaj-Singapur od jedné letecké společnosti..musím mít na přestupu v Bombaji vízum?Pokud bych měl letenku jenom z Vídně a musel bych jít v Bombaji znovu na přepážku a pak zase security controlou..budou chtít po mě vízum?někde jsem četl že nevystavý letenky na celou cestu,ale že se musí na přepážku pro letenku.. dík za info

    • Honza napsal(a):

      Dobrý den, pro přestup na indických letištích je skoro vždy vyžadováno vízum.

  • Petra napsal(a):

    Dobrý večer. Právě mi zrušili let z Finska -Ivalo do Helsinek s přestupem do Prahy. Jak se postupuje prosim v tomto pripade? Letenky jsou od společnosti Finnair. Děkuji. Petra

    • Honza napsal(a):

      Dobrý den, pokud to máte na jedné rezervaci, tak by vás měli automaticky rebooknout na další dostupný let, ideální je rovnou si zavolat do Finnairu, po telefonu se obvykle nabízí i více variant.

  • Klára napsal(a):

    Době den, potřebuji poradit zda jako dětské vybavení, které jsem přikoupila k latence u Ryanair, mohu odbavit plážový vozík, protože ho budeme používat jako kočárek a je i tak navržen. Váhově se pohybuje okolo 15 kg. Děkuji

    • Honza napsal(a):

      Dobrý den, oficiálně ne, ale pokud ho zabalíte a obalíte folii, pochybuju, zda bude někdo zkoumat jestli je to opravdu kočárek nebo vozík.

  • Pavla napsal(a):

    Dobrý den, Honzo, chceme letět v červenci z Pardubic do Girony. Myslíte si, ze je fajn koupit letenku třeba one way a počkat na akci a teprve pak koupit zpáteční nebo je lepší kupovat letenky na jednou? Děkuji

    • Honza napsal(a):

      Dobrý den, určitě bych to takhle nedělal, cena zpáteční letenky může vystřelit a jednosměrná vám pak bude k ničemu, pokud nehledáte termín kolem svátků, tak bych si tipl, že se na červencové termíny ještě akce objeví.

  • Eva Báčová napsal(a):

    Ahoj , prosím jaké rozměry mají mít průhledné letecké uzavíratelné sáčky na kosmetiku a pod? Děkuji.

    • Honza napsal(a):

      Ahoj, daný je jen objem do 1l.

    • daniel napsal(a):

      už se mi stalo, že když jsem to měl ve dvou sáčcích, tak byl problém – i když to byl necelý litr dohromady. Vzal jsem si proto sáček jeden větší a zase s tím byl problém na jiném letišti – že je moc velký, i když zase obsah necelý litr… často to je na benevolenci obsluhy..:)

  • Honza napsal(a):

    Chci se zeptat na kupovani letenk pres MyTrip? Dobry napad? Nebo radeji ne? Predem diky

    • Honza napsal(a):

      Dobrý den, nedoporučuju, letenky tam nikdy nebudou zásadně levnější než přímo u aerolinky nebo ověřeného prodejce a zákaznický servis je tam prakticky na nule.

  • Katka napsal(a):

    zdravím, chtěli bychom s dětmi vyrazit na poslední týden v říjnu /maji volno na Sardinii a protestovat ji. našla jsem si lety z Německa tam, to je v pohodě, ale zpět už to kolem toho 31.10. nelita. napadlo mě popojet přes noc trajektem do města, odkud odletime, ale do kterého? máte tip na levnou letenku s tímto spojením v tomto období to je ideálně 30.10-1.11.? Moc díky

    • Honza napsal(a):

      Dobrý den, zatím bych počkal s nákupem, protože na přelomu října a listopadu se mění letový řád na zimní a spousta linek ještě není na zimu zveřejněných.

  • Pavla Šimanová napsal(a):

    Dobrý den, při vyplňování online checkinu jsem vyplnila k cestujícím špatně čísla občanek. Dá se to nějak zpětně řešit a napravit? Bording passy jsme dostali všichni, ale čísla občanek jsem zadala špatně.

    • Honza napsal(a):

      Dobrý den, pokud se jedná o Ryanair, tak je potřeba napsat na online chat, tam vám čísla občanek upraví.

  • Kateřina napsal(a):

    Zdravím Honzo, potřebuji letenky v červnu z Prahy do Turína – létá tam jen Ryanair a lety má pouze v pátek a v neděli. Jedeme tam na svatbu a tenhle letový plán se nám nehodí – minulý rok měli lety i ve čtvrtek a v pondělí. Mám ještě doufat, že přidají lety o něco později? Nebo už to tak s největší pravděpodobností zůstane?
    Díky za radu, Katka

    • Honza napsal(a):

      Dobrý den, tipl bych si, že už se žádné lety přidávat nebudou. Alternativně se dá letět do Milána a dojet vlakem do Turína.

  • Valentina napsal(a):

    Dobrý den, hledáme letenku do 13.000 Kč i se zavazadlem na poslední týden v říjnu 2025. Kde je nejlepší hledat a kdy? Děkuji

    • Honza napsal(a):

      Dobrý den, do jaké destinace?

  • 1Fido napsal(a):

    Dobrý den,
    8.9. – 23.9.2025 chceme letět na Bali (DPS). Poraďte nám prosím s letenkami 3 dospělí. Nemáme velkou zkušenost s koupi letenek a hlavně přes koho.
    Děkuji za raku

    • Honza napsal(a):

      Dobrý den, do odletu je dost času,takže tak minimálně do května bych to sledoval a čekal, jestli se neobjeví nějaká zajímavější akce.

  • Kateřina Fischerová napsal(a):

    Ahojky, provádím první registraci u Ryanair a chci koupit letenku, prosím, píše se jméno bez háčků a čárek nebo jako je to v dokladu cestovním,moooc děkuji

    • Honza napsal(a):

      Ahoj, vždy je lepší bez interpunkce, ale Ryanair to zvládá i s ní.

  • Michaela napsal(a):

    Dobrý den Honzo. Zakoupila jsem negarantové letenky přes Ryanair. Letím Vídeň-Brusel-Lisabon. Čas přestupu je hodina a 5 minut, což je dost těsný. Chci se zeptat zda se musí znovu projít bezpečnostní kontrolou, když nemám odbavené zavazadlo? Neznám letiště v Bruselu, pravděpodobně mě vyhodí rovnou v tranzitním prostoru? Děkuju předem za odpověď.

    • Honza napsal(a):

      Dobrý den, v Charleroi se dá obvykle projít rovnou z gate na gate, pokud nebude zpoždění, tak by se to stihnout mělo.

  • Veronika napsal(a):

    Ahoj Honzo,
    kde najdu dokoupené zavazadlo u Eurowings? Letenky mi kupoval někdo jiný, podařilo se mi dokoupit zavazadlo, z banky částka odešla, ale nikde v aplikaci to nemohu dohledat, vlastně ani letenky ….
    Díky za odpověď

    • Honza napsal(a):

      Ahoj, vždy by mělo přijít potvrzení a rezervaci, nejspíše tedy tomu, kdo letenky kupoval, ke budou zavazadla zobrazena.

  • Lucka napsal(a):

    Dobrý den, koncem září/ zač. října bychom chtěli letět na Sao Miquel. Kdy nejlépe koupit letenky? Diky

    • Honza napsal(a):

      Dobrý den, sem tam hodí akci TAP, z Prahy ale obvykle neklesají ceny pod 6 000 Kč, alternativou je koupit letenku do Lisabonu třeba s easyJet a k tomu pak přískok na Azory. S nákupem těchto letnek bych asi už moc neváhal.

Přidat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *