Poradna
PŘIDAT KOMENTÁŘ Chcete se na něco zeptat? Není vám něco jasné a nevíte si rady? Nebo naopak máte nějaké poznatky nebo zkušenosti, o které se chcete podělit? Napište do komentářů.
  • Zuzana napsal(a):

    Dobrý den. Koupila jsem si letenky na Rhodos z Krakova od Ryinaru .Po měsíci doķoupila zavazadla k odbavení,ale odklikla jsem ,že neplatim státní daň a vůbec nevím co to je
    Zda jsem ji měla platit nebo ne ?

    • Honza napsal(a):

      Dobrý den, to bylo jen upozornění, tam by nemělo být nic k odklikávání.

  • Lucie K. napsal(a):

    Dobrý den,Honzo

    poradíte,kde v Algheru,nejlip blízko letište,zapújčit auto?

    dekuji
    Lucie

    • Honza napsal(a):

      Dobrý den, zkusil bych Sicily by car.

  • Branislav napsal(a):

    Dobrý denm prosín vás kedy mam kupovať najlacnejšie letenky z Viedne do Tirany ?

    • Honza napsal(a):

      Dobrý den, nejvýhodnější nabídky se objevují obvykle 1-3 měsíce před odletem.

  • Martin napsal(a):

    Zdravím Honzo,

    nevím, zda budeš vědět nebo máš osobní zkušenost. Za pár měsíců letíme do Malajsie a mají celkem striktní pravidla na dovoz léčiv, ze kterých nejsem úplně moudrý. Je možné dovézt běžné léky jako ibuprofen (někde jsem na google našel, že i ibuprofen je potřeba proclít, což mi přijde na hlavu a pochybuju, že to někdo dělá) na bolest hlavy, paralen na horečku atd. aniž bych tyhle léky musel deklarovat? Našel jsem si, že se po příjezdu vyplňuje celní formulář K7, kde je i bod ohledně clení léčiv (máte léky/nemáte) a byl bych nerad, aby mi za běžné léky, které u nás koupíme bez přepisu, napařili pokutu při náhodné kontrole.

    Martin

    • Honza napsal(a):

      Ahoj, nikdy jsem nezažil, že by kdokoliv řešil běžné léky pro vlastní potřebu, tato nařízení se týkají spíše vyloženě dovozu léků.

  • Kamil napsal(a):

    Dobrý den
    Chci koupit letenky od Turkish Airlains – Praha – Bangkok – Praha. Zpět je přestup 1h 5min. Když nebude žádné zpoždění – dá se to stihnout se všemi procedurami ??? Budu mít jen kabinové zavazadlo.
    Děkuji za odpověď

    • Honza napsal(a):

      Dobrý den ano, stihnout se to dá, pokud je to na jedné rezervaci, tak je to starost aerolinky, abyste to stihli… Pokud ne, tak se o vás musí postarat a poslat vás dalším dostupným letem.

  • Adéla napsal(a):

    Dobrý den, máte prosím nějaké tipy na dovolenou ve stylu trosečník? Něco jako Survivor bez survivru. Chteěla bych to využít jako ozdravu těla a duše ❤️Nenašla jsem žádný web který by tomu odpovídal. Moc se to letenek netýká; ale nevím kde se zeptat 😅 Děkuji

    • Honza napsal(a):

      Dobrý den, no, stačí koupit letenku kamkoliv k moři, klidně za pár stovek třeba u Ryanair nebo Wizz Air… Na místě už se asi dá najít místo, kde se dá přespat pod širákem..

  • Jana napsal(a):

    Dobrý den, chceme letět v září na 10-12 dní
    (cca od 14.) do Cagliary z Vídně. Máme vyčkat na akci nebo raději koupit letenky co nejdříve ?
    Děkuji

    • Honza napsal(a):

      Dobrý den, pokud v první polovině a je pro vás cena už teď přijatelná, tak rovnou koupit. Pokud jste flexibilní a můžete letět třeba i ke konci září, tak tam bych si tipl, že se ještě nějaká akce u Ryanair objeví.

  • Hana napsal(a):

    Dobrý den dá se u vás najít letenka praha-kos nebo Vídeň Kos Řecko děkuji tak nějak konec září

    • Honza napsal(a):

      Dobrý den, z Prahy jedině Smartwings a tím pádem cena 8-10 000 Kč, letos navíc jedině v doprodeji od CK. Z Vídně se dá letět s Ryanair pod 5 000 Kč.

  • Jana Vozábová napsal(a):

    Dobrý den, co dělat, když se mi po zadání rezervačního kódu na stránkách společnosti easy jet objeví, že nemám žádnou letenku a tudíž se ani nemohu odbavit online. Letenka byla koupená přes Pelikán.

    • Honza napsal(a):

      Dobrý den, kontaktujte Pelikána, nejspíše tam dáváte rezervační kód vystavený z GDS, je pak ještě druhý, u easyJet 7-místný a s tím se přihlásite na odbavení.

  • Radka Stará napsal(a):

    Dobrý den, Honzo,

    syn letí se sportovním týmem do Marseille. Na cestě zpět (s Austrian Airlines) mají mezipřistání ve Vídni, kde bych ho ráda vyzvedla, takže by neodletěl (opět s Austrian Airlines) se zbytkem týmu do Prahy. Může v tom být nějaký problém? Je nutné (lze) to předem s někým vykomunikovat nebo to ev. stačí při odletu v Marseille.
    Děkuji za odpověď, Radka

    • Honza napsal(a):

      Dobrý den, pokud nemá odbavené zavazadlo, tak může klidně z letiště odejít.

  • Jarmila napsal(a):

    dobrý den, jak je to prosím se skládacími hůlkami/nortwoking/do příruční zavazadla.Mám ty malé cca 35cm,letím se Smartwings.
    děkuji Jarmila

    • Honza napsal(a):

      Dobrý den, pokud se vejdou do příručního zavazadla a mají hroty do 7 cm tak problém nebude.

  • Dany napsal(a):

    Dobrý den, prosím nemáte vlastní zkušenost z Prahy s Ryanair a zavazadly? Máme koupené Priority, doma máme asi 10 palubních kufrů a těm jejich pidi rozměrům neodpovídá ani jeden. Ten nejmenší má na hloubku místo 20 cm 22 cm. Opravdu se to řeší? Děkuji za zkušenosti.

    • Honza napsal(a):

      Dorbý den, Ryanair se zaměřuje na kontrolu cestujících bez Priority a klece na měření mají vůli 2-3 cm, takže to bude ok ;).

    • Dany napsal(a):

      Moc děkuji, jako vždycky. Zkusím to tedy risknout a uvidíme:-)

  • Gabriela napsal(a):

    Ahoj Honzo, prosím Tě o radu. Chtěla bych letět s 2 dětmi 14,12 let o prázdninách do Bari a zpět.

    Kdy je nejlepší letenky koupit a s kterou společností letět. Lépe z Prahy, nebo z Vídně?
    Děkuji Ti moc. G.

    • Honza napsal(a):

      Ahoj, do Bari létá prakticky je http://www.ryanair.com takže kouknout přímo k němu, jak z Prahy, tak Vídně. Na léto bych na této lince moc akce nečekal, takže spíše rovnou koupit.

  • Tomáš napsal(a):

    Zdravím,

    měl bych otázku, dají se sehnat v červenci levné letenky z Prahy do Burgas?

    • Honza napsal(a):

      Dobrý den, z Prahy/ČR jedině v nějakém doprodeji od cestovek v lastminute, nejčastěji se rovnou vyplatí vzít zájezd ideálně také jako lastminute. Z Vídně nebo Bratislavy létá Ryanair, ale ceny mají letos také dost nahozené.

  • Barbora Němečková napsal(a):

    Dobrý den, hledáme letenky na Srilanku/ Kubu od 15-19.12. Do cca 4.1. 2026 je mozne sehnat nějaké do 17 tisic a připadně kde prosim odlet nemusi byt z čr
    Děkuji moc

    • Honza napsal(a):

      Dobrý den, přes Vánoce se akční letenky neobjevují a ceny tak neklesají pod 20 000 Kč, spíše jdou k 25 000 Kč i výš.

  • Peter napsal(a):

    Dobrý deň. S manželkou sa chystáme na svadobnú cestu na Bali. Letíme spoločnosťou Qatar Airways. Bohužial sme letenky kupovali ešte dávno pred svadbou a preto má manželka svoju letenku kúpenú na svoje rodné priezvisko. Pas má však už nový na svoje nové priezvisko. Letenky sme kupovali cez Kiwi.com. Po komunikácii s livebotom sa uz týždeň nevieme dopátrať k zmene priezviska na letenke, ani sme nedostali žiadny návod ako postupovať. Ako by sme mali postupovať podľa Vás. Resp. budú podľa Vás akceptovať sobášny list priamo na letisku pri odbavovaní batožín a check in-e a zmenia následne priezvisko na letenke? Máte skúsenosti s niečím podobným? Ďakujem za akúkoľvek odpoveď. Peter

    • Honza napsal(a):

      Dobrý den, určitě bych se to snažil vyřešit dopředu. Kiwi lze kontaktovat i na „živého operátora“ tak buď se domluvit s nimi nebo pak přímo s Qatar, pokud vám poskytnou rezervační údaje.

    • Mirka napsal(a):

      Dobrý den, mám koupenou zpáteční letenku od Ryanair. Když poletim tam a zpět ne. Stačí pouze nenastoupil, nebo musím udělat storno a zaplatit storno poplatek. Peníze zpět za letenku nechci. Děkuji za odpověď Mirka

    • Honza napsal(a):

      Dobrý den, nic řešit nemusíte, letenka jednoduše propadne.

  • Jana kocourkova napsal(a):

    Honzo, prosím, jsme 4 holky seniorky a chceme letět 15.10 .- 28.10. do SAE ( Sharjah). Můžete nám pomoci najít 4 pěkné, zpáteční letenky?
    Moc děkuji
    Jana Kocourková

    • Honza napsal(a):

      Dobrý den, Sharjah se z Prahy nelétá, takže jedině s přestupem, obvykle nejlevněji s Pegasus přes Istanbul nebo pak přímo do Dubajem případně Abu Dhabí, cestovky nabízí i Ras al Khaimah.

  • Luboš napsal(a):

    Dobrý den Honzo,

    s přítelkyní bychom se rádi vydali do Dubaje koncem září. Pelikán mi vyhledal jako nejvýhodnější Smartwings s cenou za za osobu 5 150 Kč.
    Chtěl bych se vás zeptat, zda výše ceny je v pořádku a nebo čekat na nějakou jinou společnost s výhodnější nabídkou.

    Díky za odpověď.
    S pozdravem
    Luboš

    • Honza napsal(a):

      Dobrý den, za přímý let bych dokonce řekl, že je to akční cena a pokud vám termín vyhovuje, tak bych neváhal.

  • Hanka napsal(a):

    Dobrý den Honzo,
    prosím o info, jestli máte zkušenost s Qatar Airways jestli rozsazují manželské páry(let Srí Lanka)pokud si nezakoupíme místenku?
    Moc děkuji

    • Honza napsal(a):

      Dobrý den, pokud je to možné, tak dávají sedadla vždy k sobě.

  • Adam Rádl napsal(a):

    Dobrý den, rád bych se zeptal na nákup letenek přes zprostředkovatele. Vím o všech rizicích v případě kdy dojde k nejakým změnám a komunikaci s nimi….Ale chci koupit letenky na Madeiru z Prahy, přímý let, neměl by nastat žádný problém, a cena u aerolinky je na konkrétní datum cca 50tisíc za 4 osoby a u zprostředkovatele ( booking ) za 25 tisíc…Ten rozdíl je obrovský a vlastně nevím proč a jestli se to riziko vyplatí. Děkuji

    • Honza napsal(a):

      Dobrý den, takový rozdíl možný není, pokud se v booking.com proklikáte do posledního kroku, tak se cena zvedne, zprostředkovatel vám může oproti Smartwings nebo Eurowings snížit cenu tak max o 300 Kč a to jen s tím úmyslem, že vás oškube na něčem jiném…

    • Adam Rádl napsal(a):

      Dobrý den, proklikal jsem se do posledního kroku, než bych zadal kartu. Mám i prtscr , stále to jde zakoupit za poloviční cenu…

    • Honza napsal(a):

      Standardně se stává i to, že letenku zaplatíte a pak se vám ozvou, že cena vzrostla, zdali ji chcete za vyšší cenu nebo ne.

Přidat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *