Poradna
PŘIDAT KOMENTÁŘ Chcete se na něco zeptat? Není vám něco jasné a nevíte si rady? Nebo naopak máte nějaké poznatky nebo zkušenosti, o které se chcete podělit? Napište do komentářů.
  • Misa napsal(a):

    Dobrý den mohu mít dotaz 😊 v květnu chci se synem letět do New Yorku a chci se zeptat jestli už teď má cenu kupovat letenky nebo čekat? Dají se teď koupit s British Airways s jedním přestupem zpáteční pro jednoho cca 10 tis .tak váhám jestli kupovat s takovým předstihem nebo počkat a koupit později ,dekuju moc za radu hezký den
    Nebo kdybys jste měl nějaký vlastní tip budu ráda moc dekuju 😊

    • Honza napsal(a):

      Dobrý den, od května se bude létat zase i přímo a letos se dostaly nejlevnější přímé letenky na hranici 9 000 Kč, takže bych asi ještě počkal, nějaká přestupení letenka kolem 10 000 Kč se bude objevovat od teď asi vždy…

    • Misa napsal(a):

      ok,děkuji za radu – odpověď.

  • Janeta napsal(a):

    Zdravím, Honzo.
    Obracím se s prosbou. Našla jsem letenku na Bali s QATARem, kde je 18h přestup v Dauhá. Prosím, poradíš, jestli se dá opustit letiště ten čas využít výletem? Moc děkuji Janeta

    • Honza napsal(a):

      Na místě by neměl být problém získat transitní víza zdarma.

  • Jana napsal(a):

    Ahoj Honzo,
    jsem trošku zmatená z aktuálních rozměrů odbavených zavazadel u RyanAir.
    Přímo na stránkách je fotka, kde píšou, že jak 10kg, tak i 20kg může mít 80x120x120.
    Když jsem s nimi letěla v květnu, tak rozměry odbaveného 10kg byly jiné – 55x40x20.
    Asi bych se měla řídit tím, co je na jejich stránkách, ale potřebovala bych nějaké potvrzení mé domněnky 🙂
    Předem díky za radu
    Jana

    • Honza napsal(a):

      Ahoj, oficiálně má odbavené 10 kg zavazadlo max rozměry stejné jako velké příruční 55x40x20 cm, nikdy jsem ale neviděl, že by se na checkinu řešilo cokoliv jiného, než váha.

  • Tereza napsal(a):

    Zdravím, Honzo,
    na přelomu listopadu/prosince chceme letět na Maledivy. Prosím o radu, jak vycházejí letenky nejlépe (buď přímý let nebo s jedním přestupem). Ještě čekat nebo kupovat teď co nejdříve? Předem díky za rady 🙂

    • Honza napsal(a):

      Dobrý den, přímo se na Maledivy z ČR ani okolí nelétá, pouze charterové lety. Na přelom listopadu a prosince bych si tipl, že se v průběhu léta ještě akce začnou objevovat.

  • Pavel napsal(a):

    Dobrý den, znáte email na českou pobočku Lufthansy? Předem děkuji.

    • Honza napsal(a):

      Dobrý den, po emailu se s Lufthansou nedomluvíte, jedině přes telefon.

  • Marcela Hajná napsal(a):

    Dobrý den, Honzo,
    prosím o radu, potřebovala bych letět z Prahy do Verony na operu na cca tři dny. Nenašla jsem žádný přímý let. Víte o nějakém?
    Děkuji za odpověď,
    Marcela Hajná

    • Honza napsal(a):

      Dobrý den, přímé lety létá jen Volotea, linku obnoví od podzimu, alternativně je možné letět třeba s Ryanair do Bergama a dojet.

    • vlastimil Smolík napsal(a):

      ahoj prosimtě stihnu ranní let ve Vídni (odlet 5:50) když pojedu vlakem z parktiger 2 ve 4:32? letím se společností Ryanair zavazadlo nemám pouze batoh.

    • Honza napsal(a):

      Ahoj, ve Vídni jsem nikdy nezažil ráno frontu na bezpečnostní kontrole, takže by se to mělo dát stihnout bez problémů.

  • Dany napsal(a):

    Dovolím si odpovědět, létáme s Lufthansou do USA už 13 let a ještě nikdy nám palubní kufry neměřili. Jeden máme taky vyšší než ostatní, do schránky nad hlavou se vejde, nikdy s tím nebyl problém. Ani cestou tam, ani zpět.

  • Markéta 2 napsal(a):

    Ahoj Honzo, nějaké akční letenky do tepla přes Vánoce?

    • Honza napsal(a):

      Ahoj. Přes Vánoce se prakticky žádné akční letenky neobjevují, exotika startuje kolem 20 000 Kč a většinou se nic levnějšího není.

  • Romana napsal(a):

    Ahoj, chci se zeptat, letím s Lufthansou do USA. Mám palubní kufr, který je vysoký 57 cm, ale Lufthansa má na stránkách 55 cm. Jinak rozměry souhlasí. Myslíte, že to je problém? Děkuji za odpověď. Romana

    • Honza napsal(a):

      Ahoj, u Lufthansy bych to jako problém neviděl.

  • Iveta Petrová napsal(a):

    Dobrý den,
    chceme koupit 4 letenky od Lufthansy na Bali. Cena je 19778 Kč, ale když zadám 4 ks, cena celkem je 84112, což je o 5000 kc více než za letenku koupenou jednotlivě. Máte s tím prosím zkušenost?
    Děkuji IP

    • Honza napsal(a):

      Dobrý den, znamená to, že je dostupných za uvedenou cenu méně, než 4 místa.

  • Lenka Moravcova napsal(a):

    Dobrý den,

    potřebuji změnit kontaktní email.
    Na lenka-moravcoa@post.cz

  • Markéta napsal(a):

    Dobrý den, za měsíc letíme s Ryanair a teď se dívám, že syn (10 let) sedí přes uličku. Může si v letadle vyměnit místo s manželem aby seděl semnou a se starším synem?

    • Honza napsal(a):

      Dobrý den, jak si prohodíte místa v rámci jedné rezervace je jedno, to nikdo zkoumat nebude.

  • Barbora napsal(a):

    Dobrý den,
    potřebovala bych radu ohledně zadávání jména při nákupu letenek přes Ryanair.
    Pokaždé, když zakoupím letenku, zadávám jméno s diakritikou. Když chci ale zadat jméno s “ý”, nechce mě server pustit dál. Co s tím? Můžu zadat jméno bez čárky?
    Děkuju.

    • Honza napsal(a):

      Dobrý den, nejlepší je zadávat jména vždy bez diakritiky, do systému aerolinky a letiště jdou také bez háčků a čárek.

  • Katerina napsal(a):

    Dobrý den, mám takový přihlouplý dotaz 🙂 letím z Prahy s Lufthansou s jedním přestupem ve Frankfurtu a chtěla bych do cíle dovézt plechovku českého piva známému na ochutnání. Bohužel mám ale v ceně jen příruční zavazadlo a kabelku nebo malý batoh. Existuje nějaký způsob, jak tu plechovku přepravit aniž bych řešila odbavené zavazadlo? Děkuji moc za případné tipy.

    • Honza napsal(a):

      Dobrý den, pokud to máte vyloženě přestupní letenku, tak ve Frankfurtu znovu přes bezpečnostní kontrolu obvykle nepůjdete. Stačí ji tak koupit v Praze za kontrolou a dovezete ji do cílové destinace.

    • Katerina napsal(a):

      Moc děkuji za radu 🙂

  • Janina napsal(a):

    Dobrý den, právě jsem provedla online odbavení u EasyJetu a nechtělo to po mně čísla cestovních pasů, je to ok? Při odbavení u Ryanairu to čísla dokladů vyžadovalo.

    • Honza napsal(a):

      Dobrý den, ano, easyJet údaje po Schengenu nevyžaduje.

  • Vladimíra Podborská napsal(a):

    Dobrý den, v červnu jsme letěli na Sicílii a pujčovali jsme si auto od Centauro a při rezervaci jsme nemuseli platit předem.
    Teď jsme chtěli na září si pujčit auto na Malorce a chce to po nás platbu předem a nejde se dál v rezervaci posunout?
    Prosím o radu , zda je to nutné platit předem?
    Děkuji za odpověď V.P

    • Honza napsal(a):

      Dobrý den, také jsem nepřišel na ten klíč, kdy nabízejí platbu až na místě a kdy ne, ale poslední dobou mají většinu tarifů s platbou dopředu. Ideálně tak zvolit EUR kartu, pokud by se peníze vracely.

  • Dominika napsal(a):

    Dobrý den, nevíte někdo prosím jak je to s odletovou daní? Konkrétně let z Vídně do Baku s přestupem v Istanbulu. Nevím jestli stačí zaplatit až na letišti nebo se nemusí platit vůbec, moc informaci jsem na oficiálním webu pegasus nenašla. Děkuji za odpověď

    • Honza napsal(a):

      Dobrý den, všechny povinné daně jsou vždy již v rámci letenky. Pokud se jedná o vízové poplatky, tak ty se hradí obvykle na místě na pasové kontrole.

  • Simona napsal(a):

    Dobrý den,

    zakoupila jsem letenky od Smart Wings vč. 23 kg zavazadla k odbavení. Jsem trochu zmatená z informací na jejich webu, tak se chci raději zeptat. Platí, že si cca 24 hod před odletem udělám online odbavení a vygeneruju palubní vstupenku a následně se v den odletu dostavím k přepážce, kam jen předám zavazadla? Nebo mi na této přepážce také tisknou a generují palubní lístek?
    Letíme Praha/Heraklion a zpět. Akceptuje letiště v Heraklionu letenku např. v pdf? Nebudeme mít možnost si letenku vytisknout…

    Děkuji moc předem za rady.

    • Honza napsal(a):

      Dobrý den, u Smartwings vás vždy zdarma odbaví na letišti. Výhodou online checkinu je, že si můžete pak vybrat dopředu sedadla online.

  • Michaela napsal(a):

    Dobrý den, chtěla bych se zeptat, zda je možné při přestupu v Curychu neprocházet znovu přes bezpečnostní kontrolu, ale zůstat v dané zóně (z časových důvodů).

    • Honza napsal(a):

      Dobrý den, ano, je to běžné.

  • Hana napsal(a):

    Dobrý den, mám prosbu. Máme letenky do New Yorku od United Airlines a nejsme si jistí, k čemu slouží Travel-Ready Center. U naší rezervace se tady objevovalo, že musíme nahrát pasy, tak jsme je dnes nahráli a zobrazuje se tam teď pending approval (minimálně 1 pas musí být ověřen) odlétáme v pondělí brzy ráno, check in je 24 hodin předem a teď se bojíme, jestli při check inu nebude nějaký problém. Do United se nám nedaří dovolat.

    • Martina napsal(a):

      Dobrý den. prosím o radu ,zda mohu požádat easy jet o kompenzaci za let do Alicante ze dne 25.6.2025 ,který společnost zrušila z důvody stávky jejich zaměstnanců ve Spanelsku a toto oznámení mi přišlo o půl čtvrté a let měl proběhnout ve21 hod téhož dne ,ale mám poslanou žádost na refundaci….stavka probíhala 25.6.az 27.6..vznikly mi náklady na dopravu pojištění a ubytování….dekuji za odpoved

    • Honza napsal(a):

      Dobrý den, ano, nárok máte jak na kompenzaci, náhradu nákladů i náhradního letu.

    • Honza napsal(a):

      Dobrý den, je potřeba se zastavit na checkinu, skoro na všech letenech směr US je potřeba ukázat na checkinu ESTU a pasy.

Přidat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *