PŘIDAT KOMENTÁŘChcete se na něco zeptat? Není vám něco jasné a nevíte si rady? Nebo naopak máte nějaké poznatky nebo zkušenosti, o které se chcete podělit? Napište do komentářů.
Misanapsal(a):
9.7.2025 (10:28)
Dobrý den mohu mít dotaz 😊 v květnu chci se synem letět do New Yorku a chci se zeptat jestli už teď má cenu kupovat letenky nebo čekat? Dají se teď koupit s British Airways s jedním přestupem zpáteční pro jednoho cca 10 tis .tak váhám jestli kupovat s takovým předstihem nebo počkat a koupit později ,dekuju moc za radu hezký den
Nebo kdybys jste měl nějaký vlastní tip budu ráda moc dekuju 😊
Dobrý den, od května se bude létat zase i přímo a letos se dostaly nejlevnější přímé letenky na hranici 9 000 Kč, takže bych asi ještě počkal, nějaká přestupení letenka kolem 10 000 Kč se bude objevovat od teď asi vždy…
Misanapsal(a):
9.7.2025 (14:15)
ok,děkuji za radu – odpověď.
Janetanapsal(a):
8.7.2025 (13:29)
Zdravím, Honzo.
Obracím se s prosbou. Našla jsem letenku na Bali s QATARem, kde je 18h přestup v Dauhá. Prosím, poradíš, jestli se dá opustit letiště ten čas využít výletem? Moc děkuji Janeta
Na místě by neměl být problém získat transitní víza zdarma.
Jananapsal(a):
8.7.2025 (7:27)
Ahoj Honzo,
jsem trošku zmatená z aktuálních rozměrů odbavených zavazadel u RyanAir.
Přímo na stránkách je fotka, kde píšou, že jak 10kg, tak i 20kg může mít 80x120x120.
Když jsem s nimi letěla v květnu, tak rozměry odbaveného 10kg byly jiné – 55x40x20.
Asi bych se měla řídit tím, co je na jejich stránkách, ale potřebovala bych nějaké potvrzení mé domněnky 🙂
Předem díky za radu
Jana
Ahoj, oficiálně má odbavené 10 kg zavazadlo max rozměry stejné jako velké příruční 55x40x20 cm, nikdy jsem ale neviděl, že by se na checkinu řešilo cokoliv jiného, než váha.
Terezanapsal(a):
7.7.2025 (18:31)
Zdravím, Honzo,
na přelomu listopadu/prosince chceme letět na Maledivy. Prosím o radu, jak vycházejí letenky nejlépe (buď přímý let nebo s jedním přestupem). Ještě čekat nebo kupovat teď co nejdříve? Předem díky za rady 🙂
Dobrý den, přímo se na Maledivy z ČR ani okolí nelétá, pouze charterové lety. Na přelom listopadu a prosince bych si tipl, že se v průběhu léta ještě akce začnou objevovat.
Pavelnapsal(a):
7.7.2025 (15:31)
Dobrý den, znáte email na českou pobočku Lufthansy? Předem děkuji.
Dobrý den, po emailu se s Lufthansou nedomluvíte, jedině přes telefon.
Marcela Hajnánapsal(a):
7.7.2025 (11:59)
Dobrý den, Honzo,
prosím o radu, potřebovala bych letět z Prahy do Verony na operu na cca tři dny. Nenašla jsem žádný přímý let. Víte o nějakém?
Děkuji za odpověď,
Marcela Hajná
Dobrý den, přímé lety létá jen Volotea, linku obnoví od podzimu, alternativně je možné letět třeba s Ryanair do Bergama a dojet.
vlastimil Smolíknapsal(a):
12.7.2025 (11:47)
ahoj prosimtě stihnu ranní let ve Vídni (odlet 5:50) když pojedu vlakem z parktiger 2 ve 4:32? letím se společností Ryanair zavazadlo nemám pouze batoh.
Honzanapsal(a):
14.7.2025 (7:12)
Ahoj, ve Vídni jsem nikdy nezažil ráno frontu na bezpečnostní kontrole, takže by se to mělo dát stihnout bez problémů.
Danynapsal(a):
5.7.2025 (22:48)
Dovolím si odpovědět, létáme s Lufthansou do USA už 13 let a ještě nikdy nám palubní kufry neměřili. Jeden máme taky vyšší než ostatní, do schránky nad hlavou se vejde, nikdy s tím nebyl problém. Ani cestou tam, ani zpět.
Ahoj. Přes Vánoce se prakticky žádné akční letenky neobjevují, exotika startuje kolem 20 000 Kč a většinou se nic levnějšího není.
Romananapsal(a):
5.7.2025 (14:10)
Ahoj, chci se zeptat, letím s Lufthansou do USA. Mám palubní kufr, který je vysoký 57 cm, ale Lufthansa má na stránkách 55 cm. Jinak rozměry souhlasí. Myslíte, že to je problém? Děkuji za odpověď. Romana
Dobrý den,
chceme koupit 4 letenky od Lufthansy na Bali. Cena je 19778 Kč, ale když zadám 4 ks, cena celkem je 84112, což je o 5000 kc více než za letenku koupenou jednotlivě. Máte s tím prosím zkušenost?
Děkuji IP
Dobrý den, za měsíc letíme s Ryanair a teď se dívám, že syn (10 let) sedí přes uličku. Může si v letadle vyměnit místo s manželem aby seděl semnou a se starším synem?
Dobrý den, jak si prohodíte místa v rámci jedné rezervace je jedno, to nikdo zkoumat nebude.
Barboranapsal(a):
2.7.2025 (12:10)
Dobrý den,
potřebovala bych radu ohledně zadávání jména při nákupu letenek přes Ryanair.
Pokaždé, když zakoupím letenku, zadávám jméno s diakritikou. Když chci ale zadat jméno s “ý”, nechce mě server pustit dál. Co s tím? Můžu zadat jméno bez čárky?
Děkuju.
Dobrý den, nejlepší je zadávat jména vždy bez diakritiky, do systému aerolinky a letiště jdou také bez háčků a čárek.
Katerinanapsal(a):
1.7.2025 (20:31)
Dobrý den, mám takový přihlouplý dotaz 🙂 letím z Prahy s Lufthansou s jedním přestupem ve Frankfurtu a chtěla bych do cíle dovézt plechovku českého piva známému na ochutnání. Bohužel mám ale v ceně jen příruční zavazadlo a kabelku nebo malý batoh. Existuje nějaký způsob, jak tu plechovku přepravit aniž bych řešila odbavené zavazadlo? Děkuji moc za případné tipy.
Dobrý den, pokud to máte vyloženě přestupní letenku, tak ve Frankfurtu znovu přes bezpečnostní kontrolu obvykle nepůjdete. Stačí ji tak koupit v Praze za kontrolou a dovezete ji do cílové destinace.
Katerinanapsal(a):
4.7.2025 (13:33)
Moc děkuji za radu 🙂
Janinanapsal(a):
1.7.2025 (16:11)
Dobrý den, právě jsem provedla online odbavení u EasyJetu a nechtělo to po mně čísla cestovních pasů, je to ok? Při odbavení u Ryanairu to čísla dokladů vyžadovalo.
Dobrý den, ano, easyJet údaje po Schengenu nevyžaduje.
Vladimíra Podborskánapsal(a):
1.7.2025 (9:09)
Dobrý den, v červnu jsme letěli na Sicílii a pujčovali jsme si auto od Centauro a při rezervaci jsme nemuseli platit předem.
Teď jsme chtěli na září si pujčit auto na Malorce a chce to po nás platbu předem a nejde se dál v rezervaci posunout?
Prosím o radu , zda je to nutné platit předem?
Děkuji za odpověď V.P
Dobrý den, také jsem nepřišel na ten klíč, kdy nabízejí platbu až na místě a kdy ne, ale poslední dobou mají většinu tarifů s platbou dopředu. Ideálně tak zvolit EUR kartu, pokud by se peníze vracely.
Dominikanapsal(a):
30.6.2025 (23:11)
Dobrý den, nevíte někdo prosím jak je to s odletovou daní? Konkrétně let z Vídně do Baku s přestupem v Istanbulu. Nevím jestli stačí zaplatit až na letišti nebo se nemusí platit vůbec, moc informaci jsem na oficiálním webu pegasus nenašla. Děkuji za odpověď
Dobrý den, všechny povinné daně jsou vždy již v rámci letenky. Pokud se jedná o vízové poplatky, tak ty se hradí obvykle na místě na pasové kontrole.
Simonanapsal(a):
30.6.2025 (14:28)
Dobrý den,
zakoupila jsem letenky od Smart Wings vč. 23 kg zavazadla k odbavení. Jsem trochu zmatená z informací na jejich webu, tak se chci raději zeptat. Platí, že si cca 24 hod před odletem udělám online odbavení a vygeneruju palubní vstupenku a následně se v den odletu dostavím k přepážce, kam jen předám zavazadla? Nebo mi na této přepážce také tisknou a generují palubní lístek?
Letíme Praha/Heraklion a zpět. Akceptuje letiště v Heraklionu letenku např. v pdf? Nebudeme mít možnost si letenku vytisknout…
Dobrý den, u Smartwings vás vždy zdarma odbaví na letišti. Výhodou online checkinu je, že si můžete pak vybrat dopředu sedadla online.
Michaelanapsal(a):
29.6.2025 (10:21)
Dobrý den, chtěla bych se zeptat, zda je možné při přestupu v Curychu neprocházet znovu přes bezpečnostní kontrolu, ale zůstat v dané zóně (z časových důvodů).
Dobrý den, mám prosbu. Máme letenky do New Yorku od United Airlines a nejsme si jistí, k čemu slouží Travel-Ready Center. U naší rezervace se tady objevovalo, že musíme nahrát pasy, tak jsme je dnes nahráli a zobrazuje se tam teď pending approval (minimálně 1 pas musí být ověřen) odlétáme v pondělí brzy ráno, check in je 24 hodin předem a teď se bojíme, jestli při check inu nebude nějaký problém. Do United se nám nedaří dovolat.
Dobrý den. prosím o radu ,zda mohu požádat easy jet o kompenzaci za let do Alicante ze dne 25.6.2025 ,který společnost zrušila z důvody stávky jejich zaměstnanců ve Spanelsku a toto oznámení mi přišlo o půl čtvrté a let měl proběhnout ve21 hod téhož dne ,ale mám poslanou žádost na refundaci….stavka probíhala 25.6.az 27.6..vznikly mi náklady na dopravu pojištění a ubytování….dekuji za odpoved
Honzanapsal(a):
1.7.2025 (14:13)
Dobrý den, ano, nárok máte jak na kompenzaci, náhradu nákladů i náhradního letu.
Honzanapsal(a):
1.7.2025 (14:12)
Dobrý den, je potřeba se zastavit na checkinu, skoro na všech letenech směr US je potřeba ukázat na checkinu ESTU a pasy.
Dobrý den mohu mít dotaz 😊 v květnu chci se synem letět do New Yorku a chci se zeptat jestli už teď má cenu kupovat letenky nebo čekat? Dají se teď koupit s British Airways s jedním přestupem zpáteční pro jednoho cca 10 tis .tak váhám jestli kupovat s takovým předstihem nebo počkat a koupit později ,dekuju moc za radu hezký den
Nebo kdybys jste měl nějaký vlastní tip budu ráda moc dekuju 😊
Dobrý den, od května se bude létat zase i přímo a letos se dostaly nejlevnější přímé letenky na hranici 9 000 Kč, takže bych asi ještě počkal, nějaká přestupení letenka kolem 10 000 Kč se bude objevovat od teď asi vždy…
ok,děkuji za radu – odpověď.
Zdravím, Honzo.
Obracím se s prosbou. Našla jsem letenku na Bali s QATARem, kde je 18h přestup v Dauhá. Prosím, poradíš, jestli se dá opustit letiště ten čas využít výletem? Moc děkuji Janeta
Na místě by neměl být problém získat transitní víza zdarma.
Ahoj Honzo,
jsem trošku zmatená z aktuálních rozměrů odbavených zavazadel u RyanAir.
Přímo na stránkách je fotka, kde píšou, že jak 10kg, tak i 20kg může mít 80x120x120.
Když jsem s nimi letěla v květnu, tak rozměry odbaveného 10kg byly jiné – 55x40x20.
Asi bych se měla řídit tím, co je na jejich stránkách, ale potřebovala bych nějaké potvrzení mé domněnky 🙂
Předem díky za radu
Jana
Ahoj, oficiálně má odbavené 10 kg zavazadlo max rozměry stejné jako velké příruční 55x40x20 cm, nikdy jsem ale neviděl, že by se na checkinu řešilo cokoliv jiného, než váha.
Zdravím, Honzo,
na přelomu listopadu/prosince chceme letět na Maledivy. Prosím o radu, jak vycházejí letenky nejlépe (buď přímý let nebo s jedním přestupem). Ještě čekat nebo kupovat teď co nejdříve? Předem díky za rady 🙂
Dobrý den, přímo se na Maledivy z ČR ani okolí nelétá, pouze charterové lety. Na přelom listopadu a prosince bych si tipl, že se v průběhu léta ještě akce začnou objevovat.
Dobrý den, znáte email na českou pobočku Lufthansy? Předem děkuji.
Dobrý den, po emailu se s Lufthansou nedomluvíte, jedině přes telefon.
Dobrý den, Honzo,
prosím o radu, potřebovala bych letět z Prahy do Verony na operu na cca tři dny. Nenašla jsem žádný přímý let. Víte o nějakém?
Děkuji za odpověď,
Marcela Hajná
Dobrý den, přímé lety létá jen Volotea, linku obnoví od podzimu, alternativně je možné letět třeba s Ryanair do Bergama a dojet.
ahoj prosimtě stihnu ranní let ve Vídni (odlet 5:50) když pojedu vlakem z parktiger 2 ve 4:32? letím se společností Ryanair zavazadlo nemám pouze batoh.
Ahoj, ve Vídni jsem nikdy nezažil ráno frontu na bezpečnostní kontrole, takže by se to mělo dát stihnout bez problémů.
Dovolím si odpovědět, létáme s Lufthansou do USA už 13 let a ještě nikdy nám palubní kufry neměřili. Jeden máme taky vyšší než ostatní, do schránky nad hlavou se vejde, nikdy s tím nebyl problém. Ani cestou tam, ani zpět.
Ahoj Honzo, nějaké akční letenky do tepla přes Vánoce?
Ahoj. Přes Vánoce se prakticky žádné akční letenky neobjevují, exotika startuje kolem 20 000 Kč a většinou se nic levnějšího není.
Ahoj, chci se zeptat, letím s Lufthansou do USA. Mám palubní kufr, který je vysoký 57 cm, ale Lufthansa má na stránkách 55 cm. Jinak rozměry souhlasí. Myslíte, že to je problém? Děkuji za odpověď. Romana
Ahoj, u Lufthansy bych to jako problém neviděl.
Dobrý den,
chceme koupit 4 letenky od Lufthansy na Bali. Cena je 19778 Kč, ale když zadám 4 ks, cena celkem je 84112, což je o 5000 kc více než za letenku koupenou jednotlivě. Máte s tím prosím zkušenost?
Děkuji IP
Dobrý den, znamená to, že je dostupných za uvedenou cenu méně, než 4 místa.
Dobrý den,
potřebuji změnit kontaktní email.
Na lenka-moravcoa@post.cz
Dobrý den, napiště mi prosím na info@honzovyletenky.cz
Dobrý den, za měsíc letíme s Ryanair a teď se dívám, že syn (10 let) sedí přes uličku. Může si v letadle vyměnit místo s manželem aby seděl semnou a se starším synem?
Dobrý den, jak si prohodíte místa v rámci jedné rezervace je jedno, to nikdo zkoumat nebude.
Dobrý den,
potřebovala bych radu ohledně zadávání jména při nákupu letenek přes Ryanair.
Pokaždé, když zakoupím letenku, zadávám jméno s diakritikou. Když chci ale zadat jméno s “ý”, nechce mě server pustit dál. Co s tím? Můžu zadat jméno bez čárky?
Děkuju.
Dobrý den, nejlepší je zadávat jména vždy bez diakritiky, do systému aerolinky a letiště jdou také bez háčků a čárek.
Dobrý den, mám takový přihlouplý dotaz 🙂 letím z Prahy s Lufthansou s jedním přestupem ve Frankfurtu a chtěla bych do cíle dovézt plechovku českého piva známému na ochutnání. Bohužel mám ale v ceně jen příruční zavazadlo a kabelku nebo malý batoh. Existuje nějaký způsob, jak tu plechovku přepravit aniž bych řešila odbavené zavazadlo? Děkuji moc za případné tipy.
Dobrý den, pokud to máte vyloženě přestupní letenku, tak ve Frankfurtu znovu přes bezpečnostní kontrolu obvykle nepůjdete. Stačí ji tak koupit v Praze za kontrolou a dovezete ji do cílové destinace.
Moc děkuji za radu 🙂
Dobrý den, právě jsem provedla online odbavení u EasyJetu a nechtělo to po mně čísla cestovních pasů, je to ok? Při odbavení u Ryanairu to čísla dokladů vyžadovalo.
Dobrý den, ano, easyJet údaje po Schengenu nevyžaduje.
Dobrý den, v červnu jsme letěli na Sicílii a pujčovali jsme si auto od Centauro a při rezervaci jsme nemuseli platit předem.
Teď jsme chtěli na září si pujčit auto na Malorce a chce to po nás platbu předem a nejde se dál v rezervaci posunout?
Prosím o radu , zda je to nutné platit předem?
Děkuji za odpověď V.P
Dobrý den, také jsem nepřišel na ten klíč, kdy nabízejí platbu až na místě a kdy ne, ale poslední dobou mají většinu tarifů s platbou dopředu. Ideálně tak zvolit EUR kartu, pokud by se peníze vracely.
Dobrý den, nevíte někdo prosím jak je to s odletovou daní? Konkrétně let z Vídně do Baku s přestupem v Istanbulu. Nevím jestli stačí zaplatit až na letišti nebo se nemusí platit vůbec, moc informaci jsem na oficiálním webu pegasus nenašla. Děkuji za odpověď
Dobrý den, všechny povinné daně jsou vždy již v rámci letenky. Pokud se jedná o vízové poplatky, tak ty se hradí obvykle na místě na pasové kontrole.
Dobrý den,
zakoupila jsem letenky od Smart Wings vč. 23 kg zavazadla k odbavení. Jsem trochu zmatená z informací na jejich webu, tak se chci raději zeptat. Platí, že si cca 24 hod před odletem udělám online odbavení a vygeneruju palubní vstupenku a následně se v den odletu dostavím k přepážce, kam jen předám zavazadla? Nebo mi na této přepážce také tisknou a generují palubní lístek?
Letíme Praha/Heraklion a zpět. Akceptuje letiště v Heraklionu letenku např. v pdf? Nebudeme mít možnost si letenku vytisknout…
Děkuji moc předem za rady.
Dobrý den, u Smartwings vás vždy zdarma odbaví na letišti. Výhodou online checkinu je, že si můžete pak vybrat dopředu sedadla online.
Dobrý den, chtěla bych se zeptat, zda je možné při přestupu v Curychu neprocházet znovu přes bezpečnostní kontrolu, ale zůstat v dané zóně (z časových důvodů).
Dobrý den, ano, je to běžné.
Dobrý den, mám prosbu. Máme letenky do New Yorku od United Airlines a nejsme si jistí, k čemu slouží Travel-Ready Center. U naší rezervace se tady objevovalo, že musíme nahrát pasy, tak jsme je dnes nahráli a zobrazuje se tam teď pending approval (minimálně 1 pas musí být ověřen) odlétáme v pondělí brzy ráno, check in je 24 hodin předem a teď se bojíme, jestli při check inu nebude nějaký problém. Do United se nám nedaří dovolat.
Dobrý den. prosím o radu ,zda mohu požádat easy jet o kompenzaci za let do Alicante ze dne 25.6.2025 ,který společnost zrušila z důvody stávky jejich zaměstnanců ve Spanelsku a toto oznámení mi přišlo o půl čtvrté a let měl proběhnout ve21 hod téhož dne ,ale mám poslanou žádost na refundaci….stavka probíhala 25.6.az 27.6..vznikly mi náklady na dopravu pojištění a ubytování….dekuji za odpoved
Dobrý den, ano, nárok máte jak na kompenzaci, náhradu nákladů i náhradního letu.
Dobrý den, je potřeba se zastavit na checkinu, skoro na všech letenech směr US je potřeba ukázat na checkinu ESTU a pasy.