Nejlevnější jarní letenky do norského BERGENU - Honzovy letenky
Skupiny létají s Honzou

Nejlevnější jarní letenky do norského BERGENU

480 Kč
1.2.2019 11:12 3 komentáře
Nabídka již není aktuální

CC0 Pixabay

U Wizz Air pořídíme letenky do Bergenu v nejlevnějším tarifu.


Klasicky můžeme pořídit levné letenky do norského Bergenu z Katowic, nově ale také z Vídně. Z Katowic je pořídíme na jakýkoliv víkend v březnu a na začátku dubna za cenu 78 PLN, tedy asi 480 Kč. Cena platí pro členy klubu WDC, ostatní si tentokrát připlatí jen asi 250 Kč. Na letech z Vídně najdeme nejnižší cenu 20 EUR (asi 528 Kč) na většině březnových termínů, najdeme ale také několik květnových. Bez klubu WDC si připlatíme 130-260 Kč. V ceně letenky je příruční zavazadlo o rozměrech 40x30x20 cm.

Letenky z Katowic do Bergenu
05.04.2019 – 08.04.2019
Letenky z Vídně do Bergenu
19.05.2019 – 22.05.2019

Bergen

Z letiště v Bergenu se dopravíte do centra města autobusy Flybussen, které odjíždějí každých 15 minut. Cesta do centra trvá asi 20-30 minut. Jednosměrná jízdenka stojí 115 NOK (310 Kč), zpáteční pak 195 NOK.
Nově je možné dojet z letiště do centra města také tramvají, která vyjde levněji. Jednosměrná jízdenka vyjde na 59, celodenní pak 150 NOK. Pro cestu z letiště a pohyb po městě budeme potřebovat jízdenku na 1-2 zóny, cesta trvá asi 45 minut. Více info o spojení najdete zde.

Jak do Vídně

Na letiště ve Vídni nás dopraví přímé autobusy Regiojetu z Prahy i Brna. Celkem můžeme vybírat z cca 10 spojení denně, v nabídce jsou rovněž kombinace vlaku do centra Vídně a následné cesty dalším vlakem na letiště.

Jak do Katowic

Do centra Katowic k hlavnímu nádraží nás dopraví spoje LEO Expressu nebo Flixbusu (z Prahy od 228 Kč, z Ostravy od 115 Kč). Přímo na letiště nás pak z Ostravy a Bohumína dopraví TigerExpress (pod hlavičkou LEO Expressu), cena je ale vyšší – kolem 480 Kč.
Z centra Katowic od nádraží se dopravíme na letiště expresním autobusem. Každá z linek AP2 (cesta asi 60 minut) a AP3 (cesta asi 45 minut) jezdí jednou za hodinu, jízdenka vyjde na 14 PLN (cca 85 Kč). Kombinací autobusu do centra a expresního autobusu se z českých hranic na letiště dostaneme za cca 1,5-2 hodiny.
Na letiště se můžeme dostat také autem, z českých hranic u Bohumína trvá cesta asi 1 hodinu. Na oficiálním nehlídaném letištním parkovišti dostanou navíc vozidla s českou a slovenskou SPZ při odjezdu 50 % slevu na parkování.

Diskuze
PŘIDAT KOMENTÁŘ Chcete se na něco zeptat? Není vám něco jasné a nevíte si rady? Nebo naopak máte nějaké poznatky nebo zkušenosti, o které se chcete podělit? Napište do komentářů.
 • Profilový obrázek
  Daniela napsal(a):

  Dobrý den, to bohužel nikdo neví. Na začátku dubna polární záře ještě bývá, ale v Bergenu to není bohužel tak časté. Nedávno jsem viděla i fotografii z Bergenu a u ní byl komentář ve stylu „nebývá to sice často, ale včera byla šance vidět polární záře nad Bergenem. Viděli jste ji?“ Jestli chcete za polární září, tak spíše na Lofoty. Bergen je ale krásný a stojí za to. Ale s tou září to opravdu nikdo neví dopředu.

 • Profilový obrázek
  Terka napsal(a):

  Dobrý den, zajímalo by mě, jestli bude v dubnu k vidění v Bergenu polární záře
  Díky

  • Honza
   Honza napsal(a):

   Může být vidět celý rok ale je to spíše náhoda, nejvíce na podzim a v zimě.

Přidat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *