Skupiny létají s Honzou

Neapol – Naples International Airport

25.6.2013 6:42 Žádné komentáře

Neapolské letiště je umístěno poměrně blízko centru, pouhých 5 km – 10 minut jízdy autobusem nebo autem do centra (Piazza Garibaldi). Letiště má dva terminály – Terminal 1 – určený pro odlety a přílety pravidelných linek a Terminal 2 určený pro odlety a přílety charterových linek. Ačkoliv se jedná o italské letiště, jeho vlastníkem je britská BAA. Zajímavostí je, že se jedná o poměrně velké letiště, na kterém však nemá žádná aerolinka svou základnu.

Nízkonákladové aerolinky

Na letiště se můžete dostat s následujícími nízkonákladovými dopravci:

Air OneVenezia-Marco Polo

Blue AirBucharest

easyJet Basel/Mulhouse, Berlin-Schönefeld, Bristol, Edinburgh, Geneva, Ibiza, Liverpool, London Gatwick/Stansted, Milan-Malpensa, Nice, Palma de Mallorca, Paris-Charles de Gaulle, Paris-Orly, Venice-Marco Polo

GermanwingsCologne/Bonn, Hannover

TransaviaAmsterdam, Eindhoven, Paris-Orly

WizzAirBuchares, Budapest, Katowice, Prague

Doprava na letiště

Doprava z a na letiště je poměrně jednoduchá. Zajišťuje ji autobus s názvem Alibus – jízdní řád naleznete zde. Na následujících videích můžete sledovat cestu z východu od příletů před letiště, kde odjíždějí Taxi, Charterové Autobusy nebo Vás může někdo vyzvednout. Druhé video ukazuje cestu od hlavního východu z terminálu okolo McDonalds k zastávce Alibusu.

Východ z haly:

Cesta k autobusu

Cena autobusu z letiště je 3€ v případě, že zakoupíte jízdenku v trafice Sun store, hned u východu z letiště (je vidět na videu ukazující cestu k autobusu). Lístky lze zakoupit rovněž v autobuse a to za ceu 4€.

Dříve jezdil na letiště i obyčejný bus, cesta tak stála 1,3€, aktuálně je však možné cestovat pouze Alibusem. Pokud cestujete na letiště z Piazza Garibaldi, lze lístek zakoupit v budce před nádražím – jsou zde 2, lístky na Alibus se prodávají v té levé. Cesta z autobusu k terminálu vede opět kolem McDonalds.

Cesta k terminálu:

Služby

V letištní hale jsou posyktovány následující služby:

Prodej letenek (Alisud, AirItaly, Easyjet), Informace, Přepážka asistence zavazadel, Pošta (umístěna vedle McDonalds), Banka (umístěna vedle McDonalds), Směnárna Travelex, Bankomat, Úschovna zavazadel, WI-FI (placená), Balení zavazadel, McDonalds, Kavárny, Obchody

Zajímavosti v okolí

Ischia – Ostrov nedaleko Neapole proslulý svými termálními prameny.

Vesuv – Kráter sopky, která roku 79 našeho letopočtu pohřbila obyvatele žijící na úpatí sopky.

Pompeje – Město pohřbené výbuchem Vesuvu.

Sorrento – Pobřežní město proslulé svými písčitými plážemi.

Letiště pro přestup

Přestup na samotném letišti v Neapoli je poměrně jednoduchý. V případě, že od letadla jdete pěšky, dostanete se přímo do odletové haly a můžete jít rovnou na Gate bez nutnosti průchodu kontrolou (v případě letu ze Schengenu).

Řím -Ciampino/Fiumicino – z Neapole je poměrně jednoduché dostat se do Říma – vlak (Trenitalia – La Frecce) odjíždí každou půlhodinu a v Říme je za hodinu – ceny začínají na 9€/osobu.

Bari – Bari je příjemné letovisko na východním pobřeží Itálie, vlakem se sem dostanete z Neapole s přestupem v Casertě nebo Tarantu za 4 hodiny. Ceny za jízdenku se pohybují kolem 20€.

Lamezia – Vlak do Lamzie jede asi 3 hodiny a ceny začínají již na 9€.