Skupiny létají s Honzou

Mapa Evropy – opatření pro vstup

6.5.2020 9:42 337 komentářů

Z důvodu spousty dotazů na aktuální pravidla, která uplatňují evropské státy při vstupu cizinců jsem připravil tuto mapu. Pravidla pro jednotlivé státy najdete po najetí na mapu. Mapa ukazuje restrikce při cestě do dané destinace, to znamená, jaké restrikce platí při cestě z ČR do daného státu.
 
Aktualizace: 15.2.2021
 

Pravidla pro vstup cizinců se aktuálně mění prakticky ze dne na den, mapu se tak budu snažit při zásadnějších změnách aktualizovat. Zdroje dat jsou od IATA, z jednotlivých velvyslanectví a honorárních konzulátů. Proto se mohou trochu lišit, v případě doplnění nebo úprav budu rád za komentář.
Červená barva značí obvykle úplná zákaz vstupu se stanovenými výjimkami, oranžová po splnění nějaké podmínky a zelená volný vstup.

Diskuze
PŘIDAT KOMENTÁŘ Chcete se na něco zeptat? Není vám něco jasné a nevíte si rady? Nebo naopak máte nějaké poznatky nebo zkušenosti, o které se chcete podělit? Napište do komentářů.
 • Profilový obrázek
  Katka napsal(a):

  Ahojky, řešíme teď cestu v polovině května z ČR do Vídně na letiště, odtud s Ryanairem do Palma de Mallorca. Út-so. Jak je to prosím s testama? Já už se v tom ztrácím… Děkuji moc za pomoc Katka

 • Profilový obrázek
  Iveta napsal(a):

  Dobrý den, mohu mít také dotaz? Možná je ještě brzy vzhledem k tomu, že se neustále něco mění, ale i tak se raději optám. 29.5 letíme z Mnichova ( lufthansou) do Madridu kde transitujeme do Cancunu ( aeromexico) a to samé cesta zpět. Jsou potřeba testy a vyplněné nějaké formuláře? Cancun je ve žluté barvě, ale nikde nemohu najít v jaké barvě je dle mzv. Děkuji

  • Honza
   Honza napsal(a):

   Dobrý den, pro cestu tam by neměl být test potřeba, pokud ale s sebou vezmete antigenní, který vám v nějakých laboratořích udělají zdarma i s certifikátem tak určitě nic nezkazíte. Cestou zpět je potřeba sledovat, jak bude mít zařazené Mexiko/Španělsko aktuálně Německo, teď je mají jen jako rizikové, pro vstup do Německa tak test potřeba není, měla bysta ho ale mít už z Cancunu pro vstup do ČR a to PCR.

 • Profilový obrázek
  Renata napsal(a):

  Dobrý den, ahoj,
  pro let z Vídně do Říma a dále vlakem z Říma do Pescary je potřeba PCR test nebo stačí antigenní?
  Z Brna do Vídně pojedeme busem, tam test potřeba asi není?.
  děkuji za odpověď

  • Honza
   Honza napsal(a):

   Dobrý den, stačí antigenní, lepší pak po příletu doložit, že Rakouskem jste jenom transitovali.
   Pokud máte letenku z Vídně, tak po vás test chtít nebudou.

 • Profilový obrázek
  Jana napsal(a):

  Dobré ráno, to co děláte je neocenitelná pomoc. Děkujeme
  Teď dotaz, 15.4. z Brna (v březnu21 mě na hranicích kontrolovali a test požadovali a to jsem jen přítele vezla na letiště) jedu do Vídně přepravní spol.(test nechtějí), pro nástup do letadla test?!?, když koncová země (Albánie) nic nepožaduje? Jsem z toho už vážně … Zpět musím mít PCR už z Albánie, že?!
  Moc děkuji za ochotu a přeji hodně zdraví.

  • Honza
   Honza napsal(a):

   Dobrý den, díky :). Pro cestu tam je to stále bez testu, občas bohužel na hranicích dělají trochu problémy, jinak letenka/palubní vstupenka by měla být dostatečným důkazem k tomu aby vás pustili dál. Cestou zpět stačí antigenní test, v ČR pak 5 dní izolace a PCR test.

 • Profilový obrázek
  Daniel napsal(a):

  Ahoj, letíme s Easyjet z Brandenburgu 26.5. na Madeiru, do Německa pojedeme autem z ČR. Jsou potřeba PCR testy, nebo stačí antigeni? Díky!

  • Honza
   Honza napsal(a):

   Ahoj, pro vstup na Madeiru potřebujete PCR, takže bych si ho udělal rovnou v ČR a máte to vyřešené, pokud plánujete jít na test až na Madeiře (tam je největší problém risknout to, aby vám tam náhodou nevyšel pozitivní), tak pro tranzit Německem nepotřebujete žádný test ani registraci, pokud ho ale s sebou máte jeto vždy vše jednodušší a plynulejší.

 • Profilový obrázek
  Martin napsal(a):

  Dobry den,
  mam koupenou letenku z Vidně (19.6.) do Ponta Delgada – přestup na ceste tam v Londýně cca 6 hodin a na ceste zpet v Lisabonu cca 6 hodin. V poznámce je odkaz na vlastní transfer a nutnost samostatneho odbaveni pro každý navazující let. Jake jsou prosim aktualni zkusenosti s takovymto tranzitem v Londyne a Lisabonu? Predem dekuji

  • Honza
   Honza napsal(a):

   Dobrý den, bohužel to info vůbec nikde není, zkusil bych dotaz přímo na Stansted, předpokládám, že to bude nějaká kombinace Ryanairu. Oficiálně není možné letět do UK bez testu, registrace a předplacených testů při pobytu v UK, jak moc je uznáván přestup, který není na stejné rezervaci a musí se vstoupit do UK a znova odbavit jsem bohužel nikde nenašel.

 • Profilový obrázek
  Anna napsal(a):

  Dobrý den,

  pravděpodobně je ještě poněkud brzy na tento dotaz (vzhledem k tomu, že se situace mění takřka že dne na den. ) Nicméně by mě zajímalo, zda Lufthansa požaduje negativní testy PCR a zda-li je nutné mít PCR test na letišti ve Frankfurtu? (Odlet z Prahy 4. 5., přestup ve Frankfurtu a cílová destinace Kostarika)

  Předem děkuji za odpověď.

  • Honza
   Honza napsal(a):

   Dobrý den, LH a Německu stačí vždy jen antigenní, pro všechny lety směr Německo z rizikových zemí by pak měly být testy při nástupu vyžadovány.

 • Profilový obrázek
  Nikol napsal(a):

  Ahoj, 16.4.letime z Frankfurtu do Dominikánské republiky, na letiste se dostaneme bez testu a bez potvrzení a tak stejne zase zpet? Diky moc. Nikol

  • Honza
   Honza napsal(a):

   Ahoj, DR zatím není jako vysoce riziková, takže z hlediska Němců k následnému okamžitému transferu do ČR test potřeba není, z hlediska ČR by ale měl být antigenní/PCR už před odletem z DR. Cestou tam by to mělo jít také bez testu.

 • Profilový obrázek
  Petr napsal(a):

  Ahoj, prosim, letime na Kretu s Ryanair v kvetnu. Vite jak je to u RA s podminkama na testy? Staci antigenni / samotest? Hlavne cesta zpet asi. Dekuji

  • Honza
   Honza napsal(a):

   Ahoj, vždy záleží na odletové a cílové destinaci, Ryanair jako takový testy nevyžaduje.

 • Profilový obrázek
  Petra napsal(a):

  Ahoj Honzo,letíme z Prahy do Mexika a jen tranzitne na 2 hoďky presedame v Lisabonu. Je nutný i na takto krátký tranzit PCR test? Dekuji

  • Honza
   Honza napsal(a):

   Ahoj, ano v Lisabonu na jakýkoliv tranzit je test vyžadován.

 • Profilový obrázek
  Alena napsal(a):

  Dobrý večer,
  v pátek letím do Barcelony přes Frankfurt, v pondělí 5.4. zpět. Cestu tam zajistím PCR, jaká forma testu bude stačit pro cestu zpět, tedy z Barcelony přes Frankfurt do Prahy? Mám zatím v Barceloně zaplacený antigenní test, bude potřeba? Díky předem.

  • Honza
   Honza napsal(a):

   Dobrý den, od 30.3.2021 je potřeba pro všechny lety do Německa a podle posledního infa z dnešního rána i pro všechny přestupy ve Frankfurtu a Mnihově test, pro Německo stačí antigenní, ten bude pak při zpáteční cestě stačit i ČR, takže cestou tam PCR, cestou zpět antigenní, nezapomenout registrace a mělo by to být ok.

 • Profilový obrázek
  Rostislav napsal(a):

  Zdravím, 14.4 bychom chtěli odletět na Madeiru z Berlína, jestli jsem dobře četl, cesta tam by měla proběhnout v pořádku (vlakem z ČR na letiště do Berlína s testem) . Nikde jsem se ale nedočetl jak to je s cestou na zpět. Prosím jak je mezi Německem a Madeirou, budu potřebovat nějaký test, který si budu muset vyřídit na Madeiře, abych se dostal do Německa?

 • Profilový obrázek
  ONDŘEJ napsal(a):

  Dobrý den,
  od neděle zpřístupní Německo opět tranzit. Je možné dojet autem na letiště do Mnichova a odletět do další destinace?
  Děkuji za odpověd Ondřej.

  • Honza
   Honza napsal(a):

   Dobrý den, ano, je.

  • Profilový obrázek
   ONDŘEJ napsal(a):

   Dobrý den,

   toto jsme našli na stránkách mzv.cz a není nám to úplně jasné.

   Česká republika je s účinností od 28. března 2021 zařazena mezi vysoce rizikové země

   26.03.2021 / 15:50 | Aktualizováno: 30.03.2021 / 16:27

   Ode dne 28. března 2021 je Česká republika zařazena mezi tzv. vysoce rizikové země (Hochinzidenzgebiet). Od 14. 2. 2021 do 27. 3. 2021 byla Česká republika považována za oblast s mimořádně nakažlivou variantou viru.

   Povinná registrace příjezdu

   Pro osoby, které se nacházely v České republice v době, kdy tato země byla považována za oblast s mimořádně nakažlivou variantou viru, však platí v době 10 dnů od tohoto data (tj. do 7. 4. 2021) nadále podmínky pro vstup do Německa podle spolkového koronavirového nařízení (Coronavirus-Einreise-Verordnung) týkající se příjezdu z oblastí s mimořádně nakažlivou variantou viru. Vstup na území Německa a tranzit jsou v této době možné bez výjimky pouze s negativním testem a povinnou registrací.

   Cestující přijíždějící do SRN z vysoce rizikové země (tj. po 7. 4. 2021 i ČR), je povinen předem nahlásit prostřednictvím digitální registrace příjezd do země na adrese https://www.einreiseanmeldung.de a disponovat potvrzením o úspěšné registraci (tzn. vytisknout si email, který je po registraci zaslán na danou emailovou adresu).

   Před cestou do Německa prostředkem dopravní společnosti musí daný přepravce vyřízení digitální registrace zkontrolovat. Potvrzení o úspěšné registraci je nutné mít při vstupu do země u sebe a na vyžádání ji předložit přepravci nebo orgánu pověřenému policejní kontrolou na hranicích. Pokud nebylo ve výjimečném případě možné digitální registraci provést, musí být provedena náhradní registrace písemnou formou.

  • Honza
   Honza napsal(a):

   Dobrý den, Němci úzkostně dodržují to, že ještě 27.3. byli jako země s variantami virusu, takže prakticky nesmíte 10 dní pobývat v zemi s tímto označením, je to čistá hloupost, pokud jste byl v ČR až po 28.3.2021 tak tranzitovat třeba na letiště můžete..

 • Profilový obrázek
  Martin napsal(a):

  Dobrý den,jak je to při přestupu v Belgii a Milanu? Je zde nějaká karanténa? Nebo jak probíhají přestupy na letištích?
  Děkuji.

  • Honza
   Honza napsal(a):

   Jak v Belgii tak v Miláně je potřeba zůstat v odbavené zóně, pokud tak máte let třeba přes Bergamo a Charleroi na Kanáry, tak jsou letu, u kterých vás donutí vyjít z letiště a mohl by to být problém…

 • Profilový obrázek
  Michal Schindler napsal(a):

  Dobrý den,

  mám dotaz, při letu do Mexika přes Zurych by neměl být potřeba žádný test nyní, chápu to správně, prosím?

  Děkuji Michal

  • Honza
   Honza napsal(a):

   Dobrý den, Švýcarsko aktuálně vyžaduje test i pro přestup, takže potřeba je.

 • Profilový obrázek
  Karolina napsal(a):

  Dobrý den, rada bych se zeptala na let Praha – Frankfurt – USA – Kostarika – lze létat pro Čechy přes Německo? Kde všude budeme muset podstoupit antigeny test? Děkuji mnohokrát, Karolina

  • Honza
   Honza napsal(a):

   Dobrý den, přes Německo by to šlo, ale problém je ten, že vás nepustí na let do USA, pro ty co pobývali v EU je zákaz nastoupit na let směr US.

  • Profilový obrázek
   Nikola napsal(a):

   Dobrý den, pokud mám let Vídeň-Frankfurt-Kostarika, tak to s negativním testem půjde?

  • Honza
   Honza napsal(a):

   Dobrý den, ano měl by stačit antigenní.

 • Profilový obrázek
  Karolina napsal(a):

  Dobré odpoledne, v červnu máme letět z Prahy přes Frankfurt do Dominikánské republiky. Zatím do DR nejsou potřeba testy před odletem, při přestupu v Německu by je mohli požadovat? Kvůli tomu že letíme z Čech? Děkuji

  • Honza
   Honza napsal(a):

   Registraci a negativní antigenní test by měl být i při transitu.

 • Profilový obrázek
  Jiří napsal(a):

  Chci se zeptat, zda je pri vstupu na letiště ve Vidni pozadovan test na COVID? 14.3.2021 odletam na Kostariku. Podle dostupných informací, není žádný test vyžadován. Ale pustí me na letiště bez testů?

  • Honza
   Honza napsal(a):

   Dobrý den, pokud neletíte třeba s KLM tak obecně pro odlet z Vídně test potřeba není.

 • Profilový obrázek
  Marek Bláha napsal(a):

  Mohl bych se prosím zeptat, zda je možné a za jakých podmínek vužít tranzit na letišti v Amsterdamu? Přiletím z Prahy v 7:45am a odlétám v 11:10 do Panama. Děkuji.

  • Honza
   Honza napsal(a):

   Dobrý den, před odeltem do Amsterdamu je potřeba mít jak PCR test ne starší než 72h od příletu do AMS a antigenní test ne starší než 4h do odletu.

 • Profilový obrázek
  Marketa napsal(a):

  Dobrý den, momentálně jsme celá rodina těsně po prodělání…. do jakých zemi (moře s rodinou březen/duben Evropa) se nechá jet na protilátky? A je nějaká hranice těch protilátek (na Island jsem lustila, ale detaily tam nebyly) a limit, kdy před odletem si ten antibody test udělat? Nebo proste berou “prodělal”? Diky moc predem.

  • Honza
   Honza napsal(a):

   Dobrý den, každá země si dělá spoje pravidla, bohužel nevím o jižní zemi, která by protilátky akceptovala.

Přidat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *