Skupiny létají s Honzou

Mapa Evropy – opatření pro návrat

2.6.2020 11:38 20 komentářů

1.6.2020 oznámila ČR uvolnění pravidel při návratu z okolních států od 15.6.2020. Tato mapa tak zobrazuje pravidla pro cestu zpět do ČR, čili z jakých států nemusí občané/rezidenti/rodinný příslušníci při cestě zpět do ČR podstupovat test nebo karanténu.

 
Aktualizace: 17.8.2020
 
Státy z hlediska cesty do ČR jsou rozděleny na 3 bary: zelená (volný vstup pro občany/rezidenty ČR a občany/rezidenty daného státu), oranžová (volný vstup pro občany/rezidenty ČR, pro občany a rezidenty daného státu je potřeba test nebo karanténa), červená (test nebo karanténa pro všechny).
 


 

zelené:
Rakousko
Maďarsko
Německo
Bulharsko
Chorvatsko
Slovinsko
Island
Norsko
Finsko
Estonsko
Lotyšsko
Litva
Polsko
Švýcarsko
Slovensko
Dánsko
Kypr
Řecko
Lichtenštějnsko
Lucembursko
Irsko
Nizozemsko
Belgie
Francie
Itálie
Malta
Velká Británie
Belgie
Portugalsko
Švédsko
Španělsko – jen Kanárské ostrovy
Tunisko
 
oranžové:
Thajsko
Kanada
Austrálie
Nový Zéland
Japonsko
Jižní Korea
 
červené:
Státy mimo EU/Schengen
Rumunsko
Španělsko – mimo Kanárských ostrovů

Diskuze
PŘIDAT KOMENTÁŘ Chcete se na něco zeptat? Není vám něco jasné a nevíte si rady? Nebo naopak máte nějaké poznatky nebo zkušenosti, o které se chcete podělit? Napište do komentářů.
 • Profilový obrázek
  Martin napsal(a):

  Chtěl jsem se zeptat na let Krakow -Paphos (Kypr) říjen. Vím, že se to změní jen mě zajímá pokud poletím z Polska a bude ve skupině A taky musím mít test , když Česko bude v kategorii B čili s testem? Záleží na místě odletu nebo národnosti? Děkuji

  • Honza
   Honza napsal(a):

   Ahoj, když se vyplňuje kyperský flightpass tak se tam také vyplňuje kde všude jsi byl za posledních 14 dní a tím pádem spadneš do kategorie s testem.

 • Profilový obrázek
  Šimon napsal(a):

  Ahoj,
  Kdo mě zastaví a bude po mě chtít test, když pojedu autem z Rumunska (nebo jiné země, do které není vstup omezen, ale po návratu je vyžadován test)? Sousední státy ČR jsou otevřeny bez kontrol, tak moc nerozumím, jak to funguje?

  • Honza
   Honza napsal(a):

   Ahoj, nikdo vás nezastaví, ale máte povinnost se sám nahlásit hygieně…

 • Profilový obrázek
  Markéta napsal(a):

  Dobrý den, chtěla jsem se zeptat jak je to momentálně s cestováním na Kypr a zda se vyplatí kupovat dovolená na začátek září? Děkuji za odpověď

  • Honza
   Honza napsal(a):

   Dobrý den, jak to bude na začátku září asi ještě nikdo netuší, zatím je potřeba test pro lety z ČR, jak to bude dál se ještě neví.

 • Profilový obrázek
  Honza napsal(a):

  Ahoj mam letenku do vidne 19.7 z albanie. Jake mas reseni ja koukal tak lety sezenu do budapesti prahy i katowic. Ale co jsme koukal je zakaz priletu z albanie do techto zemi. Jsme na ksamilu mam to kousek na korfu ma letet z korfu? Diky moc za radu honza

  • Honza
   Honza napsal(a):

   Ahoj, stejně tak na tom Korfu by jsi musel mít test, pokud jsi občan ČR tak letět do Prahy můžeš, do 72h je pak potřeba hygieně doložit test.

 • Profilový obrázek
  Natálie napsal(a):

  Dobrý den, dnes vyšlo v Rakousku nové vydání, že při příletu z Rumunska nebo Bulharska je potřeba se prokázat negativním testem nebo jít do 14denní karantény. Letíme do Rumunska od 15.-20.7. z Vídně, kam se i vracíme (ano, chápu, že se to ještě možná změní, nicméně kdyby ne..) Je možné na letišti přesednout do autobusu směr ČR bez toho, abychom museli do karantény, když ČR taková pravidla pro Rumunsko nemá?

  • Honza
   Honza napsal(a):

   Dobrý den, ano, podepíšete prohlášení na letišti ve Vídni že transferujete rovnou do ČR.

 • Profilový obrázek
  Petr napsal(a):

  Dobrý den, mohu se zeptat jak je to momentálně s příletem z UK?

  Let 3.7.

  Informace se různě liší, je třeba test nebo ne?
  Děkuji

  • Honza
   Honza napsal(a):

   Dobrý den, pokud máte občanství ČR nebo trvalý pobyt v ČR tak test nepotřebujete.

 • Profilový obrázek
  Jitka napsal(a):

  Zdravím a mám prosbu. Máme letět 3.7.2020 s Vuelingem z Vídně do Paříže, návrat 8.7.2020. Není problém přílet do Paříže z Rakouska (není potřeba test?). A nazpět ? Našla jsem rozporné informace, že při příletu z Francie vyžadují Rakušané test nebo karanténu, jinde zase, že když je to jen transit a není testu třeba. Poradíš? Také jsem na stránkách Vuelingu četla, že to větší kabinové zavazadlo se má odbavit, máš o tom nějaké info? Díky moc.

  • Honza
   Honza napsal(a):

   Odedneška vyžadují Rakušané test pouze u letů z Portugalska, UK a Švédska, zbylých 32 EU národností/států je bez problémů. Je tam teda ještě podmínka že za posledních 14 dní jste nesměla cestovat do žádného třetího státu.

 • Profilový obrázek
  Lukas napsal(a):

  Mam se vracet z PT 6.7. Rakusani vyzaduji test. Muzu tedy vyuzit tu moznost, ze ho po priletu nemam a urychlene se vracim do CR a zde si dojdu na test? pokud to do te doby tedy nepresunou z cervene.

  • Honza
   Honza napsal(a):

   Ano, mělo by to stále být takto možné.

 • Profilový obrázek
  Honza napsal(a):

  Dobrý den,

  je možné nastínit, jaké jsou vyhlídky pro Portugalsko? Je šance, že cesta zpět bude v nejbližší době bez omezení? Nějak se to aktualizovalo a zhoršilo v můj prospěch, mám letenky na červenec :-/ Díky za případné info

  • Honza
   Honza napsal(a):

   Dobrý den, no aktuálně tam mají cca 45 nových případů na 100 000, ČR má asi 7, spousta zemí má tu hranici na 15, takže těžko říct jak rychle se jim to tam podaří vybrzdit…

 • Profilový obrázek
  Lukáš napsal(a):

  Proč jsou státy mimo EU stále červené, ikdyž je tam nákaza minimální? Konkrétně Srbsko.

  • Honza
   Honza napsal(a):

   Protože při vnější hranice EU jsou stále uzavřeny.

Přidat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *