Mallorca + Costa Brava 2012 - Honzovy letenky
Skupiny létají s Honzou

Mallorca + Costa Brava 2012

28.8.2013 13:30 Žádné komentáře

Pro letní dovolenou (obvykle jezdíme začátkem září) jsme si tentokrát pod nátlakem dámského osazenstva vybrali Mallorku (shit) a Costa Bravu.
Jelikož jsme odlétali z Budapešti, rozhodli jsme se tam vycestovat den předem. Ideální spojení Pardubic a Budapešti je vlakem – 6 hodin jízdy přímým vlakem – v dostatečném předstihu a s in-kartou (stačila jedna na 5 osob – celkem nás bylo 8) nás vyšel jeden směr za 390 Kč. Po cestě zpříjemněné hraním karet, samozřejmě o chlast, jsme se dobrouzdali do Budapešti (dobrouzdali je na tomto místě vhodné slovo, protože zatímco za 2 hodiny po Česku se ujede 200 km, po Slovensku stejně tak, zbývající 2 hodiny se jede 90 km po Maďarsku). Na některém z cestovních webů jsem se dočetl, že pokud chcete zažít atmosféru socialistického metra, máte se vydat do Kyjeva … bohatě stačí Budapešť, i když nutno říct, že na obnově se pracuje a staví se další linka. V Budapešti jsme strávili jednu noc v příjemném a levném hotelu Omnibusz, odkud jsme se večer vydali do města na prohlídku, Vidám park (zábavní park) jsme z důvodu nevole některých spolucestujících vynechali a vydali se na pravý guláš, který jsme standardně nedostali, tak jsme si dali PP (pizza+pivo). Jelikož nás čekala druhý den cesta, více jsme toho nestihli, měli jsme ale čas ráno, kdy jsme se vydali na hrad a staré město. Po obědě jsme se vydali už na letiště Feringhery, odkud jsme letěli s Wizzair přímo na Mallorcu (letenka za 1300 Kč). Letiště je po pádu Malévu přemístěno jen do Terminálu 2, kam se dostanete busem z konečné stanice metra 3 – Kőbánya-Kispest.
Po příletu na Mallorcu jsme si vyzvedávali auto v Centauro – dopraví Vás busem od Terminálu do sídla půjčovny – pronájem stál na 4 dny 131€ a dostali jsme Hyundai i30. Hotel jsme měli v městečku El Arenal – asi 15 minut cesty z letiště – v hotelu Isla Dorada. Noc s all inclusive vyšla na 28€. Ačkoliv by měl být El Arenal živějším městem, najdete v něm jen pár barů, spoustu důchodců a kebab na každým rohu. Hotelová strava byla celkem fajn a drinky šli taky, dokonce byla večer něco jako animace – standardní soutěže, kouzelník, vystoupení, atd. Na pláž to bylo cirka 5 minut, jezdili jsme nakonec ale na menší pláže v okolí, kde bylo co pozorovat se šnorchlem a brejlema.
Po 4 dnech jsme se vydali z Mallorky do Barcelony. Let jsme měli s Ryanairem a po 45 minutách jsme byli na hlavním barcelonském letišti El Prat. Zde jsme měli opět auto od Centauro – na 5 nocí za 150€, s překvapením jsme však tentokrát dostali téměř nového Golfa 6, takže příjemné svezní. Z letiště jsme se jedna parta vydala autem přes Barcelonu do Lloret de Mar – druhá parta měla zatím za úkol se přiblížit vlakem, odkud bychom je po vyložení nabrali. Jak se posléze ukázalo, výběr cestovatelů vlakem nebyl uplně nejšťastnější, protože jsme asi po hodině obdrželi telefon, že jsou asi 90 km od Barcelony úplně na druhém konci:). Nakonec se ale podařilo a i oni se dostali do Lloretu, kde jsme se ubytovali v H Top Alexis – jedna noc s all inclusive vyšla na 24,5€. Nejprve jsme byli trochu zaskočeni systémem all-in, kdy si Vás vyfotí, dostanete 2 karty. První kartu dáváte barmanovi, který kontroluje, jestli jste to vy, druhou vyměníte za kelímek, který když vrátíte, tak kartu dostanete zpět…. no, ale drinky byly fajn a vykompenzovalo to jídlo, kde byly dokonce i pozdní večeře. Hotel je opět asi 5 minut od pláže s o něco starším vybavením a divným smradem, nicméně za 24€ s all in nemůžeme říct ani slovo. Jelikož to byla naše třetí návštěva Lloret de Mar, město a okolí jsme znali, tak jsme se jezdívali koupat do odlehlejších míst, ve kterých se nacházeli hoteu H. Top, jelikož all in platil i v nich.
Poslední – 5. den jsme se přesunuli do Barcelony, kde jsme se ubytovali v hostelu Lami za 16€/noc. Následoval výlet do Barcelony a ranní brzké vstávání, odjezd na letiště, vrácení auta (vždy si berte nejvyšší pojištění – jak na Mallorce, tak v Lloretu nám někdo odřel auto, jelikož ale bylo pojištění, tak se nemuselo nic řešit) a let s Ryanairem do Budapešti za 723 Kč. V Budapešti to šlo vše jak po másle, asi za 1,5 hodiny po přistání nám odjížděl vlak směr Pardubice, skočili jsme proto na bus, metro, koupili za poslední forinty nějaký jídlo a pití a vydali se na 6h cestu do Pardubic.

Diskuze
PŘIDAT KOMENTÁŘ Chcete se na něco zeptat? Není vám něco jasné a nevíte si rady? Nebo naopak máte nějaké poznatky nebo zkušenosti, o které se chcete podělit? Napište do komentářů.

Přidat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *