Makedonie: OHRID+SKOPJE - Honzovy letenky
Skupiny létají s Honzou

Makedonie: OHRID+SKOPJE

590 Kč
8.8.2018 16:24 Žádné komentáře

Při návštěvě Makedonie nemusíme zůstat jen na jednom místě.
 

Díky nové lince z Vídně do Ohridu na jihu Makedonie můžeme nyní levně zkombinovat návštěvu Ohridského jezera a hlavního města Skopje. Z Vídně koupíme letenku do Ohridu za 12,49 EUR, v přepočtu asi 328 Kč. Cestu zpátky poté poletíme ze Skopje do Bratislavy, kde za letenku dáme 9,99 EUR, což je nějakých 262 Kč. Celkově tak za obě letenky dáme 590 Kč. Cena platí pro členy klubu WDC, ostatní si připlatí asi 390 Kč. Termínů je dostatek na přelomu listopadu a prosince, kdy začne být linka do Ohridu provozována, příkladem 17.11. – 21.11. nebo 29.11. – 2.12., termíny můžeme udělat libovolně dlouhé, letenky ze Skopje do Bratislavy drží stejnou cenu ve většině termínech.
 

Letenky z Vídně do Ohridu rezervujte zde
17.11.2018

 
Letenky ze Skopje do Bratislavy rezervujte zde
21.11.2018

 

Letiště Ohrid a Skopje

Z letiště v Ohridu jezdí do města autobus přibližně každou hodinu a půl, cena jízdenky je 200 makedonských denárů (cca 85 Kč), případně můžeme využít dražší taxi.
Na letiště ve Skopje se dopravíte do centra nejpohodlněji taxi. Počítejte však s cenou kolem 1600 makedonských denárů, to je asi 700 Kč. O mnoho levněji se dopravíte do centra autobusem. Ten vyjde na 175 denárů, tedy asi 75 Kč. Jízdní řád naleznete zde.

Přejezd z Ohridu do Skopje

Z autobusového nádraží v Ohridu odjíždí autobusy různých společností do Skopje přibližně 2x za hodinu. Časy odjezdů nalezneme zde, jízdenky pak koupíme přímo na autobusovém nádraží. Cena jednosměrné jízdenky se pohybuje mezi 400 a 600 denáry (170 – 250 Kč), cesta pak trvá asi 3,5 hodiny.

Jak do Vídně a z Bratislavy

Do Vídně se dopravíme nejlépe s Regiojetem. Jízdenka z Brna přímo na letiště nás vyjde na 390 Kč, nově můžeme za 100 Kč přikoupit garanci přestupu (musíme si nechat alespoň 2,5 hodiny rezervu), pokud kvůli zpoždění Regiojetu let nestihneme, Regiojet proplatí rebooking, případně propadlou letenku. Cestovat můžeme také vlaky RegioJetu nebo ČD do centra Vídně a na letiště pokračovat příměstským vlakem (u RJ také minibusem).
Z bratislavského letiště se pak dostaneme linkou 61 na hlavní nádraží, odkud budeme pokračovat do Česka. Pokud chceme jet na letiště autem, z bratislavského letiště se dostaneme zpět do Vídně přímým spojem Flixbusu za 7,5 EUR.

Navštivte Skopje se zájezdem od CK Triplo od 5490 Kč
Zpáteční letenka z Bratislavy  •  Ubytování ve 3* nebo 4* hotelu se snídaní  •  Transfer z letiště
Rezervovat
Diskuze
PŘIDAT KOMENTÁŘ Chcete se na něco zeptat? Není vám něco jasné a nevíte si rady? Nebo naopak máte nějaké poznatky nebo zkušenosti, o které se chcete podělit? Napište do komentářů.

Přidat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *