Skupiny létají s Honzou

Madeira – cestování po koronaviru

2.6.2020 14:44 18 komentářů

CC0 Pixabay

Destinace s největším počtem dotazů je aktuálně Madeira, v souhrnu tak najdeme aktuální informace.
 

Madeira patří pod Portugalsko, je ale jedním z autonomních regionů (druhé jsou Azory), proto jsou pravidla i v případě vstupu po koronavirové krizi trochu jiná. Většina cest směřuje právě přes Lisabon nebo Porto – Portugalsko nikdy oficiálně hranice neuzavřelo a rovněž prohlásilo, že se chystá od léta přijímat turisty. Problém s přestupem nikdy nebyl ani během nejhoršího vývoje.

Pravidla do 30.6.2020

Pro všechny cestující na Madeiru platí nařízená karanténa, karanténě se od 1.6.2020 můžete vyhnout předložením negativního testu na koronavirus ne starším než 72 hodin.

Pravidla od 1.7.2020

Madeira se oficiálně otevírá turistům skrze letiště na Madeiře a Porto Santo. Pro vstup na Madeiru je potřeba vyplnit formulář, který najdete zde, ten by měl být nabízen i leteckou společností a měl by být vyplněn mezi 48 – 12 h před příletem.
Každému pasažérovi bude po příletu změřena teplota a to i v případě, že přicestuje s negativním testem na koronavirus.
Pokud dorazíte na Madeiru s výše zmíněným negativním testem a vyplněným formulářem, budete rovnou vpuštěni do své cílové destinace.
Pokud dorazíte bez testu na koronavirus, máte povinnost se podrobit testu přímo na letišti (zdarma), ten by neměl zabrat více než 1 hodin. Následně se odeberete do své cílové destinace a během prvního dne musíte zachovávat sociální distanc a používat ochranné prostředky. Výsledek testu vám bude sdělen do 12 hodin.
V případě, že bude test pozitivní jste povinni nastoupit karanténu v určeném hotelu. Madeirská vláda uhradí ubytování, stravu i léčbu, případnou repatriaci ale budete muset hradit z cestovního pojištění. Po 7 dnech bude následovat další test na přítomnost koronaviru.
 
Informace MZV
Informace madeirské centrály cestovního ruchu

Diskuze
PŘIDAT KOMENTÁŘ Chcete se na něco zeptat? Není vám něco jasné a nevíte si rady? Nebo naopak máte nějaké poznatky nebo zkušenosti, o které se chcete podělit? Napište do komentářů.
 • Profilový obrázek
  Helena napsal(a):

  Dobrý den, chtěla bych se zeptat zda při cestě na Madeiru stačí rychlotest nebo musí být test PCR? Děkuji.

  • Honza
   Honza napsal(a):

   PCR, případně si nechat udělat tam na letišti.

 • Profilový obrázek
  Lenka napsal(a):

  Dobrý den, letíme 4.9. Stačil by| sebou negativní rapid test, či je nutný PCR test ?

  • Honza
   Honza napsal(a):

   Dobrý den, PCR, ten lze ale udělat i na místě.

 • Profilový obrázek
  Kateřina napsal(a):

  Dobrý den, letíme na Madeiru 28.8.2020. Jsou stále aktuální testy na Covid 19? a jestli víte zda budou ještě v tomto termínu,taky nutné. V Čedoku nám říkali že od 31.7 už tam povinné roušky ani testy nebudou.
  Děkuji za Vaši odpověď
  Kateřina

  • Honza
   Honza napsal(a):

   Dobrý den, pravidla platí stále stejná.

 • Profilový obrázek
  Venda napsal(a):

  Dobrý den,
  pokud jste si koupili letenky u Smartwings (které létají přímo z Prahy) máte menší problém. Lety na Madeiru byly sice obnoveny 24. července, ale pouze páteční. Podle jejich letového řádu ani v září nebudou provozovány pondělní lety.

 • Profilový obrázek
  Josef napsal(a):

  Pokud se v hotelu, kde budeme ubytováni objeví turista pozitivní na COVID-19, jak se zachovají ke zbylým rekreantům, kteří jsou v hotelu ubytováni ? / Předpokládaný odlet na Madeiru 7.9.2020 /

  • Honza
   Honza napsal(a):

   Izolace by měla proběhnout pouze pro nakažené, proto se musíte první den izolovat…

 • Profilový obrázek
  Josef napsal(a):

  Pokud se po příletu na Madeiru při kontrole zjistí, že nějaký cestující je pozitivní na COVID-19, jak se zachovají k ostatním cestujícím v letadle a nehrozí jim karanténa, protože s nakaženým seděli v jednom letadle ?

  • Honza
   Honza napsal(a):

   Při příletu na Madeiru je potřeba projít testem, takže ke karanténě ostatních není důvod.

 • Profilový obrázek
  Aneta napsal(a):

  Dobrý den,
  máme od ledna koupené letenky Vídeň-Lisabon-Funchal a zpět s odletem na konci září. Vím, že je to ještě poměrně dlouhá doba a není reálné odhadnout jaká bude situace. Momentálně to vypadá, že jsou všechny lety z Rakouska do Portugalska zrušeny (aktuálně do 31/7).
  Nemáte radu, kde tyto informace spolehlivě ověřit a případně najít aktuální info? Bohužel informovanost přes TAP je mizerná.
  Děkuji, Aneta

 • Profilový obrázek
  Venda napsal(a):

  Bohužel toto není jediné omezení na Madeiře, Čedok lže nebo si neumí informace sehnat. Musíte přiletět s vyplněným zdravotním dotazníkem a s potvrzením mladším 72 hodin, že nemáte virus. Pokud potvrzení nemáte, udělají vám jej na letišti (na náklady vlády) spolu se změřením teploty, ale do doby výsledku (12 hod.) musíte zůstat v karanténě. V autobusech a taxících jsou povinné roušky, kapacita bazénů je omezena na 50% a podobných omezení je spousta… Podívejte se na tento odkaz:
  https://www.madeiraallyear.com/wp-content/uploads/2020/06/Tourism-reopening-in-Madeira_Final.pdf

 • Profilový obrázek
  Michaela napsal(a):

  Dobrý den,
  platí nadále nutnost podstoupit test na covid19? Letíme na Madeiru 31.7. a CK Čedok nás ujišťovala, že žádné omezení kromě změření teploty není. Rozhodně nemluvila o nutnosti podrobit se testu na letišti.
  Děkuji, Michaela

  • Honza
   Honza napsal(a):

   Dobrý den, to opatření by mělo stále platit tak jak bylo vyhlášeno už v průběhu června, pochybuju že by za akutální situace opatření spíše snižovali…

 • Profilový obrázek
  Michaela napsal(a):

  Dobrý den, platí stejná pravidla i pro Azory? Máme letenky na 22.6.

Přidat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *